Pax Romana - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 600 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Zkouseli jsme to v patek se Sydem a jeste dalsima dvema hracema. Velmi se mi to libilo, i kdyz spoustu veci jsme hledali v pravidlech, kterych neni malo. Asi nejvetsi prekazka je casova narocnost, dva tahy nam trvaly ctyri hodiny a to jich cely scenar ma tusim osm. Ale rad nekdy zas zkusim:)
8.11.2009 20:14:56

Zatrolcon...
Tak já jsem byl naprosto unešen.. Byla to zase jedna z povadených her. Přiznám se, že jsem velice zklamán, že jsem nevydržel a nevěřil v nějaké to malé štěstí.. :D
Proto, přísahám na logo GMT, že již nikdy nevzdám žádnou partii hry a hlavně v Paxu! :D
Tahle hra je prostě kategorie sama o sobě... nikdy jsem nehrál nic lepšího! :D

7.6.2010 14:04:03

aneken
no to bych moc rád. budu se muset dorazit do té vaší prahy teda. a nebo bychom mohli naopak stáhnout pražáky na moravský víkend. místo na hraní i přespání bych zajistil a slivovice už je v mražáku :)

7.6.2010 14:07:17

kandelabr
Jsme rád, že se Pax líbil, je to opravdu super hra. Pax a slivovice nezní špatně, nějakou letní partii bych klidně dal :)

7.6.2010 14:13:10

to kandelabr
Kdyby jsi měl místo, jel bych taky.. :)
To Sydo: Až budeš mít čas.. napiš.. přijeli bychom s Jiříkem na další Pax.. :D

7.6.2010 14:18:03

Cílený víkend na hru
Pokud by byl nějaký takový cílený víkend na takovou hru jako je Pax Romana, kde byse sjelo několik lidí z více koutů republiky, pak bych se taky rád zúčastnil. Pokud byste tedy vzali mezi sebe úplného začátečníka v těchto hrách. Já toiž nemám šanci najít spoluhráče, kteří by tyto mnohahodinové hry hráli. A Twilight Struggle jako taková jednodušší třešinka těchto her mne tedy neskutečně oslovil.

7.6.2010 14:26:00

kren
Výborně! Beru tě za slovo :D

7.6.2010 14:32:10

To Kren...
Vítám tě.. :D Koukám, jak nás přibývá... :) Což je super!

7.6.2010 14:32:37

Pax
Pánové, pokud to tedy myslíte vážně, tak se můžeme domluvit. Kandelabr, SSZGSA, Jiřík, Aneken, Křen a já, to je 6 lidí. Ideál na Here I Stand, až nám ho reprintnou nebo na Pax, přičemž mě nevadí hrát třeba ve dvojici. Ale to záleží na domluvě. Koukám že AT a wargaming se rychle šíří, stačí pošťouchnout :)

7.6.2010 14:34:45

rbx

Sydo
a vzali byste mezi sebe cloveka, ktery by na vedlejsim stole s nekym dal Paths of Glory nebo Barbarossa to Berlin??

7.6.2010 14:37:07

To Sydo..
Nojo, ale kde? Aby to Kren i Kandelaber měli relativně blízko a mohli přijed.. :)
A co takhle chatička v Kanadě, v horách.. třeba na půl roku? :D

7.6.2010 14:38:01

sydo
a nebo já koupím ještě jednu kopii a může se hrát paralelně stereopax :)

7.6.2010 14:38:27

Tak lidi... Je to jasně..
První oficiální sraz Wargamerů v ČR! :D
To RBX... No jasně!!! :D

7.6.2010 14:38:57

No
ještě Titan a máme celý víkend co dělat :D

7.6.2010 14:42:19

ad angličtina
No jak jsem se díval na to Here I Stand, tak téma pěkné, ale jak jsem viděl ty karty s hafo textem, tak při své angličtině tedy nevím, nevím.

7.6.2010 14:43:33

Debata
Pojďte sem:
http://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/hledam-e-spoluhrace-4/setkani-pax-romana-paths-of-glory-barbarossa-titan-2071/

Kren: neboj, HIS bude až na podzim, ale už ti rezervujeme roli Papeže ;)

7.6.2010 14:44:23

Safra
ocasek to tu informuje a už nemá místo u stolu...Na protest bude vedle Vás hrát Leaping Lemmings a velmi hlasitě se smát.
Ale možna u Paths of Glory by bylo místo, vezmu Successors a serii Command and Colors.
pokud vydržíte do dvou měsíců bych měl mít hotovu rekonstrukci baráku, pokud mně opět nespláchne velká voda a Rychvald přivítá všechny GMTfan z české republiky...To už by tu mohli být i Here I stand a Sword of Rome..
P.S.:šetřete dovolenou...

7.6.2010 14:46:53

To Kren
Věř mi, angličtina je u HIS potřebná, ale není potřeba mít z ní státnice. Např. moje anglina není nic moc, mluvit neumím vůbec, ale na HIS to stačilo :-) Důležitější je pochopit princip hry a to se dá "za pochodu", pokud jsi ochoten oželet jemné nuance hry.

7.6.2010 20:30:06

už se blíží
tak jsem neodolal a na BGG koupil (a to ne za úplně křesťanský peníz) svou kopii. měla by být ve velmi dobrém stavu, nehraná, ani žetonky tuším nejsou vyloupané. Dnes odesláno, stylově z Itálie :) tak snad brzo dorazí. pokud se někde neztratí, tak můžeme mít na wargamingconu dva týmy. plus zároveň sháním hráče v Brně :)

15.6.2010 11:37:08

kandelabr
Gratulace! Přeji hojnost soupeřů a bezproblémovou dodávku.

15.6.2010 11:38:29

sydo
díky!
však počkej, naučím se pravidla a budu vytahovat z rukávu různé výjimky :)

akorát musím něco vymyslet s tou měkkou mapou, to je otrava. a skleněná deska není praktická na cestování...

15.6.2010 11:43:19

kandelabr
Count me in!;)

15.6.2010 11:47:24

sydo
a nevíš, prosím tě, jak je to s nějakými těmi bonusovými žetony? četl jsem, že kdysi byly nějaké bonusy v nějakém časopisu. jak to je?

15.6.2010 11:48:26

aneken
s tebou počítám automaticky :)

15.6.2010 11:49:10

kandelabr
gratuluji, obdivuji...
mapu podlep jako sydo...
ja si pockam...sice to ted kleslo na 289...ale bude tam mounted map...
rad si s Tebou zahraju Tvou hru...
mozna se nebude hrat nic jineho na warconu...

15.6.2010 11:49:55

Kandelabr
Ty žetony byly v nějakém čísle časopisu C3i, ale nevím v kterém, kouknu. Byly tam i scénáře pro tři hráče.

ocasek: Už bude i mounted? Super, ale nevím, proč zvedají deluxe mapu na mounted, když se ještě zdaleka reprint neblíží :)

15.6.2010 12:02:15

Vybíráme z Bazaru

Settlers: Zrod impéria - Rozkvět impéria
Settlers: Zrod impéria - Rozkvět impéria
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas