Tales of the Arabian Nights

xxxxxxxxoo hodnoceno 64x (Seznam vlastníků)

Tales of the Arabian Nights - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Z-Man Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hrál někdo?

No tak, pochlubte se. Třesu se na ni, jako na žádnou jinou. (No, možná bych se byl takhle (a snad i víc) třásl na Arkham, kdybych býval jen tušil jak je skvělý :-)
9.9.2009 11:28:11

Tak já se teda pochlubím
Hrál jsem ji, mám ji doma a nelituju toho.
Rozhodně to ale není hra pro každého, protože je tam obrovský podíl náhody, což ovšem pro nás bohatě vyvažuje atmosféra.

9.9.2009 13:45:23

Závist
Ano, je to tak, jsem špatný člověk - závidím :-) Právě atmosféra mě té hře láká. I ta jistá nevyzpytatelnost..

9.9.2009 13:59:38

Citron
Není špatné závidět, špatné je nepřát :)

9.9.2009 14:00:21

To Citron
Nejdřív jsem měl jisté pochybnosti.
Ale když jsem se v průběhu jedné hry stihl 2x oženit (první manželka krátce po svatbě zemřela a já musel prchnout, aby mne nepohřbili s ní) a 2x získat opičí podobu (protože nemám dostatek rozumu, abych neokrádal kouzelníky), tak jsem hře propadl ;)

9.9.2009 14:05:09

Vlad
OK, stačí, jde na wishlist :)

9.9.2009 14:17:53

Vlad
měl bych takový dotaz, jak se to vlastně zhruba hraje. Ptám se kvůli angličtiny na kartách a ostatních komponentách. Jde se v té hře proti sobě. Každý má nějaké karty, které nesmí soupeř vidět a musí jim rozumět nebo se nějakým způsobem cestuje po mapě a vypráví se nějaký příběh s tím, že může všechny karty veřejně předčítat jedna osoba? Jsou tam nějaké karty předmětů, které má hráč stále u sebe a potřebuje stále vědět co dělají? Možná se ptám příliš složitě, takže takhle. Zahrají si tuto hru dvě osoby s tím, že jedna rozumí anglickým textům ve hře a druhá absolutně vůbec? :)

9.9.2009 14:29:40

Beholder
Problém je v tom, že vždy jeden čte druhému z knihy příběhů, tudíž pokud jste dva, musíte oba umět anglicky. A pokud chcete zachovat atmošku, musíte umět velmi dobře. Na samotných kartách skoro nic není.

9.9.2009 14:30:57

doplnění
Představ si to jako takové ty knížky, kde sis mohl vybrat co uděláš dál, otočil jsi na příslušnou stránku a přečetl sis, jaký je výsledek. Tak přesně takhle to funguje.

9.9.2009 14:32:13

sydo
aha tak to nic...:(

Vlad: už nemusíš odpovídat :)

9.9.2009 14:33:03

sydo
jasně gamebooky...pár jsem jich hrál...

9.9.2009 14:33:56

k Vladovu zážitku z hraní...
To budu muset minimálně vyzkoušet, zní to skoro až neuvěřitelně :-)

9.9.2009 14:35:06

Hra
Mě zaujala už na první pohled - viděl jsem myslím na BGG. A po přečtení pravidel jsem se rozhodl, že ji prostě musím mít. Herní systém (ač se tak chvíli tváří) není složitý, takže se dá hrát i s "nehráči"..

Už jsem ji málem měl, ale nevyšlo to.. A teď si nedočkavostí hryžu nehty :-)

9.9.2009 14:43:49

Zajímavá hra
I mi už se nějakou dobu skví na wishlistu (od té doby, co jsem o ní slyšel ve spojení s vyprávěním, když někteří pluli na Androida a jeho vyprávěcí techniky). Musím vás ale upozornit, že hodně lidí o tom říká, že to není hra, protože se tam nedá moc věcí ovlivnit. Každé kolo probíhá tak, že hráč podle svého bohatství může ujít několik kroků a tak putuje po mapě. Když se zastaví, tak si otočí kartu encounteru na které si najde číslo podle terénu, na kterém se nachází. Podle toho čísla se rozhodne, koho potkal a na základě toho setkání se ten hráč může podle reakční matice rozhodnout, co udělá (např. potkáte žebráka, tak se můžete rozhodnout, že mu dáte peníze, nebo ho vyženete, nebo ho ignorujete atd.) Na základě toho rozhodnutí se najde v knize příbehů odstavec, který se ještě upraví hodem kostkou. Podle toho odstavce se hráč dozví, co se mu stalo. A tady hodně lidí vidí kámen úrazu, protože třeba zmiňovali situace, kdy chtěli někomu pomoct (rozhodli se pro pomáhání v reakční matici) a přitom to stejně dopadlo tak, že toho dotyčného shodou okolností zabili nebo tak něco. Takže to hodně lidí vidí tak, že to rozhodnutí podle reakční matice je na houby, protože to stejně může dopadnout úplně jinak a tím pádem hráč nehraje hru, ale hra si hraje s hráči. Samozřejmě se dají výsledky nějak upravovat pomocí skillů, které postava má, a tady je zase pár lidí, kteří si stěžují, že i když měli nějaký skill, tak to stejně nedopadlo podle jejich představ a někteří zase tvrdí, že ty skilly jim pomáhají v jemném hraní RP a že to vychází.
I přes tyhle věci je ale tato hra stále na mém wishlistu a rozhodně si ji pořídím (mám ji už rezervovanou) a věřím, že se bude líbit mé přítelkyni a příležitostným hráčům hlavně kvůli toho, že každá hra vlastně vypráví pro každého hráče příběh. Ale pro náročnější hráče nedoporučuju, budete pravděpodobně zklamáni.

9.9.2009 15:12:42

Kadaver
Neřekl bych, že je to tolik o náročnosti jako o schopnosti mít radost z čisté hry a hlavně mít nadhled a chuť se bavit. V Tales totiž ani tolik nejde o vítězství jako o průběh hry.

9.9.2009 15:16:30

Neovlivnitelnost hry
...a právě fakt, že se nakonec může stát úplně cokoliv, mě na tom přitahuje. Jak říká Sydo - radost ze hry a zábava.

9.9.2009 16:25:06

Náhodnost a nutnost znalosti angličtiny
Sydo má pravdu. Pokud budete tuhle hru hrát hlavně proto, abyste vyhráli, asi vás to moc neosloví, protože o tom to prostě není - na to je příliš nepředvídatelná :)
Je pravda, že zejména pokud máte nějaký skill na mistrovské úrovni, nahodilost se redukuje.
Na druhou stranu mi přijde hra záměrně stavěná tak, aby se hráči nemohli na své schopnosti příliš spoléhat - pokud máte zlodějský skill a rozhodnete se někoho okrást, je tu šance, že vám k tomu daná schopnost pomůže, ale celá situace se taky může vyvinout tak, že nakonec bude třeba uplatnit úplně jiné schopnosti.

To Beholder:
Zkusili jsme hrát ve dvou, kdy jeden umí anglicky velmi dobře a druhý má velmi rudimentární znalosti a šlo to: Žena mi předčítala, k čemu došlo, a já to pak pro ni překládal, když byla se čtením řada na mě, převyprávěl jsem jí to rovnou česky.
Tenhle víkend jsme to zkoušeli ve více lidech a přestože hrálo víc lidí se slabší angličtinou, šlo to, protože se jeden angličtinář uvolil číst jim všem a bavil se jen tím, co jim hra provádí :)

9.9.2009 17:25:42

Tales
Panecku, tak jsem dnes podruhe prekvapen, jak pekne hra vypada. Po Claustrophobii mi prijde i zpracovani Tales velmi luxusni, hlavne ta pribehova kniha je teda poradne masivni;)

12.1.2010 20:30:00

to aneken
Hodně lidí na Geeku se nad tím rozplývalo, takže věřím v hodně vysokou kvalitu. Z-Mani odvedli velmi dobrou práci (hlavně jak Zev psal, jak celou knihu příběhů přepisovali vpodstatě nanovo).
Teď už jenom sehnat ten tým lidí na překlad do češtiny a nebo si udělat dva roky prázdnin :-)

12.1.2010 21:11:54

aneken
taky už se těším!a je to teda ta nová edice? má to na mapě tu chybějící spojnici?

12.1.2010 21:13:20

kandelabr
Vidis, to jsem nezkontroloval, vecer doma mrknu, chceme to hrat se zenou, tak jsem zvedav, co na to rekne:)

13.1.2010 11:30:53

Prvni dojmy
Tak jsme hrali se zenou a libilo se nam to obema. Je to teda extrem nahodnosti, protoze vysledky vasich akci nemuzete ocekavat a navic jsou relativne casto modifikovany hodem kostkou:) Ale celkove atmosfera velmi slusna, clovek se musi smirit s tim, ze hraje pro hrani a ne na vyhru:). Jen anglictina neni z nejjednodussich, ale to bude tim, ze jsem zvyklej rozumnet vsemu doslova. Tady neni problem rozumnet, ale slovicek, ktera jsem neznal byly jen za tu prvni hru radove desitky;)

13.1.2010 23:36:39

Citron

Tak jsme taky včera hráli...
a musím přiznat, že jsem byl naprosto rozzdrcen (hrou i přítelkzÿ¨¨yní :-) Chtěl jsem se stát hrdinným Sindibádem, brázdícím na své korábu všechna moře známého světa a skončil jsem jako vykázaný, šílený, závistivý a zraněný marod. Přítelkyni obzvlášť bavilo, že díky mému "šílenství" za mě vybírala mé reakce při setkáních ona sama (samozřejmě podle vzoru - Poklad? Vyhnout se! Hrozivá stvůra? Napadnout! atp. :-)

14.1.2010 11:21:56

Citron
Jj, silenstvi jsem jedno kolo taky mel a byla to sranda:) Zavistivost je dost neprijemna, kdyz musis vsechny okradat, co? Zene se to paradoxne darilo, nikdy ji nechytili nebo byl Allah milosrdny;) Takze jsem taky prohral:)

14.1.2010 11:44:31

Rozbaleno
Tak jsem to konečně rozbalil a udělal pár fotek. Vypadá to opravdu nádherně! Akorát jeden nedostatek, po vylámaní všech žetonků a nasazení postav na podstavce se to skoro nevleze do krabice. Škoda, že tam neudělali pro tyhle věci nějaký úložný prostor, aby nemusela deska nebo kniha příběhů ležet na těch pytlících.
K večeru ještě naskenuju pár karet, až se dostanu ke skeneru, abyste se taky mohli pokochat.

14.1.2010 13:06:32

DD

Gamebook ?
Da se rict ze styl je takovej gamebook prevedenej do deskove podoby? Tudiz na zaklade rozhodnuti si prectes co se stalo na urcite strance knizky a podle toho postupujes dal?

14.1.2010 13:19:52

Vybíráme z Bazaru

Tang garden
Tang garden
Akt. cena: 6500 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas