Starcraft: Brood War

xxxxxxxxxo hodnoceno 42x (Seznam vlastníků)

Starcraft: Brood War - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Starcraft: The Board Game
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Schopnost obetovani se.
Prave mi dorazilo rozsireni a chystam se na dokonceni prekladu vsech zbyvajicich karet tohoto rozsireni. Procetl jsem si pravidla, aby pak texty na kartach odpovidaly a presto, ze se to uz tusim resilo na diskuzi k zakladni hre, chci se zeptat jak presne funguje tato schopnost...

Musi jednotka se schopnosti "Obetovani se" prezit boj, aby ji mohla pouzit? V pravidlech se pise, ze na konci souboje v kroku "Vyhodnoceni souboje" je vzdy odstranena pokud je schopna zautocit na nekterou ze souperovych jednotek v danem souboji. Podle me prezit nemusi, ale chci se jen ujistit...
18.1.2011 18:28:39

to Kadaver
Diky za postrehy. Jsem opravdu spis svatecni hrac SC a rozsireni jsem jeste nehral, takze dost mych teorii je spis jen vysledkem predstavivosti nez diky zkusenostem.

Sakrys tak rad bych si SC-BW zahral.

29.1.2011 09:54:07

Pravidla
Ahoj, mel bych takovou drobnou prosbicku. Zahadnym zpusobem se mi podarilo ztratit pravidla k SC BW. Jsou nekde doma, ale za boha je nemuzu najit. Je mozne, ze byly omylem vyhozeny pri cisteni papiru. Chtel jsem se zeptat, zdali by se nasel nekdo, kdo je ma doma, ale anglictina mu je cizi (ma cesky preklad) a tudiz mu jsou treba k nicemu, jestli by byl tak hodny a venoval mi je. Treba i za drobny uplatek. :-)

19.10.2011 07:07:31

to Vojtech Musil
Já být Tebou, tak si je stáhnu z FFG stránek SC a vyjedu si je na barevce tiskárně.
Pokud Ti teda nevadí, že budou bez scénářů.

19.10.2011 09:33:07

to laredo
To uz je takova uchylka asi. :-( Proste bych to chetl mit se vsim vsudy. To je jako mit sbirku znamek a jednu bys omylem ztratil, znicil atp... proste takhle to neni komplet. A jelikoz tu spousta lidi jede v cestine a maji preklady, tak jsem si rikal, ze by se mohla najit dobra duse, ktera by ten navod mohla postradat. :-)

19.10.2011 13:37:41 | Upraveno autorem (porovnej)

ahojte
Dnes sme hrali BW a riešili sme ako funguje defend token. Dáko sme nepochopili kedy presne počas plannig phase sa ukladá. V pravidlách sa píe že iba počas fázy a hneď sa vyhodnotí, ale čo to znamená? Berie sa to tak že ho uložím, už nedávam order a ide ďalší hráč? Alebo ho jednoducho môžeme položiť všetci už keď máme všetky ordery poukladané? A tiež... koľko defense tokenom môže byť v jednej árei? Zdalo sa nám to byť divné ak viac ako jeden. Ďakujem za radu :))

5.7.2012 23:30:39

to stOKYi
Presne jak pises, muzes ho vyhodnotit kdykoli behem faze planovani. Mas jen jeden (na rozdil od ostatnich) a vyhodnocuje se okamzite, kdy ho umistujes. Ve sve podstate se jedna o mobilize order (az na to, ze nemuze vyvolat souboj, v podstate se jedna jen o preskupeni) a na nejaky sektor dane planety, kde ten defend order umistujes si das defend token.
Na jednom sektoru muze byt jeden defend token, vic ne.

6.7.2012 10:11:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Vojtech Musil
A ráta sa do limitu 4 orderov? Čiže 3 + 1 defend? Alebo 4+1 defend? Toto sa v pravidlách nikde nepíše.. Asi idem preštudovať aj BGG :)

PS: akurát som pozeral že už sa to riešilo aj tu vo vlákne dotaz..

BTW, vďaka za odpoveď..

6.7.2012 10:20:04 | Upraveno autorem (porovnej)

stOKYi
Je to do limitu 4. Cili 3+1. Bere se to jako kazdy jiny order....

6.7.2012 10:23:24

Vybíráme z Bazaru

Formule D
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas