Space Empires: 4X

xxxxxxxxxo hodnoceno 44x (Seznam vlastníků)

Space Empires: 4X - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Jim Krohn
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První dojmy

Sci-fi wargame? Proč ne? Ačkoliv jsem PC hru nehrál, téma i provedení vypadá moc dobře, takže jsem na tuhle hru opravdu zvědavý. Co vy? Těšíte se taky? :-)
5.5.2011 12:49:02

to Thales
Takže soubor s opravenými čarami na str. 15 je tady:
http://www.zatrolene-hry.cz/temp/space-empires-4x-kniha-scenaru-cz.pdf

Stáhni si to prosím a hoď to na aktualizaci. Dával jsem to tady veřejně, aby si to mohli stáhnout i jiní, než to bude aktualizované. Až bude aktualizace schválená, tak to na to tempu zruším.

8.9.2011 21:20:51

to Kren
Díky za pomoc! Soubor jsem dal aktualizovat a máš u mě (a v knize scénářů) malé bezvýznamné plus. ;-)

8.9.2011 21:31:18

je to doma! :-)
Diky Krenove moc moc moc velke ochote, diky moc za ni, privezl mi to pod nos az skoro domu:-), mam hru jiz doma a prohrabavam se nadhernym hernim materialem. Snad to krenovi budu moci v brzke dobe oplatit.

14.9.2011 19:46:14

to Ringo
Jenom abys nebyl zklamaný, víš jak to dopadlo posledně, když jsem ti doporučoval Mr. Jacka.

14.9.2011 20:28:20

kren
Tak Space Empires IV je neco jineho, tu hru znam z PC, mam ji moc rad , koupil bych ji i bez doporuceni a vypada to dle pravidel a herniho materialu, z to bude fakt super:-) Planetky a lode vypadaji, jako by PC verzi z oka vypadly:-)

14.9.2011 20:33:02

koukám že obrázků 0
tak mi to nedalo a vzal jsem po dlouhé době foťák do ruky, tak jestli mi něco z toho schválí, tak se tu snad brzy objeví nějaké fotky:-)

15.9.2011 16:22:00

Ringo
To víš, někteří šťastlivci už mají, jiní ještě netrpělivě čekají, až to doputuje. ;-)

15.9.2011 16:34:58

IN

dojem
Take uz dorazilo a vlastne nejsem prekvapen, cekal jsem, ze to bude bomba... jen malinky povzdech. Zetony sly hodne ztezka loupat. Jak kdyby byl nedokonaly prorez do rohu, ale to je samozrejme hodne mala skvrnka na krase a musel jsem ji vymyslet hodne dlouho..:)

15.9.2011 20:36:08

IN
Doporučil bych ti jeden tip pro vyloupávání žetonků z GMT her, který usnadní vyloupávání a eliminuje jejich poškození, které může nastat při klasickém vyloupávání.

Stačí k tomu pořádné nůžky (např. krejčovské, ale jde to samozřejmě i s normálníma) a malé ostré kleštičky (cvikačky, či jak se to jmenuje). Každé pláto si rozstřihnu nůžkami na půl a pak postupně ucvikávám rámečky, tak aby zůstaly žetony po těch 20 kusových řadách holé (volné ze tří stran) a pak se to hezky od sebe oddělává ;). Snad jsem to napsal srozumitelně :)

15.9.2011 20:47:58 | Upraveno autorem (porovnej)

IN

...
Napsal. Dekuji. U dalsi hdy vyzkousim... mel by to byt Urban Sprawl..:)

15.9.2011 20:52:53

Beholder
Naprostý souhlas, takle to dělám taky.. :) rostě to nastřihnu a pak to jde samo.. a nakonec, to nejpřijemnější.. zastřihávání růžků.. :) Bože.. jak já se na to těším..

16.9.2011 12:09:17

saprlot,
to nevypadá vůbec špatně...

19.9.2011 11:37:38

SSZGSA
jj, říkal jsem si, že to asi nebude žádný objev, ale napadlo mě to hned po prvním platu SPQR, že by to tak mohlo jít a ono to šlo :)

Na zastříhávání se vůbec netěším, stojí mi ve frontě zastříhávání MoI, teďka SE, pak nalepit Sekigaharu, pak se naučit pravidla Simple GBoH do SPQR (ještě před tím spíše nastuduju MoI), pak Seki, pak SE, mezitím asi příjde Conquest of Paradise (takže další zastřihávání a další pravidla). Musíme urychleně zase u Ringa zahrát Chaos :). Ve wishlistu se to zase začíná hromadit. Na stole kupa časopisů a knížek. Do toho škola...Kurde to je na mašli, jak je ten den krátký :(

19.9.2011 12:36:15

To Beholder
Naprosto ti rozumím... :) Ale já zastřihávání miluji.. je to pro mě neskutečný odpočinek.. člověk si k tomu něco pustí a už si hezky zastřihává jeden žetonek za druhým..:D

A neboj.. knih mám kolem sebe taky hafo.. Ted čtu jen o Invaz do Normandie a jeto super čtení.. Navím mám už tu velkou Normandii rozbalenou a ještě budu mít tu Normandy 44.. Jak vidíš.. už mi nestačí jen jedna hra s jedním tématem! :D

Hergot.. já chci jen hrát a hrát.. a hrát.. :D

19.9.2011 14:31:47

Space Empires na GMT Sold Out
Víte, že je už Space Empires na GMT vyprodaný. Psali, že se pokusí o reprint v co nejkratším termínu. To byla teda rychlovka. :)

19.9.2011 17:56:34

kren
obvykle moc preordery neberu, u Space Empires jsem udelal vyjimku, protoze jsem tak nejak na ty hry dle PC predloh zatizeny a dobre jsem udelal, koukam:-)

19.9.2011 18:04:18

hloupý ale bezelstný dotaz
Čím je pro Vás ta hra tak zajímavá? Vím, že to zní trochu blbě, ale mě se totiž podle obrázků na BGG a i tady po grafické stránce vůbec nelíbí.

I když na druhou stranu téma moc lákavé. Tak nevím, aby mě to pak nemrzelo, že jsem něco přehlédnul a hru si nekoupil.

20.9.2011 07:19:38

Veskrze inteligentní ale nepovrchní odpověď
"Sci-fi strategie ve stylu starých PC klasik jako Masters of Orion? Beru!" - průměrný sci-fi geek zajímající se o deskovky. Asi tohle mi proběhlo hlavou při objevení hry a navíc beru GMT jako ideální společnosti pro takový počin a tak jsem se těšil.

Pak přišly první obrázky žetonů a já si říkal: "Šmankote, to jsou ale ošklivé žetony a mapa vypadá taková nijaká, ale zase neurazí, ale ty žetony..." Ano, v tomhle směru mě to z obrázků moc nenadchlo. Ale třeba to zachrání systém. Přečetl jsem pravidla... přeložil pravidla a přišlo nadšení - jde o čistou space wargame zaměřenou na konflikt a rychlý tah na bránu bez složitých pravidel, které přímo vybízí, aby si hráč doplňoval a upravoval hru přesně podle své chuti (autor k tomu přímo vybízí). Navíc to má pár velmi jednoduchých, ale výborných mechanismů. Nezbývalo tedy nic jiného, než si počkat, až bude krabice doma.

V pátek se mi to konečně dostalo do ruky a... byl jsem velmi, opravdu velmi mile překvapen. Žetony totiž vypadají skvěle (ačkoliv to z netu vypadalo docela ošklivě a divně)! Každá říše má vlastní ilustrace pro jednotlivé třídy lodí, informace na žetonu jsou funkční a snadno čitelné a dokonce nevadí ani ta podkresová barva. Na netu to není tolik vidět, ale když si prohlédneš žetony lodí pořádně, je tam dost detailů. A mapa je taky parádní, hexy na ní jsou gigantické a určitě se na jeden vejdou pohodlně 4 žetony, ale samozřejmě jich tam jde nacpat víc. ;-)

Teď už zbývá si jenom v nabitém programu najít chvilku na zahrání... a další zahrání... a další a další a... :-) Takže tím je tahle hra zajímavá pro mě. A pokud váháš s koupí, zahraj si to a vydrž na reprint, abys měl jistotu, že nekupuješ zajíce v pytli, kterého budeš obratem prodávat.

20.9.2011 07:39:35

Thales
Dík. Které ty mechanismy tě zaujaly?

20.9.2011 07:58:53

Parxel
Líbí se mi skrytí flotil, které odhalíš až po prvním boji - druh lodi, počet lodí a technologickou úroveň. Dává to spoustu prostoru pro oklamání soupeře. Taky se mi líbí obchodní lodě a jejich schopnost tvořit sítě (a v zásadě bezpečné mezihvězdné trasy), které kromě zlepšení příjmu z kolonií urychlují pohyb a usnadňují průlet některými systémy (např. černá díra). Z pokročilých pravidel se mi líbí maskované fregaty vs skenery opatřené křižníky a stejně tak stíhači a proti nim cílenou obranou vybavené průzkumníky. A koneckonců i takové minové pole udělá člověku radost, když do něj soupeř směle vletí s očekáváním klasického boje a namísto vítězství přijde o většinu flotily. Potom stroje zkázy jsou (ne)příjemné zpestření hry. Hlavní je ale práce s vývojem technologií, nutnost vracet lodě do doků na instalaci upgradů a taky se mi hodně líbí volitelné pravidlo grantů na vývoj. Teď je samozřejmě otázka, jak to bude celé vypadat v praxi, ale na papíře to vypadá víc než dobře.

20.9.2011 08:22:15

Thales
To zní fakt dobře.

20.9.2011 09:02:22

Parxell
me na tom zaujalo to, ze jsem fanatik do Space Empires 4 na PC, ktera je delana tak, ze ti hra neda nic zadarmo, od kompletovani lodi az po vyvoj kazdicke malickosti. Treba jen na vyvoj tech min, kterymi muzes zaminovat Warp point potrebujes vyvinout spoustu veci, od fyziky, chemie az po konstrukci lodi ktera ty miny tam doveze. Jako v deskove variante pocitam se zjednodusenimi, ale pomysleni, ze si neco takoveho zahraji v zetonkove podobe proti zivym spoluhracum je fascinujici:-)

20.9.2011 09:21:26

Ringo
Tak tak, ze já kdy uvažoval nahradit 4X hrou Gears of War. Nevím, asi nejaké chvilkove zatmění. 4X je jasny must-have!

20.9.2011 15:29:32

První zahrání...
Jsem v nebi.. resp. ve vesmíru, které vykouzlil Krohn touhle geniální hrou. Nechci hodnotit hned po prvním zahrání... ale..... :) Chce se mi to vykřičet.. je to prostě boží dílko.. hra šla rychle a pěkně. Tím, že jsme se to učili, tak nám to trvalo, ale umím si to představit odehrané i za 1,5 hodinky...

Zítra jistě Thales napíše mnohem víc, pač on je na to mnohem lépe vybaven.. Jen jsem se musel prostě podělit.. musel jsem to vykřičet!

Nedovedu si představit hodnocení hry po použití všech pravidel a doplňků.. :

22.9.2011 01:07:49 | Upraveno autorem (porovnej)

První zahrání...
Sepsané dojmy najdete v sekci "hraní". Musím říct, že se mi teď ještě klepou ruce, ale není to zimou. Je to tím, že včera jsme si zahráli něco naprosto výjimečného. Ano, dámy a pánové, zrodila se novodobá klasika a legenda. Pamatujte si tento okamžik, protože jednou budete vyprávět svým deskoherním dětem, že jste tehdy byli u toho. :-D

22.9.2011 09:57:53

Vybíráme z Bazaru

Gloomhaven Lvi chrtan
Gloomhaven Lvi chrtan
Akt. cena: 40 €
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas