Tannhäuser - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 10
Doporučený věk: od 11 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Pro Ludo
Take On You
Autoři: Didier Poli
William Grosselin
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Oficiální revize pravidel

Našel jsem, že FFG vydali revidované pravidla (bohužel asi za 5dollarů)a uveřejnili sem: http://www.fantasyflightgames.com/ffg_content/Tannhauser/revised-edition/tannhauser-rules-preview.pdf
Preview PDF (20stránek). Tak se ptám těch, co znají původní pravidla, jsou tam nějaké zásadní změny, které zlepší hratelnost a celkově celou hru? Dost mě totiž Tannhauser zajimá, ale co jsem všude četl, je, že to má nevyladěné pravidla.
21.4.2010 00:22:54

to Morthe
jak je na tom překlad revize pravidel? Díky

22.12.2010 15:30:17

BigMike
Kousl jsem se na straně 46, protože akutně potřebuju do Vánoc dodělat jeden projekt. Jakmile budu mít tuhle srandu z krku, vracím se hned zpátky k Tannhauseru.

22.12.2010 15:40:06

48
Pro zájemce a nadšence je ke stažení 48 stran revidovaných pravidel (teda 47, porát tam není ten zatrachtilej obsah) - tedy pravidla jako taková, postavy Říše a jako bonus osamělý hrdina Unie, kapitán John MacNeal.
Tentokráte jsem přešel na nižší rozlišení (100DPI, v plné palbě 300DPI už to má přes 30MB), ale myslím, že většina to nejspíš ani nepostřehne.

link: http://www.mediafire.com/?u4qhtz5nh3k3i

6.1.2011 20:47:20

rbx

Morthe
ty jsi silenec! Perfektni prace. Kdyz vidim kolik tam je typu pisma, nadpisu a nevim ceho jeste, tak smekam.

7.1.2011 02:06:47

Morthe
Jo jsi blazen :), dobra prace. Jenom jestli muzu poprosit doplneni faku ? Spise staci popisek u bouncing betty za kolik dava dmh. Vyborna prace, ja bych na to nemel nervy.

7.1.2011 11:13:15

Falco
Počítám s tím. FAQ jsem zatím prolítl jenom v rychlosti, ale až pojedu korektury, tak to tam budu dopisovat a dopracovávat.

7.1.2011 12:08:45

ehm
Vypalit a prodavat na cd k zakoupene hre je asi ok. Ale co ti (cti napr. Cauly), co uz hru maji (vpodstate vse, co k tannymu patri) a zakoupili si i revidovana pravidla?

24.1.2011 16:55:14

rbx

cauly
Morthemu jde o to, ze kdyz to nekde vystavi, tak tim tezce porusuje autorska prava, protoze to je vlastne komplet a uz k tomu neni nic potreba. Kdyby to bylo na FFG volne ke stazeni, tak OK, ale kdyz to prodavaji?

24.1.2011 17:26:37

rbx
Já to chápu. Ale nelíbí se mi rýžování FFG tímhle způsobem (i když jsem je podpořil zakoupením ;-)
Co s překladem udělá Morthe je jeho věc. Ale já se už na ta pravidla strašně těším, aby můj Karlík mohl se svými kamarády těm močkám z usa zase napráskat!

25.1.2011 01:54:54

Cauly
věřím že podle revidovaných pravidel dostane tvůj oddíl übermoček naprdel. Skupina západozemských mírotvůrců v čele s Bezbolestnou klepou na dveře :-)

25.1.2011 07:46:14

Cauly
Já bych to tak černě zas neviděl ;)

25.1.2011 08:21:57

Morthe
Ak mozem pridat moj nazor tak sa mi tiez nepacia praktiky FFG, po tom co som do hry tiez nasypal nemale peniaze, si mam dokupovat upravene pravidla? Keby to aspon prilozili k nejakemu rozsireniu. Ale takto to vyzera ako keby im hraci robili beta test.
Kazdopadne je to iba na tebe ako sa rozhodnes, ale urcite mam o tvoj preklad tiez zaujem a som ochotny tvoje usilie ocenit aj nejakym tym peniazom :)

4.2.2011 13:17:50

syon
Me to prijde v poradku, nic ti nebrani to hrat podle starych pravidel. Pravidla zase nestoji tolik a pokud vas hra bavi tak vas to stvat nebude. Na pravidlech (i pres par nejasnosti) jde videt ze si s tim dalo par lidi praci to vymyslet a dat dohromady. Pro me jsou pravidla super uz jen z toho duvodu ze mam vsechna rozsireni na jednom miste a nemam je roztrousena po malych letaccich co byl celkem opruz.

EDIT: jedinne co me stve je ze lepena vazba zacne po case lehce povolovat. U me zatim zadna hruza ale uz vidim ze je na tom hure, na ffg forech lidem vypadavaji listy. Doporuceni prejet hrbet pres nejakou latku zehlickou, lepidlo se lehce natavi a trochu rozleje.

4.2.2011 18:19:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Falco
ja nemam problem zaplatit $5 za PDF (navyse s vodoznakom), alebo $10 za tlacenu verziu, skor mi ide o princip, ze za hru na ktoru som minul uz asi $130 a planujem minut dalsie $ mam platit za upravenu verziu pravidiel.
Neviem ci budes nadseny aj ked vydaju 3 dalsie nove rozsirenia a potom budu predavat Revised rules 2.0 zase so "vsetkymi" rozsireniami.
Je zaujimave, ze iny vydavatelia nemaju problem uverenit navody volne na stiahnutie.

P.S. tiez mi pride trochu chore hrat podla starych pravidiel ked su v novych dost podstatne zmeny, navyse podla FFG su k novej zakladnej verzii prikladane uz pravidla nove. Takze to podla mna nie je uplne OK. A neviem ako ty ale mna stve hrat podla pravidiel o ktorych viem ze boli zmenene a teda nie su spravne.

Tymto ale rozhodne nechcem vyvolavat hadky a Morthe ma moj obdiv.

A este som zabudol dopisat, ze tieto rozsirene pravidla mam kupene a su na ceste, takze buduci tyzden uz dufam dorazia.

4.2.2011 18:53:50 | Upraveno autorem (porovnej)

syon
Popravde ja chci vyvolavat hadky :). Samozrejmne kdyby vydali pet revizi tak me to nestve. Jde o to ze puvodni pravidla vymysleli TOY. FFG momentalne vydavaji veci ktere TOY uz meli vymyslene a tou posledni varkou (Hoss, Oksana, Hoax, Asteros, Daedalos) vycerpali pripravene (a uz zrealizovane) napady ktere dostaly s hrou kdyz ji od TOY koupili. Jednou z mala invenci jsou prava nova pravidla ktera pridavaji spoustu pro me prijemnych zmen, na to ze hru maji uz nejaky ten patek (tipuju tak dva roky) tak jejich jedinna invence jsou prave pravidla ( a myslim ze druha strana mapy Labyrintu, Gedauvan nebo jak se tomu rika). Mam z Tannhauseru take vsechno a nestalo to malo penez. Ale zrovna pravidla me potesila nez ze bych byl nastvany na tahacku penez.

Proto branim nova pravidla sec muzu :).

4.2.2011 20:49:44

...
No tak kluci, nehádejte se ;)
Chápu FFG, že do nových pravidel museli vložit velké množství práce - přesněji udělat 90 stran pravidel jim muselo dát docela zabrat a lidi, co na tom dělali, holt museli být nějak zaplacený.

4.2.2011 20:59:39

Morthe
kdyz ja mam Tannhausera rad :D a on se snazil naznacit ze to delaji jen pro penize :( ze to neni pravda ! :)

5.2.2011 03:18:11

Morthe
ja som nic nenaznacoval, ja som to priamo tvrdil a kritzoval ;)
Ale Tannhausra mam tiez rad a budem nadalej beznadejne kupovat vsetko co k nemu FFG vyda. Aj ked to robia iba pre peniaze :P

5.2.2011 09:09:47

...
No, ale je fakt, že když už za to chtějí prachy, tak se mohli vyvarovat faktografických chyb. Je jich tam fakt mrtě, čert ví jesli to vzniklo už u frantíků nebo až překladem do ájiny, každopádně je toho tam dost, co je mimo... Ale většinu jsem snad vychytal ;)

5.2.2011 10:06:23

rbx

Falco
v tomto ti budu oponovat. Myslim, ze stazeni by melo byt zdarma a vytistene za $12. Argumentem je to, ze nova pravidla jsou v nove verzi hry, cimz potvrdili, ze stara byla spatna. Ja osobne bych si to tak jako tak koupil, protoze tisknout takovou bichli by stalo hromadu penez. Treba pravidla k miniaturovkam stoji taky spoustu penez, treba 30 dolaru, ale tam je to gró te hry, tady je to jeden z elementu.

5.2.2011 12:09:12

asi mate pravdu no :) zrovna FFG by to nepolozilo. Zvlast kdyz ke vsem hram davaji proof of Purchase :).

5.2.2011 14:07:36

hmm, ale ked som to pisal ja tak som bol zly :P
Trochu ma len zaraza to, ze Revised Rules nahradzuje povodne pravidla, hlavne ked k novym krabiciam balia uz Revised a este to aj oznacuju na krabici.
A este je divne, ze povodne pravidla sa daju nadalej volne stahovat, aj ked pristup k nim je trochu tazsi (kedze to nazvali Classic) a stiahut sa da uplne vsetko co vydali.
http://www.fantasyflightgames.com/edge_nrep.asp?eidm=004

No nic, ja som uz svoj nazor na povedal. Ostava len dufat, ze az Morthe preklad dokonci, bude ochotny to poskytnut. :)

5.2.2011 16:19:50

syon
je to tak, radek ma protekci :D, ale spis jsem se nechal premluvit masou.

je fakt ze mohli udelat stazeni zadarmo a kdo by chtel peknou knizecku tak by si drobne priplatil.

EDIT:
sakra mam chut zahrat Tannhausera :D

5.2.2011 18:05:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Falco
ani nehovor, lezim doma s chripkou a nemozem medzi ludi :(

a je naozaj tazke sa hadat s niekym co nam zavislakom dodava hry, hlavne ak by si este niekedy nejake chcel kupit ;)

5.2.2011 19:23:30

70%
Příznivce Tannu jistě potěší, že jsem se v překladu revidovaných pravidel doškrábal na 70%. To už je dokončení "za pár".
A směle mohu prohlásit, že nesnáším Matriarchát, protože ten byl fakt chuťovka.

17.2.2011 08:24:56

Vybíráme z Bazaru

Fort (EN)
Fort (EN)
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 10 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas