Tales of the Arabian Nights

xxxxxxxxoo hodnoceno 64x (Seznam vlastníků)

Tales of the Arabian Nights - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Z-Man Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hrál někdo?

No tak, pochlubte se. Třesu se na ni, jako na žádnou jinou. (No, možná bych se byl takhle (a snad i víc) třásl na Arkham, kdybych býval jen tušil jak je skvělý :-)
9.9.2009 11:28:11

DD
No jen v ramci jedne dane akce ano:) V ni posbiras naky body osudu a pribehu, nejake schopnosti nebo naopak omezeni, ktere te muzou potom ovlivnovat v dalsim prubehu. Proveazano je to vse plnenim nejakeho questu, ktery ja jsem mel o dost tezsi nez zena. Hlavne diky tomu, ze zafungoval efekt "Nebud na me zlej!" a ja jsem musel jeji zetony questu dat relativne blizko sebe, aby si je mohla pekne posbirat:)

14.1.2010 13:23:48

DD
v podstatě (podle recenzí a pravidel) je to tak, máš nějaké setkání s postavou, příšerou atd. a vždy možnosti co udělat. rozhodneš se co budeš dělat, plus je tam modifikátor podle kostky a to ti vygeneruje číslo, které si najdeš v knížce a podle toho si přečteš odstavec, co se ti stalo. Moc taktiky tam není, ale například můžeš získat nějaký předmět, který je ti k užitku v určité lokaci atd.

14.1.2010 13:26:14

to DD
Přesně tak to přibližuju ostatním hráčům, že je to gamebook na desce. Je tam ale pár odlišností od gamebooků:
1) na základě encounter karty zjistíš, co Tě potkalo a podle reakčních matic se rozhodneš, jak si s nastálou situací poradíš (potkal jsi nějakého žebráka, tak mu můžeš třeba dát peníze, nebo ho vyhnat apod.). Podle Tvé reakce zjistíš číslo odstavce, který budeš provádět, ale ještě předtím hodíš kostkou, která má na sobě +, - nebo 0. Podle toho, co Ti padlo ještě k tomu číslu odstavce buď přičteš 1 nebo odečteš 1 nebo nic. Každý odstavec má pak ještě části odpovídající některým schopnostem a pokud tu schopnost máš, tak ji můžeš použít a přečíst si tu část místo té obecné.
2) Po tom, co se provede to, co jsi přečetl v odstavci dostaneš nějaké body, případně nějaké statusy, schopnosti nebo poklady. A to je vše, nijak dále se neodpícháváš od té situace, že bys díky ní pokračoval jiným směrem. Prostě Ti jen nějak pomůže/uškodí do další hry.
3) Nehraje se do té doby, až příběh skončí, ale do té doby, než někdo nenasbírá určitý počet bodů a nedojde do Bagdádu.
4) Plníš Questy :-)
5) Chodíš po mapě jak se Ti zachce, nikdo Tě nenutí jít někam.
6) Některé encountery jsou City encountery, které si necháváš a až dojdeš do toho daného města, tak je potkáš a můžeš z toho něco dostat.
Na další věci si teď zrovna nevzpomenu. Každopádně je to v podstatě hodně rozšířený gamebook na desce :-)

14.1.2010 13:29:54

Fotky nahrány
Tak jsem dofotil a doskenoval, snad se to rbx bude líbit a budete taky moci zřít, co jsem já dnes zřel na vlastní oko :-)

14.1.2010 17:03:24

první dojmy
Tak mám za sebou první dvě partie (jedna ve čtyřech lidech, druhá ve dvou) a líbí se mi to moc. Má to fakt výbornou atmosféru a zvlášť ta hra ve čtyřech byla moc vtipná, děly se tam hodně zajímavé věci :) Není to asi hra, kterou by člověk mohl hrát denně, ale jednou za čas, s těmi správnými lidmi to bude pecka.
-Angličtina: Je fakt, že je potřeba mít pokročilou úroveň, aby si člověk mohl vychutnat tu atmosféru na 100%. Dalo by se to asi řešit tím, že jeden člověk, ideálně jazykově a zároveň herecky nadaný by to mohl rovnou překládat. Ty texty jednotlivých setkání mají tak 5-10 vět, jen výjimečně víc. Hodně textu je ale i na statusových kartách.
-Podle mého by se to mohlo hrozně líbit i dětem. Taková hra, kterou může hrát fakt každý (když opomineme jazykovou bariéru).
-Komponenty:jak již bylo řečeno, radost pohledět. Fakt si vyhráli, jak kvalitou materiálů tak i ilustrace jsou parádní
-Book of Tales: Fakt to funguje výborně, sice to listování občas zdržuje, ale tohle je typ hry, kterou člověk musí užívat, vyhradit si na ni čas a neutíkat zběsile k cíli, ale najít si čas i na komentáře a pošklebování se soupeřům :) je to zábava!

16.1.2010 21:30:31

jo a ještě
mám tu opravenou edici, která odstranila nějaké chybky (hlavně přidala chybějící linku na mapě), čili je to krásné, nové a bez chyb.angličtináři, neváhejte! btw: vyšlo to i v nějakém jiném jazyce než v angličtině? tahle nová verze?

16.1.2010 21:33:59

rbx

...
Kadaver: fotky nechám na pondělí, ať z toho ma užitek co nejvíc lidi

kandelabr: pravé kvůli dětem mě strašně mrzí ta angličtina. Pohádkových her moc není.

16.1.2010 22:08:04

rbx
a hlavně her u kterých by se bavili dospělí stejně jako děti. Tohle by bylo fakt pěkné.

Ten překlad nějak musíme vymyslet. Ještě mě napadlo (možná je to úplně scestné...) že bychom to třeba zadali na překlad nějakému angličtináři (student by stačil, nějaký poloprofík) a složili bychom se mu na honorář. Otázka je kolik lidí by bylo ochotno do toho jít... nebo je to blbost?

16.1.2010 22:29:11

rbx

Kandelabr
No tak myslím, ze tento preklad by měl největší šanci na úspěch, resp by se určitě dodelal do konce a byl by konzistentní.
Jelikož bude ale tento preklad ve výsledku volne ke stažení na netu, tak to tem lidem, co se na to budou skládat, nesmí byt líto. Tedy - musí byt těch lidi víc. A teď mě napadla kamarádka, která profesionálně preklada a ma za sebou i Shakespeara, takže se ji zkusím zítra zeptat, jak by to bylo cenově. My tu hru budeme mít až v pondělí, muže mi teda někdo z těch šťastných říct, kolik stranek a jakého formátu je celkem k prekladu?

16.1.2010 22:40:55

překlad
právě jsem dokoukal Vaselovu videorecenzi...mě ta "hra" strašně láká (no hra, jak říká Vasel je to 90% téma a 10% hraní), miluju pohádky, příběhy, legendy apod. a ty exotické pohádky z Arábie mě také velmi přitahují. já osobně bych byl ochoten klidně přispět na překlad a moc rád bych hru chtěl. Ale co se týče té angličtiny, tak to není jen ten Book of Tales, ale je tam spousta materiálu s angličtinou (žetony, tabulky hustě popsané karty) to berete taky v úvahu?

16.1.2010 22:52:41

preklad ostatnich komponentu
dle meho je skutecne zaklad ta kniha, jakmile bude toto hotovo, tak ten zbytek by mohl byt v poho, ale hra me taky hafo laka, dival jsem se schvalne na bgg na ukazku knihy a ta anglictina jde v zakladu pochopit a nejak to prelozit, ale nema to to kouzlo pohadky

16.1.2010 22:57:07

rbx

...
Když mi někdo rekne, jaky rozsah (počet stran a velikost) to ma, muzu zjistit cenu za profi preklad. Pak se můžeme rozhodnout co dal.

16.1.2010 23:01:47

rbx
právěže toho textu je hodně,. Book of tales má 300 stran, i když to není hustě popsané, je tam celkem velkorysé řádkování, čili normostran to bude jistě míň, ale nejsem schopný odhadout kolik (200?) a profík bere tak 200 za nms. čili by to chtělo fakt nějakého spíš studenta nebo fanouška, co by za to dostal odměnu, ale nebyl to závratný balík. A je otázka kolik lidí by do toho bylo ochotno investovat. Zvlášť když by to pak bylo zadarmo na netu, žeano...Nehledě pak na to, že by to pak lidi lákalo udělat si home-made verzi, což by asi nebylo úplně košer z právní stránky.

16.1.2010 23:05:48

ukázka řádkování
tady je foto části stránky. jinak velikostně je to zhruba A4
http://www.boardgamegeek.com/image/646398/tales-of-the-arabian-nights

16.1.2010 23:09:10

rbx

KandelaBr
A to je vše, nebo tam je ještě něco? Herní materiál neberu, jde mi o ty knihy.

16.1.2010 23:11:45

rbx
to je vše. je tam ještě raction matrix, což je v podstatě jenom soubor adjektiv (vytáhneš kartičku setkání, tam je třeba čaroděj a podle hodu se určí jaký je hodný, zoufalý, naštavný atd) a pak máš možnosti co s ním chcš udělat (obdarovat, okrást, atd.) ale to se spovníkem přeloží každý, hodně se to opakuje a jsou toho 3xA4. A prvních asi (+-) 20 stran book of tales vypadá podobně (tabulky s postavama co můžeš potkat).

Jinak herního materiálu už pak moc není-hlavně karty statusů, tam je hodně textu, ale těch je tak 40-50 druhů. A pak karty měst, tam je vždycky 6 řádků textu. Jo a poklady +-60 karet, občas hodně textu. Ale v porovnání k té book of tales zanedbatelné množství.

16.1.2010 23:22:36

ty počty karet
střílím od pasu, můžu to zjistit přesně, nicméně o pár karet víc nebo míň nehraje v celkovém množství textu roli...

16.1.2010 23:26:13

kandelabr
To ostatní je sice oproti Book of Tales zanedbatelné, ale pořád to je anglicky a tudíš pro neangličtináře cizinsky :). Když už je tu snaha o nějaký konzistentní a kvalitní překlad, tak by se podle mě mělo přeložit všechno. Žetony asi ne, to jasné, ale ty karty a všlijaké tabulky a referenční karty ano. Nechci vám do toho nějak kecat nebo prudit (pokud to už teda nedělám :) )

16.1.2010 23:27:24

....
...tudíž...

16.1.2010 23:28:18

rbx

Kandelabr
Takže primárně jde o 300 stran textu. Zbytek se dá udělat svépomocí. Ok, zkusím to zítra zjistit. Pro někoho to muže byt i zajimava práce, tak by za to nemusel chtít tolik. Uvidíme.

16.1.2010 23:30:54

Beholder
To je jasné, kdyby se to dávalo přeložit, tak sakumprásk. Já jen, že to množství textu na kartách už moc neovlivní cenu překladu. Tu určí hlavně book of tales.

16.1.2010 23:31:08

profi překlad
Teda pokud tohle vyjde, tak to bude další přelom, profi překlad financovanej fanouškama :-) Super.

16.1.2010 23:35:02

rbx
když to spočítáme na normostrany tak to bude dle mého míň. Není to jako román o 300 stranách.

16.1.2010 23:35:31

počty karet
nedalo mi to :)
tak těch karet je
encounter karty 55 ks (na zhruba třetině je text)
Treasure karty 30 ks (text na všech)
status karty 28 druhů, 4 od každého (čili 112 ks)-hodně textu
Quest karty 19 (hodně textu)

a pak bych k tomu už asi přihodil i pravidla, kde je hodně textu(tak 10 stránek, ale hodně obrázků) včetně povídání o jednotlivých charakterech, slovníček vysvětlující pojmy a ještě článek o historii 1000 a 1 nocí.
Nebo už ty pravidla někdo překládá?

16.1.2010 23:40:23

preklad
No a to bysme to nezvladli kdybysme tu spojili prekladatelske sily? Kazdy by prelozil 5-10 stran a dali bysme to dohromady. Ten text vypada celkem v pohode.

Jenom se teda trochu bojim o ty autorska prava jak pise kandelabr, pac to uz by bylo jak preklad anglicke knihy. To uz by se autorum nemuselo libit.

16.1.2010 23:45:32

Vybíráme z Bazaru

AdapTableTop - modulární systém na deskovky
Akt. cena: 5000 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas