Panství hrůzy: Druhá edice

xxxxxxxxxo hodnoceno 377x (Seznam vlastníků)

Panství hrůzy: Druhá edice - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy, Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Nikki Valens
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Vidím že pár kousků opustilo pulty obchodů do rukou hráčů, jaké jsou první dojmy ze hry?
5.8.2016 08:01:27

Re: skate2hell
To že se slečna ztratila bude asi ve fázi mýtu, kde se stala nějaká událost působící na psychiku vyšetřovatelů a ona to nějak neustála, ne? Tohle je prostě Lovecraft, hrdinové, na které působí nepopsatelná hrůza a oni se jen pod tíhou myšlenky na ni hroutí. Já už mám knížky celkem načtený a tak mi tohle přijde skvěle padnoucí.

Ten nabíhající kultista, tady byl asi hod na úhyb, nebo něco takového, ne? Tady podle mě chtěli autoři vyvolat podobný pocit jako v Dungeons & Dragons, kde si občas hodíš na vyhnutí útoku, ale hodíš to tak dobře, že se ti podaří ještě při úhybu podkopnout útočníkovi nohy a on se nabodne na vlastní nůž.

Protože mám hrozně rád Lovecrafta i Dračí Doupě, tak přesně tohle jsem od Panství Hrůzy čekal a jsem z té hry a mechanik nadšen :-) Je možný, že jsi čekal ale něco jinýho.
Jediné co teda nechápu je, jak odhadují udávanou délku scénářů. Protože i ten nejkratší (60-90 minut) jsme nehráli nikdy méně než 4 hodiny.

6.2.2019 09:19:45

Dlaha
Mám na to stejný názor. Právě tohle se mi na tom velmi líbí. Jednak klasické Lovecraftovo šílenství a děs a druhak i tyhle rpg prvky který občas překvapí. A co se týče času sem na tom podobně obvykle se odhadu ani nepřiblížíme :)

6.2.2019 09:22:46

Dlaha
No jedna věc je když člověk udělá super hod a způsobí to, že se někdo nabodne na nůž. Druhá věc je když člověk udělá úplně normální hod a kultista se zabije a nastavený prkno :) ale vpohode....sem rád, že se hra líbí, třeba mě ještě bude taky.

7.2.2019 07:35:40

Re: skate2hell
Ale ono jo, ten super-hod už udělala totiž ta aplikace interně a díky tomu ti dala tu šanci :-) Není to obvyklé.

7.2.2019 08:21:04

RE: Dojmy
Já mám aktuálně odehrán jen první scénář, zato 5x - pokaždé s jinou partou lidí - v počtu hráčů 2-5 a ze hry jsem osobně nadšený a i většině lidí se líbila. Co se přítomnosti appky týče, mě se to docela líbí. Dobře navozuje atmosféru hudbou, příležitostnými zvuky z pozadí i flavor textem ke každé akci. Nevím jak vypadala první verze s overlordem, ale myslím si že věci co se mohly hráčům stát byly dosti stroze popsané a bylo na overlordovi aby dodal celé hře atmosféru. A z vlastních zkušeností z descentu musím říct že to s sebou nese 2 rizika:
1. Overlord není zkušený a hra je potom suchá a.. tak nějak nic moc.
2. Daří se Vám v kostkách (nebo jemu) a protistrana je pak naštvaná. Obzvláště v Descentu musí být overlord na tuto roli mentálně připravený, jinak bude naštvaný že prohrál.

Oproti tomu, aplikace toto odstraňuje a tak máte pocit že všichni táhnou za jeden provaz.
Co se týče občas nesmyslných událostí, předpokládám že aplikace má nějakou sadu textů a událostí co se můžou stát a z nich nějak pseudonáhodně vybírá a tak to občas nedává úplně smysl a kdyby to byl lidský hráč tak by to vymyslel jinak/lépe. Ale celkově je appka povedená a hraje se s ní dobře.

A to že je to "PC hra s komponenty". No, to bych neřekl. Když se na to podíváme jen ze strany vyšetřovatelů, tak to bude vypadat úplně stejně i s overlordem bez appky, jen by u stolu seděl další člověk co by četl události mythosu, hýbal s příšerami a říkal hráčům co se kde děje/stalo.

26.2.2019 16:43:17

Nazor

Zdravim jaky mate nato nazor s odstupem casu :) o hre uvazuju a koukal sem ze je prelozena cela appka ?:) tdlze hrac muze koupit vse cz a eng dlc pocestit ze?:) a ma scenaru na szrasne dlouho ?:)

A jaky mate nazor na srovnani s cthulhu od rexiku vyplati se mit obe hry

Dekuji za nazor :)

21.2.2021 12:39:32

zeroii
Máme odehrané dva scénáře ze základu a po jednom ze dvou rozšíření co vyšli v cze a hra se nám líbí (zrovna dnes jsme hráli scénář na vzducholodi a byl super).

S tím co vyšlo v češtině + dlc tam je 11 scénářů kompletně v češtině. Každý scénář je zábava na jeden večer a naším tempem nám to vydrží na dost dlouho.

Jak jsi psal to co vyšlo v cze pak můžeš nakombinovat s anglickými rozšířeními a používat cze apku, ale asi bych si nejdřív zahrál to co je komplet v češtině.

Cthulu od Rexiku jsem nehral, ale četl jsem, že je to víc akčnější a méně příběhová hra něž Panství. Takže záleží co vás víc baví, asi nebudeš smutný, když budeš mít obě :)

PS: pokud do toho půjdeš, tak doporučuju nabarvit figurky a používat jiné podstavce než jsou ve hře, celé to pak vypadá o dost líp.

21.2.2021 20:18:06

zeroii:

Dovolím si odpovědět, i když za sebou mám čerstvě jen první dva scénáře. Za mě je to teda super. Mám všechno, co vyšlo v češtině a Blackfire se nechal slyšet, že když to okolnosti dovolí, bude vydávat i další rozšíření. Dokážu si představit, že scénáře jsou hratelné za nějaký čas znovu.
Rada s podstavci pod figurky nestvůr je na místě. Nejde jen o vzhled, ale některé figurky v podstavcích nechtějí držet. Jen bych dal potom pozor na výběr insertu, který může s původními podstavci počítat, respektive s tím, že jsou sundávací.

22.2.2021 15:22:09

čerstvé dojmy
Panství hrůzy byla poslední "velká" hra z lovecraftovské rodiny, kterou jsem dosud neměl a nehrál. Minulý týden se to změnilo, zatím máme odehrané tři hry ve dvou hráčích (2x první scénář a 1x Innsmouth). A musím teda říct:
Po dlouhé cestě Arkhamů dvou edic, Temných znamen, Eldritche se všema rozšířeníma a naposled i Arkhamovýho LCG (opět v plné palbě) je to KONEČNĚ to ono! Panství hrůzy, kde jsi bylo celý můj hráčský život? :D

Jsem fakt nadšený a samozřejmě už lovím po internetech, kde sehnat další rozšíření. Občas blboučké situace (kultista s prknem) mi vůbec nevadí, v HPL univerzu se zkrátka dějou divný věci, a proto ho mám rád :) Appka je super (klobouček dolů všem, kdo překládali, i Blackfiru, že do toho šli a zrevidovali a nahráli tam rovnou všechno), CZ dabované úvody a závěry nadchly (škoda že nejsou i pro další rozšíření), atmosféra při hraní se dala krájet. Zatím teda velká spokojenost, PánOprstenů zůstane nějakou dobu zavřený ve sklepě a zas strávím měsíc barvením.

25.3.2021 12:02:57

Dansemacabre: ještě ti zntěch velkých chybí Shadow over Normandy… ta mě baví :-)

13.8.2021 17:17:57

Vybíráme z Bazaru

Mini Express ve folii
Mini Express ve folii
Akt. cena: 1790 Kč
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas