Tannhäuser - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 10
Doporučený věk: od 11 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Pro Ludo
Take On You
Autoři: Didier Poli
William Grosselin
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Oficiální revize pravidel

Našel jsem, že FFG vydali revidované pravidla (bohužel asi za 5dollarů)a uveřejnili sem: http://www.fantasyflightgames.com/ffg_content/Tannhauser/revised-edition/tannhauser-rules-preview.pdf
Preview PDF (20stránek). Tak se ptám těch, co znají původní pravidla, jsou tam nějaké zásadní změny, které zlepší hratelnost a celkově celou hru? Dost mě totiž Tannhauser zajimá, ale co jsem všude četl, je, že to má nevyladěné pravidla.
21.4.2010 00:22:54

Jumbo
Te´d jsem na tom s překlady všeobecně blbě, nemůžu se k tomu dostat. Program na tábor, hlavní práce, vedlejší práce, nová práce, nové bydlení a tak =(

1.6.2011 11:05:43

reich strikes back
Na můj účet na mediafire (viz můj profil), jsem nahrál nejnovější verzi překladu Tannhauseru. Co je v něm nového? Přeložená pravidla, postavy Říše, Unie a Matriarchátu (ten byl na překlad obzvláště výživný). Soubor je uložen pod heslem, ale nadaný hacker jistě zkusí jako první jméno své oblíbené hry, kde válka nepřetržitě zuří již přes 30 let...

20.6.2011 13:01:28

co dodat
Snad jen: "Všechnu čest."
Fantastické. A přiznám se, že i když překlad a vysázení musela být práce pro vraha, nejvíc mě fascinuje, že sis dal tu práci a pohledal/vyrobil všechny možné fonty, aby se pravidla co nejvíc podobala originálu...

20.6.2011 22:26:22

Skvělé
Díky, díky. Konečně z Karlíka odfouknu prach a herá na Amíky, Rusy a případně i Japonce!!! Máš u mne lahvinku zlatavého řízného moku!

21.6.2011 10:11:32

pravidla vypadaji super!
zacinam oprasovat prach z krabice s tannhauserem :)

21.6.2011 10:25:55

zuper
Také oprašuji krabici, a že je zaprášená řádně. Skvělá práce !

21.6.2011 12:36:46

nove pravidla a dojmy
ahoj, mna by zaujimalo aka je tato hra po zmene pravidiel. bol napriklad zmierneny vplyv nahody ktory bol vytknuty napriklad tu v recenzii? aj tu aj na boardgamegeeku ludia hodnotia tuto hru rozporuplne ale predpokladam ze vacsina hodnoteni bola este so starymi pravidlami.

tato hra sa mi dost paci a rozhodujem sa nad nou alebo nad mansions of madness. cenovo podobne, herne neviem... tema u oboch velmi zaujimava:)

edit: Morthe, vsetka cest, prave si listujem tvoje pravidla. je to krasne spravene!

20.9.2011 23:33:46 | Upraveno autorem (porovnej)

hra
Panove vsichni oprasujete krabici co takhle se mnou nekdy zahrat ? necjaky pekny scenar, zrovna jsem doplnil o posilu Reichu, jednotky Shogunatu. Jeste jsem ani poradne v akci nevidel Astrose. :)

locksmith:
Pokud se ti hodne libi tema 'ala Hellboy tak je to super. Vliv nahody byl zmirnen v revidovanych pravidlech, zejmena utlumil hop/trop situace (kdyz americani zabijeli na hozeni 10, coz kdyz utocnikovy padlo a obranci nepadlo tak byvalo zasadni)
Jinak vsude sirim to ze Tannhauser na vyrovnanou hru neni o Deathmatch modu (ktery je podle me jen na nauceni hry) ale o tech ostatnich, kde je pozicovani zajimavejsi, poprpade hrani zajimavych scenaru, ktere pridavaji dalsi prvky do hry. Ja zasadne hraji objective mod, kde vystrileni souperova teamu neni prioritou (navic se daji doplnovat trooperi).

Mansion je tematicky a mechanismy hra uplne jinde. Urcite stoji za zahrani (po nekolika hrach se obavam replayability) Kazdopadne jsem nehral atmosferictejsi hru nez je Mansions of Madness.

22.9.2011 00:45:33

Mortheho pravidla
stáhl jsem si česká pravidla od Mortheho. V textu se několikrát odkázali na stránku, která v těch pravidlech není. Je chyba v mém souboru nebo není přeložena nějaká část? Myslím že se odkazovali na nějaké scénáře nebo tak něco.

22.9.2011 06:38:21

Lumirius
Překlad Tannu se rodí pomalu a v bolestech - ještě není úplně dokončený, zbývá nějakých 20 stran (postavy žoldnéřů, scénáře). Proto ani není nikde oficiálně plácnutej, je to jen taková developer's diary verze pro nedočkavce... navíc je to pouze hrubej překlad, ani to ještě neprošlo korekturou.

Edit: On překlad samotných pravidel nebyl nijak hroznej, "opruz" byl dohledávání všech historických událostí apod., protože buď Frantíci při tvorbě nebo Amíci při překladu tam pár věcí pomotali, takže některé reálie neseděly - musel jsem všechno ověřovat a popřípadě opravit.
Jeden příklad za všechny, předmět Tagovo oko - Tag (nebo Tagus?) byl v etruských bájích božský chlapec - stařešina, syn etruského boha Génia. Ovšem v Tannu z toho (nejspíše Amíci při překladu) udělali zcela nesmyslně a špatně džina. A takovýchle věcí tam bylo povícero...

22.9.2011 08:04:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Morthe
držím palce, ať se dílo daří. Neskutečně kvalitně odvedená práce.

22.9.2011 08:17:25

Vsichni na jednoho, jeden pro vsechny
Cau panove a damy,
nezkusime spolecne zase trochu "zatlacit" na Mortheo, aby se vrhl na zbytek prekladu novych pravidlech. Moc se mu do toho nechce, takze vsichni na jednoho! :-)

15.11.2011 16:07:14 | Upraveno autorem (porovnej)

;)
Nedá mi to nereagovat variací na jednu dnes již klasickou repliku:
"Veškerý nátlak je marný. Budete ignorováni."

A kdo mi poví původní znění, vyhrává bludišťáka a já mu potají oznámím, že pokračování překladu mám na svém seznamu TODO.

16.11.2011 08:58:49

Morte
Resistance is futile. You will be assimilated!
a este
I'm Locutus of Borg :)

alebo si myslel:
Resistance is useless. (Vogon)

Das nam aj nejake ETA?

16.11.2011 10:49:27

Morthe
Dobře, změním taktiku. Budu tě motivovat. Máš u mě pět piv, když to zvládneš do vánoc.
Co ty na to? :-)

PS: nabídl bych víc, ale nejsem Rockefeller.

16.11.2011 17:11:17

Jumbo
Uááá motivace hustodémonská, ale Vánoce jsou nejspíš dost unreal =( ale všechno bude, jsem se zařekl, že dokončím všechny projekty, co mám rozdělaný a teprve potom se budu pouštět do věcí jako je GoW nebo LOTR. Ale rozšířko k RW si tam propašuju...

16.11.2011 21:40:36

Původní scénáře
Good news, everyone! Překlad se zas posunul o kus dále a přede mnou leží již jen scénáře.
Ovšem já bych chtěl do revize zahrnout i původní scénáře a přepracovat je dle nových pravidel. Mohl by mi s tím někdo znalý pomoci, že by na to zkušeným okem kouknul a třeba "zaškral" věci, co neodpovídají novým pravidlům? Moc by mi to pomohlo.

13.6.2012 11:22:23

to Morthe
Vím, že jsem stále otravný, ale co Mansion of Madness ???

13.6.2012 11:36:57

kren
V MoM se stále hrabu s kartami boje, jde to neskutečně pomalu, je tam spousta textu (= dělám si z toho spoustu textu) :( ... a děsně mi to leze na nervy

13.6.2012 11:49:16

Morthe
Nepovažuji se za extra znalého, ale vyznám se v revidovaných pravidlech Tannhauseru. Pokud to bude stačit a nevadí, že jsem nikdy hru nehrál podle scénářů (možná proto, že základ mám v GER verzi a tímto jazykem příliš nevládnu), pak nabízím své služby - případně se můžeme spojit přes SZ a upřesníme si, co přesně bych mohl udělat.

13.6.2012 14:09:23

Deskovec
Původní scénáře lze nalézt zde: http://www.fantasyflightgames.com/edge_nrep.asp?eidm=004. Revidovaná forma některých z nich je tutok: http://miah000.blogspot.cz/search/label/Scenarios

Potřeboval bych hodit okem na ty zbývající, jestli je vůbec možné to předělat. Dík ;)

13.6.2012 17:54:18

Morthe
povazuju se za super znaleho a mam nacteno i dost FAQ tak na to muzeme kouknout dva. Nicmene:
- obavam se ze vzhledem k funkcnosti novych equipmentu by mohli byt nejake scenare lehce broken
- myslim ze jsem nekde na FFG forech videl nekoho kdo uz to delal, dost mozna Tannhauser master jmenem Miah, zkusim zjisit az se vratim ze sluzebky. (jsem slepej az ted jsem si vsiml ze jsi ve skutecnosti daval link na miahuv blog)

13.6.2012 18:25:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Morthe + Falco + Deskovec
Ahoj kluci,
nejaky posun v pravidlech?

26.7.2012 10:45:35

scénáře
Za sebe mohu říct zcela (ne)zodpovědně, že na to permanentně zapomínám a taky mi trochu nasadil brouka do hlavy Falco, protože vyslovil obavu nad funkčností nových equipmentů a starých scénářů - já totiž zdaleka nemám zmáknuté všechny equipmenty(mám v nich totiž vlastní úpravy) a už vůbec ne bonusové. Na první pohled mi totiž přišlo, že by zasazení starých scénářů do nových pravidel zase tak složité být nemusel, ale jak píšu, Falco mě trochu znejistěl :), takže teď přemýšlím jak to uchopit. Nicméně , naštěstí se toho před námi ujal už jeden zušený Tannhauser master jménem Miah, který "většinu" starých scénářů poupravil tak, aby to sedělo s novými pravidly - sám jsem již podle nich zkoušel hrát a neviděl jsem v tom problém. Tolik tedy za mě.

26.7.2012 12:13:13

Deskovec
Pokud me pamet neklame tak Miah nekdo na blogu (nebo na FFG forech) prohlasil ze scenare ktere nekonvertoval by potrebovali uplne predelani a tudiz by se z nich stal temer jiny scenar. Schvalne se na to zkusim doma mrknou a zeptat se Miaha primo.

EDIT:
jsem liny prekladat ale vysvetleni od Miaha

"I’ve been working on these scenarios for a while now, and to be honest they are not easy to convert to the Revised Rules. Many of the older scenarios relied very heavily on the Victory Points system, which was removed from the Revised Tannhauser Rules. But I have worked hard to maintain the “spirit” of these scenarios if not all their original mechanics. I have not had time to play test these, so if you find any problems, or have any questions, let me know."

26.7.2012 13:44:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Unbroken
Unbroken
Akt. cena: 430 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas