Successors (3rd Edition)

xxxxxxxxxo hodnoceno 26x (Seznam vlastníků)

Successors (3rd Edition) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 300 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: John B. Firer
Mark Simonitch
Richard H. Berg
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dotaz na pravidla

V segmentu Tyché musí hráč zahrát jednu kartu Tyché, která není surprise. Co když žádnou takovou nemám (mám tedy v ruce jen karty surprise)?
20.7.2010 22:37:27

Havelock
No budeme hrát poprvé a tak mne napadlo, že je budeme rovnou používat:)
Mně se líbí to používání neutrálních armád (za odhození karty) a ta prestiž za jejich porážku.
Nemám žádný názor na to pravidlo s flotilama ...

23.5.2012 23:00:20

Marvin
My z toho zařazovali jen 23.1 (prestiž za porážku neutrálů). To přidává do hry nové strategické možnosti (i když v první hře je těžko někdo využije).

23.5.2012 23:11:13

Pohyb generálů
Mám dotaz, jak je to s pohybem generálů, když je sbírám do jedné armády?
Můžu jednoho posunout o max. bodů pohybu (třeba 4) a pak ho nabrat dalším a posunout ho tedy (v rámci nové armády) o další pole (tedy třeba 3)? Jeho jednotky (a i on) se ve finále hnou o 7 polí (utratí 7 mvp).

27.5.2012 10:09:02

Marvin
Nemůžeš. Pravidlo 9.10. popisuje přesně co se stane, když v průběhu pohybu změníš generála. V podstatě se podíváš jaký má raiting a pokud armáda již vykonala pohyb odpovídající jeho hodnotě, tak se musí zastavit jinak jí zbývá tolik bodů pohybu, kolik je rozdíl mezi ušlými body a potenciálně možnými. Takže když např. armáda vykoná dva body pohybu a na novém poli změní generála, který má 4 body pohybu, tak má ještě 2 body pohybu.

27.5.2012 11:23:55

Kapitola 9.7, 1. odstavec, poslední věta
Co znamená odkaz na 8.7 ???
taková kapitola v pravidlech není !

5.6.2012 00:23:56

kren
Podle mě se jedná o chybu. V aktualizované verzi pravidel, kterou si můžeš stáhnout na stránkách GMT tento odkaz není.

Vůbec ta aktualizovaná pravidla doporučuji, protože se mi zdá, že některá pravidla jsou tam zformulována a vysvětlena trochu líp.

5.6.2012 08:16:06

Parxel
Díky:)
BTW nechceš si zahrát? Chybí nám 4. hráč:)

5.6.2012 13:02:44

Umísťování kontrolních žetonů
Včera jsme hráli partii Successors (já podruhé pod delší době, ostatní poprvé). Potřebuju si ujasnit dvě věci. Sasa se tady na to už před časem ptal, ale StevensonJunior mu odpovídal rozsáhle o průběhu jednotlivých fází a z toho jsem stejně nepochopil jak to je, takže bych poprosil o stručnou odpověď:

Vlastní kontrolní žetony může hráč umísťovat pouze
---------------------------------------------------------------
1) POD SVOU ARMÁDU v segmentu surrender a to v následujících případech:
- a) Na pevnost, menší nebo hlavní město, které nemají žádný kontrolní žeton
- b) Na menší město a pevnost s kontrolním žetonem soupeře (soupeřův žeton odstraním a nahradím jej svým).
- Hlavní město se soupeřovým nebo nezávislým žetonem a pevnost a menší město s nezávislým žetonem pod mojí armádou v segmentu surrender musím obléhat a NEMŮŽU umístit svůj kontrolní žeton.

2) ZA OPERAČNÍ BODY v segmentu Tyché pouze do pevností, menších nebo hlavních měst, kde se nenachází žádný kontrolní žeton nebo cizí armáda a které jsou ve vzdálenosti maximálně 2 místa od mého kontrolního žetonu, který je na místě už na začátku fáze Tyché (Navíc to musí být nepřerušená trasa).

3) Pokud to PŘIKAZUJE NĚJAKÁ UDÁLOST

Otázka zní: V žádných jiných případech svůj kontrolní žeton neumísťuji??? To znamená ani po jakémkoli boji, ani po jakémkoli obléhání ani po jakémkoli podrobení ???


Potom mám ještě dotaz ohledně odstraňování kontrolních žetonů hráčů a umísťování nezávislých kontrolních žetonů při postupu nezávislé armády.
-------------------------------------------------------------------
Nezávislá armáda má při manipulaci se svými žetony kontroly a s žetony kontroly hráčů pouze dvě možnosti:

1) Pohne se o tři místa (během pohybu nic neodstraňuje) a odstraní hráčův kontrolní žeton na místě, kde ukončila pohyb (pokud to není hlavní město)
NEBO
2) Vzdá se všech tří bodů pohybu a místo toho umístí na svou stávající pozici svůj nezávislý kontrolní žeton (pokud to není hlavní město)

Otázka zní: jestliže je aktivována neaktivní nezávislá armáda (ještě mimo mapu), tak podle pravidel se první bod pohybu spotřebuje na aktivaci a umístění na mapu. Lze v tomto počátečním případě využít ihned bodu 2, vzdát se zbývajících 2 bodů pohybu a umístit nezávislý kontrolní žeton???
Nebo je to bráno jako už načatý pohyb, který se musí dokončit a nelze tedy využít bod 2) - vzdání se pohybu a umístění kontrolního nezávislého žetonu???

Díky moc odborníkům za odpovědi ;)

11.6.2012 11:07:38 | Upraveno autorem (porovnej)

RE: Kren
Za odborníka se nepovažuju, ale pravidla chápu takhle:

První část: Ano.

Druhá část: Je to načatý pohyb, a proto nelze využít bodu 2.

3.9.2012 23:04:59

Unrest (Nepokoje)
Pokud je zahrána karta Unrest, hodí se dvěma kostkami a podle výsledku se určí provincie, do které můžu umístit Nezávislý kontrolní žeton. A to na jakékoliv místo, které neobshuje žeton jednotky. Mohu tedy vybrat i hlavní město(čtvercové)?
A pokud ano, jaký kontrolní žeton do něj umístím? Klasický kulatý se silou 1, nebo se čtvercem a silou 3?

16.3.2013 22:56:56

zluda
Ano můžeš vybrat i hlavní město. Do města a do pevností se umisťuje vždy marker o síle 3.

Najdeš to v revidovaných pravidlech v kapitole 7.8 (str. 6) úplně nahoře.

17.3.2013 08:33:15

Pravidla
Někdo šikovný a ochotný pro doplnění stávajících pravidel o living rules? Není to tolik textu, pravidla jsou ke stažení na stránkách GMT, navíc living rules jsou v pravidlech vyznačena modře, takže se to dobře hledá. Zkoušel jsem to loni přes Sasu jako autora původního překladu, říkal že se do toho pustí na podzim, pak že to asi nedá a pak už přestal komunikovat. Ale předpokládám, že by zájemci pravidla poskytl pro doplnění.

28.6.2018 03:03:31

Vybíráme z Bazaru

Exit Potopený poklad
Exit Potopený poklad
Akt. cena: 90 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas