Pax Romana - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 600 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Zkouseli jsme to v patek se Sydem a jeste dalsima dvema hracema. Velmi se mi to libilo, i kdyz spoustu veci jsme hledali v pravidlech, kterych neni malo. Asi nejvetsi prekazka je casova narocnost, dva tahy nam trvaly ctyri hodiny a to jich cely scenar ma tusim osm. Ale rad nekdy zas zkusim:)
8.11.2009 20:14:56

kren
tím hůř, to znamená, že ještě poklesne. Nebo si necháváte otevřená vrátka pro mounted map? :)

btw přišla ti ta moje poslední SZ?

16.5.2011 17:52:06

kren
Promiň, až budu mít příště negativní zkušenost s nějakým prodejcem (nedodání zboží, vymáhání peněz zpět přes paypal a nulová komunikace), tak už se neopovážím Ti o tom napsat. Někdy jsi fakt divnej:-(

Ostatním to samo napíšu, protože podobnou komunikaci považuji za normální:-)

16.5.2011 17:57:32

to Marvin
Teď jsem tě tedy vůbec nepochopil. Asi došlo k nějakému nedorozumění. Já jsem to myslel v dobrém. Já jsem jen napsal, že nevím kde byl problém, když jsi s ním komunikoval ty. Tím jsem nemyslel, že problém byl v tobě, asi byl problém skutečně v tom dotyčném, ale já jsem ti teď tu zprávu napsal jen proto, že jsem měl radost, že se mé obavy nenaplnili a ne proto, že bych ti chtěl napsat, že jsi neměl pravdu - to bych si nikdy nedovolil. To já jsem ti věřil, že to tak bylo. Opravdu. Tak jestli se tě to nějakým způsobem dotklo, tak to promiň.

Ta věta, že nevím, kde byl problém u tebe byla míněna ve smyslu, že nevím kde byl problém v tvém případě a ne že byl ten problém v tvojí osobě, víš.

16.5.2011 19:44:01

Beholder
ja jsem docela prekvapen, ze pokukujes po reprintu Paxu, dyt jsi mi tak pred tremi mesici v jedne debate na ICQ psal, ze tohle neni tvuj salek caje a nechapes, jak nekdo muze vysedavat tri dny u Paxu a nakonec to treba ani nedohrat.

16.5.2011 20:46:03

Ringo
já to taky nechápal... do svojí prví partie HISu :-)

16.5.2011 20:53:51

Ringo
Vycházím z toho, že ve dvou jsou tam kratší scénáře, které jsou odehratelné kolem 5 hodin.

Ale jinak můj herní "vkus" je stále ve vývinu a procházím si všemi možnými etapami :)

16.5.2011 20:53:56

Beholder
tak tim tu prochazime asi kazdy. akorat je docela zajimave, jak vzdycky prechazis z faze absolutniho odmitani do faze nadseni. To same od faze naprosteho nadseni az po prodej na Auktu:-) Ale co, obcas se mi to stava taky a nevim proc se to deje:-D

16.5.2011 21:12:53

ozzy79
ja si to naopak umim velmi dobre predstavit, bavilo by me to, ale bohuzel nemam cas ani prostor:-(

16.5.2011 21:14:14

kren
Ahoj. Díky za omluvu a i já se omlouvám, psal jsem rychleji, než jsem četl:-)

16.5.2011 21:51:00

vyvrzeni
Ano ano, poveseni hlavou dolu a vyvrzeni za nuceneho sledovani kulinarskeho poradu Pavla Zounara!

Jinak jsem rad, jak se nam to tu siri :) A tesim se, ze snad co nejdriv Pax opet zahraju.

17.5.2011 08:02:48

spalte své agrikoly!
Tak jsme se konečně dali dokupy a včera opět konečně zahráli. Sestava byla: permon za římana, loser za řeky, eyron za kartágo a já za východňáry. A jak jinak, byla to nádhera.

Fantasticky epická záležitost. Dali jsme tedy jenom (ehm) pět kol (a trvalo nám to třináct hodin). Ale že se děly věci. Hned první karta ve hře aktivovala germánské barbarské kmeny, které daly ošklivě pokouřit římské armádě. Jednoho leadera i s jeho armádou v podstatě vymazaly z mapy. Pak řek naběhl se svými soldiers of fortune ke mně do malé asie, prošel se tam a zanechával za sebou doutnající zříceniny. Já tedy musel hasit tyhle požáry, čili kartágo jsem nechával celkem bez povšimnutí, čehož eyron využil a obrátil se jednak s sicílii, kterou celkem snadno sezob a nestačilo mu to a otevřel španělskou frontu, kde úspěšně kosil barbarské kmeny. říman si lízal rány, dokonce nešel ani do řeků v itálii, pozobal pár germánských kmínků, ale spíš se snažil jen zuby nehty přežít. Pak začaly chodit pekelné eventy.

Nejdrsnější bylo třetí kolo, kdy se narodily další barbarské kmeny a prošly se po římanovi, eyronovi povstali v africe otroci, loserovi se vzbouřil jeho vlastní leader a vypálil mu atény (tahle karta je ve hře jenom jednou, ale objevila se z pěti kol třikrát, inu náhodička), mí bagdádští soudruzi (každé kolo si egypťan háže na to jestli mu pomůžou, řeknou si o prachy nebo půjdou proti němu) si vzpomněli, že by bylo záhodno vést válku o nástupnictví a taky mi cosi popálili a ještě jsem si lízl hněv bohů (zaplať nebo nemáš aktivaci) takže nás všechny jaksi přešla chuť na nějaké dobyvatelské plány a bojovali jsme o holé životy. Ze třetího kola jsem ale vyšel nejlíp já, hodně jsem stavěl města a měl (kupodivu) celkem dost peněz a tak jsme namustroval obří (asi 15 heavy infantery) armádu a pustil se do řeka, protože s kartágem jsme se dole sice pošťuchovali a vypalovali si provinční městečka, ale byla to spíš patovka, navíc pouští cesta dlouhá a na moři strašili piráti. čili jsem řekovi sejmul bez potiží jednu menší armádu v turecku. ale on si namustroval taky a přestože se chystal na vpád na sicílii, nelenil, obrátil se čelem vzad a vyběhl po mně. Bitva to byla obrovská, podle přepočtu v ní zahynulo asi 200 000 lidí. Z toho mých bylo asi 160 000. Takže jsem si podepsal ortel. Mezitím se říman trochu zahojil, nakoupil legie, pustil se s nima do francie a rozbil se tam ukázkově o kartagince. Někdy mezitím se ještě probral pontský král a přebarvil mi několik měst. trochu jsem ho pozobal, tak se stáhnul do řecka a spálil řekovi i druhé hlavní město.

Začal do mě šít kartágiňanec, naštěstí zaúřadovali mí slonové a hranici jsem ubránil. V euforii jsem se pokusil přejet přes hluboké moře do řecka a samozřejmě se utopil jako kotě, i s leaderem, slony, kavalerií a několika těžkými infanteriemi. žbluňk.

A to ani nepočítám kolik se celkově vzbouřilo leaderů, kolik jich chcíplo na uplavici,armády které měly jasný ústup (stačí nehodit jedničku...prásk, jedna, několikrát po sobě), řeka neustále bojujícího se stabilitou (pravidelně mu chodily eventy, kdy musel za nízkou stabilitu platit jak mourovatý), férovkové námořní souboje, hořící atény, osmičkové barbary... prostě epika, napětí, zrada, krev, pot a slzy, tadle hra to má v sobě vše.

Skvělá hra ve skvělé společnosti.

Jo a vyhrálo Kartágo, druhý Východ, třetí Řek a Říman na chvostě.

11.12.2011 13:55:54

kandelabr
Aaaa, jak jsi mi v noci psal, uz jsem se klepal na pristi sobotu, kdy mame naplanovany Pax. Po precteni reportu se nemuzu dockat! Tesim se, co necekaneho se stane, na vzestup a pad risi, na epicke souboje, na zradu, pletichareni a ohen :) Znamena vase hra, ze se dalsi duse chytly na kult paxu?

11.12.2011 14:53:00

Kdyby vám někdy někdo chyběl, tak bych přijel
Letos už asi ne, ale Pax se na mne tady z police tak smutně kouká.

11.12.2011 14:55:08

myslím že jo:)
klukům se to líbilo, i když loser si trochu stěžoval na kostky a eventy, když se potřetí proti němu obrátil jeho vlastní leader :) a permon říkal, že to bylo moc krátké :) takže v želivi asi podniknem další pokus. těch deset kol je výzva. ale myslím, že zkušení hráči už můžou dát kolo za hodinu dvacet :) byla to paráda, i když eventy nás drtily asi nejvíc co jsem zatím viděl.

11.12.2011 15:17:07

600 minút?
600 minút a 13 hodín jedna hra? Akože ja nemám problém z dlhotrvajúcimi hrami, ale toto je extrém a to si ani nechcem predstaviť koľko ste hrali svoju prvú hru kedy to nikto nevedel hrať a učili ste sa pravidlá.. týždeň?

11.12.2011 15:18:13

stOKyi
no ta informace není úplně přesná, plná hra trvá 10 kol, my stihli za 13 hodin jen 5 :) ovšem tři z nich to hráli poprvé. Jo, zahrát to vyžaduje jisté zaujetí :) ale stojí to za to. samozřejmě nejlepší je stabilní skupina, to se pak může dramaticky urychlit (ale pod 5 minut na jednu aktivaci se dá těžko dostat, což znamená každý hráč má 4 aktivace za kolo x 4 hráči=80 min na kolo.

11.12.2011 15:30:13

to stOKYi
Taky jsem měl takový názor jako ty, dokud jsem si to nezahrál (hráli jsme to dva dny) a skončili jsme taky v polovině. ... Co já bych za to dal, kdyby si to se mnou někdo zahrál ;).

11.12.2011 15:37:11 | Upraveno autorem (porovnej)

no to verím :)
viem si predstaviť, hra plná zvratov, kde sa " menia " dejiny, ale my máme napríklad problém sa zísť na here i stand ( je pravda že tam treba 6 ľudí a viac kompromisu na stretnutie ) a vytvoriť si na to čas nieje jednoduché a nie ešte toto hehe . Ale určite by som si to niekedy chcel skúsiť, ale ak by som mal udeliť hre mínus, tak na to nemusím ani poznať pravidlá a hrať ju... :) Preto z mojej strany ani nieje dáky záujem hru kupovať. Ale je jasné že tento druh hier prináša napätie, zvraty a pod. ináč by sa nemohla hrať tak dlho bez toho aby nenudila a také veci veľa času vyžadujú.

11.12.2011 15:48:54

kandelabr
Hej, ja myslel, ze v Zelivi zkousime Onward :)

11.12.2011 16:07:55

sydo
to je jasné :)

11.12.2011 16:40:11

kandelabr
Vidim, kam miris... Potrebujem Red Bully a pytel koksu :)

11.12.2011 16:44:05

sobota
covece sydo ja do toho v tu sobotu asi pujdu s vama, kdyz ctu ten kandelabruv dejepis... holt si vezmu domu tago, abych to nemusel tahnout az do rana a v sobotu jsem cerstvej jak uzena makrela...

11.12.2011 16:45:36

ozzy
To je parada! Jsme kompletni! Uz se nemuzu dockat.

11.12.2011 17:11:20

Ó mocný Paxi jenž jsi nad námi
musím říct, že po první hře jsem nadšen a chci víc :) jednoznačně pět hvězdiček :)

11.12.2011 17:20:35

permon
já chci taky další hru, hned! jednak protože je to geniální hra a druhak dokud mám jakžtakž v paměti pravidla :)

11.12.2011 17:27:41

Vybíráme z Bazaru

Batavia
Batavia
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas