Pax Romana - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 600 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Zkouseli jsme to v patek se Sydem a jeste dalsima dvema hracema. Velmi se mi to libilo, i kdyz spoustu veci jsme hledali v pravidlech, kterych neni malo. Asi nejvetsi prekazka je casova narocnost, dva tahy nam trvaly ctyri hodiny a to jich cely scenar ma tusim osm. Ale rad nekdy zas zkusim:)
8.11.2009 20:14:56

Dojem.. pojem...
Tak dneska se mi splnil sen...:D Konečně jsem usedl za touto hrou a mohu jen chválit. :) Je to opravdu bomba hra, která ale asi nebude pro každého ale mě teda opravdu sedla.
Hrál jsem za Východ, kdy jsem kontroloval Egypt atd.. Hned od začátku jsem se začal rozlézat na dvě strany.. jednou ke Kartágu a druhou k Řecku. Nakonec jsem nezískal nic a ke všemu jsem u Řeckých ostrovů najel na mělčinu a všech 100 000 můžů, koní a slonů utopil. Málem jsem nad tou ztrátou ronil slzy.. tolik osamocených rodin a žen... Nojo.. svět jde dál.. :)
Hned na začátku se Řecko pěkně opřelo do Říma, který sním ale zatočil a od té chvíle už jen potvrzoval svou sílu legií.
Kartágo ( Sydo ) měl vyloženě smůlu na velbloudy a tak se mu moc nedařilo. :)
Stihli jsme za cca 10 hodin 4 tahy a moc nás mrzelo, že jsme to museli sbalit a jít domů. Řím se vytahoval, že by nás všechny zabil ale my z Východu víme své..:D
Na hře mě zarazilo jak je těžké dobýt město, které dokáže pěkně kousnout i silnou armádu.Nejvíc se mi ale líbil systém boje, kdy ztráty měli obě strany.
No, jak je asi vidět, hra se mi teda opravdu líbila.. A díky moc Sydo za tu možnost! :)
Zvažuji, že napíšu report... ale to až vychladnu z boje. :D

14.3.2010 00:02:04

ššžgšá
Tak jste tam fakt byli deset hodin jo? Já jsem si zatím doma vyloupal žetonky a nastrkal raketky do podstavců. A líbilo se to všem nebo tvoji kámoši z toho nebyli tak odvázaní? Já když na vás koukal, tak nevím jestli by mě to tak bavilo. Jaká byla pizza?

14.3.2010 08:13:53

SSZGSA
hráli jste deset hodin a nedohráli? na jak dlouho to proboha teda je? :)

14.3.2010 08:39:45

To All
Bavilo to všechny.. Sice chvilku ne kamaráda za Řecko ale jakmile mi potopil mou hlavní armádu tak už zase ožil a jel jak drak..:D
Pizza byla dobrá a za rozumný peníz..:D
Na jak dlouho to bylo? No, já ani nevím.. postupně jsem ty kola zrychlovali. Takže to pak šlo.. Nejhorší bylo, že jsem nevěděl co mě může potkat v událostech a taky to, že se mi v mé východní zemi pořád hádali potomci po Alexandrovi což mě stálo 8T což bylo opravdu hodně... cca= 16 000 můžu :D

14.3.2010 10:54:21

Cha chá
Jakožto vládce jediného a nejmocnějšího civilizovaného impéria se tímto zavazuji, že Senát a Lid římský přinese civilizaci a hlavně pokoru do Vašich barbarských domovů. Nebudeme trpět vetřelce na svém území, nad kterým slunce nezapadne! Veni, vidi, vici.

14.3.2010 12:07:14

Všem svobodným...
Lidé, kteří nechtějí trpět pod nadvládou Říma... spojme se a zničme ho!!!
Aneb, co nám dal Řím? Kromě Kanalizace, vodovodu, zdravotnictví, lázní, školství ??? ( :D )

14.3.2010 12:19:11

SSZGSA
jedinné co vymysleli Římané byl údajně beton, jinak všechno okoukali od jiných národů :). Ne že bych byl nějaký historik, ale tohle jsem se nedávno dozvěděl na jedné přednášce ve škole ;)

14.3.2010 12:28:18

rbx

Beholder
a co orgie? :-)

14.3.2010 12:33:41

Zahajuji hry!
Všichni odpůruci Říma, nechť se v pravé poledne shromáždí na půdě Kolosea, váš Caesar si k vám přeje promluvit. Připomínáme, že vhodný pozdrav zní: Ave Caesar, Morituri te salutant!

Konec hlášení

14.3.2010 12:34:51

Pax
Report je napsán, jen čekám až se dostanu k internetu na více než chvíli. Již zítra však vyslechnete velkolepý příběh o vzestupu Říma, o Plaváčkovi, o občanské válce v řecku a o nástrahách zoofilie! Super hra to byla :)

14.3.2010 12:45:43

Tu Plaváček....
Člověku se utopí 100 000 půžů a už má přezdívku...:D Jak nespravedlivé... :) Hra byla opravdu super.. tak moc, že ji musím sehnat i za cenu vlastní krve! :D

14.3.2010 12:47:16

rbx
S tím přišel Slaanesh..

14.3.2010 12:47:39

Elenistar
přesně tak, zrovna jsem to chtěl napsat :D

14.3.2010 13:56:22

ŠKODA
Že hrajete o výkendu ,jen tu slintám takové hry jsou přesně pro mě.

14.3.2010 18:00:46

sydo
už jsi to někdy dohrál? Myslím alespoň jednu středně dlouhou mapu (scénář).

14.3.2010 20:12:39

To kosibratr
A jak jsi na tom v týdnu? Kdyby jsi byl ochoten přijed ráno do Liberce, tak se můžeme hře věnovat celý den v čajovně. :D Takhle občas hrajeme s MrHectorem a je to super. :D

15.3.2010 01:42:18

SSZGSA
Možná by to někdy šlo ale musíme datum domluvit s předstihem abych na to připravil manželku:)

15.3.2010 08:46:48

To Kosibratr
Neboj.. nahrál jsem obrázky kde jsem i vyfocen.. takže uvidí za jakým bláznem pojedeš.... :D Datum zatím není jediný problém.. stačí napsat..

15.3.2010 11:06:55

SSZGSA
Až budu vědět kdybych mohl dám ti vědět.

15.3.2010 11:38:20

Plný kotlík...
Tak jsem dal svou druhou desítku. Zatím jsme se nesetkal s tak perfektním bojovým systémem a dokonalou atmosférou. Mluvím o válečných hrách, kde jsem teprve nováčkem ale to, že mě bavilo hrát tuhle svátost cca 12hodin a bavilo mě to.. vypovídá asi za vše.
Poprvní hře jsem měl trochu rozp. z karet ale v téhle bylo vše v pohodě.. :D
Pokud budete někdy mít možnost zahrát, neváhejte a užijte si to! :D Je to paráda.. :)

18.4.2010 12:52:42

nadšení
díky kluci, že jste mě vzali mezi sebe, byl to fakt skvělý zážitek! Pořád na to musím myslet. Budu si muset vytisknout pravidla a přelouskat je. Myslíte, že je nějaká reálná šance, že se ta druhá edice pohne? teď je na nějakých necelých 300 :( Má smysl čekat nebo žhavit ebay? mé racionální já se tomu trochu vzpírá, je mi jasné, že jestli ji vytáhnu 1x za rok, tak to bude moc...ale racionální já nemá s tímhle rozhodováním moc co dělat :)

7.6.2010 13:26:17

kandelabr
Já myslím, že nás možna GMT překvapí, však už teď ohlášene reprinty jsou bomba a PAX si to též zaslouží:)

7.6.2010 13:38:13

ocasek
no jo, ale ty se všechny přehouply přes 500 nebo ne?

7.6.2010 13:43:09

právě, že vůbec
byly daleko za Pax, ale jen vyšla zpráva, že bude reprint tak narostly, ale stále nemájí 500..prostě GMT dělají dobré skutky...věřme i v PAX:)

7.6.2010 13:47:52

kandelabr
Muzes s nama dvakrat rocne vytahnout sydovu kopii:) Jinak sobotni hra byla opet jina nez predchozim tahle hra me fakt hodne bavi a ta casova investice do jejiho hrani se vyplati;)

7.6.2010 14:02:03

Vybíráme z Bazaru

Čtyři zahrady
Čtyři zahrady
Akt. cena: 380 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas