Sorcerer - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: (Print & Play)
Wise Wizard Games
Autoři: Peter Scholtz
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Enbringer kampan

Ahojte, zalozil som toto diskusne tema za ucelom kontaktu s vami. Cize sa nemusite brodit tonou otazok a odpovedi na stranke kampane a rovno prist hladat odpovede tu.

Kazdy vecer pocas kampane a vo vacsine casu aj v priebehu dna sa budem snazit diskutovat a odpovedat na vase otazky a pripomienky.
30.6.2020 11:02:07

Solo mode - představení
ahoj Peter,
mohl bys trochu přiblížit onen solo-mode?
1/ Je to hraní formou procházení nějakých scénářů, či jde "jen" o porážení bossů jednoho po druhém s různými schopnostmi?
2/ Existuje zde nějaký příběh - myslím jiný než úvod typu..čarodějové se musí spojit proti větší hrozbě, co chce zničit svět, co sami obsadili? - typu když tenhle scénář-souboj dopadne nějak, stane se toto a má to vliv na scénář další? Případně existuje zde legacy aspekt?
3/ A jaká je herní doba pro ten solomode, pokud bych měl procházet, resp. odehrát vše, co nabízí?
Díky!

30.6.2020 14:02:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Mám komplet 1. KS, co vzít v 2. KS?
Přihodil jsem na první "pledž", který mi dával smysl, ale jak top teď pročítám, úplně jsem se v tom ztratil a nevím, jestli mám vzít "Pledge Manager Tier", nebo "New Stuff Tier"?

Mám komplet vše z prvního KS a chci vše nové tohoto druhého KS (tedy včetně všech add-on balíčků a rozšíření). Text popisu spolu s obrázky na mě působí poněkud zmatečně.

Peter, může to prosím objasnit "po lopatě" i pro blbý? :)

30.6.2020 16:14:38

peca007
Chci totéž a podle popisku by to měl být New Stuff Tier.

Akorát tam vidím "New Stuff Tier ships to only United States"...
(Edit - tak už to opravili.)

30.6.2020 16:15:56 | Upraveno autorem (porovnej)

New stuff
Takisto mam vsetky herne komponenty z prvej varky a k tomu i obaly a tak sa chcem opytat co mi treba prihodit aby som bol schopny obalit i toto rozsirenie. Zatial zvazujem, ze dam New stuff pledge a potom upresnim obaly v PM

30.6.2020 17:21:39

Sólo
Sólo mód majú na KS stránke celkom popísaný, a keďže ma tiež zaujímalo, ako to bude vlastne fungovať, tak som si to preštudoval, a tu je krátke zhrnutie:

- nejaké legacy ani kampaňové prvky som tam nepostrehol, malo by sa jednať o klasický bossfight
- replayabilita súbojov by mala byť zabezpečená vďaka tomu, že boss sa vytvára kombináciou troch kariet - Nemesis (určuje, aké schopnosti má daný boss), Aspect (určuje, ktorý deck s minionmi bude boss používať) a Scenario (s dodatočnými pravidlami pre daný scenár)
Rozšírenie pritom už teraz obsahuje po 4 kusy z každého druhu týchto kariet (a v SG môžu byť schované ďaľšie), čo vytvára minimálne 64 kombinácií bossov, proti ktorým bude možné bojovať.
- v sólo móde sa nebojuje o battlefieldy, ale cieľom je dostať bossa so životmi na nulu (a zároveň zabrániť tomu, aby to isté spravil nám)
- battlefieldy ale majú stále význam - boss je trošku prerastený, a rozprestiera sa naraz v 2 z 3 battlefieldov
Predpokladám, že len miniony v nich môžu útočiť na bossa, a tí v tom treťom majú v danom kole smolu - buď sa presunú, alebo môžu skúsiť počkať.
- na začiatku každého kola sa hádže 1D8, aby sa určilo, či sa boss posunie o 1 pole doľava / doprava, alebo nie

30.6.2020 17:51:04

CZ?
Pocita se s lokalizaci do cestiny?

30.6.2020 18:16:23

Magicus - Sólo
Shrnul jsi to podle mě celkem dobře, jen si myslím, že se mýlíš v tom bossovi - podmínka vítězství hráče se liší dle "Scenario" karty.

Například v tom ukázkovém videu na každém battlefieldu leží jedna karta ("Symetry card"), kterou je potřeba zničit. Když je zničíš na všech třech battlefieldech, vítězíš. Kde se zrovna nachází boss je tedy z tohoto pohledu jedno.

Ale je možné, v jiném scénáři to bude jak píšeš a bude se útočit přímo na bosse a pak budou mít minioni na bojišti bez bosse smůlu... třeba nám k tomu Peter prozradí něco víc:)

30.6.2020 18:18:19

Pravidla
Planujete Petre cesky pravidla? Ofiko? Komunita by to ocenila :)

O pocesteni hry asi zajem od vydavatelu neni co?






"I want to play a game." Jigsaw

30.6.2020 18:30:05

Scenáre
Áno, tie Scenario karty zatiaľ nie sú úplne jasne vysvetlené - ja som automaticky predpokladal, že tie Symmetry karty sú tam vždy, a ich zničenie je cieľom každej jednej hry.
Ale tiež to môže byť aj tak, že tie úlohy su v skutočnosti o čosi variabilnejšie.
Celkom súhlasím, že v tomto prípade by mi pár spoilerov vôbec nevadilo, a kľudne by Peter mohol uviesť pár príkladov, ako veľmi sa jednotlivé scenáre od seba líšia.

30.6.2020 18:38:26

KS
Mám komplet první KS. Tady počítám 25$ poštovné, to bude 1/4 celkové ceny. Jinak zase karetka přes 2000 kč, už nejsem ochoten to dát.
Ale samozřejmě přeji Peterovi úspěch v kampani.

30.6.2020 20:05:36

Cena
No jo, +-5t allin... to uz je za karetku k zamysleni, to je recht...






"I want to play a game." Jigsaw

30.6.2020 20:38:15

Karetku?
To zni jako by to nebyla plnokrevna hra. Kartonu tam je dost, kostky a hlavne tuna nadhernejch karet. Pokad by tam bylo par plastovejch figur tak by cena byla ok? Neberte jako hejt jen tomu spis nerozumim. Pod pojmem karetka si predstavim vybusny kotata 7 draku atd.
..Deskovky Teplice..

30.6.2020 20:58:34

...
Tak je to porad karetni hra, co si budem nalhavat. Ale je pekna a obsahu je kotel. To me vede k otazce, Petre, jestli planujete treba add on big box na vsechno? Osobne a nebudu jiste jediny, nemam rad rozstrkanou deskovku v nekolika boxech a tohle bych rad prihodil :)




"I want to play a game." Jigsaw

30.6.2020 21:20:44

Karetka
Je to karetka a basta. To, že jsou tam žetony a kostky, z toho deskovku nedělá.

1.7.2020 01:37:36

...

jen na zamyšlení - cenu nedělá jen tiskárna a papír. Hra je, podle mě, produkčně na úrovni, lidi kolem (grafika, testování, produkce,...) se taky musí zaplatit - nehledě na poplatky KS...

Češi obecně (nemyslím tím nikoho z předchozích přispěvatelů) nedokážou ocenit práci a koukají jen na hmotné části produktu. U aut to přeci taky není jen o ceně kastle a motoru.

1.7.2020 06:46:57

G4nd4lf
Já osobně nemám nic proti nastavené ceně, ale s poštovným už se mi to nelíbí. Ale to je u skoro každého KS.

1.7.2020 09:05:45

...
s poštou jsem prskal u DVG - mají poštu vázanou na váhu, takže 12 USD zní fajn, ale ve výsledku bych za to, co jsem chtěl platil 60 USD....nic moc tedy

1.7.2020 09:06:53

cena
Cena je podle mě úplně Oukej!

Zkuste si koupit ALL-IN jakékoliv karetky typu LCG nebo Magic :D :D :D

1.7.2020 11:34:45

Odpovede

Co tyka kampane a pribehu..
Osobne to tam chcem pretlacit, nie legacy ani nic mega obsirne, skor len na spestrenie.

Je to boss fight hra, riadena kombinaciou troch kariet ktore urcuju specialne pravidla. Vo videjku prezentujeme default scenar na zoznamenie sa s hrou. Myslel som pri tom aj na ludi ktori nehrali sorcerera a toto bude ich prvy kontakt. Tolko ku scenaru Invasion.

Dalsie scenare ale vedia priniest uplne one herne podmienky. Napriklad Dark ritual robi to ze nepratelsky minioni ktori ostanu na konci kola v hre tak su obetovane na jednu specialnu kopku a ked sa tam nahromadi urcity pocut tak boss vyhral.

V tomto scenare je aj specialna kondicia burky, pri com ke sanca ovladat blesky pomocou omenov.

Dalsi scenar je taky, ze potrebujete "iba" prezit par kol a nemesis je nezabitelny.

1.7.2020 14:19:08

Cestina

V tejto teme uz som stratil akekolvek nadeje.

Inak len pre zaujimavost, v pondelok vecer kolo 19:00 budem v jouob caste live. Chcel by som sa k vam co najviac priblizit a tak som aj Alesa poprosil aby otazky publika maly prioritu.

1.7.2020 14:22:26

Korenar
All-in MtG, LoL :-D

Jinak, Sorcerer vypada krasne. Ten system tvorby bossa tim, ze se nakombi 3 aspekty, je boží. Jen mě napadlo, jestli by celou hru nezlevnilo, kdyby se ty karty neprodavaly v boosterech? :-D ale to je jen takove rypnutí

1.7.2020 15:07:22

Dakujem!
Zlevnilo, aj ked na druhu stranu ktovie.. ono ludom sa sorcerer pozdava coraz viac lebo je toho uz v tejto chvili velmi vela.
Ludia co hra zaujala, teda aspon z osobnej skusenosti a na zaklade feedbackov vo vysledku casom skoncia v all ine. Lebo su zvedavy na nove kombinacie.

Endbringer boss sety nemozu byt v boostroch koli velkosti kariet a standies. Navyse scenar nema pack. Ako dalo by sa nejako urcite.. uvidime.

1.7.2020 15:32:03

Oddělovače a artbook
Peter, netušíš, jak to vypadá s oddělovači? Rob je zmínil na stránce v komentech, celkem si všímám pozitivního ohlasu.

A co by hře hodně prospělo, resp. co by určitě hodně lidí vzalo, je artbook, protože ty ilustrace na kartách jsou fakt nádherný.

Obojí si myslím mít úspěch mohlo, i když pak je otázka, jak to bude vypadat vzhledem k all-inu, když to pak all-in tak trochu není..

5.7.2020 08:51:02

Fleder
Tlacim na WWG s oboma vecami. Dividre chcem take aby na nich bol aj Lore k danemu setu a chcem aby boli plastove.

Artbook si prajem tiez, detto tricka.

6.7.2020 15:19:56

...
Jesus, plastový oddělovače s lorem, super!






"I want to play a game." Jigsaw

6.7.2020 20:31:26

Vybíráme z Bazaru

Hit Z Road
Hit Z Road
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 8 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas