Sid Meier's Civilization: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 626x (Seznam vlastníků)

Sid Meier's Civilization: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Kevin Wilson
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První fota z GenConu

http://twitpic.com/2btpdh
http://yfrog.com/msc6zaj

I první verze vypadá skvěle.
6.8.2010 17:37:54

:)
http://boardgamegeek.com/boardgame/77130/sid-meiers-civilization-the-board-game

což o to, snad všechny hry od ffg vypadají skvěle

Designer !!!Kevin Willson!!!

Arkham Horror, Cosmic Encounter,Fury of Dracula, Descent journeys in the Dark, A game of Thrones...

6.8.2010 18:01:12

tohleje jasny must have
po delsi dobe po konecne dodrzenem stop stavu si zase koupim hru:-)

6.8.2010 18:12:28

a je to....
A je to v ..... A to jsem tam teď našla i novou karetku ze Středozemně.

7.8.2010 08:48:24

Ehm,
ten obří hrací plán bude problém :-( Proč jen to neudělali tak, že každej má vlastní hrací desku ... ale i tak to chci :-)

7.8.2010 09:01:06

deska
Já zas doufám, že to bude nějak omezeno počtem hráčů. Tak jak je třeba Runewars. Pak by to pro hraní ve dvou (což je u mě nejčastěji) mělo význam.

7.8.2010 09:04:02

fota
Vypada to dobre, ale bude to zjevne chtit poradnej stul;)

7.8.2010 10:56:17

hraci deska
me to spise pripada, ze podle poctu hracu se k sobe prilepi hraci desky, ale nebude to tak, ze by mel kazdy svou, urcite pujde expandovat na vsechny polozene desky

7.8.2010 11:12:22

ad Ringo
Podle popisu na stránkách FFG to přesně vypadá tak, jak říká Ringo, že bude hrací plocha asi sestavená z jednotlivých desek (pro každého hráče asi jedna), na kterých jsou skrytě naskládané tily s terénem. Když je hráč prozkoumá, tak se tile otočí lícem nahoru. A s expandováním na cizí desky taky počítám.

7.8.2010 23:12:24

Info
Pro ty, kteří umí anglicky. Zhruba ve třetí minutě videa. :)
http://www.fantasyflightgames.com/ffg_content/media/front-page-player/player.html

9.8.2010 01:55:33

Verze na GenConu
V dnešním videu od FFG o GenConu nám sám Kevin Wilson prozradil, že ta verze hry, která byla na GenConu k hraní je hand-made prototyp. Výsledná hra bude tedy vypadat asi kapku lépe. Jsou slíbené plastové miniatury :-)

9.8.2010 09:01:12

Krátký průlet hrou
Na Geeku objevil příspěvek od človíčka, který hru hrál na GenConu, kde popisuje krok za krokem, co se děje v kole jednoho hráče. Tak pojďte číst a slintat se mnou. Neangličtináři si bohužel nezaslintají :-)
http://boardgamegeek.com/thread/551757/notes-on-gencon-demo

9.8.2010 10:03:35

Kadaver
Toz vypada to velmi dobre, jen jsem zvedav na ten soubojovej system, pred vetsinou inovativnich pokusu porad preferuju kostku;)

9.8.2010 10:47:03

ringo
Taky jsem to tak nějak pochopila. Každý má svoji startovní desku a pak asi podle počtu hráčů se přidají další společné. Takže tak trošku jak když se sestavuje mapa Runewars.

9.8.2010 11:12:43

sappho
jj, mimochodem v takto pridekladanym deskam vidim velky prostor pro ruzne variace map a moznosti rozsireni:-) Hrat puvodni Sidovu Civku porad na te same mape sveta asi musela byt po case nuda.

9.8.2010 12:35:40

Ringo
Jj, ta random mapa se mi taky libi, stejne jsem Civ na kompu hral vzdy radej na random;)

9.8.2010 13:10:43

ad rozbor herního kola
No vypadá to hodně lákavě. Hodně se to podobá TtA, s tím, že ty možnosti neplynou (karty v nabídce), ale stojí na místě a hráč si vybírá ci každé kolo udělá :). Co tam je plusové oproti TtA je ta mapa, stavění měst, souboje (i proti barbarům), strom technologií a možnost vyhrát více způsoby naopak.

K tomu abych označil tuto civku jako must-have mi brání v podstatě jen dvě věci. Nevím jestli by se mi pak chtělo hrát Tta (což by mě mrzelo, kdyby ne). A u nás klasický problém - hafo anglických karet :)

9.8.2010 13:22:29

to Beholder
Velké množství karet tam bude duplicitních - technologie má každý stejné, Culture karty asi taky budou v několika vyhotoveních a... A jsou tam vlastně ještě nějaké karty? Se mi právě ani moc nezdá. Ještě píšou Combat Cards, ale v tom "review" z GenConu panáček psal, že tam na boj používali nějaké žetony a ne karty. Ve výsledné hře budou možná místo žetonů karty (lépe se drží v ruce a můžou nést kapku více informací), ale textu tam asi moc nebude, když se to v prototypu vešlo na žetony.

9.8.2010 13:33:04

Kadaver
no uvidíme, až budou nějaké fotky z finální verze. Ale pokud by to při hraní vypadalo jako u TtA (docela dost rozložených karet s textem), tak by to asi přítelkyně nedala

9.8.2010 13:38:45

to Beholder
Rozložené karty tam nebudou, technologie si vybíráš ze všech svých karet, které klidně můžeš ukázat i protihráčům a jediný skrytý element budou ty Culture karty (nějaké speciální výhody), které si občas přibereš za posun na stupnici kultury a soubojové karty, které asi nebudou mít text.

9.8.2010 14:41:46

Beholder
ja bych to za kazdou enu nevidel jako bud a nebo. TTA je podle me proste karetni hra. Tato Civka bude vice odpovidat te pocitacove s mapou, dobyvanim a mesty. TTA je na bazi defakto jen Civilopedie a ovladani jednoho mesta. Nejak zatim nevidim duvod vyrazovat jedno druhym. Kdyz budu mit chut na karetku, sahnu po TTA, kdyz budu mit chut na plnohodnotnou Civku s mapou a boji, sahnu po tehle Civce. Duplicitnich her mam doma nekoliki, mam nekolik her kde je souboj, mam nekolik area kontrol her a nejak se mi nezda ze bych musel nejakou vyrazovat kvuli vlastnictvi jine. To uz by musela ta podoba byt extremni.

9.8.2010 14:54:39

Ringo
No tak já když mám chuť na karetku, tak obvykle vytáhnu Dominion nebo Warhammer Invasion, kde jedna partie trvá do hodiny. Takže v TtA jsou sice karty, ale nepovažuji to za karetní hru jako takovou (balíček karet, karty na ruce, svižné vykládání karet na stůl, herní doba 30-60 min.)

Takže se obávám, že by výběr vypadal asi takto: Máme 3,4 hodiny čas máme chuť a náladu na složitější civilizační hru vytáhnem Civku od Wilsona, protože je lepší (a nebo vytáhneme civku od Chvátila, protože je lepší).

9.8.2010 16:05:45

Beholder
No uvidis, ale myslim, ze kazda bude mit neco svyho a budou se hrat dobre;) Ja civilizacni hry klidne stridam, kazda je necim zajimava...

9.8.2010 16:10:29

Beholder
no ja predpokladam ze nebudete vytahovat co je lepsi, ale co se vam bude chtit hrat. Jednou to muze byt tahle Civka, jindy TTA. To je jako by se mel hrac wargames rozhodovat, jestli kdyz uz Ma Pax Romanu, jestli se zbavi Suceesors a Hannibala jen proto, ze je Pax treba nejlepsi

9.8.2010 16:29:36

první dojmy
Přidávám se, také mě moc láká téma. Zmíňované nedostatky ohledně počtu hráčů a diplomacie mi moc nevadí, protože obvykle hrajem v menším počtu lidí. Takže z tohoto pohledu mi hra docela vyhovuje.

Naopak se mi nelíbí čtvercový rastr na mapě, protože mi to evokuje vzpomínky na jiné hry, které moc nemusím. Pak mne ještě zajímá jak budou vyřešeny ty souboje pomocí karet, protože třeba v MEQ se mi ty souboje moc líbí, kdežto v Runewars jsou souboje takový nemastný neslaný.

10.8.2010 07:55:22

souboje
Co jsem koukal, tak souboje opět obsahují karty úplně zbytečně - náhodné tažení jednotek z rezerv a boj stylu kámen nůžky papír. K čemu to potřebuje karty, nevím. Asi aby se zvedly náklady na hru. Nic inovativního mi na tom nepřijde, asi jako kdyby Chalupáři běželi ve 3D.

10.8.2010 09:06:03

Vybíráme z Bazaru

Sid Meier's Civilization - nová, rozbalená (CZ)
Sid Meier's Civilization - nová, rozbalená (CZ)
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 2 hodiny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas