Sekigahara: Unification of Japan

xxxxxxxxxo hodnoceno 33x (Seznam vlastníků)

Sekigahara: Unification of Japan - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Matt Calkins
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nejasnosti v pravidlách

Napriek tomu, že sú pravidlá k Sekigahare napísané vcelku jasne vyskytli sa nejasnosti.
Pokým nebude vydaný FAQ chcel by som sem uviesť na jedno miesto vysvetlenia spolu s odkazmi.
Kedže designer Matt Calkins ochotne odpovedá na väčšinu otázok sú k dispozícii oficiálne odpovede.
Neviem, nakoľko je táto diskusia zaujímavá, ale mne trvalo vcelku dlho než som všetky odpovede roztrúsené po rôznych vláknach našiel.
25.9.2011 20:09:38

Nalezená chyba opravena
Soubor s opravenou chybou je už zveřejněn ke stažení.
Ještě jednou děkuji za upozornění na dosti podstatnou chybu, která se do pravidel dostala díky mé nepozornosti.

Asi mne v polovině překladu inkriminované věty přerušila má žena s požadavkem plnění manželských povinností a po návratu už jsem překládal jen závěr věty (za slovem or) bez souvislosti se začátkem ;D.

7.12.2011 10:27:33

kren
Manzelske povinnosti?

"Zdenku, dnes je ctvrtek!" :D

7.12.2011 10:40:11

tak ve čtvrtek, křene?
pereš, žehlíš, vaříš... :-)

7.12.2011 10:43:28

pere, zehli, vari normalne
prave ze ve ctvrtek nepere, nezehli, nevari, ale musi delat to jine

7.12.2011 10:55:44

...
Tak člověk se chce obhájit, že udělal botu v primitivní anglické větě ... asi jsem nezvolil nejlepší výmluvu ;)

7.12.2011 11:03:40

to kren
nn. lepsi byt nemohla. radi poznavame i tvou nehracskou, neprekladatelskou stranku

7.12.2011 11:18:19

siege vs. overrun
potrebuji se ujistit. mam v lokaci z hradem jeden blok. protihrac tahne se ctyrmi bloky. dojde k overrun nebo mam moznost se schovat v hrade? v pravidlech je tusim, ze ohledne siege se obrance rozhoduje az na pocatku combat, takze bych to videl nejspis na overrun. nic vic jsem k tomu zatim nenasel. jak to hrajete?

26.12.2011 15:52:36

Ndru
7.4.3 enemy units who control a castle cannot be overrun.

To bypak stacilo k hradu prijet 8 jednotkama a vyplenit ho.

26.12.2011 17:41:43

to sydo
dik. jsem si rikal, ze to budu mit hned pod cumakem (e;

26.12.2011 19:16:11

Loyality Challenge
Tyhle karty můžou být hrány jenom v boji nebo obráncem i při obléhání hradu?

29.12.2011 13:24:09

to assad
obrance pri oblehani v podstate nehraje nic

jinak

8.9.5 Omezení během obléhání
Boj během obléhání má následující dvě omezení:
• Nepočítají se žádné bonusy za speciální útok jízdy nebo střelné
zbraně.
• Žádná strana nemůže zahrát karty testu oddanosti.

29.12.2011 14:02:47

Pohyb
Chci se jen ujistit, ze jsem pravidla pochopil spravne.

Mam formaci napr. o sesti blocich a chci s ni pohnout. Pokud budu chtit pohnout vsemi spolecne, tak maji postih -1 k pohybu. Pokud, ale pohnu napr. tremi bloky jednim smerem a tremi bloky druhym smerem (ani jedna cast cesty nebude spolecna), tak zadny blok neutrpi postih -1, ikdyz zacinaly ze stejneho mesta.
Chapu to spravne, ze?

6.8.2012 14:15:30

jumbo
Podla tabulky pohybu ano.

6.8.2012 18:40:13

par otazok
1 jednotky znicene pri overrun odchadzaju uplne z hry podobne ako padli v bitve?
2 V pravidlach sa pise, ze nemozem rekrutovanim vyvolat bitvu. Znamena to, ze ked miesto rekrutacie je obsadene superovou jednotkou nemozem tam rekrutovat (pokial tam nepresuniem nejaku svoju dalsiu jednotku z planu)?
3 ako je to teda s tymi hradmy? ma Tokugawa hned na zaciatku bonus za viac hradov, alebo nema?
4 priznat velitela koli bonusu na pohyb znamena ze blok musim sueprovi ukazat?
5 pre vodcovsky bonus staci pritomnost velitela na zaciatocnom policku (t.j. nemusi sa hybat spolu s armadou)?
6 mozem armadu pocas pohybu rozdelit ako chcem a jednotlivymi jej castami dokoncit pohyb inym smerom? co potom s postihom za pocet blokov ked sa ich pocet pocas pohybu meni?
7 ked mam na policku formaciu s velkym poctom blokov, ale chcem sa pohnut len s niektorymi pocita sa postih za vsetky bloky, alebo len za tu cast ktora sa hybe?

2.2.2013 17:03:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Oprava
"Hrad je ovládán, jestliže má na něm hráč bloky a zároveň na něm nemá bloky soupeř. Jakmile na něm nemá bloky nikdo vrací se k původní příslušnosti, ale není už ovládán. Myslím, že z textu je to nad slunce jasné."

Myslím, že toto vyjádření Krena už nějakou dobu neplatí. Do bonusu "+ 1 karta" za ovládané hrady se počítají i hrady s příslušností na kterých nejsou žádné bloky.

29.11.2018 00:00:58

Vybíráme z Bazaru

Nerozbalený Karak 2
Nerozbalený Karak 2
Akt. cena: 1390 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas