Space Empires: 4X

xxxxxxxxxo hodnoceno 44x (Seznam vlastníků)

Space Empires: 4X - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Jim Krohn
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První dojmy

Sci-fi wargame? Proč ne? Ačkoliv jsem PC hru nehrál, téma i provedení vypadá moc dobře, takže jsem na tuhle hru opravdu zvědavý. Co vy? Těšíte se taky? :-)
5.5.2011 12:49:02

sakryš to je hype...
snad máte kluci pravdu :)

22.9.2011 10:38:12

tak koukam
zejestli neco vystrnadi z prvniho mista meho TOP 10 Starcraft, tak to bude asi tohleto:-)

22.9.2011 10:52:18

TI
Mám strach, že to vyrazilo pryč i TI, která bylaposlední hra od FFG kterou jsem doma měl hrdě v poličce.. :D

Neee.. to trochu přeháním.. ale je jasné, že po plné hře 4X budu jistě srovnávat! :)

22.9.2011 11:11:19

to Ringo a Beholder
Tak doufám pánové, když jsem vám to sehnal, že mne to někdy naučíte hrát.

22.9.2011 11:20:52

kren
můžem to dát někdy v korunce. Jen se obávám, že se to budu učit při solo hře. Už vidím jak na mě přítelkyně kouká, co po ní chci, když budu mluvit o černé díře apod. :)

22.9.2011 11:23:47 | Upraveno autorem (porovnej)

dotaz
Mám jeden dotaz. V této hře je mapa také "mounted" ? Nebo je tam ještě tak z měkkého papíru co jí je potřeba přkládat plexisklem?

22.9.2011 11:28:10

to Kent
Ne je tam mapa, že když s ní někoho praštíš po hlavě, tak už nevstane :). Je to poctivá tlustá deska.

22.9.2011 11:36:24

to Beholder
Budu rád, když mne do toho zasvětíš. Mám toho teď nějak moc a nějako nestíhám věnovat se studiu jedné hry. Takže bych ti byl určitě moc vděčný. Navíc jsem jakýmikoli počítačovými hrami nepolíbený, takže tuhle hru vůbec neznám.

22.9.2011 11:38:21

kren
nekdy bysme se mohli domluvit a zahrat, kdo vi jestli to jinak budu mit s kym hrat, manzelka na sci-fi moc neni, i kdyz Starcraft ma hodne rada.

22.9.2011 11:41:38

Thales
Já jsem hrdý, že jsem byl jako první u toho.. Můj syn bude jednou hledět na svého otce jako na muže z Normandie 44.. :D

22.9.2011 11:43:25

to Ringo
Budu rád.

Ty o té hře víš vše, já vůbec nic.

22.9.2011 11:44:44 | Upraveno autorem (porovnej)

kren
tak zatim to vim o PC hre. Nakolik bude deskovka odrazem te PC hry jeste nevim:-)

22.9.2011 11:58:35

mno
Uz se tesim, az si to se mnou Jenda zahraje, jsem zvedav, proc jsou vsichni tak nadseni z orezaneho TI3. Snad se mi to nebude libit, jinak si budu muset koupit reprint :)

22.9.2011 12:27:59

Sydo
Přiznám se, že jsem neměl pocit, že by to bylo ořezané.. a nebo bylo ale vůbec mi to nepřišlo.. :)

Pravda je, že diplomatická fáze tu není. Ale nevidím jediný problém ve více hráčích ji zahrnout. I když ne taková epická jako v TI, kde jsou i zákony. :)

Je pravda, že rasy tu nejsou, ale podle slov autora budou v rozšíření, které se chystá. :)

Musím ale rozhodně pochválit souboje. Zatím co v TI se všichni snaží mít hafo stíhaček pro první zásahy, tak tady si cíl útoku vybírá hráč, který střílí. Tzn. že klidně může soustředit palbu jen do křižníků..:) Měl jsem pak pocit, že mám bitvu pod kontrolou a rozhodně to trvá stejně dlouho jako v TI. Což beru jako plus..

S Thalesem jsme to hráli dost jako základ bez dalších pravidelm takže ono se to posune dál a jsem strašně zvědav co na to řekneš.. :)

Těším se až zahrajeme.. Amyslím si, že Thales by do toho šel s námi! :D I Falco! :D

22.9.2011 12:39:09

SSZGSA
doufam, ze kecas a ze to neni az tak dobre, abych musel prodavat vsechny ostatni hry co mam:-)

22.9.2011 12:54:59

to all:
Zkratku TI používáte pro Twilight Imperium 3rd ?
Abych byl trochu v obraze. :-)

22.9.2011 13:03:18

kren, Beholder
sice nevim jak na tom kdy casove budu, ale nejakou tu sesion bysme mohli nekdy spachat a ten Space Empires zahrat. Ted jen zalezi kdy a kde:-)

22.9.2011 13:05:31

Ringo
Hele.. je to tak... Prostě mě to okouzlilo. možná i tím, jak musíš být agresivní a prostě jít po hráči.. nehrát na úkoly jako vynalezni dvě technologie a máš bod.., máš víc planet než soupeř.. Prostě 4X.. kde nejlepší ze slov je ELIMINACE!!! :D

Edit : Ano.. TI jest Twilight Imperium 3rd :) Omlouvám se za zkratku..:)

22.9.2011 14:07:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Nadšení
Tak mě tak napadlo, že mluvit tu takhle nadšeně není rozumné.. já jsem si k 4X prostě sednul a netušil jsem co mě čeká.. a pak to prostě bouchlo a já čuměl jak bez uší.. :D

Nečekejte nic a spíš to berte jako normální hru, která vás třeba mile překvapí.. A třeba ne..:)

22.9.2011 14:25:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Hrani ve trech
Tak jsem mel o sobote moznost zahrat ve trech hracich a bylo to zajimave. Hrali jsme opet zakladni pravidla, protoze to kluci jeste nikdy nehrali, ale klidne jsme mohli jit do dalsich..:) priste..:)
Hral jsem i Ti3 ve trech hracich ale tam jsem mel pocit, ze se jen prelevala voda vzdy na lepsiho hrace a hra nijak nepokracovala. Tim nechci hru hanit, ale sami vite jak tezke je hrat ve trech.:) ne ze by ve 4X to bylo o 180 stupnu jinak, ale rozhodne to bylo lepsi. Vubec jsem nevedel jak kdo je silny a co kde ma za lode ale hlavne, kolik!:) a tak se v prubehu hry stalo, ze se Honzik zacal cpat do nas vsech a v mem systemu pak odhalil 6CA lodi, ktere mel nabusene technologii.. Priznam se, ze jsem proti nemu nasadil vse co slo a ani jsem si neskrt. Coz ho potesilo.. Teda, z jeho vyrazu to bylo videt..:) naivne jsem si myslel, ze skvela zakladna poletujici kolem planety zastavi jeho postup.. Sice zasahla jednu lod ale to bylo jedine co udelala..:)
Tohle me utvrdilo, ze hra je pekne navrzena a rozhodne z ni citim velky potencial do budoucnosti..:) uz se nemuzu dockat, az ji zahrajeme komplet a ve 4 hracich..:)

Jooo, malem bych zapomnel napsat jak to dopadlo... Honzik se prijel podivat i na mou domovskou planetu a to byl muj konec!:) Zlate tankove divize!!:)

26.9.2011 07:59:53

Jendo
Docela mě to dost zajímá. Musíme se někdy dohodnout. Mimo jiné i na tohle. !

26.9.2011 09:44:21

Janicko!
..ak by vam nahle chybal hrac, rad sa votrem, pravidla uz studujem.. SE4x musim!

[o scifi+GMT zetonovke som snil dlho, pak sa Sydo zmienil, ze buducnost mozno pride k nam.. a ked sa tak stalo, okamzite out of stock?!? no toto...]
...pripadne mozme spachat cosi prvoplanovo, nech sa Ele nestrati;))

26.9.2011 10:50:18

Hraní
No a co dohodnout hraní? Klidně můžeme tady ve sluji... pač to je hukot.. co myslíte.. klidně napište kdo by měl zájem! :D

26.9.2011 13:45:50

Jendo
Tyjo... hele já bych si i třeba zahral. Jestli tam máš místo

26.9.2011 13:47:54

Hraní
Já jsem pro, téměř kdykoli kromě střed a pátků...
Dnes mi přišel arch opravených žetonů, takže mám i plně funkční kopii ;)

26.9.2011 13:48:31

Charitativní aukce

Bylo nebylo - dobročinná aukce
Bylo nebylo - dobročinná aukce
Akt. cena: 888
Končí za: 1 den

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

DIVUKRAJ FUNKARTY-AJ
DIVUKRAJ FUNKARTY-AJ
Akt. cena: 479 Kč
Končí za: 13 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas