RobotiCS - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře


Upozornění na pofidérní hodnocení hry

Jenom bych chtěl upozornit, že tato hra má více než zajímavé maximální hodnotitele, kteří se evidentně přihlásili pouze na to aby ohodnotili tuto hru maximálním hodnocením a to vše po oprávněných negativních reakcích hráčů. Navíc samotný tvůrce také hodnotil maximálně. Krom toho je kolem této hry vedena imho dost nefér kampaň ze strany tvůrců. Stačí se podívat sem na komenty pana autora a jeho nasazených opěvovatelů: http://www.deskofobie.cz/recenze-robotics/

Vím že se tímto vláknem snižuji na úroveň pana tvůrce hry, ale tak nějak mi to nedalo, když vidím jak může nefér hodnocení zkreslovat. Jde mi hlavně o informovanost případných zájemců, aby věděli do čeho půjdou, protože právě od toho jsou zatrolenky. Neměli by sloužit jako pouhá reklama. Tvůrci hry přeji úspěch, ale pouze tehdy, když pochopí, že lež, arogance a sobeckost nepatří do světa deskových her, ani do "normálního" života.

29.2.2016 04:47:48

Nicméně
pořád tu jen předvádíme, jak dobří jsme v krmení. Co takhle toho nechat?

17.3.2016 11:19:43

Abe

Polylux1
Potrefená husa právě zakejhala :)

17.3.2016 15:38:37

Abe

Hrál Petr jen betatest?
"Karty mají mezi sebou nějaké vztahy a ve hře můžete nalézt zajímavé kombinace, ale spousta her bude definována jednou, dvěma, třemi kartami, které si hráči koupí v prvních kolech a pak už je jen točí a další karty v podstatě ani nakupovat nechtějí. To je ohromná škoda, protože kouzlo deckbuildingu spočívá hlavně v tom, že si postupně budujete nějaký herní balíček, který posléze musíte i optimalizovat a zbavovat plevelu, aby vám v posledních kolech umožnil dosáhnout na vítězství." (citace z recenze)

V RobotiCS si buduješ a optimalizuješ svůj herní balíček hned od začátku. Na začátku hry máš (kromě svého originálního alfa robota a programera) 13 karet, které jsou stejné pro obě strany. 10 karet zdrojů, 2 karty Kouřové bomby (umožnují negovat 20 zranění / líznout vrchní kartu z dobíracího balíčku) a 1 kartu Negace schopnosti (umožňuje odhodit vybranou kartu z robošrotu nebo ruky pryč a TÍM se tak zbavovat plevelu / po odhození této karty negovat vybranou schopnost protihráče)

Je na tobě jakou strategii zvolíš. Rychlý nákup levnějších zbraní, které budeš moci točit hned od začátku nebo nakupovat nejdříve silnější zdroje, aby jsi dosáhl na ty silnější karty a pak dosáhl zdrcující útoku. První případ trochu svádí, ale soupeř má možnost poměrně lehce malé útoky zcela negovat nebo si pořídit akci dolečování a vyléčit si tyto zranění v následujících kolech. U druhého případu hrozí nebezpečí, že než si "složíš" svůj snový balíček, můžeš vykrvácet. Ideální je cesta asi někde uprostřed, někdo zvolí víc agresivnější postup někdo víc kalkulující postup. Obě cesty vedou k vítězství.

V Robomarketu je celkem 22 typů karet (cca od 5-7 kopií, takže na každého se dostane). 5x beta roboti (každý má svou vlastnost, která je něčím zajímavá, a navíc každý beta robot může nést 1 další zbraň. 7x zbraň (opět každá zbraň má nějakou dodatečnou schopnost: zničit vybavení, přidat zdroj pro nákup, zvýšit DMG pokud ho nese beta robot nebo podle počtu karet v balíčku). 2x podpora (trvalé karty: opravující dron a dodatečný zásobník). 2x obrana (opět trvalé: silový štít a helma). 3x karta akce a 3x karta reakce.

Ať se na mě nikdo nezlobí, ale beru za špatný vtip konstatovaní recenzenta, že tvůj balíček bude tvořen v podstatě 2-3 kartamy, které budeš jenom točit. Pokud někdo chce RobotiCZ něco vyčítat, tak to jsou produkční záležitosti - divný materiál karet a jejich matnost (je dobré ale zmínit, že většina hráčů si tyto karty dá do obalů a v ten moment tato nepříjemná pachuť zmizí), nekvalitní žetony (lze nahradit K10 - únava programera a K20 kostkou - životy alfa robota, škoda že se to nepovedlo na první dobrou již od autorů) a krabička (vypadá sice fantasticky, ale nic nevydrží, jeden se bojí na ní vůbec šáhnout).

Howgh

17.3.2016 16:31:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Abe
neni to robotiCS? CZ by bylo logický vzhledem k původu hry...ale neni :)

17.3.2016 18:39:55

Abe

Jj, uklep jsem se
Ale udělal jsi mi radost, že jsi si to alespoň přečetl :)

17.3.2016 19:05:50

Abe
Tak já nemam proč si to nečíst :) Jak jsem psal dříve, hru jsem zatím nehrál tudíž ani nehodnotil. Hodnotil/komentoval jsem pouze situaci, která kolem hry vznikla. Až hru zkusim, tak ohodnotim. Zatim hodnotim zde (ne na profilu hry) pouze podle materiálního zpracování a to se mi teda nelíbí... Zase spousta lidí si stěžovalo na ošklivou grafiku a ta se mě zas celkem líbí...
Jen vim, že si jí nekoupim právě kvůli materiálu, ale zahrání s někým kdo ji má se nebráním.

17.3.2016 19:20:11

Abe
Je mi ťa ľúto... takto to musíš mať v živote veľmi ťažké.
Ale nech sa ti darí aj tak :)

17.3.2016 19:24:06

Abe

Zkus si to přečíst :)
Materiál karet je fakt nic moc. Jak jsem ale napsal níźe, každej správnej hráč si dává svoje karty stejně do obalů a v ten moment vypadají jako každé jiné (všechny karty všech svých her mám obalené, někdy to byla fuška sehnat všechny ty rozměry - 7 Divů jsem kvůli tomu celý 1 rok nehrál, dokud jsem je nesehnal). Mě se taky líbí výtvarný styl, celkově mám rád Anime viz filmy Appleseed nebo Zkáza Ecobanu (Wonderfull Days).

17.3.2016 19:26:04

Abe
Já si karty neobaluju,nemam to rád z více důvodů,asi hlavní je, že se mi to nelíbí vizuelně a pak mnohdy tak karty přijdou o originální rub. Tak asi nejsem správnej hráč :) :D

A odpusť mou smělost, ale obal nevyřeší např. vysokou ohebnost karet nebo nízkou gramáž papíru. A kupovat si něco, abych nepoznal "nekvalitu" karet...to snad ne. V tom prřípadě by měly být přiloženy v balení (jako někdo dává pytlíčky na žetonky třeba).

17.3.2016 19:47:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Abe

Chápu
Máš rád sex bez gumičky :)

Kvalita karet RobotiCS jsou spíš jiného charakteru. Gramáž karet je tady naopak vyšší než u ostatních karetních her. Po obalení jsem jich dal do krabičky od FFG cca 90 a přitom se tam jinak vejde 100 obalených karet. Jsou prostě jiné. Hlavně nemají "povoskování", jsou matné. Rozhodně to není tak, že by karty RobotiCS nekvalitní a nic by nevydržely.

18.3.2016 06:37:30

Abe
ty si normálne posledný mohykán.. počuj, tebe sa tá hra fakt páči. Mier tvojej duši.

18.3.2016 08:25:11

Abe
Tak zítra jdu zkusit... uvidíme no :/ ani nevim jestli se těšim nebo ne :) :D

18.3.2016 19:25:24

Abe
Tak tuto hru bych určitě balil a dal za to víc než za ní samotnou.....děkuji nechci. Až se ošoupe, koupím v levných knihách novou za padesát korun.

19.3.2016 13:27:08

Vybíráme z Bazaru

Istanbul Big Box
Istanbul Big Box
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas