Space Empires: 4X

xxxxxxxxxo hodnoceno 44x (Seznam vlastníků)

Space Empires: 4X - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Jim Krohn
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První dojmy

Sci-fi wargame? Proč ne? Ačkoliv jsem PC hru nehrál, téma i provedení vypadá moc dobře, takže jsem na tuhle hru opravdu zvědavý. Co vy? Těšíte se taky? :-)
5.5.2011 12:49:02

zatím málo informací
Jako malej kluk :-) PC předlohu jsem hrál (moc dobrá hra), problém je nestíhající AI, což se ale s ohledem na komplexnost nelze divit, protože v ostatních strategiích podobné složitosti je obtížnost dělaná cheatováním počítače (tady se to musí PCčku výslovně povolit). Moc si ale nedovedu představit, jak by chtěli tu PC variantu přenést na deskovku.

Jinak zatím mi nějak chybějí podrobnosti k této hře, uvidíme.

Mezitím jsem zkusil Interspace (http://www.boardgamegeek.com/boardgame/11957/interspace) - původně to vypadalo jako odlehčená, P&P varianta. Zatím jsem se ale dostali jen k základním pravidlům, až bude čas a postoupíme alespoň ke standardním, dám vědět, jaké to je - teď by to bylo jako posuzovat Throu the Ages podle „výukové hry“.

5.5.2011 13:14:53

Předloha
To má být podle legendární hry Space Empires od Malfador Machinations? Tak to by mě zajímalo jak se poperou s hrou která je opravdu hard core :-)

5.5.2011 13:15:41

2 Qweek
Přesně. Např. jenom výzkum má kolem 20 oblastí / stromů (vojenský výzkum, těžební technologie, technologie pro výzkum, přizpůsobování planet, fyzika, chemie ...) dohromady s více než 100 položkami - jednotlivými objevy (projektilové zbraně, energetické zbraně, torpéda, bojové hlavice .....) - každá tato položka jde zkoumat na 3 až 20 levelů.
Při určitém levelu, obvykle v několika položkách současně, je zpřístupněna určitá lodní komponenta (jenom zbraní bude minimálně 30 a každá je jiná). Tohle dává stavbě lodí obrovskou variabilitu a dá se říct, že jakákoliv loď nebo flotila je snadno zničitelná flotilou s třetinovou cenou, pokud má tu správnou výzbroj.
Převést to do deskovky si moc neumím představit. Takže jsem zvědavý, co z námětu vlastně vybrali. Tak nějak se bojím, že zbyl název a místo, kde se to odehrává = vesmír :-) Ale stejně mi to nedá, těším se a jsem zvědavý.

5.5.2011 14:05:50

Anderson
Uff, na teto hre se mi zatim jen strasne libi obal, ale pokud by to bylo takoveto maso, tak prekousnu i tu hnusnou grafiku, na kterou si mozna nakonec zvyknu a zacne se mi jeste libit :D

5.5.2011 14:16:23

2 Sydo
Jako grafika je strašná, o tom žádná. :-)

V PC předloze je klíčové to vytváření lodí. Já dám příklad. Např. jsi špionáží zjistil, že protivník zareagoval na tvé lodi vybavené energetickým štítem vývojem a nasazením multispektrálních energetických zbraní (ignorují štít). Tak buď můžeš vyvíjet patřičný štít (multispektrální), nebo štíty opustíš a vybavíš svoje lodě armorem (pořádným oplechováním :-) ). Na to protivník zareaguje např. přezbrojením lodí zbraněmi, které pronikají armorem (ale jsou snadno zachytitelné štíty).

Nebo se protivník soustřeďuje na zajímání lodí (má komponentu „naloďovací komando“) a lodě s vyzbrojí zbraněmi, které likvidují pouze posádku. Ty na to můžeš reagovat vybavením lodí štíty (přes ty se nalodit nedá), nebo vývojem počítačového řízení lodí. On si pak svoje toxické zbraně a komanda může vystavit ve vitrínce s nápisem „nepoužitelné harampádí“ a pustit se do vývoje „počítačových virů“. Nebo lodě vybavíš „obraným komandem“, nebo „autodestrukčním systémem“, který obsazenou loď zničí a alespoň nebude využita proti tobě, nebo .....

Jak ale tohle dostat na desku???? :-)

5.5.2011 14:53:59

Pro představu
Pro představu tady je odkaz na celkem povedenou recenzi na pátý díl počítačové verze

http://pc.hrej.cz/recenze/space-empires-v-1036/

10.5.2011 13:12:39

Qweek
Mám doma krabici s hrou, ale bohuzel zatim jsem to jen "testoval". Ale dojmy byly monstrozni :)

10.5.2011 18:36:52

Richmond
A nějaké foto jak to vypadá by bylo? :-)

13.5.2011 07:42:35

Karty
Podle obsahu co jsem si našel, to má být bez karet, tzn. že hra je v podstatě jazykově nezávislá?
Může prosím někdo potrvrdi nebo vyvrátit?

13.5.2011 14:59:33

Qweek
Myslíš krabici od PC hry?

13.5.2011 15:26:57

bude mít jen 11 stran pravidel...
pffffff :)))

14.5.2011 10:32:59

hodil jsem na to oko
a vypadá to zajímavě, snad to bude dobře hratelné i ve 2.

Akorát nevím jestli si počkat až to bude u nás nebo jít do preorderu...

14.5.2011 10:42:44

grafika
me to prijde graficky nahodou docela pohodove. Po hodne dlouhe dobe si davam neco do wishlistu.

15.5.2011 10:09:03

4X
Já si to koupím už kvůli té krabici, ta je prostě úžasná :)

15.5.2011 10:22:39

grafika
mě taky právě příjde Ok. Prostě vesmír, jak by to jinal mělo vypadat než černo a hvězdy s planetama :). Žetony jsou taky v pohodě. Na krabici mi až tak nesejde, ale taky vypadá dobře.

Jen furt nevím jestli jít do preorderu nebo počkat až to bude u nás. V preorderu mi to i s DPH vychází na nějakých 1200-1300, ale jak tady čtu ty šilenosti o celních poplatcích, tak nevím jestli se to oplatí.

15.5.2011 11:17:24

preorder
proc preorder? To ma vyjit v nejake limitovane edici?

15.5.2011 11:58:34

Ringo
Tak preorder je o $21 levnější

15.5.2011 12:01:46

Beholder
fakt? A budes ten preorder teda delat, ze bys to vzal 2x?

15.5.2011 15:30:22

Beholder, Ringo
No a neudělá těch 21 USD poštovné a proclení? Já bych si troufnul tipovat, že i s marží tam nakonec bude zanedbatelný rozdíl...

15.5.2011 17:24:31

Havelock
to jsou právě pro mě ty neznámé - marže obchodníků a nesmyslné poplatky celníků. Nějaké to poštovné a DPH zahrnují i obchodníci do ceny ne?

15.5.2011 18:56:43

beholder
nezapomeň, že krom daně a cla ti připočítaji i prohlídku. A pokud budeš mít nějaký problém a uloží ti to do skladů tak dalších 96korun. Což mě hrozně rozlobilo. :( když jsem řekl že to nebyla moje chyba ale celníků, řekli že na to mají dle zákona právo. Bych to střílel.... :D

15.5.2011 19:10:30

SSZGSA
hmm, to je humus, fakt jsem na vážkách, zda si počkat nebo předobjednat. Stejně tak váhám, zda nechat ten preorder Sekigahary nebo to koupit až u nás :(

15.5.2011 19:24:02

Beholder
zase kdyz se podelime o ty naklady, tak by nas to melo vyjit levneji, ne?

15.5.2011 20:45:28

to Ringo a Beholder
Mám na tuhle hru taky preorder, tak pokud do toho půjdete oba dva, tak tam ještě dva kusy přidám. Aspoň bychom si to mohli předat tady v Ostravě nebo Havířově osobně a uštříme na poštovném po republice.

15.5.2011 20:57:14

kren
super, ja jsem pro

Edit: Beholder je taky pro, tak kdybys byl tak hodny a pridal ty dva kusy. Dej pak vedet kolik a kam chces poslat penez. Diky.

15.5.2011 20:58:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Tang garden
Tang garden
Akt. cena: 6500 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas