Tales of the Arabian Nights

xxxxxxxxoo hodnoceno 64x (Seznam vlastníků)

Tales of the Arabian Nights - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Z-Man Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hrál někdo?

No tak, pochlubte se. Třesu se na ni, jako na žádnou jinou. (No, možná bych se byl takhle (a snad i víc) třásl na Arkham, kdybych býval jen tušil jak je skvělý :-)
9.9.2009 11:28:11

rbx

Preklad
Tak ok, uděláme anketu, kolik lidi by do prekladu šlo. Podle toho se to pak rozpocita a zjisti, jestli to ustihame. Takže jdu do fora Preklad a začínám hlasovat. Prosím, aby každy vždy opsal seznam před sebou a dopsal i sebe.

17.1.2010 15:15:39

Sodovka
Nesouhlasím s tebou, zprasit to může profík i amatér. Pravděpodobnost zprasení je na straně amatéra. Záleží taky na tom, komu říkáš profík, že ano. Ale to je asi téma jinam.

17.1.2010 18:00:26

Vlad-offtopic
četls celý cyklus? já jsem v půlce The Confusion a hrozně mě to baví. Je pravda, že překládat bych to taky nechtěl. Jednak kvůli rozsahu, ale hlavně znalosti autora jsou obrovské, chce to spoustu zjišťování a dohledávání atd. Nicméně ten překlad selhal v základních věcech. Když překládáš knihu, která se z půlky odehrává na moři a nevíš, že man-o-war je válečná loď (a jsi líný si to dohledat a uděláš z toho vojáka) tak sorry, ale to je skoro zločin. A to je jeden příklad z mnoha. Nehledě na stylistické chyby. Skřipec dostali a právem, ale ta knížka je teď pro čr zabitá :(
Kdyžtak můžem pokračovat v jiném fóru, něco o knihách tu je.

17.1.2010 18:05:38

zkusenost
Tak mame konecne s pritelkyni prvni hru za sebou :) Skutecne ta anglictina neni jednoducha, spousty slov, ktere se bezne nepouzivaji. Ale tak jakz takz se to nakonec dalo.
Ja teda s Aladinem vyhral, byl jsem zenaty, mel dve deti a byl jsem zraneny kripl :))
Pritelkyne zkoncila jako zavistiva Seherezada s funkci vezira a predelana na muze :)

Akorat otazka na pravidla, jakmile diky necemu mam zvolene origin misto, tak to znamena, ze mezi dvouma navstevama nejakych mest musim navstivit sve domovske? tzn mam v jednom tahu encaunter v jednom meste a nez zkoncim nejaky pristi tah ve meste, tak se musim stavit doma?

5.2.2010 22:06:13

to Bajn
To, co říkáš s těmi návštěvami města, platí pro status Married. Nejsem si jistý, jestli je ještě jiná možnost, jak se může Origin žetonek dostat do hry, ale pokud ano, tak se opět bude řídit pravidly na té kartě. Tím pádem bych to nezobecňoval, že když máš Origin, že se musíš vracet. Když máš Origin, tak se prostě řídíš tou kartou, která Ti tam ten žeton umístila.

6.2.2010 10:41:10

Kadaver
Ja na to narazil jeste u vezira. Ale pochopil jsem to teda spravne, ju?
Jinak bacha na to, az budete hrat s drahyma polovickama, moja se na me divala dost skarede, kdyz jsem se zacal dvorit te krasne princezne a nakonec si ji vzal :)
Jinak jsme hrali, ze D/S soucet 15bodu a na kazdeho prislo tak 8 encountru, cili udalosti ne nejak extra moc, ale dost se to zdrzelo tou anglictinou.

6.2.2010 10:52:18

to Bajn
Jinak jsi to pochopil zcela správně. A bodový součet budu stahovat ve hře 5 a 6 hráčů, protože se to pak dokáže celkem táhnout a hráči ztrácejí pozornost a zájem. V pěti hráčích to stáhnu asi na 15 a v 6 na 10 (nebo 16 a 12, je třeba vyzkoušet).
Vždy u nás navíc nebyli všichni hráči anglicky zdatní a obecně jsem si všiml, že ti hráči, kteří četli z knihy, se bavili, a ti, kteří to nezvládali jazykově a tedy nečetli, se nebavili. Už je mi jasné, proč se ta kniha má správně předávat každé kolo, snižuje se tak downtime.

7.2.2010 02:01:48

První hra
"Salam alejkum"
Tak, mám za sebou první hru s přítelkyní :) ... vybral jsem si zákeřnou postavu Ali Babu s podlými schopnostmi:D ... ale celou dobu se mi vůbec nedařilo a jen jsem se díval na to jak Areezeh zvyšuje svůj náskok ... najednou zvolala, že má potřebný počet bodů a vrací se do Bagdádu:) ... já si jen v duchu řekl ... no ikdyž už nevyhraju, tak musím říct, že mě ta hra baví, došel jsem na bájné místo moci, kde mi Efrit udělil veliké bohatství (splnil jsem taktéž body) ... Azeereh měla poslední setkání, které ji přivodilo status: Závistivá (s tímto statusem nelze vyhrát) ... a tak jsem se dotrmácel do Bagdádu a jak se tak říka ... utrpěl výhru :D ... dojmy ze hry jsou na obou stranách velmi pozitivní (jen podotknu, že vlastním německou verzi z roku 1999)

hrací doba byla cca 120 minut

2.3.2010 21:12:47

Vybíráme z Bazaru

Mindbug EN Pioneer
Mindbug EN Pioneer
Akt. cena: 15 €
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas