Panství hrůzy: Druhá edice

xxxxxxxxxo hodnoceno 372x (Seznam vlastníků)

Panství hrůzy: Druhá edice - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy, Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Nikki Valens
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Vidím že pár kousků opustilo pulty obchodů do rukou hráčů, jaké jsou první dojmy ze hry?
5.8.2016 08:01:27

Yedle
No ono tak ani nejde o hype, já po tý hře pokukoval už dřív ale furt mě tam vadil ten overlord, tohle bylo přesně pro mě, stejně jako když sem se dozvěděl o apce na Descent. Bohužel s tou anglinou je to špatný takže mám smolíka.

16.8.2016 12:21:04

update 1.0.3
Steam aplikace updatovaná, prý odstraňuje bug ve druhém scénáři. iOS snad bude mít update taky brzy.

17.8.2016 12:48:12

Update, třetí scénář
Já upřímně doufám, že ten druhý scénář půjde bez problémů, těším se až si ho dneska vyzkouším konečně.
Se ženou jsme v pondělí hrálo třetí scénář, každý jednoho vyšetřovatele. A musím říct, že docela mazec. Dost velkou část domu jsme prošli, ale i těch pár monster nás dostalo překvapivě pod tlak, nakonec jsme skončili po cca dvou a půl hodinách úmrtím jedné postavy s tím, že obě byly šílené a zraněné. Pokud bych měl trojku hrát znovu ve dvou, tak příště asi radši ve čtyřech vyšetřovatelích, kvůli více možnostem a akcím během kola.

17.8.2016 13:21:13

Drk

Angličtina
Chci se zeptat, zda je náročnost anglického jazyka vysoká? Ke stažení jsou už karty v cz, ale jde mi spíš o pravidla a aplikaci. Díky.

10.1.2017 11:30:06

Aj
Bez znalosti angličtiny si v aplikaci neškrtneš. Je tam textu opravdu hodně...

10.1.2017 11:58:06

Drk
Chce to mít ve skupině alespoň jednoho slušného angličtináře co aplikaci obstará, jinak bych se do toho nepouštěl.

10.1.2017 14:17:00

Nic pro mě
Po odehrání prvního scénáře jsem byl ze hry nadšen. Moje nadšení ovšem po odehrání dalších tří partií stejně rychle opadlo.

Deskové hry hraju hlavně proto, že se u nich sejdu s fajn lidmi. A pokud hrajeme kooperativní hru, i když nejsme na tahu, stejně sledujeme počínání ostatních hráčů, posloucháme čtení doprovodných textů, radíme se o nejlepší možné taktice atd. A takhle to funguje u Arkhamu, Eldritche, Zimy mrtvých, Pandemicu, Zakázané pouště a dalších, ale bohužel ne u druhé edice Mansions of Madness. U této hry používám tablet s třinácti palcovým displejem a stojánkem, který je na stole umístěný tak, aby na něj všichni hráči dobře viděli. A jelikož už je aplikace v češtině, každý si čte doprovodné texty potichu sám, protože nám v každé skupině, ve které jsem hru vyzkoušel přišlo nesmyslné a dokonce i rušivé, když někdo četl nahlas. Stejně tak si přečte i co má dělat při soubojích nebo při vyhodnocování testů. Pak si hodí kostkami a znovu si každý sám přečte, jaký byl efekt hodu. A jelikož těch akcí, které se provádějí bez aplikace je naprosté minimum (prakticky jenom pohyb a výměna a používání předmětů), vládne u stolu po většinu hry ticho a každý dobrých 70% času kouká do tabletu. Prakticky se diskutuje pouze o tom, kdo kam půjde a občas ještě, kdo použije kterou kartu. Jediná větší diskuze vždy vypukla pouze u hlavolamů s kódem. A když jsem se díval na YouTube na různé gameplaye, byl ten průběh hry skoro vždy stejný. Minimum interakce a diskutování mezi hráči. A takhle já si kooperativní deskovou hru nepředstavuju.

Když jsem teď měl dovolenou, projel jsem si všechny dosud vyšlé scénáře sám bez hry na tabletu (zkoušel jsem i různé konce), abych zjistil jejich kvalitu. A bohužel mě drtivá většina nechala naprosto chladným (výborný je podle mě ze základní hry pouze Útěk z Innsmouthu a oba scénáře z rozšíření Beyond the Threshold). Takže když bych se na hru díval jako na počítačovou adventuru, tak se jedná o naprosto průměrnou hru (na PC a konzolích mám dohráno zhruba 80 adventur, takže vím, o čem mluvím).

Takže z těchto dvou pohledů pro mě tato hra bohužel pořádně nefunguje ani jako kooperativní deskovka, ani jako adventura a proto jí prodám a vyzkouším raději první edici, která má sice taky svoje mouchy, ale z toho, co jsem o ní četl a viděl na YouTube usuzuju, že aspoň funguje jako klasická deskovka lépe než druhá edice.

19.12.2017 12:42:34

Malcolm
To je škoda že si to tak kazíte...nevidím jedinej důvod proč by vypravěč měl bejt rušivej element.

19.12.2017 12:53:07

Vypravěč
Zkoušel jsem to ve třech různých skupinách a vždy to dopadlo tak, že každý si ten text četl sám, aby co nejrychleji věděl, jak hra pokračuje a jelikož je čtení nahlas přeci jen o něco pomalejší, tak zkrátka ruší. A kupovat si jen kvůli tomu menší tablet, aby ostatní hráči neviděli dobře, mi připadá jako nesmysl.

19.12.2017 13:02:20

MalcolmReynolds
Tak pravdepodobne to neni pro vasi skupinu idealni hra, tady je podle me lepsi, kdyz ten, kdo ma nejlepsi prednes a umi delat treba i trochu roleplay se chopi tabletu a cte texty a dela trochu overlorda. Jinak se divim, ze moc nediskutujete, tady podle me je potreba se urcite domlouvat kdo kam pujde co bude resit, kdo koho treba vystrci od potvory, kdyz dotycny ma malou sanci se ji vyhnout atd.

19.12.2017 13:08:53

Froggery
Kdo kam půjde a co bude řešit se obvykle vyřeší během jedné až dvou vět a zbytek už je opět hlavně interakce s tabletem. A druhá věc, tady nejde o jednu herní skupinu. Zkoušel jsem to ve třech různých a vždy to dopadlo stejně.

19.12.2017 13:21:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Chyba je spíš ve mně
Ona ta chyba bude spíš ve mně, protože ostatní hráče ta hra skoro vždy bavila, to jenom já jsem z ní kvůli důvodům, co jsem popsal níže, otrávený. Descent mi taky s aplikací připadá poloviční oproti hraní s Overlordem. Jenže tady varianta hry s Overlordem narozdíl od Descenta bohužel pro mě citelně chybí.

19.12.2017 13:26:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Je to o pristupe
My mame tablet polozeny na vedlasej policke (nie na stole) ... a mame predefinovaneho citaca, takze cela skupinka vie co sa deje a zazitok je vyborny. Vsetci riesia to co je na stole a do tabletu nazera vacsinou iba jeden hrac - dokonca aj ked sa riesi nejaky puzzle, tak ide hrac k tabletu a nie tablet k hracovi :-).

19.12.2017 13:41:41

Jenže já tablet musím mít na stole
Já sice nad stolem takovou užší poličku mám, ale nejsem blázen, abych na ní postavil třinácti palcový tablet se stojánkem, který by mohl celkem snadno spadnout. Držet ho neustále v ruce kvůli váze a velikosti taky nemůžu a zabránit ostatním hráčům, aby si četli sami, bez použití násilí asi nejde. A to je u nás bůhvíproč stále ještě trestný.

19.12.2017 13:54:01

Čítanie
Mne sa veľmi páčilo, ako to robil v gameplayi Yedle. Skrátka, ak sa mne niečo dialo, tak mi to čítal práveže niekto druhý a naopak. Nikdy si nikto nečítal text sám pre seba, ale vždy tomu druhému, takže ten, čo bol na ťahu počúval, čo sa mu deje a podľa toho zareagoval.
Podľa mňa by sa to takto malo hrať. Keď sa to deje mne, tak si to nečítal sám, ale to druhý prečítajú nahlas mne. To čítanie nahlas tomu práve dodáva atmosféru a že mi to číta niekto druhý tiež.
Ono súčasťou tejto hry je práve hodne tá atmosféra a takto sa podľa mňa dobre graduje. Ale je jasné, že to každému nemusí sadnúť. Super preto je, koľko dobrých hier aj v češtine minulú rok vyšlo.

19.12.2017 14:12:59

Podpora
A jak je to vůbec s podporou aplikace? S ohledem na to, že Android se začal používat před zhruba devíti rokama a nikdo nemá tušení, co bude za dalších devět let, bude možné hrát tuhle hru i za pár let? Vždyť ve chvíli, kdy FFG stáhne aplikaci z nabídky Google play nebo něco nahradí Android, si buď budu muset nechat nějaký starší zařízení, kde budu mít aplikaci nahranou, nebo zkrátka budu nahranej já.

19.12.2017 14:22:26

Podpora
Já doufám, že aspoň minimálně Steam verze bude nějakou dobu živá.

19.12.2017 14:29:15

Podpora
Aplikace je dostupná i na steamu. To si myslím, že je docela dobrá záruka ;)

19.12.2017 14:30:46

Steam
Úplně živě vidím, jak tahám počítač s monitorem do kuchyně, případně kuchyňský stůl do ložnice. A nebo ještě lépe, jak si kupuju notebook kvůli jedné stolní hře.

Mně se jedná o Android. Nevíte, jestli existuje varianta, jak to případně hrát bez aplikace?

19.12.2017 14:35:33

jak hrát bez aplikace
Jo, sežeň si první edici.

19.12.2017 14:38:12

OmarLittle
Si někam zazálohuj apk, když máš obavu, že to zmizí z google play a jinak pokud někdy něco nahradí android nebál bych se že nebudou nějaké emulace, případně něco jako je projekt Valkyrie, který umožňuje i tvorbu scénářů. A je v betě i pro android a další systémy.
https://github.com/NPBruce/valkyrie/wiki

19.12.2017 14:50:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Také přidám svůj dojem
Tuto hru jsem koupil, rozehrál dva scénáře a pak ji zase prodal. Je krásná, atmosférická a moc se mi líbil systém kostkového souboje, ale většinu času jsem trávil koukáním do tabletu a ne na stůl. Také jsem většinu času jen obhospodařoval hru: stavěl komponenty na stůl přesně tak, jak mi napovídal počítač. Vlastně jen stále překresloval situaci z tabletu do reálu, 1:1… Pak krátce odehrál tah a zase dlouho upravoval mapu…
Často je vyzdvihován fakt, že setup hry trvá oproti 1. edici krátce. Ano, ale jen proto, že je kontinuálně rozložen do celé hry a celkově není zrovna malý...
Nechávám si 1. edici, toto není pro mě. To raději počítačovou hru.

19.12.2017 15:57:14

appka

Tohle je věc co mi vrtá hlavou celou dobu, co za třeba 10 let, ale taky si myslím že s tím nebude problém, nějakej fanoušek se určitě najde co to konvertuje. Jako třeba s DOS hrama na PC nebo emulátorem ZX spectra pro telefony atd atd..

20.12.2017 09:47:01

zazitek

Já teda musím říct opak - my diskutujeme u týhle hry víc času, než něco děláme. Máme jednoho předčítače a když někdo řeší hádanku, máme pravidlo, že mu s ní může pomáhat jen ten, kdo je s ním v místnosti (trocha roleplay, že jo, nemůžete někomu radit, jak vypáčit zámek, když je na druhý straně baráku) - jen takovej tip.

20.12.2017 12:26:15

Figurky nestvůr
Tak nevím ale zamě jsou figurky vyvedeny dost neprakticky, figurku musíte donutit aby stála ve stojánku, někdy do daných dírek nejde ani strčit jindy samovolně vypadává, pak do spodu stojánku strčit žeton nestvůry aby jste věděli jak je vnímavá a silná... Nicméně pruzory na tyto hodnoty jsou v podstavcích moc hluboké (takže z úhlu nemáte šanci hodnoty odečíst) navíc některé pruzory jsou zalité plastem (špatný výlisek) takže to chce kutila s ostrým nožem aby opravil. A k tomu všemu appka vám neustále říká že máte na herní plochu dát "žeton" a né "figurku" takže po první hře jdou žetony ven ze stojánku, figurky a stojánky se z krabice na svět už asi nepodivají, a hrát budeme už jen s žetony. Nabyli jsme dojem že figurky tu jsou zbytečné jen dělají hru drahou a hůře skladnou.
______________________
hráč a drobný sběratel

22.3.2018 07:36:46

Vybíráme z Bazaru

Steampunk Rally Fusion
Steampunk Rally Fusion
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas