Pax Romana - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 600 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Zkouseli jsme to v patek se Sydem a jeste dalsima dvema hracema. Velmi se mi to libilo, i kdyz spoustu veci jsme hledali v pravidlech, kterych neni malo. Asi nejvetsi prekazka je casova narocnost, dva tahy nam trvaly ctyri hodiny a to jich cely scenar ma tusim osm. Ale rad nekdy zas zkusim:)
8.11.2009 20:14:56

Ozzy
Pro me nejlepe sobota 3. ci 10.

14.2.2012 13:27:40

sydo
mne je to vcelku jedno, otazkou je kde a s kym... kazdopadne ukol zni jasne, odehrat to az dokonce a napsat o tom repkrt, ktery pak posleme do brna :-)

14.2.2012 13:46:39

Ozzy
Tak obepis zname firmy a nekoho sezeneme. Ja se tento tyden dostanu k internetum leda pres mobil a to se pise blbe.

14.2.2012 14:00:20

sydo
a odkud si myslis, ze pisu ja? :-))) ok, nekoho oslovim s neodolatelnou nabidkou :-)

14.2.2012 14:05:37

kren
Ahoj když to nemáš s kým hrát, tak stejně bys nebyl ochoten to prodat viď? Zoufale tu hru chci...

20.2.2012 22:26:07

john
tak o tej hre asi sniva kazdy.

20.2.2012 22:31:11

brblo
je mi to jasný :D

20.2.2012 23:04:57

hmm
Koukam, ze Ecanovi se hra nelibila, skoda, ze se neobtezoval s komentarem k hodnoceni, celkem by me zajimalo, co mu nesedlo :)

21.2.2012 08:31:41

bazar
tak Pax Romana v bazaru. Rikal jsem si, ze do toho jdu hned. Ale jelikoz ke hre nepribaluji ty spoluhrace, tak by to asi byla pro me zbytecna invetsice, i kdyz po te hre strasne touzim:-) Respektive spise si ji touzim nejdrive zahrat:-)

21.2.2012 08:59:54

vida vida
Pekne veci se ve zdejsim bazaru daji najit...

Ringo: Tak se domluvte s krenem a dejte alespon nejaky scenar pro dva.

21.2.2012 09:10:31

Sydo
to je fakt, mohli bysme se zase s krenem domluvit na nejake session v Ostravske Korunce. Byl jsem tam jen jednou na Space Empires. Nejhorsi je, ze toho na zahrani je vice nez muzeme stihnout:-)

21.2.2012 09:17:51

Pax jede, co?
Na koho sazite jako na vítěze?

Eyron nebo Vinas Solamnus?:-)

5.3.2012 21:38:04

Eyron
Doufám že Eyronek, at jich tu máme v Brně víc než 1ks ;-)

5.3.2012 22:16:08

Poslední vyšroubovaná aukce
No nechtěl jsem se k tomu vyjadřovat po dobu, kdy aukce běžela, abych to nijak neovlivnil ale jenom jsem kroutil hlavou, kam až to vyhnali (pře 3000,-). Do toho bych nešel, protože i ze států se všema poplatkama se to v době aukce dalo sehnat na BGG zhruba za 80-90$ i s poštovným 50$ hra a na dotaz u toho týpka na kolik by přišlo poštovné, tak 37$. Takže suma sumárum s dnešním kurzem a i s tím DPH by to vyšlo myslím těsně pod 2000,-. Takže jsem fakt nechápal proč tu aukci tak vyšroubovali. Když člověk chvilku počká, tak se to na BGG dá občas sehnat i v Evropě a já to koupil zhruba za 1200 i s poštovným (nová nevyloupaná hra, jen krabice nebyla zafoliovaná).

7.3.2012 16:17:43

kren
nejsi sám, mě to taky hlava nebere :). Nehledě na to, že tu bude (sice za dlouho, ale bude) reprint s tvrdou deskou (cena okolo 1000, záleží jestli P500 nebo normálně)

A netýká se to jen Paxu, ale i jiných aukcí her, které skončí na šílené ceně (i když jdou sehnat nové a daleko levněji). Někteří si prostě ceny nezjišťují (což nechápu). Ale nechci konkrétně jmenovat.

7.3.2012 16:26:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak když budu mluvit jenom za sebe, tak je to jednoduché - když si z nějakého nejmenovaného českého shopu objednám hru, tak než abych si jí nechal zaslat poštou nebo PPLkem, tak si pro ní raději přijedu 200 km na otočku, což přepočtu vyjde 4x dráž - ale zase mám jistotu, že s hrou se nic nestane. Podobný situace nastala i u zmiňovaného Paxu.

Je to jako s placením pojistky - taky po letech můžete zjistit, že jste ji celý život platili zbytečně, ale jistota je jistota.

Navíc nemůžu říci, že by se většina angažovaných nezajímala o konkrétní ceny - Eyron už má Pax dost možná na cestě, a já za pár dní také.

7.3.2012 18:20:20

Tak třeba jsou prostě někteří lidé v situaci
že to vůbec o penězích není a cena prostě nerozhoduje.

7.3.2012 19:02:20

To je jasný, my v Brně jsme solidně nad věcí a taková přízemní záležitost jako finanční stránka věci je pro nás prostě bezpředmětná :-)

7.3.2012 19:09:25 | Upraveno autorem (porovnej)

JayDee
ja to nemyslel nejak spatne, beru to jako jeden z moznych duvodu, proc jsou v bazaru min. jednou pouzite nebo otevrene hry drazsi nez funglovky od obchodniku jeste ve folii. Nekomu proste za to nestoji, aby smejdil po netu a hledal nejlevnejsi nabidku a koupi si to proste pohhodlne ze stranek, na ktere chodi a pokud je cena v mezi, kterou je ochoten zaplatit, tak to udela a neresi, ze kdyby navstivil ten a ten konkretni obchod na t a te webove adrese, koupi to tam treba o 400 levneji (nebudu stejne jmenovat jako Beholder, protoze presne vim, kterou aukci mel na mysli:-)

7.3.2012 19:17:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Pax
Koukám, že mi tady pěkně vomejváte hlavu :-)
Ale přistoupil jsem k tomu přesně, jak napsal Ringo se všemi plusy a mínusy, které to obnáší.

7.3.2012 19:33:14

priznavam se :-)
byl jsem to ja s hannibalem, ale niceho nelituju ;-) jestli to nekomu vadi, tak je to jeho vec a moje penize. kdyz tu z mistnich geeku prodava hru, je to hlavne kvuli tomu, ze potrebuje prachy, nejspis na jinou hru, tak proc mu nepomoct. ja bych neprodal ani agricolu. jen za minuly mesic jsem z bazaru vydrazil 7 her a vsechny mi dorazily az domu, supr zabalene a osetrene, casto i s ceskym prekladem a u me jsou vsechny v dobrych rukou a minulym majitelum mohu posilat fotky, aby vedeli, jak dobre se jim dari :-) vitezi aukce paxu gratuluji, ta hra je tak dobra, ze ani ty tri litry ji dostatecne neoceni :-)

7.3.2012 19:44:08

ozzy79 :-D
ja si rikal, jestli je to nejaka solidarita nebo co tam blaznite u Hannibala s temi prihozy:-) Mel jsem nutkani se zeptat, ale rikal jsem si, jeto prihazovaci a je to vase volba, ja vas do toho nenutil a vyvolavaci cenu jsem mel nizsi nez je nabidka Cerneho Rytire:-) Ale kdyz jsem si pak vsimnul, ze v aukci pribyl od nekoho dalsi Hannibal, s vyvolavackou 1200, tedy vyssi nez u CR a taky se po nem zaprasilo, takto asi nebylo tak strasne ta cena:-)

Chapu Beholdera, ze ho to kapku rozcililo, protoze taky Hannibala prodaval a sel asi hodne pod cenu, protoze jeho predstava je, ze pouzita hra musi jit aspon na polovinu ceny, aby se dala prodat, jinak to nikdo nekoupi, ale to uz je zase jeho chyba. Na jednu stranu nechapave krouti hlavou, ze nekdo kupuje tak draze, ja zase nechapave krouzim hlavou, proc jde nekdy Beholder tak hluboko pod cenu.

Ja si vzdycky u prodeje hry rikam, vsichni vedi, jak uctyhodne se ke hram chovam, jak si zakladam na tom, aby byly stale ve stavu jako nove, takze kdyz pak prodavam, kupujici si muze byt jisty 100% stavem a navic to ma bez prace, bez vyloupavani matrose s jistotou, ze jsem spocital, ze nic nechybi:-) Tak proc nejit pod nejmensi nabidku na trhu treba jen o stovku nebo dvě, ze:-)

7.3.2012 19:58:24

Ringo
"protoze jeho predstava je, ze pouzita hra musi jit aspon na polovinu ceny, aby se dala prodat, jinak to nikdo nekoupi,"

Tohle jsem nikdy netvrdil, takže to je blud

ozzy79:

"kdyz tu z mistnich geeku prodava hru, je to hlavne kvuli tomu, ze potrebuje prachy, nejspis na jinou hru, tak proc mu nepomoct"

No závidím ti, evidentně jsi na tom finančně hodně dobře. Respect ;) (nic ve zlém)

7.3.2012 23:01:14

než se to tu začne rubat :)
trošku se to už od paxu oftopicuje, prosím pokračujte v jiném vlákně (klidně sem napište, kde).
a jinak ńovému majiteli paxu gratuluji. je to pecka.

kolik už je vlastně paxů v republice?

7.3.2012 23:06:09

Beholder
ale neni to blud, kdysi jsi mi tvrdil pri nejake diksusi na ICQ kolem prodej her v bazarech, ze nikdo nema duvod kupovat nefunglovou hru za vice jak polovicni cenu a strasne ses divil, za jake ceny davma do prodeje hry na Aukru, ze nemam sanci to za ty ceny prodat. No a povetsinou jsem prodal. A dokonce si vzpominam, kdy jsi neco v tomto smyslu vyrknul. To bylo nekdy v dobe, kdy jsi prodaval Osadniky. Takze uz hodne davno.

7.3.2012 23:07:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Veilwraith + rozšíření Absolution
Veilwraith + rozšíření Absolution
Akt. cena: 1790 Kč
Končí za: 10 dnů

Offcanvas