Tannhäuser - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 10
Doporučený věk: od 11 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Pro Ludo
Take On You
Autoři: Didier Poli
William Grosselin
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Oficiální revize pravidel

Našel jsem, že FFG vydali revidované pravidla (bohužel asi za 5dollarů)a uveřejnili sem: http://www.fantasyflightgames.com/ffg_content/Tannhauser/revised-edition/tannhauser-rules-preview.pdf
Preview PDF (20stránek). Tak se ptám těch, co znají původní pravidla, jsou tam nějaké zásadní změny, které zlepší hratelnost a celkově celou hru? Dost mě totiž Tannhauser zajimá, ale co jsem všude četl, je, že to má nevyladěné pravidla.
21.4.2010 00:22:54

Morthe
Super, vystavíš zase někde "pracovní verzi" ?

17.2.2011 08:50:16

panzer
Jasný, někam to plácnu, jenom dneska odjíždím mimo republiku, tak nevím, jestli to stihnu dřív než příští týden.
Tentokrát ale asi bude soubor už heslovaný, aby se volně neválel po netu. A heslo bude zvoleno nějak úplně inteligentně, třeba když človek přejede prstem po prvních pěti písmenech klávesnice. Šestý tam nebude, páč nikdy nevíš, jestli tam je z nebo y.

17.2.2011 09:00:52

Revised Rules
Tak mam dalsiu kritiku k tymto pravidlam. Konecne som to zacal studovat a neviem pochopit preco tam chybaju Command pack pre Commando Alpha, Delta, Schocktruppen a Stosstruppen. Takisto chybaju aj 2 Scenare "Let them eat war" a "The dehumanizing process".
Ked to vydavali tak to uz museli mat pripravene, tak preco to tam nezahrnuli? Zase musim mat okrem pravidiel aj 2 dalsie knizky navyse :(

Morthe: Mohol by si prosim ta pridat do tvojho prekladu aj tieto texty? Nech je to aspon u teba kompletne. Ak by si potreboval, mozem ti oscanovat prislusne strany z Trooper Pack pravidiel.

Samozrejme mi je jasne ze dalsie rozsirenia tam budu tiez chybat (mam Hoax na ceste a mala by dorazit buduci tyzden), ale aspon s Troopermi mohli pocitat.

22.2.2011 08:40:27

syon
Mám v plánu do překladu zahrnout i původní scénáře, takže přidat tam i tohle nejspíš problém nebude... kouknu na FFG jesli tam nemají podklady a jinak bysme se nějak domluvili.
Jako chápu, proč nemají normální bigoši (i když to jsou teda speciálky) command pack, od toho tam jsou hrdinové, aby veleli. V Trooper packu je mají?

22.2.2011 08:48:06

Morthe
prave ze aby trooper pack nebyli jenom stejne figurky tak jim pridali command pack (a 2x tolik zetonu do nej abys ho mohl pouzit i u starych figurek), mno a command pack mi prijde, mno ja to teda reknu, ultimatni ! Treba za stosstrupen diky command packu mas lifesteal a kdyz mu s nekym das nuz tak hazi 7 kostek. (strucny popis je myslim u popisu command packu tady na zatrolekach)

EDIT: co se tyce scenaru tak v kazdem figurkovem rozsireni je vzdy jeden dalsi scenar a Daedalos take nejake ma.

22.2.2011 11:20:52 | Upraveno autorem (porovnej)

syon
ja popravde zase az tak neresim ze to neni v pravidlech, chapu ze to tam nedavali, protoze i kdyz Hosse, Hoax, Oksanu, Asterose maji uz od dob kdy hru koupili ffg tak chapu ze k nim nemeli predelana a otestovana pravidla. Na druhou stranu to zase srovna novy produkt na prachy, karty vybaveni, uz vubec nebudes listovat v pravidlech.

22.2.2011 11:22:31

Karty vybavenia
Tak toto velmi ocakavam a uz aby to konecne vydali. Teraz mam vytlacene a zalaminovane jednotlive vybavy s pravidlami pre kazdu postavu ale potesilo by keby to bolo vsetko zhrnute v celkovych pravidlach.

22.2.2011 15:17:43

prepracovana pravidla
Ahoj, jak to vypada s pravidlama?

2.3.2011 13:59:12

referencne karty
Na fore FFG som nasiel pekne referencne karty od uzivatela "droesler"
http://www.fantasyflightgames.com/edge_foros_discusion.asp?efid=48&efcid=1&efidt=401404

Morthe nemohol by si prelozit aj tieto vybavy? Bol by to super doplnok k pravidlam a nemuseli by sme stale hladat vlastnosti v pravidlach. Je to podla novych pravidiel a su tam postavy z rozsireni. Nove vybavy pre trooperov su uplne dolu na 1. strane.

7.3.2011 08:42:09

no
já doufám, že Tannhauser bude odložen ve prospěch překladu Mansion of Madness :-)

7.3.2011 09:04:43

syon
krome toho ze jsem to psal ve foru Tannhauser - novinky tak si myslim ze nema smysl tyto karty prekladat, protoze vyjdou kazdou chvili officialni referencni karty (combat cards) ktere pak budou automaticky vychazet s novymi rozsirenimi. Ty pote stoji za preklad samozrejmne.

7.3.2011 12:09:56

Merlin
To je čirá provokace. Aby ti nááhodou nezaklepal na dveře Karl Zermann :)

7.3.2011 12:16:09

přednost
Jasně, dorazit Tannhausera, nebrat ohledy na provokatéry

7.3.2011 12:57:47

aradraug
ja myslim ze to bude bez klepani, jenom uslysi Sha na ra!

7.3.2011 19:36:00

Ozo
myslim ze ani jeho Doom neklope na dvere ;)

8.3.2011 09:18:27

pravidla
nějaka novinka ohledně pravidel??

16.5.2011 21:16:13

Equipment cards
A bude sa nieco robit aj s kartami vybavenia?

17.5.2011 14:38:06

pravidla
Musime bombardovat zpravama Morthe, aby se do toho poradne pustil. :-)

19.5.2011 13:20:51

...
Já vám dám bombardovat! ;) nicméně po včerejším pošťuchování od Caulyho jsem opět zasedl ke své rešerši na téma slavických bohů a podobných vylomenin (a stejně ani po dvou hodinách prohledávání temných zákoutí internetu netuším, co za božstvo je "Tchour", Zorju Danicu, Skreču a Neskreču jsem identifikoval, ale tohle mi nějak uniká =(). Takže se na tom už opět zase lehce pracuje...

19.5.2011 13:51:28

to Morthe
No ale jiní zase čekají na "Mansion of Madness". To jsi sliboval dřív.

19.5.2011 14:32:28

pravidla
Odvolavam bombardovani! :-) Morthe zije a nabira pracovni tempo. :-)

19.5.2011 14:33:04

Kren
Mám hotový textový překlad MoM: IG a akorát ho sázím do grafiky ;)... a na Tannu dělám od loňského září

19.5.2011 14:41:20

morthe
Zorja:
http://en.wikipedia.org/wiki/Zorya
to by mohlo byt ono

19.5.2011 16:10:17

Tann
Presne tak, nas Tannhauser tu bol skor!
Takze ma absolutnu prednost pred nejakym Mom ;)

19.5.2011 19:46:21

Morthe
Tak co, uz je aspon 80% nebo se pres tech 70% nedostanes? :-)

31.5.2011 16:13:59

Vybíráme z Bazaru

Feuerwehr od Haby
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas