Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Vaše sestava hrdinů + komba karet

Už se nám počet hrdinů rozrostl na 15 a hra začíná nabízet stále více variant složení družinky. Podělte se o složení Vaší osvědčené party hrdinů a o taktiku s jakou Sauronovi nohsledy válcujete nebo o složení party které zkoušíte.
14.9.2011 21:38:15 | Upraveno autorem (porovnej)

rach
Descendant of Thorondor - nedává každé, ale jen jakékoliv jedné ;)

27.4.2012 07:55:45

Beholder
Oops! Díky! Any 1 není Anyone

Descendant of Thorondor cannot have restricted attachments. Response: After Descendant of Thorondor enters or leaves play, deal 2 damage to any 1 enemy in the staging area.

27.4.2012 08:26:55

více draw a více resources
Tak se mi povedlo docílit u jednoho balíčku (Lore/Spirit) více draw a více zdrojů. Draw zajišťuje Bilbo s Beravor a na zdroje je úžasný "Zigi" zkombený s Gandalf's Search a cca 30% (což je hodně cca každá 3. karta, tedy akorát pro Gandalfovo hledání) drahých karet za 4 a 5 zdrojů.

Tento balík podporuju mlátičkou Aragorn, Gimli, Theodred + Eagles.

Jsem v 7. nebi :))

2.5.2012 14:45:54

Beholder
Gratuluji k nebi :-))

Se musím podívat co je Zigi ....

3.5.2012 16:57:36

Sinuhet
Zigil Miner, kdyby náhodou ;)

Podle mě jedna z nejlepších karet dosud (ne-li nejlepší). Je to zábava s ním (+Gandalf Search, Gildor Inglorion a dostatek drahých karet) hrát :)

3.5.2012 18:10:18 | Upraveno autorem (porovnej)

schizo hranie
Ako kombinujete sféry pri hre 2 hráčov resp. schizo hre 1 hráča?

Ja mám namiešané Tactics+Lore a Spirit+Leadership, zatiaľ mám ale problém v prvej kombinácii s resourcami :). (Zigiho odmietam hrať)

Je nejak overené že kombinácia Tactics+Leadership a Lore+Spirit je najvýhodnejšia?

15.5.2012 09:50:36

acedrac
Pokud není Tactic s Leadershipem, tak jedinná možnost jak nasbírat zdroje je Horn of Gondor + hodně odcházejících ally (ideálně eagles, Gondorian Spearman...). Toť můj názor

EDIT: Teď sice ještě přišel Resourceful, ale pokud nehraješ secrecy, tak je to moc drahé

15.5.2012 09:58:24 | Upraveno autorem (porovnej)

ad Beholder
No to áno tak to mám vymyslené, ale to sa prejaví asi pri dlhších questoch. V zálohe mám aj Parting Gifts, ale to sa musí hra rozbehnúť aby bolo dosť zdrojov a mohol som ich rozdávať :). A ešte Théodred-om pridávam zdroj podľa toho kde potrebujem :).

15.5.2012 10:08:21

acedrac
jj, v tom případě hrát jen delší questy (při 2. questu z core setu jsem nevěděl co se zdroji na HoG). Já mám právě Tactic s Leadershipem, takže mi HoG doplňuje SoG :)

15.5.2012 10:11:04 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac
"Je nejak overené že kombinácia Tactics+Leadership a Lore+Spirit je najvýhodnejšia?"

Já to mám ověřené tím, že hraju Zigiho ve spirit/lore, potom může být spolu HoG a SoG v druhém decku :)

15.5.2012 10:15:54

deck lore/spirit
Jedná se o univerzální balík, který si dokáže poradit s každým questem, je vhodný i k procházení více questů po sobě a vzhledem k širokým možnostem redukce threatu s ním lze nahrát i slušné skóre (viz Score log).

Deck není vystavěn okolo konkrétního komba, spíše zahrnuje od každého něco: kontrola encounter decku, cancelování nepříjemných efektů, redukce threatu, lízání karet, léčení, přidávání resource, kontrola lokací atd. Jediné co balíku přináší nepříjemnosti, je zbavování se silných nepřátel, resp. většího množství nepřátel: characters v tomto decku mají dohromady silnou willpower a defense, ale s útokem to není tak slavné.

Hero (3)
Aragorn (TWitW) x1
Denethor (Core) x1
Eowyn (Core) x1

Ally (28)
Arwen Undomiel (TWitW) x3
Erebor Hammersmith (Core) x1
Gandalf (Core) x3
Gildor Inglorion (THoEM) x2
Gleowine (Core) x2
Haldir of Lorien (AJtR) x2
Henamarth Riversong (Core) x1
Miner of the Iron Hills (Core) x1
Mirkwood Runner (RtM) x3
Northern Tracker (Core) x2
Warden of Healing (TLD) x3
West Road Traveller (RtM) x3
Zigil Miner (KD) x2

Attachment (6)
A Burning Brand (CatC) x2
Forest Snare (Core) x2
Protector of Lorien (Core) x1
Unexpected Courage (Core) x1

Event (17)
A Test of Will (Core) x2
Dwarven Tomb (Core) x1
Elrond's Counsel (TWitW) x3
Hasty Stroke (Core) x2
Infighting (AJtR) x2
Strider's Path (THFG) x3
Stand and Fight (Core) x1
The Galadhrim's Greeting (Core) x2
Will of the West (Core) x1

11.7.2012 23:51:43

kombo
Dunhere se Support of the Eagles + napumpovaní Eagles of the Misty Mountains + třešnička Quick Strike = drtivý útok do staging area, ještě před vyhodnocením questování

14.7.2012 17:27:10

kombo s path of need
(ideálně): Při sestavě Dáin, Glóin, Bifur položit Path of Need na Carrock, zahrát 3x Durin's Song na Dáina, jít na quest se všemi hrdiny (willpower 14), natáhnout na sebe všechny trolly, jednoho po druhém bránit Dáinem s defense 9 (toho co přidává threat omezit Feintem), nakonec zabíjet trolly jednoho po druhém vždy jednou ranou společnou silou všech hrdinů (14).

Bohužel jsem zatím na ruce nikdy neměl Durin's Song třikrát, ale za to jsem měl vyloženou hromadu trpasličích allies, případně jiné posilovačky, jež dokáží DS nahradit.

Byl to opravdu opojný pocit: při zabití všech trollů v jednom kole bez zranění i threatu navíc se dokonce i Grimbeorn nestačil divit.

8.8.2012 10:32:05 | Upraveno autorem (porovnej)

ad kombo s path of need
Riadna vym*dávka na tento quest :) :D.
--
"Immune to player cards effect". No na to som zabudol. Carrock sa fakt nedá ničím ovplyvniť, takže ani PoN zrejme nie.

8.8.2012 11:09:40 | Upraveno autorem (porovnej)

To jo,
akorát si nejsem úplně stoprocentně jistý, jestli je legální Path of Need na ten Carrock zahrát, když je "Immune to player card effects"... na druhou stranu by tam mělo být něco jako "No attachments can be played on The Carrock" a efekt Path of Need se v podstatě netýká té lokace.

8.8.2012 11:51:10

To jo,
akorát si nejsem úplně stoprocentně jistý, jestli je legální Path of Need na ten Carrock zahrát, když je "Immune to player card effects"... na druhou stranu by tam mělo být něco jako "No attachments can be played on The Carrock" a efekt Path of Need se v podstatě netýká té lokace.

8.8.2012 11:51:11

masonoš
Na Carrock nemůžeš nic zahrát. V rulesheetu u toho questu je vysvětleno co znamená "Immune to player card effects". Tím, že jsi attachnul path of need na Carrock, tak jsi jej cíloval efektem karty.

8.8.2012 11:57:18

škoda
No nic, tak trolly z Carrocku bude třeba zabíjet hezky postaru. Nicméně kombo Dain + Durin's Song + Path of Need je možné využít i jinde a bude to stále efektivní (byť ne tak efektní). :-)

8.8.2012 12:47:04

Path of Need
Na fóru ffg jsem náhodou narazil na vlákno, kde se řešilo, zda je možné hrát attachmenty jako Ancient Mathom a právě Path of Need na lokace, které jsou "Immune to player card effects". Nakonec se k tomu oficiálně vyjádřil někdo z tvůrců, že to prý jde. Pokud by to nešlo, muselo by tam být uvedeno "No attachments can be played on...". Pak je další věc, jestli se spustí efekt toho attachmentu. V případě Ancient Mathom a Path of Need se spustí, protože se jejich efekt netýká té lokace. Takže teoreticky je i možné zahrát třeba Forest Snare na Šmaka, ale jeho efekt by se nespustil.

Sice jsem rád, že to kombo nakonec není ilegální, ale použití Path of Need na Carrock je přece jenom spíše funny záležitost. :-)

26.9.2012 10:16:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Moje kavárnička
Moje kavárnička
Akt. cena: 510 Kč
Končí za: 14 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas