Panství hrůzy: Druhá edice

xxxxxxxxxo hodnoceno 371x (Seznam vlastníků)

Panství hrůzy: Druhá edice - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy, Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Nikki Valens
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Vidím že pár kousků opustilo pulty obchodů do rukou hráčů, jaké jsou první dojmy ze hry?
5.8.2016 08:01:27

1a2a3a4
Stojánky jsou strašný, vyházel jsem je. Větší nestvůry stojí i bez nich, zbytek se nalepí na normální kulaté stojánky. A žeton se použije někde stranou referenčně nebo se dá k nestvůře, samozřejmě dá se to řešit i jen těmi žetony.

22.3.2018 07:48:52

Figurky x stojánky
Tak ty jsou na hře to nejhorší. Taky budu vylepšovat, stojánky půjdou z domu a už mám objednané průhledné, kulaté. Na ty si vytisknu nové žetonky, které na stojánky nalepím. Žádné nahlížení do průzorů, už žádné padání a hlavně úspora místa na mapě.

22.3.2018 08:17:39

Dam
Kde jsi objednal ty průhledné podstavce?
___
redaktor Deskofobie

22.3.2018 08:25:52

...
Taky si říkám, že až to jednoho krásného dne celé dobarvím, tak to budu řešit (chybí mi ta velká monstra, duchové a ty paní s velkýma rukama z rozšíření - mám uéplně všechno krom Streets of Arkham). Nevím, jestli jsem schopen ty figurky přelepit na kulaté podstavce, aniž by to vypadalo, jako by to dělal můj dvouletý syn. :(

Výtvarná výchova byla na škole můj oblíbený předmět. :)
...................................................................
Redaktor Deskofobie a blogu Kubrt vs Deskovky

22.3.2018 09:24:04

Yedle
No já je bral k Mansions tady, ten prodejce má pak i jiné rozměry a jinak velká balení, ty větší balení vyjdou na kus ještě levněji, ale třeba má D.A.M ještě lepší zdroj.

https://www.ebay.com/itm/Acrylic-Disk-Circle-33mm-Diameter-3mm-Thick-x-100-pieces-Clear/292154441732?hash=item4405c30004:g:pesAAOSwoydWnt29

22.3.2018 11:29:13

žabáku
Díky za super tip!
___
redaktor Deskofobie

22.3.2018 11:47:17

Froggery

D.A.M nemá lepší zdroj. Tvoje vychází hodně dobře.

22.3.2018 11:59:19

stojánky
Nebude je někdo objednávat? Ze bych se přidal?

22.3.2018 12:38:19

Podstavce
Jaké rozměry vám vychází dobře pro malé/střední/velké potvory?

Ty 33 mm jsou tak na jednu klasickou figurku ne? Větší bych už tam nedal.

EDIT: Poštovné vypadá, že je grátys. To je asi nejlepší si to objednat sám...
...................................................................
Redaktor Deskofobie a blogu Kubrt vs Deskovky

22.3.2018 12:39:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Froggery
Mohol by si, prosim, hodit nejaku fotku, ze ako to takto spracovane vyzera? Dakujem

22.3.2018 13:16:51

ludomyl
Po ruce nic nemám, ale vypadá to takhle nějak https://cf.geekdo-images.com/camo/94a846411fb8087a2ef88eb27e4d2a47d29063e5/687474703a2f2f692e696d6775722e636f6d2f726b69644475652e6a7067

když si dáš v google obrázcích hledat mansions madness clear base tak najdeš další ukázky

22.3.2018 13:25:44

Kubrte
Ty veliké figurky teoreticky podstavce ani nepotřebují, ne? Jediné s čím by asi mohl být problém je "riot" ty tři figurky asi na 33mm podstavec nenacpeš, aby to nevypadalo jako swingers party...

Jsem asi slepej, ale nabizí tenhle prodejce i větší podstavce než 33mm?
___
redaktor Deskofobie

22.3.2018 14:32:48

Podstavce

Tady vybírám já i pro imperial assault přímo sety. Co hrdlo ráčí

http://stores.ebay.co.uk/Modular-Terrain/2mm-acrylic-/_i.html?_fsub=29330825011&_sid=18516391&_trksid=p4634.c0.m322

22.3.2018 18:28:13

Yedle
Větší myslím nemá, ale možná by se s ním dalo nějak domluvit, že by je sehnal. Velké nestvůry stojí i bez podstavců, ty riots buď dát každého zvlášť na menší podstavec, nebo na těch 33mm po dvou.

22.3.2018 21:34:15

Tak takhle tedy ne...
O víkendu jsem měl konečně příležitost zahrát si poprvé Panství hrůzy a musím říct, že to byl pro mě byla zatím nejhorší "desková" hra, jakou jsem doposud hrál. A to z jednoho jediného důvodu. Tohle není desková hra s aplikací, tohle je počítačová hra s kartonem, figurkama a kostkama.

Objeví se nová místnost, dvě minuty čumíš do notebooku, pak podle instrukcí rozložíš karton a položíš figurky. Pak se pohneš s figurkama k nějakému žetonu a znova čumíš do notebooku, aby ses dozvěděl, co jsi zrovna objevil. Pak se třeba zjeví monstrum, takže opět čumíš do notebooku, abys zjistil, co monstrum dělá a na kterou statistiku máš hodit kostkama. Ať hod dopadne jakkoliv, znovu čumíš do notebooku, aby ses dozvěděl, co se vlastně stalo. A když skončí fáze vyšetřovatelů a začne fáze mýtu, tak pro změnu čumíš do notebooku, abys zjistil, jaký špeky si na tebe hra připravila.

Občasné posouvání figurek a házení kostek a 90% času, kdy někdo čumí do notebooku nebo tabletu, to u mě není desková hra. Nikdy víc!!!

*****
Too old to Rock'n'roll, too young to die.

10.9.2018 07:01:42 | Upraveno autorem (porovnej)

BuenoExcellente
Díky za info, myslel sem si to. Hru máme, zatím jsme ji nehráli a aktuálně přemýšlím, jak toto negativum čumění do aplikace co nejvíce eliminovat.
*-*

10.9.2018 12:02:22

BuenoExcellente
Ano, spoustu času se čumí do tabletu. Jenže o tom je ta atmosféra, to množství textu nedostaneš jen tak na karty. Když ano, budeš číst z karet. Osobně mě je fuk zda čtu kartu nebo tablet. Pokud ti apka řekne že máš přidat nepřítele nebo další část mapy, je to zas jen ulehčení. Když nebude appka, musel by jsi se mrknout na setup scénáře či pokračování scénáře. Je to přašť jak uhoď, jen je to rychlejší. Pokud by někdo chtěl appku odstranit či omezit, tak prostě přeskakovat text. Jen hoď, zkontroluj a pohni se. Pak to ztrácí atmosféru.

Ale souhlasím, že desková hra je to tak napůl.

10.9.2018 12:33:28

Hral som obe verzie
Myslim ze toto nie je celkom dobra cesta - nahradit rozpravaca (GM/PJ/Overlorda) appkou. Appka nenahradi dobreho rozpravaca (ale nahradi zleho :D), a podla mna aj chyba taka ta sutazivost proti rozpravacovi/overlordovi, len hrate "spolu proti appke" tu istu skusenost mam pri Descent-ovi..
Naopak pri hre XCOM - mi to pripada uplne paradne, asi sa to tam aj tematicky hodi (pozerat do tabletu).

10.9.2018 13:35:53

všechno má své pro a proti...
Musím říct, že mě osobně se na appce nejvíc líbí to, že se dá začít hrát bez dlouhého studování pravidel. Pak jsem čekal to samé od appky Descenta a ztrápeně sem se vrátil zpět ke čtení pravidel, ale u Panství je to fakt geniálně hladný vstup do hry.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

10.9.2018 14:24:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Pro a proti
Jak už jsem psal pod Kubrtovou recenzí na deskofobii, já měl opačný problém. Mě jako bývalého fanouška adventur bavil příběh a atmosféra, ale naopak mně vadilo neustálé házení kostkami úplně na všechno. Že je souboj s monstry vyřešen kostkově, to je u ameritrashe naprosto v pořádku, ale abych si musel házet i na čtení dokumentů, otevírání dveří nebo rozhovor, to mi přišlo postavené na hlavu. Nakonec jsem to po třech odehraných scénářích vyřešil tak, že jsem si všechny ostatní projel v aplikaci bez rozkládání hry, abych viděl, jestli chci do hry investovat další peníze. A i když některé scénáře jsou na poměry deskovek výborné, u jiných bych tu kvalitu nazval přinejlepším kolísavou. Takže jsem hru nakonec prodal.

Ale i tohle vypovídá o tom, že souhlasím s názorem, že tohle není desková hra s aplikací, ale počítačová hra s fyzickými komponenty. A já doufám, že tímhle směrem se budou tvůrci her ubírat co nejméně.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

10.9.2018 15:40:59

BuenoExcellente

Souhlasím na 100%.

10.9.2018 15:57:58

Televize
U nas skvely zazitek, pousteli jsme si prvni scenar na televizi z laptopu, takze na to kazdy videl a nikdo nemel problem, ze je tam aplikace.

10.9.2018 21:55:20

Názor na hru
U této hry mám dojem, že by měla mít stále vypravěče, tak jako v první edici a samotná aplikace hlavně pomáhat vypravěči jako taková inspirace. To, že hra nabízí možnost, aby ji šlo hrát bez vypravěče a hráči tak mají možnost vše číst není podle mě dobře.
Jak už jsem jednou zmiňoval, tak hry se silným příběhem ať už Panství hrůzy nebo třeba Eldritch klidně snesou vypravěče navíc. Mě třeba často úplně stačí obsluhovat herní prvky a samotní hráči se tak mohou plně soustředit jen na hraní svých postav. Mám to zkrátka v sobě nějak zakořeněno z dob, kdy jsem dělal Pána jeskyně a od té doby, co jsem přešel k deskovkám, tak mi to zůstalo ;)
Hru jsem si koupil před týdnem, dlouho jsem jí okukoval a doufám, že se dočká dalších přeložených příběhů. Doufám, že mi splní přesně to, co od toho čekám a už se těším na to, jak budu dělat vypravěče s apkou v ruce ;)

10.9.2018 22:17:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Dojmy
Chcem sa s vami podelit o dojmy z hry 2 scenaru. Hrali sme najskor prvy, ale ten bol skor vyukovy.
S manzelkou sme skusili 2 scenar. Hra ako taka je super, ale dojem kazi kvalita. Dokonca az tak, ze mam chut hru vratit ako poskodenu. Scenar sme nedohrali kedze sa nam po 3 hodinach aplikacia zasekla ked mal na mna utocit nejaky nevor. Kliknut islo iba na ukoncenie hry a historiu sprav. Neslo nic ani ulozit. Toto bolo pre nas obrovske sklamanie, hru si uz zahram asi iba sam :(. No nic ale stava sa, bugy sa daju fixnut.
Najvacsie sklamanie boli miniatury a podstavce (ako to tu uz bolo spomenute). Skoro nic nedrzi a ak ano pri zasunuti zetonu by som si zeton poskodil. Nakoniec sme sa rozhodli pouzivat iba zetony a miniatury nechat v krabici. Bohuzial toto je kamen urazu :(
Neviem ako mam dalej postupovat, ale nieco s tym spravim, nechce sa mi kupovat a platit za nieco co uz som raz kupil a zaplatil

29.12.2018 11:51:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Dojmy
No mám za sebou jen půl scénáře takze nechci nijak extra soudit...nepotřebuju jako už tu bylo si stezovat na Appku.stou sem počítal.dokonce ani na podstavce protože sem hru rovnou před hraním celou nabarvil a vytunil novejma podstavcema stim, že hra za to bude stát. Ale pro mě je velke zklamání nedozralost hry. Slečna přejde ze vstupni haly o dveře vedle do kuchyně a sopka zahlásí že se ztratila? Po tom co prošla jedny dveře? Vážně? Kultista nabíhá na buchtu s plánem zaútočit a zabije se o nastavený prkno, který drží v ruce? To jako vážně? Sorry není mi 11let, aby mi tohle přišlo napinavy. Spíš uplne nesmyslny a priblbly....a to nemluvím o tom,že si na každou tu hovadinu ještě musím hodit kostkou.....:)

6.2.2019 00:14:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Pax Pamir druhá edice
Pax Pamir druhá edice
Akt. cena: 2500 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas