Scythe: Invaze z dálek

Scythe: Invaze z dálek - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Scythe
Počet hráčů: 1 - 7
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 140 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Phalanx Games Polska
Stonemaier Games
Autoři: Jamey Stegmaier
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Když se říše ve východní Evropě zhroutily, nezůstalo to zbytkem světa nepovšimnuto. Dva vzdálené národy, Albion a Togawa poslaly své vyslance, aby prozkoumali nově dostupná území a využili svých specifických schopností k jejich obsazení.

Scythe: Nájezdníci z dálek je první malé rozšíření pro hru Scythe. Do hry přináší dvě nové frakce, čímž kromě zvýšení pestrosti národů, také dovoluje hrát hru až v šesti a sedmi hráčích. Těmi jsou:


Klan Albion:

Tato nová frakce je reprezentována statečným horalem Connorem a jeho věrným druhem, kancem Maxem. Connor pochází z dlouhého rodu vojenských legend a i on sám navázal na tuto tradici, když během 1. sv. války operoval daleko za nepřátelskými liniemi. Právě tam se setkal s Maxem, který mu zachránil život, když byl během jedné operace napaden smečkou vlků.

Klan Albion se obává, aby Továrna během potyček nepadla do nepovolaných rukou, což by v důsledku mohlo mít neblahé dopady i na něj. Proto znovu vysílá válečného veterána Connora spolu s Maxem na bitevní pole. Jeho úkolem je ochránit Továrnu před ostatními frakcemi, a pokud to nebude možné, raději ji zničit.

Unikátní schopností Albionu, je pokládání vlajkových žetonů. Tyto žetonky způsobují, že při závěrečném bodování se políčka, na kterých jsou umístěné, počítají dvakrát. Pokud je samozřejmě stále kontrolujete. Také Albionští mechové a hrdina mají poměrně netradiční schopnosti:

 • Doupě: Figurky mohou přecházet řeku v místě, kde stojí důl.
 • Meč: Pokud jste útočníkem v souboji, oponent ztratí 2 body vojenské síly.
 • Štít: Pokud jste obráncem v souboji, získáte 2 body vojenské síly.
 • Shromáždění: Během akce pohyb můžete svou figurku přesunout na libovolné políčko s vaším vesničanem nebo vlajkovým žetonem, nezávisle na jeho vzdálenosti.

Šógunát Togawa:

Hrdinkou této nové frakce je samurajka Akiko se svou opičkou Jiro. Akiko měla jako šógunova neteř přístup k nejlepšímu vzdělání. Už od dětství milovala knihy o boji a taktice a nakonec se jí podařilo strýce uprosit, aby jí dovolil stát se samurajem, navzdory tomu, že je dívka. Akiko byla výborný student. Možná nejlepší v historii akademie. Na důkaz své hrdosti ji šógun k příležitosti dokončení studií věnoval speciálně vycvičenou opičku Jiro.

Nedávno byl za záhadných okolností unesen Akičin bratr, prominentní inženýr. Stopy vedou kamsi do válkou zdevastované Evropy, do místa zvaného Továrna. Šógun shledal, že nemůže být vhodnější osoba, která by mohla objasnit jeho zmizení a získat podrobnější informace o tomto tajemném komplexu a pověřil Akiko vedením expedice do Evropy.

Zvláštní schopností Togawy je kladení pastí. Ty jsou ve hře reprezentovány žetonky, které Akiko pokládá po svém pohybu. Pasti dávají různé penalizace oponentovi, který vstoupí na jejich políčko, a také pomáhají v kontrole území. Schopnosti Togawských mechů jsou tyto:

 • Toka: Svou pohybovou akcí smí jedna figurka překročit jednu řeku.
 • Suiton: Umožňuje pohyb a boj na jezerech. Při boji na jezeru může Togawa dokonce hrát více bojových karet.
 • Ronin: V boji, kde má Togawa přesně 1 jednotku, dostane 2 body vojenské síly navíc.
 • Shinobi: Umožňuje figurkám pohyb mezi žetonky pastí, nezávisle na vzdálenosti.


Úpravy pravidel pro hru v 6 a 7 hráčích:

 Protože se používá stále stejná herní mapa, ale přibývá hráčů, hráči si mnohem více konkurují. Hra je tedy mírně konfliktnější. Z tohoto důvodu některé schopnosti klanů z původní hry přestávají být vyvážené a potřebují úpravu:

 • Krymská schopnost Wayfare se překryje žetonkem, který ji změní na pohyb do neokupované farmy.
 • Polská schopnost Meander bude stejným způsobem změněna tak, že na konci hry si každé kontrolované pole s encounterem Polák započítá 3 vítězné body.

 

Autor: kubicvak

Další názvy této společenské hry

 • Scythe: Invaders from Afar
 • Scythe: Najeźdźcy z Dalekich Krain

Vybíráme z aukcí

Břink! Ve vesmíru!
Břink! Ve vesmíru!
Akt. cena: 820 Kč
Končí za: 10 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas