Sorcerer - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: (Print & Play)
Wise Wizard Games
Autoři: Peter Scholtz
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Enbringer kampan

Ahojte, zalozil som toto diskusne tema za ucelom kontaktu s vami. Cize sa nemusite brodit tonou otazok a odpovedi na stranke kampane a rovno prist hladat odpovede tu.

Kazdy vecer pocas kampane a vo vacsine casu aj v priebehu dna sa budem snazit diskutovat a odpovedat na vase otazky a pripomienky.
30.6.2020 11:02:07

Endbringer

Pozor endbringer nieje len solo, je to pre 1-3 kooperativna hra.

Inak mozno ti pomoze pri rozhodovani live gameplay dnes kolo 2 nasho casu. Rob tam bude hrat novy scenar a novy archetyp. Poprosil som ho nech ukaze nove veci lebo quackalope hra zaciatocnicky voac streamlined scenar a archetyp.

19.7.2020 12:15:35

Spíš pojedu solo

nemám dorostlé parťáky. A all-in jít nesmím, už jsem utratil za deskovky letos šílenou sumu-:)

19.7.2020 20:17:35

:)
Naopak. Velmi zajímavou volbou je tady all-in a případný prodej armádních přebytků.

Trocha věštění. V minulé kampani se neodemkl ve sg žádný lineage deck. Tady to neočekávám také, pokud by se odemykal 20 karetní balík, bylo by to na začátku kampaně, ne teď. SSg jedou přibližně po 17.000. Ten odemykaný Sg si myslím že bude domain deck, tzn. 5 sg +1, tzn na 334.000 bude končit 3. odemčený pack + 1 za social goal. Pokud tedy se tam neobjeví houbičkový mág a lysohlávková magie.

V ten moment bude odemčený 1 char a 3 domainy, začne se odemykat char. minule se odemykalo char-domain-domain-char. Char může mít buď 6 karet celkem, tj. 102.000, tj bude to končit na 436.000, to ta hra udělá a začne se otevírat další pack a skončí to na 6 expanzích. Anebo to bude jak v předchozí kamapni, kdy těch sg bylo víc a zabralo to 126.000, a skončilo by to na 450.000, což by odpovídalo mému původnímu odhadu, že tady někde ta kampaň skončí. Koriguji svůj odhad na 490.000. V obou variantách jsem skeptik, že by to vybralo dalších 100-120.000 a skončilo to na 530.000+. Pokud se tedy neudá něco revoluční tak ve Sg na konci budou 3 chaři a 3 domainy. Ostatně v předposledním update je naznačeno With this boost, we could end up unlocking four, five, or even six full packs before this Kickstarter is done next week!

Pokud by teda neměl někdo třeba koule tam vrazit v posledních 3 dnech artbook udělaný tak aby po tom skočil každý a 7. pack komplet na nějaké hodnotě, níž než 100k s vědomím, že nevydělám tolik, ale vydělám. Ale to by celkově popíralo styl kampaně.

Jinak hra má v současnosti cca. 3000 backerů, když se podíváte na to kdo backuje jaký pledge, tak nových backerů je max 1000, a můj typ je že jich je max 850, že sem tam někdo kdo to už má bere all-in a čast jich spadá do těch dolarových a 30 dolarových.

19.7.2020 22:00:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Endbringer
tady mě láká hlavně to solo, protože si vyzkouším jak fungují různé kombinace a naučím se snad nezapomínat na spuštění efektů.
Koop mě absolutně neláká.
Nové packy mě zase lákají strašně moc hlavěn jsme zvědav jak bude fungovat ten Andělskýlineage s těma counterspellama. Doufám že to úplně nerozbije ducha Sorcerera, protože doteď tam nebyl žádný problém s časováním a nějaké reakční věci v tahu protihráče.

20.7.2020 08:14:23

Sorcerer NOW
Asi nebude sance priplatit si za postovne, abych dostal stare add-on packy drive, i u jinych pledge tieru, ze?

20.7.2020 09:19:01 | Upraveno autorem (porovnej)

:)
Tušíte někdo, vyplatí se tady sdružovat kvůli úspoře na poštovném nebo ne?

V chatu kamapně visí aktuálně nezodpovězený dotaz

@Robert, If there are stretch goals you've planned that remain locked at the end of the campaign, are we able to purchase them as add-ons? Or do you save their concepts for retail or a different KS later on down the road?

21.7.2020 15:55:37 | Upraveno autorem (porovnej)

czechImenhotep
Z mých zkušeností s WWG říkám, že má smysl se sdružovat kvůli ušetření na poštovném.
Ale jak moc, tak nevím. Pokud bych měl odhadovat z jiných jejich kampaní, tak poštovné za Sorcerera bude 25-30$. A když v PM přihodíš krabici, tak to vzroste o 6-10$. Ale jsou to jen mé odhady.

Já mám skupinu 3. lidí v Pardubicích, kdyby měl někdo zájem se přidat.

Peter tady psal, že neodemknuté balíky nebudou jako add-ony.

22.7.2020 09:50:58

SG Merlin
Tak Merlin je odemčený, tj. k základu v tuhle chvíli včetně Social SG + 2 Domainy a + 2 Charakter decky.
Kdyby se za těch posledních (už jen) 42 hodin povedl třeba i s postkampaň způsobem otevřít ještě jeden balík /vypadá to na charakter), bylo by to stejné jako u 1. kampaně.
Tak uvidíme, jestli tam v posledních 48 hodinách ještě něco doskáče..

22.7.2020 10:37:49

České Budějovice
Pokud by někdo chtěl něco ušetřit na poštovném, tak napište SZ a mohu přidat v rámci PM.

22.7.2020 13:24:38

:)
Podle obecných zákonitostí poslední den by tam mělo padnout 120-180.000 jako kdekoliv jinde, tenhle SG by se měl odemknout a rozjet další. Akorát nevím co budou říkat backeři na to co se tam odemklo a absenci jakýkoliv addonů co by padly do all-inu. Resp. posun mezi začátkem kampaně a tím co tam je teď, tj. 4 packy a video. Min bych aktualizoval obrázky pledgí, aby bylo vidět, že ve SG jsou odemčené 4 packy. Pak je samozřejmně na strůjcích, jestli pokud by to k tomu mělo směřovat, tak buď nebudou nijak reagovat ;), anebo tam z toho posledního potenciálního packu vrazí další soc. sg nebo jej dají komplet v nějaké dosažitelné hranici, resp. udělají něco pro to aby to vybralo víc než k čemu to směřuje a nemuseli nad závěrem meditovat. Už by stálo za to mít to připravené ;)

22.7.2020 15:08:17

...
Souhlas... cekam nejakej finisovej rozruch!





"I want to play a game." Jigsaw

22.7.2020 15:41:17

Hra
Kdyby nekdo nerozhodnuty mel chut vyzkouset hru, budeme dneska od 6 v Mystice (Brno)

22.7.2020 15:43:05

:)
To Bolek: Já se zase silně obávám, že se nebude dít vůbec nic. Ale reklama na BGG je.

22.7.2020 15:46:46

:)
Tak za dnešek zatím slabota, to ví samozřejmně jen strůjce kolik vybrali minule poslední den a jak to šlo po hodinách nebo jestli američani ještě nevstali. Pokud je tam 5x 2 karet + ukončení boosteru tak to bude končit někde okolo 434.000 což v tento moment a s tempem jakým to roste, a vědomím, že se to stejně nakonec nějak odemkne, takové nepříliš motivační.

Bude nějaký mystery SG na nějaké hodnotě třeba jen s obrysem, po kampani se můžete rozhodnout co to bude a backeři zjistí co to je až to dostanou...nebo nějaká ptákovinka..alternativní player defense track...nažehlovací potisk na tričko...Jde jen o to, aby někdo omylem v závěru kampaně neusnul.

23.7.2020 15:15:44

...
My potrebujeme dokoncit tento booster a zacit novy, aby ho pak dali cely.
Me nici vedomi, ze toho ma Peter pripraveno mnohem vice a ja to chci ????

23.7.2020 15:39:26

:)
To je právě otázka jak to mají připraveno, jestli se jim ten další vůbec bude chtít načínat. Zatím nemám pocit, že by se to hýbalo na to že je poslední den kampaně. A pokud chtějí něco zkusit tak 12 hodin do konce je už pomalu pozdě.

23.7.2020 15:53:43 | Upraveno autorem (porovnej)

z jejich pohledu
Proč by měli mít zájem na tom, aby se načal nový pack?

Takže budeme mít Nicodema, teda pokud si ho dokážeme doodemknout...

1. kampaň poslední 2 dny nahypovali slušně: https://www.kicktraq.com/projects/1172937197/sorcerer-1/#chart-daily

Letos je to bohužel bída: https://www.kicktraq.com/projects/1172937197/sorcerer-endbringer/#chart-daily

23.7.2020 16:38:13

...
Nechapu proc nedali dalsi boostry jako addony, treba 5ks exclusive po 10$/ks, stejne by to vsichni do allinu prihodili a pekne by to narostlo a odemklo dalsi sg. Je to takovy mrtvy, v podstate jen objednavka, skoda, tesil sem se na poradnou jizdu :) celkove mi tam chybi addony jako velka krabice, artbook, neco lepsiho misto tech sklenenych cocek atd. plast netreba, po par hrach sem si na ty papirovy pandulaky uz zvyknul, dekuji za optani :D

A teda po kampani by to chtelo rozjet nejaky poradny hrani, ligu atd na podporu prodeje i komunity :)




"I want to play a game." Jigsaw

23.7.2020 16:43:24

osobne
bych uvítal lepší počitani bojiště. dvojity karton s výřezem nebo tak něco. dost často skopnem kostičku avatarem

..Deskovky Teplice..

23.7.2020 16:47:30

:)
Mám proto jediné vysvětlení. Podíl KS obsahu roste, mají to nějak spočítáno a než aby to tlačili za každou cenu jak to dělá konkurence, tak ten obsah raději použijí v další kampani nebo to dají k dispozici v PM aniž by tím něco museli otevírat. Pokud opravdu potřebují vybrat 100.000+ aby otevřeli další booster tak v této fázi je to už skutečně risk, že se jim to neoplatí a rozhodli se do toho nejít. Proč tam není žádný další obsah pro ten coop modul? Třeba i jako addon? Protože bude v další kampani. Pokud by další kampaň dělat nechtěli tak to tlačí úplně jiným způsobem.

23.7.2020 17:17:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Bolek
Další boostery jako addony nedali proto, že se to poněkud nekombí se zveřejněným all-inem na začátku kampaně.
A těžko budeš mít all-in č.1 a pak ještě all-in č.2, co se objeví ke konci... Bylo to již vysvětleno.

Za mně to je v pohodě, reálně jako předchozí kampaň, čekal jsem to +/- stejné. Ten poslední booster se doodemkne post kampaň, jako předtím /i když z toho zas tady někdo bude mít osypky/, Rob to zmiňoval několikrát, že ta možnost bude.

Jestli někdo čekal, že se na tuhle hru vyberou miliony, tak byl naivní. Tuplem u takovéhoto typu hry, u malého studia a zejména v době začínající celosvětové krize. Krom velkých a vyhypovaných věcí nikdo nevybírá rakety peněz a i přírůstek posledních 48 je podstatně menší, než býval dříve. Reálně o úspěchu rozhoduje prvních 48 hodin, tady je velké plus, že nikdy nezačli přispívající odcházet a celou dobu kampaně příspěvky sice méně, ale neustále rostou.

V kampani určitě bylo pár věcí, co se daly řešit lépe..osobně mi chyběl jako addon artbook /možná bude plus třeba něco dalšího v PM/ a hlavně více updatů.

23.7.2020 17:44:30

:)
Však je nikdo nenutil to nazývat all-inem. Stačilo tomu dát jiný název a v případě potřeby s tím cvičit. Nicméně tady to měli prostě striktně nalajnované. Taky si nemyslím, že by to vybralo několik mega. Akorát si říkám, že konkurence nestřílí update denně, dává addony s čehož lezou po stropě, artbooky, protože by je to bavilo, ale protože jim to zajistí vyšší zisk. Ty sociální SG takto pozdě jsem úplně nepochopil. V poslednímu update je odkaz na youtube kanál ohledně livestremu, kde se to hemží videi z jejich ostatních her. Takže asi nemají s propagací až takový problém. Celkově jsem měl z té kampaně pocit, že je jim jedno, jestli vyberou o 100k víc nebo ne. Výsledek okolo 400k je pěkný, ale mohlo to vybrat o něco víc, když si vezmu, že v první kampani žádné all in nebo možnost koupit předchozí obsah nebyla, teoreticky by to mělo vybrat naopak o dost víc. Nevím jak to mám popsat, prostě v tom nebyl cítit tah na zisk, nevybavuji si kampaň podobného střihu. Pokud něco chtějí otevírat v PM, dávalo by smysl to říct alespoň neurčitě v kampani, s ničím bych nepočítal. Ale to co se tam odemklo je fajn, zas to není průšvih. Jen bych pro příště zkusil do toho buď vložit víc úsilí, nebo do té kampaně zapojil o člověka víc.Pořád je to na koruny okolo deseti mega, a kdo z nás to má ;)

23.7.2020 18:03:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Live stream Rob + Peter
Pokud byste se chtěl někdo koukat:

https://www.facebook.com/sorcerercardgame/videos/658646221398710/?v=658646221398710

23.7.2020 19:11:53

Osobne

Jsem taky cekal, ze pridaji nejaky obsah do Endbringera...noveho prastareho...ale co uz, obsahu je tam spousta, jsem spokojenej

23.7.2020 20:49:06

:)
Určitě ten přínos není lineární, pokud má někdo cokoliv původního, tak ty 2 nové lineage decky půjdu zahrát se stávajícím obsahem a všechno je to využitelné do coopu, a naopak vše nové jde použít se starým obsahem. V tomto smyslu těch 11 nových decků +coop mod má z herního pohledu podstatně vyšší přidanou hodnotu než že je tam "zase jen" 11 nových decků. Každý další balík musí být nepoměrně náročnější na testování, když lze hrát vše se vším a předpokládám, že narozdíl od jiných karetek se tady nepočítá s power creepem (nové karty nebudou silnější jak staré)

23.7.2020 21:14:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Bloomtown nový ve fólii
Bloomtown nový ve fólii
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas