RobotiCS - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře


Upozornění na pofidérní hodnocení hry

Jenom bych chtěl upozornit, že tato hra má více než zajímavé maximální hodnotitele, kteří se evidentně přihlásili pouze na to aby ohodnotili tuto hru maximálním hodnocením a to vše po oprávněných negativních reakcích hráčů. Navíc samotný tvůrce také hodnotil maximálně. Krom toho je kolem této hry vedena imho dost nefér kampaň ze strany tvůrců. Stačí se podívat sem na komenty pana autora a jeho nasazených opěvovatelů: http://www.deskofobie.cz/recenze-robotics/

Vím že se tímto vláknem snižuji na úroveň pana tvůrce hry, ale tak nějak mi to nedalo, když vidím jak může nefér hodnocení zkreslovat. Jde mi hlavně o informovanost případných zájemců, aby věděli do čeho půjdou, protože právě od toho jsou zatrolenky. Neměli by sloužit jako pouhá reklama. Tvůrci hry přeji úspěch, ale pouze tehdy, když pochopí, že lež, arogance a sobeckost nepatří do světa deskových her, ani do "normálního" života.

29.2.2016 04:47:48


matewr84
"jde o to, že ro není proti žádným pravidlům.." aké pravidlá? To akože majú byť už pravidlá na všetko? Je to komunitný web a platia tu určite morálne zásady a tie v tomto prípade určite nie sú dodržané. O tom či sú to známi, kamaráti, alebo dcéry synovia, nevieme, vieme len to, že to sem nepatrí. :)

14.3.2016 10:26:03

diskuze
Překvapuje mě, že kolem tak zbytečné hry jsou tak zbytečně vyhrocené emoce. Kašlete na to.

14.3.2016 10:33:24

Yedle
Žádná hra není zbytečná pokud za ní někdo chce peníze.

14.3.2016 11:21:19

já dal málo v hodnocení
a není to proto, že chci podpořit deskofobii,prostě mi to nesedlo, dal jsem málo i agricole.

14.3.2016 13:21:47

Abe

jarmuk
A ty jsi si tu hru koupil? Podle čeho jsi dával své hodnocení? Dík

Ohledně recenze Deskofobie, už jsem to tady jednou zmiňoval v jiné diskusi, ale Petr si s autory vůbec nesedl. Jejich komunikace byla na bodu mrazu (prej si jen něco odsekávali), ze strany autorů měly padnout nějaké vulgarismy. Tohle mi řekl člověk, který hrál spolu s Petrem testovací verzi RobotiCS. Ať se na mě Petr nezlobí, ale mám za to, že to ovlivnilo jeho hodnocení. Autoři se mu nelíbili, hra se mu nelíbila, tak ji dal 2/5. Na druhou stranu, když se mu něco líbí, je schopen tu hru až nekriticky vychválit do nebes. Nippon a 5/5? Ani omylem :)

14.3.2016 17:34:43

Abe
To se smí hodnotit jen hry, které vlastním, nebo jsem tvůj příspěvek špatně pochopil? To bych pak musel smazat polovinu svých hodnocení...

14.3.2016 17:51:27

Abe

meah
Wow, teda vy jste ale tady střelci :)
A podle čeho teda hodnotíš? Podle obrázků? Podle recenze? Máš alespoň s tou hrou nějakou osobní zkušenost? (byť ji nevlastníš, ale aelspoň jsi si ji s přáteli zahrál) V opačněm případě mě totiž uniká, proč se k takové hře vyjadřuješ / hodnotíš ji, když ji vlastně ani neznáš

14.3.2016 18:22:11

abe
asi podle toho, jestli jsi hru hrál, ne? Bože to je debata toto :-) Hele, co kdyby jsme se dohodli, že se nedohodnem a ten čas strávený nad diskuzemi o výkalech jsme radši strávili nad hrami?

14.3.2016 18:35:28

Abe
Ty si pekne mimo z toho, že sa jednému recenzentovi hra nepáčila. :D a nadávaš na ostatných, pričom ty máš ten problém :D
P.S. to, že deskovehry.com hru rovnako sprdli, možno ešte viac, to už do úvahy neberieš, hlavne, že je Peter zaujatý.
P.S.2. To, čo vyčítaš s Nipponom Petrovi je úplne normálne, pusť pri pre osvetu nejaké recenzie iných recenzentov. Schválne - napr. Arcadia Quest - vasel ju ide do neba vyniesť a jeho kolegovia ju hodnotia skoro ako odpad. U Petra som sa naučil, že na čo sa mám pri jeho hodnoteniach pozerať. A tak nepozerám na konečné hodnotenie, ale na niektoré aspekty. Dokonca, ak sa mu niečo nepáči, ja môžem vedieť, že mne sa naopak bude.

14.3.2016 18:52:35

Abe

ludomil
:)

Svět není černobílý. Máslo na hlavě má tady hodně zdejších hráčů, společně s tvůrci RobotiCS. Pokud tady "házejí" hráči své hodnocení jen podle sympatií (ke krabicí? Co se o ní dočetli?), tak je to hodně smutný. Čekám, že hodnocení a komentáře dá někdo, kdo má s hrou zkušenosti, protože právě tyto zkušenosti jsou pak vodítkem pro ostatní hráče. Jestli si mají tuto hru zahrát, popř koupit.

Samozřejmě jsem četl i recenzi na deskovehry.com. Stejně tak jsem pozorně četl Petrovu recenzi. Která ve své podstatě, není vůbec kritická k této hře. O to víc překvapí celkové hodnocení.

14.3.2016 19:23:04

Abe
Podle čeho hru hodnotím? No asi podle toho, jak se mi při hraní líbí, ne? Pořád mi ale nějak uniká tvá podmínka vlastnictví dané hry...

14.3.2016 19:30:30

Abe

V blázinci mají den otevřených dveří?
Ptal jsem se, jestli hru máš nebo podle čeho jsi ji hodnotil. Stačilo napsat, že jsi ji hrál (a určitě do hloubky a ne povrchně, že?) :)

14.3.2016 19:45:22

dnftt

14.3.2016 19:54:59

ruy

hru
Mam kupil som pod stromcek...
Po troch hrach s hroznym materialom som doma k hre uz nikoho nedokopal...
Ono to prosto je betatest v predaji...
A na hodnoteni trvam...
A rozhodne uz od autorov tak skoro nic nekupim...

14.3.2016 20:02:30

všichni jste blázni jen já jsem letadlo

14.3.2016 20:05:05

malá korekce
Abe: "Autoři se mu nelíbili, hra se mu nelíbila, tak ji dal 2/5. Na druhou stranu, když se mu něco líbí, je schopen tu hru až nekriticky vychválit do nebes. Nippon a 5/5? Ani omylem :)"

Jsem rád, že vidíš do nitra mé mysli a znáš veškeré mé duševní pochody. Jen bych rád opravil jednu nepřesnost: Nippon recenzovala Káča - nikoliv já. Vyber si prosím nějakou jinou hru, kterou jsem vychválil do nebes. Z poslední doby se nabízí například Blood Rage, karetní Hra o Trůny či X-COM.

15.3.2016 17:15:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Abe

Omluva
Nechce se mi věřit, že byť recenzi dělala Kačka, že ho dělala úplně sama a bez tvého vědomí. Byť je z dílny Deskofobie.cz. Budiž a omluva za to

Pokud jsi četl i další mé komentáře, tak víš že tě mám rád a fandím ti. Stejně jako své děti, které mám rád a fandím jim. To ale neznamená, že všechno co udělejí, budu automaticky schvalovat. Stejně jako tvé recenze. RobotiCS se ti nelíbily. Čert ví, co za tím všechno stálo, ale O. K. beru to. Možná si ale ani neuvědomuješ, nakolik tvé názory berou ostatní za bernou minci a kolik lidí jsi od této hry zbytečně odradil. Bohužel u RobotiCS se ukázalo, že řada hráčů nedokáže mít svůj názor, říct ho a obhájit si ho. Jsou jen "tupými" ovcemi, které následují svého pasáčka.

P. S. Omlouvám se za tykání, ale trávím s tebou poměrně hodně času na You Tube, příjde mi, jako bych tě znal od nepamněti, Vykání mi prostě nešlo.

15.3.2016 17:42:26 | Upraveno autorem (porovnej)

abe
o čo sa snažíš? Hra je zle recenzovana a tebe sa páči. Ja osobne nerozumiem názoru, prečo by mali byť všetky recenzie pozitívne. Či recenzenti majú hru hrať, týždeň ju testovať a potom nenapísať nič, lebo by bol výsledok recenzie zlý. A to len preto, že recenzent ovplyvňuje veľa ľudí? Nerozumiem, nerozumiem....

15.3.2016 17:59:53

už dost
Autor recenze má právo si udělat recenzi jakou chce... stejně jako ty máš právo si třeba zpívat ve sprše. A jak jsem psal dříve, tu hru jsem chtěl vyzkoušet i po té recenzi. Právě "fanoušci" této hry mi ale jakoukoliv chuť vzali. Do p*dele ta recenze mě navnadila. Chápeš to? A zamysli se příště, než začneš plivat síru kolem sebe, proč ta hra může mít pár nekritických hodnotitelů i z "druhé" strany barigády... že by kvůli té propagaci? Možná řekneš, že tak by se hra neměla soudit, ale když má neprávem deset maximálních hodnotících, tak pochopitelně to někdo bude korigovat. Jinak by ten výsledek byl hooodně zavádějící a chudáci lidi by si pravděpodobně koupili něco špatného a nedodělaného. To že byli fandové hry ublížení a začali po recenzi mrskat hodnocení minimálně o jednu hvězdičku výše než by si hra zasloužila, už nevidíš. Prostě vrchol zaslepenosti. Jak říkám: "začínej od sebe, pak teprve haň druhé je li potřeba." Omlouvám se za osobnější a přímější příspěvek...

15.3.2016 18:00:38

Abe

matewr84
Já ti nevím, asi se blbě vyjadřuji nebo mě špatně čteš. 100 lidi, 100 chutí. O tom žádná. Co se líbí mě nemusí tobě a naopak. Problém nastává v tom, že lidi co tu hru tady haněj, ji nemaj, odvolávaj se na to, že ji NĚKDE hráli, spiš na mě působili dojmem, že viděli jen nějaký video na You Tube nebo si "vystačili" s recenzí právě od Deskofobie. Jeden z mála slušnejch argumentů byl od Ruy. Tu hru si koupil, 3x zahrál a nelíbila. O. K. Co se týče Petra pouze poukazuji na fakt, že jeho recenze mají pro hodně zdejších hráčů velkou váhu a měl by k tomu i tak přistupovat. Jak se praví ve Spidermanovi: "S velkou mocí příchází i velká zodpovědnost". Opět nic víc v tom nehledej.

15.3.2016 18:35:18

...
dobrej citát. však jsem to psal, že ta nízká hodnocení mohla být odpovědí na ta umělá vysoká. není se čemu divit. Imho si myslím, že Petr by jen tak pro nic za nic hru nehanil. Nevíme proč si nesedli, ale podle mě to na koečnou recenzi vliv nemělo a i kdyby trochu jo (třeba jedna hvězda), tak stále je to člověk ne? nebo snad chceme z petra robota bez empatií?

15.3.2016 20:47:06

Abe
Stále nechápu co má vlastnictví hry co dělat se zahrátím hry a jejím hodnocením. Chodí sem hráči, kteří se schází v různých skupinách ať organizovaně nebo soukromě. Kdybych si měl koupit všechny hry, které jsem si takhle zahrál (a líbily se mi) tak by asi moje rodina hladověla. A natož abych si kupoval hry, které se nelíbily. Jako třeba RobotiCS - ty jsem si vyzkoušel na jednom povánočním hraní spolu se Shuffle heroes. Po několika hrách Robotů jsem neměl chuť hrát znovu a pronikat do hry hlouběji. Prostě mi přišly těžce průměrní a nenašel jsem žádný důvod proč se k nim vracet. Naproti tomu nás (mě a syna) SH oslovili daleko více a nakonec skončili v naší sbírce. Je fakt, že kdyby kolem RobotiCS nevypukla taková bouře ve sklenici vody napumpovaná samochválou, asi bych ji tady ani nehodnotil a v poklidu na ní zapomněl, jako na spoustu dalších. Takže tak.

15.3.2016 21:03:37

abe
Ty ovce a dalsi osobni utoky si nech od cesty, tvoje povysenost je uz docela otravna.

Kurde, tydle indie projekty by mohly bejt rady ze si na to nejakej recenzent vubec najde cas, zahraje si to a napise o tom. I negativni recenze na DF je pro byznys mnohem lepsi nez zadna recenze.

A ta hlaska ze Spidermana je dobra tak do sitcomu. Recenzenta se strachem z vlastniho nazoru nebude nikdo brat vazne.

17.3.2016 09:22:27

Polylux1
Vždycky si s pobavením přečtu co přibude na tomto vlákně. A musím říct že Polylux1 to vyjádřil absolutně trefně. 10/10 bludišťáků

17.3.2016 11:09:25

Polylux1
Mám raději tu hlášku s Kick-ass (e;

17.3.2016 11:18:51

Vybíráme z Bazaru

Na křídlech OPERENA OCEANIE
Na křídlech OPERENA OCEANIE
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas