Pax Romana - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 600 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Zkouseli jsme to v patek se Sydem a jeste dalsima dvema hracema. Velmi se mi to libilo, i kdyz spoustu veci jsme hledali v pravidlech, kterych neni malo. Asi nejvetsi prekazka je casova narocnost, dva tahy nam trvaly ctyri hodiny a to jich cely scenar ma tusim osm. Ale rad nekdy zas zkusim:)
8.11.2009 20:14:56

re
Taky sdílím nadšení z naší partie a hned bych hrál znova...
K absolutnímu hodnocení se ale nepřikloním, na to mi tahle hra přijde příliš nepředvídatelná (celkem luck-fest). Můžete mít pevnou pozici a eventy vás můžou seřezat do kuličky... Můžete mít výraznou převahu v bitvě, blbě to padne a ani shifty vás nezachrání... Úplně mi bylo líto Losera, když mu jeho generál (v této chvíli ovládaný mnou) vypálil Athény. Nebo zlo v podobě povstání otroků v Africe...

12.12.2011 09:48:14

IN

pravidla
Mam v polici, asi bych i sehnal hrace, ale nejsem schopen se dokopat a naucit pravidla. Prijdou mi pomerne neprehledna..:). Nejaky typ?.:) BUdu vdecny, na tuhle hru se tak moc tesim..:)

12.12.2011 09:52:24

Eyron
Jo, eventy jsou drsne, ale s pribyvajicimi zkusenostmi se lze na spoustu z nich pripravit: nenechavat prazdne tribal policka kvuli Tribal resurgence, nechavat posadku ve mestech kvuli otrokum, neplavat armadou bez doprovodu galer (vid Jendo :D) atd. Ale jo, nekdy jsou eventy pekne silne, Soldier of Fortune a Pontus dokazou pekne nastvat (v rukou jinych). Jak rika jeden z hracu: Berte to tak, ze kazdy event je spatny. Pak uz vas mohou jen prijemne prekvapit, kdyz vam nahodou prijde jeden z tech dobrych :)

IN: Nejlepsi je zahrat prvni scenar solo a pak treba ten druhy, at si procvicis namorni pohyb. T ahra neni slozita, spis se z pocatku furt listuje a hleda konkretni cislo atd.

12.12.2011 10:00:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Boj
hmm, edit mi odmita opravit prispevek podruhe:

Eyrone, co je u tebe "vyrazna prevaha"? Jeste se mi nestalo, ze by se vyrazne presilovy souboj zadrhl na kostkach. Pokud mas "vyraznou prevahu", dobreho velitele a jezdeckou prevahu, pak to mas temer vzdy v kapse, jen to kostky obcas zpomali. Jeste jsme nevidel kostkovy system, ktery by sel takto ovlivnovat. Pokud jsou obe strany vicemene vyrovnane ci je jedna jen o neco silnejsi, pak ano, ale to k tomu patri :)

12.12.2011 10:06:30

to vsichni
Vy na mě úplně kašlete. Aspoň byste mne mohli ukonejšit, že mne někdy v budoucnu vezmete do brněnské nebo pražské party aspoň zase na jednu partii. Prstíčkem hrabu.

Já za to přece nemůžu, že většina geeků v Ostravě je tak Eurovkářská.

12.12.2011 10:08:21 | Upraveno autorem (porovnej)

pax
musim rict ze sem z toho mel strach ale sem moc rad ze sem si to zahral je to vyborna hra, ale musim souhlasit s eyronem a to ne jen proto ze mi byly vypaleny atheny :D je pravda ze pokud clovek vi jake karty tam jsou muze se na ne pripravit ale otazka jestli se ti vyplati se pripravovat na takove eventy a jestli to vubec jde. 2 priklady za vsechno
1. aktivace invaze barbaru, hodil sem 3k6 padlo mi 17. takze 17 army barbaru kterou sem ovladal se rovnou sem serezal rimana (permona), po prvnim kole souboju sem hodil 2k6 12 -> velitel mrtvy, permon hodil 2 -> velitel mrtvy a bylo vymalovano, 4 dalsi kola se z toho musel permon hrabat a vyhrabal se z toho perfektne.
dalsi event naslednicke valky v recku, aktivuj army max 3 pole vzdalenou od recka. muj velitel v italii s army 18. Eryron s nim nakracel do athen kde sem mel posadku. souboj velitel army 18 vs mesto + posadka 8, velitel mel 3 shifty, hodime kostkama a padnou dve 6, shifty do utoku a je z toho z 18 60% a z mesta 90%. skoro sem se rozbrecel :DD

je to vyborna hra a budu si ji fakt pamatovat hrozne dlouho a nekdy bych ji chtel dohrat a rad zahraju znovu ale fakt mam pocit ze kdyz se to hraje tak dlouho tak kdyz proste ty kostky nepadnou nebo ten event prijde v blbou chvili tak to cloveka muze zariznout na hoooodne dlouho. Ale clovek to musi hrat na prozitek ne na vitezstvi :)

12.12.2011 10:20:42

loser
No, o tom to je - lze se pripravit temer na vsechno, ale hrozne te to omezuje. Takze se na par veci vyprdnes a je temer jiste, ze zrovna tyto eventy se stanou :D Co se RImana tyce, tam je to tezke. Prvni kola dostava na hubu. Jednou se do nej pustil Pyrrhus a barbari a vyhorel v druhem kole. Rikali jsem si chudak riman a nechali ho byt. O dve kola pozdeji uz byl zas na koni a vsechny nas serezal :D Ale ja na prozitek hraju vsechny hry, takze tak :) Jsem rad, ze se vam to libilo, ja uz striham metr na sobotu.

Btw: tys pry ty naslednicke valky dostal 3x, to uz je fest smula :D

12.12.2011 10:29:54

kren
vsak Zeliv ceka ne?

12.12.2011 10:30:41

sydo
no jasne je to jak si psal je to otazkou priorit. Jako nechci vypadat ze tady brecim a stezuju si na smulu to ne. Ale jak si psal nejde nekoho nechat dlouho jen tak pak se rozjede. Myslim ze v nasi hre sme vcelku podcenili podstvo pak se tezko utocilo na Cartago.

no dostal sem xkrat stability check takze sem bud platil 2 penize nebo ztratil 2 stability a 3x sme si vytahli nasledovnicke valky jednou sem je dostal do ruky ja takze -2 stability a 2x eyron. jednou mi padly atheny viz nize a podruhe sem nastesti mel jednoho velitele mrtveho a druheho nekde na dalnem vychode takze se jen mohnula jedna heavy infantery tak to bylo v pohode relativne. ale smula to byla no :)

12.12.2011 10:34:51

loser
No, ja si u Paxu na smulu stezuju vzdycky, jelikoz se mi taky stane nejaka prasarna (temer vzdy mi nejepsi velitel chcipne na nemoc). Nastesti Paxovy buh vetsinou s..e na vsechny stejne, tak to zapadne :)
A lode jsou dulezite, i kdyz jsou pekne drahe na udrzbu. Obzvlast Rim z pocatku trpi jejich nedostatkem. Kua ja uz bych hral!

12.12.2011 10:40:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Boj
No výrazná převaha je třeba dvakrát tolik jednotek, máš 2 shifty. Soupeř hodí 6, ty jedna, snížíš si ztráty na 40% a můžeš jet dom :-)

12.12.2011 10:52:57

Eyron
Tak to je jina. Ja za vyraznou prevahu v Paxu povazuji tak 5:1 :) 2:1 muze byt bez jezdcu a dobreho velitele riskantni, to jo.

12.12.2011 10:55:30

Želiv
Pokud to budete mít na Želivu, tak se rozhodně musím podívat :-)

17.1.2012 14:24:07

p500
pax už skočil na 400! ještě stovka bláznů a je to! honem objednávejte :)

26.1.2012 14:53:50

kandelabr
Akorát, že posledních 30 zájemců tam přibilo asi za půl roku. Ale taky se už těším.

27.1.2012 07:05:43

první hra
o paxu jsem toho slyšel víc než dost, viděl ho víc než dost, četl o něm víc než dost, ale včera ho hrál poprvé... jsem zasažen, kdyby záleželo jen na mě, sedím ještě teď u stolu a válcuju británii... hrál jsem za kartágo, kolouch za východňany, sydo za řeky a falco za řím. vždycky jsem chtěl protáhnout slony přes alpy, nakonec to dopadlo tak, že mi na sicílii rozdupali vlastní kavalérii :-) ta hra má všechno, co jsem od ní čekal a čekal jsem od ní opravdu hodně. je hodně nemilosrdná, což dokládá historka z posledního kola, kdy jsem se stackem napumpovaným heavy infantery vyjel na širé moře, kde mě vykydla bouřka a vše šlo ke dnu... a i kdyby nešlo, tak na krétě na mě čekal sydo s naval ambushem, takže i tak :-) Ale dobyl jsem španělsko, dobyl jsem sicílii a na konci měl největší državy ze všech, i když jsem skončil třetí... já chci ještě!

5.2.2012 13:45:41

Pax
Byla to opet naprosta parada! Skoda, ze Kolouch musel odjet, byvali bychom to zahrali cele, takto jen pet kol. Ale odsypalo to skvele a porad na to musim myslet. Ta hra je proste dokonala.

5.2.2012 13:51:32

ozzy
další lapená duše, gratuluji! :)report bude?

5.2.2012 16:38:18

kandelabr
Bude, bude :)

5.2.2012 16:51:57

Lapená duše jsem už dávno taky ...
... problém je, že do krabice zapoměli v GMT přibalit spoluhráče. Hru mám, ale je mi to platné, jak mrtvému zimník ;(.

5.2.2012 17:40:08

Kolouch
Ano, musel jsem odjet a mrzí mě to - snad jsem tím hru moc nezkazil. Ale byla to paráda, díky všem za skvělých 12 hodin zábavy.

5.2.2012 20:05:48

Kolouch
Nezkazil, tak jsem to ani v nejmensim nemyslel! Byl to uzasny vecer a jsem rad, ze jsem se po dlouhe dobe k Paxu dostal, musime to co nejdrive zopakovat. Noc hezky zakoncil Affenschreck (Ma fialova opice assault movem ziskala vitezstvi) a Waldschattenspiel a rano jsem si opet procvicil Titanek :)

Btw. lapenych dusi bylo vic, Falco tez nevypadal otravene :)

5.2.2012 21:51:02

Report
report z pátku v sekci Zápisy z hraní:

http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/pax-romana-618/hrani/15940/

6.2.2012 22:16:25

sydo
Pax byl mazec, depresivni zacatek za Rim se mi jeste vratil tim ze jsem byl srab a tem homorekum toleroval mesto na me rodne pude :). Je to mazec a jak uz Sydo parkrat rekl tak je uzasne jak odlisny zpusob hrani za jine rasy urcuje zejmena jejich geograficka poloha, v zasade zadna "rasa" nema zadne vyznamne specialni schopnosti ktere by urcovali jeji styl hry.

A ten Titanek rano byl velice depresivni zalezitost :D (sakra musim si to poridit). Aspon ze Ozzy vydrzi jen 4 kola.

6.2.2012 23:03:17

10 kol
tak co decka? neda mi to spat, chci to dohrat na tech deset kol, otazka je kdy? ja mam vikendy az do konce brezna relativne v pohode... mozno u nas, nebo zkusime poprosit, jestli nas nepusti do tomovek? :-)

14.2.2012 12:52:42

Vybíráme z Bazaru

Narcos - CZ, nová, nesehnatelná!
Narcos - CZ, nová, nesehnatelná!
Akt. cena: 1299 Kč
Končí za: 7 hodin

Offcanvas