Scythe: Titáni nebes

xxxxxxxxoo hodnoceno 127x (Seznam vlastníků)

Scythe: Titáni nebes - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Scythe
Počet hráčů: 1 - 7
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 140 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: válečná, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Jamey Stegmaier
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nutnost rozšíření?

Ahoj, rád bych se zeptal na názor na toto rozšíření. Nevím zdali se vyplatí jej pořídit. Děkuji.
21.9.2018 17:45:10 | Upraveno autorem (porovnej)

@Jarek
Na tvou otázku ti nikdo nemůže dát relevantní odpověď, protože jen ty sám musíš vědět co od toho očekáváš a podle toho se zařídit. Není nic snazšího, než si stáhnout pravidla hry, pročíst si je a podle toho se sám rozhodnout.

Pokud mohu mluvit za sebe, tak se Titáni vyplatí mnohem víc, než rozšíření Invaze s dálek, které z hlediska mechanismů hry zásadně nic nového nepřineslo - jen dvě frakce navíc a možnost hrát v 7 hráčích (což je masakr a málokdo to v 7 hraje).

Titáni jsou vlastně 2 rozšíření v jednom:
1. Zapojení vzducholodí a
2. Alternativní zakončení hry
Obě rozšíření mají hodně co do sebe a přinášejí do hry nové obohacující prvky, které dobře zapadají do příběhu hry, jsou pro mechanismus hry přínosné a tudíž nejsou jen nějakým násilným přílepkem, které má jen vytáhnout fandům Scythe peníze s kapsy.

Takže tak, ale jak jsem napsal na začátku: Stáhni si pravidla a posuď sám.

21.9.2018 19:35:52

...
...

21.9.2018 21:04:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Jarek
souhlasím s Kren-em

a jen dodám k tvým argumentům proč jsi pořizoval Scythe: Invaze z dálek:

ÚPLNOST HRY... chceš-li mít hru kompletní tak to chce rozšíření všechny 3 Scythe: Invaze z dálek, Scythe: Titáni nebes, Scythe: The Rise of Fenris nemluvě o expanzi herního plánu, promo karty... ;-)

VARIABILITA HRY... Scythe: Invaze z dálek ti dalo 2 nové desky národů a 2 nové desky hráče, což ti dohromady se základem dalo 24 nových kombinací národů a desek hráče, Scythe: Titáni nebes ti dává 8 nových možných konců hry a možnost zapojit vzducholodě + navíc v každé hře můžou mít vzducholodě jiné vlastnosti máš tam 8 mírových a 8 válečných. A pro každou partii použiješ jen jednu a jednu což ti dohromady dává 64 různých variant vlastností vzducholodí... Takže titáni ti dohromady dávají 584 nových variant hry.

takže oba tvé argumenty jsou pro koupi i Scythe: Titáni nebes

______________________
hráč a drobný sběratel

21.9.2018 21:27:59 | Upraveno autorem (porovnej)

nutnost
uplna nutnost su obe dve zakladne rozsirenia

21.9.2018 21:33:12

1a2a3a4
...chvíli jsem hledal bradu..., máš to dobře naházeno!!! :)))

22.9.2018 00:09:31

ad Jarek
... v konečném důsledku si člověk platí 7 drahých modelů vzducholodí.

Nesnáším tyto názory, které cenu rozšíření přepočítávají na poměr hmotnosti komponent. I když by v rozšíření byly jen čtyři kartičky, tak hergot jde o to, co to té hře přináší ne? Platí se a hodnotí se myšlenka a přínos hře a ne výrobní cena komponent.

22.9.2018 11:54:07

veru
setrilek level 999, co meria hodnotu hry na hmotnost

22.9.2018 17:44:48

Pro Vás
Internetové diskuze jsou sranda. Čekal jsem asi moc. Nechám Vám názor, že jsem šetřílek a že moje názory nesnášíte. Další dotaz si pečlivě promyslím a reakci na odpověď jestě víc. Pobavili jste.
A prosím všechny geniální češtináře na upozornění, že v textu je pravopisná chyba. Děkuji.

23.9.2018 02:37:15

Trochu soudnosti
Rád bych reagoval. Mám to tady rád a myslím, že reakce uživatele Wuuduu na dotaz Jarka je nemístná. Normálně se vás zeptal, zda se za ty peníze vyplatí rozšíření koupit. Odpověď krena a 1a2a3a4 byla super a dotyčný se tak může v pohodě rozhodnout, zda si rozšíření koupí či ne.
Jarek je zdá se nováčkem ve světě deskových her a každý prostě nechce kupovat všechna rozšíření, co k hrám vychází a není důvod ho nazývat šetřílkem. Pokud k tomu nemá někdo co říci, ať je raději zticha ;)

23.9.2018 02:52:25

to Jarek
Chtěl bych Jarka poprosit, aby vrátil své příspěvky do původní podoby, minimálně ten úvodní s názvem diskuze, aby bylo ostatním uživatelům jasné, o co v diskuzi jde. Toto řešení totiž pouze znepřehledňuje diskuzi (původní příspěvek se stejně dá kdykoliv dohledat přes tlačítko porovnej, takže svůj napsaný příspěvek takto uživatel "neskryje").

23.9.2018 07:49:13 | Upraveno autorem (porovnej)

@jarek

Ja Jsem v podstate taký setrilek 999 úrovne ale titánu je vyplatí ta variabilita konce je super .

23.9.2018 07:55:24

2Mitogar
vies, asi si necital prispevok, na ktory som reagoval a ktory autor radsej zmazal, aby nevyzeral ako setrilek :-) neskoro. Najdi si ho, stale sa da zobrazit, a pochopis preco som ho tak nazval. (btw to nie je urazka)

23.9.2018 13:21:51

Nutnost?
Rozhodně nepovažuji za nutnost vlastnit jakékoliv rozšíření ke Scythe. Pokud mu vyhovuje základ a nehraje to zase tak často, tak ho nepotřebuje. Rozšíření je pro opravdové fanoušky a nadšence.
Ono 700kč není malá částka a jak Jarek psal, je to opravdu docela drahá sranda. Za ty peníze by měl 1-2 jiné hry.
Vzducholodě toho zase tolik nepřináší a prakticky má smysl jen těch 8 různých zakončení hry. Pokud nemá tolik peněz není není nějaký velký fanoušek, tak bych to na jeho místě nekupoval.

23.9.2018 13:37:38

...
Mě teda přijde naprosto normální počítat kolik nového obsahu rozšíření přinese v poměru k ceně. Jestli počítání efektivity utracených peněz někdo říká šetřílkování, pak jen maskuje vlastní finanční bezstarostnost snahou urazit druhého. Utrácejte si jak chcete, ale co je vám do toho, jak efektivně chce svoje peníze vynaložit někdo druhý?

A plastové modely můžou mít na zážitek ze hry stejný dopad jako změna pravidla, jenže ne všichni hráči to tak mají (kdyby místo vzducholodí byly jen žetonky a stálo to polovinu, váhal bych nad koupí víc). Nicméně u Scythe imho peníze až tak nehrají roli, resp. bych si myslel že když je někdo ochoten dát 1700 za novou hru pro kterou se prodávají kosmetické doplňky (suroviny, mince, krabice, podložka) za 800 kus, funkční rozšíření za 700 už ho nepřekvapí.

U jiných her je to horší, například rozšíření pro Dobyvatele Vesmíru stojí VÍC než česká základní hra a obsahuje tak desetinu karet co základ. To už mi přijde na hlavu padlé, protože se mi nezdá, že navrhnout rozšíření stojí o tolik víc práce, než navrhnout tak perfektně vyváženou základní hru.

Jinak naprosto souhlasím že vzducholodě hru mění podstatně víc než invaze a pokud člověk nechce hrát víc než v pěti, pořídil bych to jako první rozšíření.

23.9.2018 13:49:43 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Děkuji za další názory. Myslím, že kvalitních názorů na koupi vylepšení je zde dost, takže pro mne je tato diskuze uzavřena a ještě jednou děkuji.
Takhle jsem si diskuzi představoval, takže nebudu na pana Wůdua ošklivý a pouze požádám, aby se již k této diskuzi nevyjadřoval.
Jen komentář k tomu, jak byla myšlena úplnost hry. Invazi z dálek jsem již zakoupil. Ne kvůli počtu nových variací, které nabízí ale kvůli hernímu plánu, který obsahuje 7 frakcí. Vadilo mi, že jsou na plánu dvě frakce, za které nemohu hrát.

23.9.2018 15:22:26

ale no, sa upokoj.
citujem Jarekov skryty prispevok, za ktory sa asi hanbi:
"…člověk platí 7 drahých modelů vzducholodí…"

Keby si taketo daco napisal napríklad pri hre Onitama alebo jej rozsireni, suhlasim s tebou na 100%.

Ale pri Scythe ti to 1a2a3a4 pekne spocital, nejde len o tych 7 vzducholodi, ale aj kopu novych kariet a neuveritelnu variabilitu celej takto kompletnej hry. Aj to prevedenie tych kariet na hrubom kartone je super.
Toto je jedna z hier, kde cena rozsireni nie je vobec az tak prestrelena (na rozdiel od inych).

P.S. predpokladam, ze ani nepijes alkohol a nefajcis, to je este horsia investicia. :-)

23.9.2018 16:15:35

to Wuuduu
Jen jsem reagoval na to, jak to Jarek hned smazal po tvé odpovědi, takže jsem to četl. Sám vidíš i ve svém posledním příspěvku, že to jde i po dobrém. Jen mi přijde škoda, že někdo požádá o radu a pak kvůli nějaké odpovědi dochází k promazávání diskuse...

23.9.2018 16:33:02

Zaujímavé...
ja som bol nadšený, že je toto rozšírenie také lacné :D
a že za 25€ dostanem 7 modelov, ktoré majú v každej hre iné schopnosti a hlavne tie konce, hlavne tie konce! :D

Ono sa inak nezdá, každý pozerá na plast (čo je normálne, nie kritika), ale ten kartón a razenie do neho, tiež nie je lacný/é. Ono sa to dalo vytlačiť na pár tenkých kariet, ale takto to je kvalitnejšie a nezničí sa to.

23.9.2018 18:32:01

Mega debata o ničem
chtěl bych se zastat Jarka, který založil toto vlákno, aby se zeptal zda rozšíření má či nemá smysl. A místo toho aby se tu řešilo toto, řeší se zda je někdo šetřílek či ne a zda někdo někoho urazil....

KDYŽ NEVÍM TAK SE ZEPTÁM... a s tímto se Jarek zeptal, zda má smysl toto rozšíření pořídit a jelikož je to velice subjektivní věc, tak je fajn mu pro pomoc s rozhodováním poskytnout info co přináší, případně své názory zda a případně proč pořizujete nebo nepořizujete vy...

i já, kdybych netušil o čem rozšíření je, tak bych ho nepořizoval jen kvůli pár plastovým modelům... (ať by bylo drahé nebo ne...) ano vím, že to není jen o plastových modelech a jsem rád, že ho mám... ale to Jarek asi netušil.

je nesmyl vytrhnout z kontextu část myšlenky "...člověk platí 7 drahých modelů vzducholodí..." a vynechat přitom, že tomu předcházelo "...zdálo se mi..."

ale evidentně si tím nebyl jistý, tak se zeptal....

kdyby mu tu všichni napsali "je to zbytečné, jen 1 nová figurka pro každý národ", tak by si utvrdil své první zdání...

a kdyby naopak všichni napsali co to přináší, tak by třeba i pořídil...

ale po těchto takřka nadávkách na jeho osobu bych se nedivil kdyby zanevřel na celé Zatrolené Hry... přece jen je tu nováček a je tu něco málo přes měsíc...
______________________
hráč a drobný sběratel

23.9.2018 19:19:09

ad debata
Protože impulsem k celému tomuhle flame jsem byl já se svým postem že mne vždycky vytočí názor parafrázuji: že hra je drahá když je ve hře na váhu málo komponent. Nijak jsem se nechtěl dotknout Jarka, a psal jsem to jako můj obecný postřeh. Pokud se ho to dotklo tak se omlouvám, ale nemám dojem, že by to bylo extra vytržené z kontextu a i kdyby ano, tak jsem tím chtěl jen demonstrovat to, co mne osobně vytočí, když je někde debata o tom, co rozšíření "na váhu" obsahuje a ne o tom, co hře přináší.

Víte vždycky mi to připadá, jakoby si někdo stěžoval, proč je ta kniha tak drahá, když má jen 100 stran, když si můžu v papírnictví koupit sešit se 100 stranami za desetinu ceny té knížky - vždyť výrobní cena té tiskařské barvy na ta písmenka nemůže být tak velká ...

Prosím debatujme vždycky o tom, jaká je komplexně ta hra dobrá nebo jaký má to které rozšíření přínos pro hru. Konečná cena hry vychází z mnoha faktorů a ne jen z toho, kolik stojí výroba kartonového žetonu nebo odlití figurky.

24.9.2018 09:22:34

...

Musim rict ze mam podobny nazor jako jarek. Take jsem se rozhodoval jake rozsireni k scythe poridit a nakonec to byla docela jasna volba pro invaze z dalek jednak kvuli tomu ze v zakladni hre uz jsou na hracim planu znaky dvou zbyvajicich narodu a tudiz jsem chtel aby byla hra kompletni. Druhy duvod byl ze alespon podle meho nazoru nejsou titani nebes az tak dulezite rozsireni tim samozrejme nezpochybnuju obsah rozsireni nebo jeho komplexnost. Jen mi proste prisly dva dalsi narody vhodnejsi nez vzducholode...samozrejme po vice odehranych hrach vas titani nebes zachrani od stereotypu diky ruznym koncum hry.

24.9.2018 18:35:27

nejdřív skepse potom nedočkavost a nakonec nadšení
Ahoj sám sem si u tohohle rozšíření prošel třemi fázemi.

1. skepse: po té co jsem se dozvěděl co rozšíření obsahuje jsem toto rozšíření nechtěl kupovat jelikož mi poměr obsahu k ceně nepřišel adekvátní. Doslova jsem měl v hlavě "trocha kartonu a trocha plastu za 700, to si radši koupím jinou novou hru". Zároveň jsem si řikal že si toto rozšíření asi zvládnu nějak vyrobit když mám přístup k 3D tisku a ušetřím a budu mít vzducholoď každou jinou pro každou frakci.

2. přechod k nedočkavosti: postupem času s každým dalším zahráním hry jsme ale kouzlu Scythe propadali víc, a čím víc se blížilo české vydání tím více jsem si o rozšíření četl a skouknul i nějaké to video. To už ve mě začalo hlodat "no možná to nebude taková blbost. Definitivní rozhodnutí padlo když jsem se podíval na poslední rozšíření Rise of Fenris a řekl jsem si že by bylo blbé aby některé národy byly takové a některé makové a že karty které jsou v rozšíření Titáni Nebes bych rozhodně nedokázal zpracovat v takové kvalitě.
Navíc přiznejme si že zpracování a grafika této hry je to co dotváří její kouzlo.
Takže sem si nakonec to rozšíření předobjednal u Albi a nemohl sem se dočkat kdy mi ho doručí a štvalo mě že ho neexpedovali už v pátek a že ho o víkendu nemá na skladě žádná prodejna a já musím čekat do úterý než přijde balíček ;-)

3. nadšení: Balíček dorazil, ale jelikož jsem přesně věděl co je uvnitř nekonalo se žádné sebeukájení při unboxingu. Titány jsem si prohlídl a šli do krabice ke zbytku čekat na první hru. A teprve při hraní toto rozšíření rozkvete a ukáže se v plné kráse. Ta variabilita která tím vzniká je báječná. Nejlepší je když každý hráč má jiné vlastnosti vzducholodí.
I přes počáteční skepsi jsem rád že jsem Titány pořídil jelikož do hry přinášejí prvky které zvyšují variabilitu hry a znovuhratelnost. I přes na první pohled "slabý" obsah to nakonec hru obohatí o mnoho hodin zábavy

Má rada? Pokud se ti Scythe líbí, dostane se na stůl častěji než jednou za několik měsíců tak si ho určitě kup a nebudeš litovat i přes to že ty vzducholodě jsou stejné. A pokud aspoň trochu uvažuješ že v budoucnu pořídíš příběhové Rise of Fenris tak by ti Titáni chyběli a stejně bys je dokupoval a scháněl ;-)

24.9.2018 18:51:05

Titáni nebes + diskusia na tomto fore
Poviem vám za boha sa neviem rozhodnúť. Už som pozrel asi všetky cz/eng recenzie a fóra a všetko a naozaj neviem. Scythe milujem je to úžasná hra ale po mnohonásobnom hraní zo začiatku už sa dostáva na stôl málo. Dosť som analyzoval prečo a je to možno kôli zakončeniam hry, čo by toto rozšírenie vyriešilo. Na druhej strane ta cena mi príde trošku vysoká (a vôbec nenarážam na počet kariet alebo figúrok to mi je jedno - naopak viem pochopiť, že niekomu prinášajú zážitok modely, množstvo kariet, spracovanie a pod.). Obávam sa ako keby toho, že to hru až tak nezmení a tak isto málo sa bude dostávať na stôl (bez ohľadu na peniaze) ale to už si musím zhodnotiť sám.

Už som sa chcel len vyjadriť k tomu slovnému napádaniu toho hráča - Zatrolené hry sú jedným s najlepších fór s akým som sa kedy stretol. A navyše je tu naozaj úžasná komunita, ktorá rada pomôže, často aj rýchlo odpovedá a hlavne nepindá do niekoho kto nemá až taký prehľad a pod. Preto prosím snažme sa to tu zachovať pri dnešných trendoch vyjadrovania sa na forách/weboch ;)

26.2.2019 11:38:33

@Mephisto...
A v čem je problém to pak prodat, když se ti to nebude dostávat na stůl. Myslím, že je to docela prodejné rozšíření. A koupit to můžeš taky levněji z druhé ruky - zrovna teď je v bazaru jedno za 600,-.

26.2.2019 14:04:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Mephisto
Hlavně, abys pak nedopadl jako ti, co teď marně shánějí první rozšíření, až si to jednou rozmyslíš :D

26.2.2019 14:39:17

Vybíráme z Bazaru

Dračí doupě PpZ - příručka pro PJ
Dračí doupě PpZ - příručka pro PJ
Akt. cena: 290 Kč
Končí za: 18 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas