Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Vaše sestava hrdinů + komba karet

Už se nám počet hrdinů rozrostl na 15 a hra začíná nabízet stále více variant složení družinky. Podělte se o složení Vaší osvědčené party hrdinů a o taktiku s jakou Sauronovi nohsledy válcujete nebo o složení party které zkoušíte.
14.9.2011 21:38:15 | Upraveno autorem (porovnej)

to jancos
Ještě než jsem si přečetl tvoji odpověď, tak jsem našel podobnou diskuzi i na bgg. Zásadní problém opravdu je ten, že jsem se příliš hnal do druhé stage a opravdu to chce ji projít během 1-2 kol, jinak tě semele. Výhody barev i hrdinů jsem už odhalil. Nová strategie tedy bude nasyslit si v první stagi hodně pomocníků a podpůrných věcí, aby pak šla druhá stage projít velmi rychle. I tak to ale nebude nic lehkého. Každopádně díky.

13.3.2012 13:57:51

usarny
No, trochu jsme tě opláchli ale v dobrým :-).
Ono tvrdit, že Anduina je dávačka a dám jí v pohodě na poprvý, je trochu okatý. I se všema rozšířeníma není balíček, který by zaručoval pohodový průchod tímto questem. Je to dost na štěstí, hlavně tím, že setup je docela hustý a záleží co ti přijde na ruku. No, podle mě nejtěžší quest ze všech ....

13.3.2012 21:40:42

sinuhet
Anduin není davačka ani nejtěžší quest. Podle je ideální jako testovací quest pro nové balíčky. Pokud je balíček kvalitní musí si s ním poradit. Když to ale nepřijde, tak neuděláte nic v žádném questu.

13.3.2012 23:39:20

to all
V pohode :) Ja to nemyslel tak, jako ze je to easy, ale jen ze jsem to prosel napoprve, coz jste mi uspesne vyvratili , takze v pohode :) Hlavne sem si chtel vice mene overit moji znalost pravidel (ktera zatim pokulhava), takze ted o vikendu to zkusim znova a pak se podelim o postrehy...

14.3.2012 09:17:20

to acedrac
Díky moc za připomenutí nového počítání score, nějak jsem to v tom FAQ přeskočil :-) Teď už mám vytisklé nové sheety, tak příště to bude už v pořádku. Jinak Gandalfa jsem hrál určitě dobře. Přišel, snížil threat, vyrazil na quest a na konci kola putoval pryč. Takže score tedy s nový počítání nebylo 36, ale 136 :-)

14.3.2012 11:34:35

orol zachránený
Tak som dnes dal A Journey to Rhosgobel za 171, hrdinovia Beravor, Eleanor a Legolas, balíček multisférový.
Bol by som to spravil už v 9. kole, ale musel som čakať do 14., lebo Lore of Imlardis bola úplne posledná karta môjho decku (inak to bolo zároveň prvýkrát, čo som vyťahal celý players deck :).

Existuje, okrem Lore of Imlardis, Radagasta a Glorfindela, aj nejaká iná karta, ktorá vie liečiť Wyliadora?

18.3.2012 18:48:58

Trolíci
Po nějaké době jsem vytáhl LOTRA a zkusil Conflict at Carrock. Vzal jsem Bilba a Gloina (příprava na secrecy) a vyrazil do boje. Vše probíhalo naprosto pohádkově a když jsem měl patnáct charakterů (včetně kentaura) ve hře, odvážil jsem se vypustit troly. Měl jsem to naplánované a krásně připravené a potom přišel Frightening beast - threat na 37 a útok všech čtyř trolů, který bych v pohodě ustál, kdybych nemusel přidávat dalších 12 do threatu - výsledek: 49 threat dva mrtví trolové a na konci kola PORAZKA. Tak tentokrát to opravdu bolelo.
Ale na Secrecy se těším moc, pár karet do toho balíčku určitě užiji.

26.3.2012 00:38:37

Dwarfs power
Dneska jsem vyzkoušel mojí novou trojku trpaslíků:
Dáin Ironfoot, Gloin, Bifur - Leadership/Lore - strtovní threat 27.
Balík plný trpaslíků a všeho co může trpaslíky posilovat anebo jim prospívat.

1q z core setu - celkem bez problémů, ale našel jsem slabiny svého balíčku - je příliš pomalý a bez náběru karet. Hra se táhla a čekal jsem na nějakou kartu která mě posune zase do předu. Jdu ho předělat a trochu zrychlit.

Jo, pokud se naučím postovat obrázky na zatrolené hry, přiložím foto ze závěru hry :-)

23.4.2012 21:41:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Kombo
Pěkně mi zafungovalo následující kombo:

Bifur - jeho schopnost umožnuje brát zdroje z ostatních hrdinů
Longbeard Map maker - umožňuje za lore zdroj si zvednout svojí quest. hodnotu - ve spojení s Bifurem je to super kombinace na questování - Bifur nabere zdroje, zaplatí je ve prospěch Mapmakera a ten questuje = velice rychlá cesta k zvládání lokací nebo quest karet.
Pokud je ještě na nějakém hrdinovi Steward of Gondor - je to rychlá cesta k vítězství.

23.4.2012 23:03:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Sinuhet
Nezapomeň že Bifurova schopnost má Limit once per round.

24.4.2012 06:40:50

Dwarfs power
Trpaslici jsou schopni vytvorit hodne silny balik, mi po nake doby vykrystalizoval na Dain, Bilbo (trposi nemaji jak dobirat karty), Gimli (one hit killer).
Dobre kombo je i Narvi's Belt+Steward - hodne zdroju za vsechny sfery.

24.4.2012 09:47:18

Bifur
Lumirius - jasný, Bifur jednou za kolo ale Map-maker jich může nasypat kolik chceš najednou :-)

Jancos - Gloina už jsem taky nahradil Bilbem .... ty karty pak valí úplně jinak .... takže zatím finálová sestava:
Dáin, Bifur, Biblo --- Ledership/Lore + přidánu karty z lore jen na snížení threatu

24.4.2012 13:17:48

Sinuhet, jancos
uplně stejnou sestavu (Bilbo, Dain, Gloin) mám taky a jede to parádně. Kamoš pak hraje Legolas, Thalin, Gimli a jsou to jatka.

24.4.2012 13:35:47

Modrozelení
Mám teď v ladění nadějně vypadající deck o tomto složení (zatím každá karta 3x, vzácné jako Unexpected Courage jsem si vyrobil navíc):

Hrdinové:
Eowyn, Dúnhere, Denethor. Počáteční threat 25. Slabinou je málo hitpointů (řeší léčení nebo reinkarnace). Silou je že Eowyn spotřebovává nadbytečné pětkové karty, díky nízkému threadu může Dunhere útočit do vynášecí oblasti. Denethor je obránce a potenciálně umí zrušit Encounter kartu.

Zdroje:
O ty se stará Zigil Miner, mám v balíku 15 pětkových karet z 57mi, šance na líznutí jedné z nich a tím pádem zisk 5 zdrojů kolísají mezi 40 - 45%. Pokud Zigil nepřijde na ruku je to problém, zelených zdrojů je málo...
Pětková karty:
Beorn's Hospitality, Fortune or Fate, We Do Not Sleep, Gildor Inglorion, Gandalf

Boj:
Velké mrchy - Forest snare (nemůžou útočit) a možné pomalé dobíjení Mirkwood Runnerem (ignoruje obranu). Jinak spousta drobných alíků, žádný bijec...
A Burning Brand - zrušení shadow efektů pro vybaveného obránce
Unexpected Courage - ta se hodí vždycky

Užitečné eventy:
Lorien's Wealth (příjem karet)
Will of the West (nezbytné promíchávání balíku, se Zigilem se protáčí rychle)
Ride to Ruin (mám pár rohanských alíků na výměnu za 3 žetony postupu na libovolnou lokaci) spolupracuje s Ancient Mathom který dá za prozkoumanou lokaci 3 karty.

Kontrola Encounter Decku:
Henamarth Riversong - kontrola horní karty, pokud je zlá tak buď Denethor nebo je-li k mání A Test of Will.

Konečný Souhrn:
Hrdinové
Eowyn
Dúnhere
Denethor

Eventy
Lorien's Wealth
Beorn's Hospitality
Will of the West
A Test of Will
Fortune or Fate
Ride to Ruin
We Do Not Sleep

Atachmenty:
Forest Snare
A Burning Brand
Unexpected Courage
Ancient Mathom

Alíci:
Erebor Hammersmith
Henamarth Riversong
Gildor Inglorion (může se kouknout aby Zigil měl 100% jistotu)
Mirkwood Runner
Gandalf
Westfold Horse-Breaker
West Road Traveller
Zigil Miner

Rád bych stlačil karty na 50-52, odhozením podle toho kterého questu.

V balíku není žádná 4ková karta, je určený na sólo a tak jsem upřednostňoval nízkou cenu. Proto taky nemá moc cenu hádat Zigilovi jiné číslo než 5 bez dívání, Gildor je šikovný, jen na něj mít....

25.4.2012 10:02:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Fialovo-červeno-zeleno-modrý :)
Zatím taky dolaďuju, hrál jsem 2x první quest zatím z toho dvě výhry a jedna prohra. Tak ještě testuju. Alíků na boj není moc potřeba pokud chápu správně tu dvojičku hrdinů. Takže se ty dva snažím naboostovat co nejvíc přes signály a zbraně a z těch tři her to všechno pokrájeli sami:) Zbytek už je taková výplň, co se vždycky hodí:)

Hrdinové:
Eowyn
Elrohir
Elladan

Balík mix všeho užitečného, ale ještě ho musím doladit:)

Eventy:
Valiant sacrifice 1x
Will of west 1x
Test of will 2x
Sneak attack 2x
Unseen strike 2x
Swift strike 1x
Galadgrim Greetings 1x

Ally:
GIldor 1x
Rivendell mistrel 1x
Gondorian spearmen 3x
Snowburn scout 2x
Gandalf 3x
Faramir 1x
Henamart 1x
Haldir 1x
Daughter of nimrodel 2x

Attachmenty:
Song of wisdom 3x
Song of battle 1x
Song of Kings 1x
Rivendell blade 2x
Celebrian stone 1x
Dunedain mark 3x
Dunedain warning 3x
Dunedain quest 2x
Keeping counts 2x
Citadel plate 1x
Steward 2x
Horn of gondor 1x
Blade of gondolin 2x
Courage 1x
Ancient mathom 3x
Burning brand 1x (předpokládám, že na fialovýho hrdinu to půjde dát, když bude mít song na zelený pool)

Celkem karet 54 pokud správně počítám a to kvůli Mathomům. Zkusím ,jak to s něma půjde:)

25.4.2012 21:10:41 | Upraveno autorem (porovnej)

rach
Btw čím pak bráníš, když použiješ Denethora na encounter? To musí být napínávé každé otočení encounteru:)

25.4.2012 21:21:51

Lapcis
Snažím se držet ohrožení co nejníž (gandalf) aby mohl dunhere útočit do staging area. Když to klape tak pak kolikrát ani denethor nemusí bránit a může se kouknout na konci kola na ten Encounter. Pokud má na sobě Unexpected Courage tak je to v pohodě i když bránit musí. V sólo hře je to koukání co mě čeká velice silný nástroj. Takže jsem s tím jak se tihle 3 hrdinové doplňují maximálně spokojený.

Velké potvory jsou ale problém, pokud není past tak je obrana bolestivá a útok pomalejší. Dobré je že pokud Mathom přihraje pár karet tak může kvestit sama Eowyn za odhozené karty a ostatní můžou hromadně útočit. Jednou jsem na Trola v pasti musel poslat pět postav a ještě mu jeden život zbyl...

26.4.2012 06:31:56 | Upraveno autorem (porovnej)

poladění modrozelení
Tak jsem s modrozelenými dal sólo 3x z 7mi pokusů Anduinu - imho dost slušné a to ještě poslední průchod už v novém složení byl jak nůž máslem (do čtyř kol trol v pasti čekal na pomalé umlácení, gandalf shodil threat pro dunhereho a nalomil další potvoru ve stage area a pak už chodily spíš zrady a lokace i když tomu musel denethor malinko pomoct)

53 karet
Hrdinové:
Eowyn Dúnhere Denethor - tihle 3 si rozumějí

Eventy:
Lorien's Wealth
Beorn's Hospitality
Will of the West
A Test of Will
Fortune or Fate
We Do Not Sleep

Tady sice jsou většinou jen žrádlo pro Zigila než na reálné použití ale ona je Eowyn ve správnou chvíli zužitkuje... Vypadl Ride To Ruin a dva rohanští alíci, synergie byla slabá, balík bobtnal a zpomaloval. Velmi dobře funguje Zigil po prvním zamíchání discardu zpět, pár karet vyložených, žádné pětkové na ruce (Eowyn) a pravděpodobnost lizu 55%!

Atachmenty beze změny - všechny skvělé, past klíčová. Výborná je vlastnost Erebor Hammersmitha který mi tak při vyložení vždycky přihraje něco skvělého co Zigil propátral.
Forest Snare
A Burning Brand
Unexpected Courage
Ancient Mathom

Alíci: tady byly největší změny.
Erebor Hammersmith - vrátí mi nějaký atachment (použitou past, mathom....)
Gleowine (jen 2x) - karet není nikdy dost
Gildor Inglorion - bomba alík, jen na něj mít
Mirkwood Runner - pomalý dobíječ potvor v pasti
Gandalf - no comment
Northern Tracker - zlatíčko, modrých zdrojů je dost, s Mathomem přísun karet zajištěn
Zigil Miner - klíčový zdrojař, má jen jeden hit point, občas ho nějaká zrada zruší
Bofur - objev sezóny. vyložený za jeden modrý zdroj do vyrovnaného nebo mírně prohraného kvestu to je za hubičku. I když se kvestuje úspěšně, 2 stopy za jeden zdroj, kde to najdem... Navíc 3 hitpointy!

-----
Edit 2.5.

Pokud je potřeba odstranit nějaký condition atachment (chycen do sítě...) tak místo Lorien's Wealth dávám Miner of the Iron Hills.

26.4.2012 06:54:18 | Upraveno autorem (porovnej)

rach
Eowyn- zvedat willpower může jednou za kolo o 1 kartu za hráče. - opraveno.

Jinak tuhle tvojí sestavu včetně balíčku rozhodně zkusím. Nikdy mě nenapadlo hrát Lore/Spirit, vždycky jsem tam dával jako jednu ze sfér Leader nebo Tactics ... rozhodně vyzkouším.


Jinak ještě mě okouzlila lore karta Infighting, kterou jsem dřív bral za nepoužitelný plevel. Takový troll, chycený do pasti kterému uděláš pár zranění, je skvělá nabíječka na to, až ti do staging přijde nějaký svinstvo - např. sniper. Infightingem za 1 resource přesuneš zranění a snipře ahoj. Takhle se dá celkem zábavně čistit staging od nepříjemných nepřátel.

Takže lore trap + infighting .... slušný kombo.

26.4.2012 18:45:15 | Upraveno autorem (porovnej)

ad sinuhet
"Eowyn- zvedat willpower může jednou za kolo o x karet. Tedy tak to hrajeme. Snad je to tak ok :-)"

KAŽDÝ hráč môže RAZ za kolo odhodiť JEDNUkartu na zvýšenie willpower o 1. Ak hráš sólo, tak max +1, vo dvojici max +2, atd.

26.4.2012 19:17:35

infigtingh
zkoušel jsem... problém je že modrozelení moc neprotáčí karty. dostat potvoru do pasti, nasypat jí zranění, dostat druhou velkou do stage (na malé to nemá cenu plýtvat) a ještě mít na ruce infigting. Dost podmínekk ale bylo by to krásné. V 55 kartách skoro nereálné...

26.4.2012 21:00:00

rach
Modrozeleni bych rekl ze protaci karty nejlip, vetsina karet na dobirani karet je v teto brave ne? Bilbo, Beravor, Ancient Mathom, Gleowine, Will of the West...
nebo to delas nak jinak?

26.4.2012 21:10:15 | Upraveno autorem (porovnej)

jancos
ještě mě napadá Loriens wealth ... za 3 zdroje lízneš 3 karty ... s Bilbem mám vždycky plnou ruku laret a mít k tomu ješte Beravor ... pak je potřeba mít nějaký spalovač karet, protože je nemůžeš všechny seslat ...

26.4.2012 21:35:56

myslel jsem moje modrozelené :)
U těch mých je daň za Zigila 15 pětkových kromě Gandalfa problematicky použitelných karet. Takže problém protáčení je hlavně v tom, že nemůžu čekat karty v optimálním pořadí. Každé kolo mám většinou jednu pro Eowyn, levné ostatní karty a tím pádem hodně zdrojů znamená že často hraju i dvě karty za kolo... Takže v praxi ten balíček opravdu nemívá deset karet na stole.... (hraju ho sólo takže ne v ruce)

----
Edit 29.4. - tak dneska bylo jednu chvíli na stole 12 karet, takže když to přijde tak i tenhle balíček umí nalízat pěknou zásobu. To se pak hrálo samo...

26.4.2012 21:56:02 | Upraveno autorem (porovnej)

červenofialoví
Po patnácti testovacích hrách se mi vykrystalizoval balíček který složil i maturitu (sólo průchod Anduinou) celkem jen 3x ale z pěti pokusů ve finálním složení 2x což je imho maximum co se tak dá od decku čekat. Jednou to zvládl i s druhým trolem na závěr a bahenní zmijí či jak se jmenuje ale to bylo o prsa.

Základem jsou "dvojčata" Elrohir a Elladan. Jejich synergie a možnost odbránit a odútočit většinu běžných povor sami (Elrohir může např. za dva své zdroje 2x bránit a pak jednou útočit) je geniální. Jinak bych Tactics a Leadership ani nezkoušel, moc se nedoplňují, nejde léčit, karty jsou vzácné, kvestování zkraje problematické atd... Třetí k nim byl velký ořech. Chtěl jsem threat 8 nebo 9. Vystřídali se Legolas, Gloin a neklapalo to. Nejlíp se nakonec osvědčil Thalin.

Základní myšlenkou balíku jsou jednak efekty při přicházení a odcházení postav, Gandalf, Radagast a jeho orli v plné sestavě.

Hrdinové (29):
Thalin, Elrohir, Elladan

Attachmenty jen po dvou, balík se vůbec neprotáčí...:
Citadel Plate (2)
Born Aloft (3) - klíčový pro Descendant of Thorondor, hodí se i pro gandalfa
Rivendell Blade (2)
Steward of Gondor (2)
Celebrian's Stone (2)

Eventy:
Valiant Sacrifice (3)
Sneak Attack (3) - klíčový pro efekty přicházení, odcházení
Feint (3) - zdržení velkých potvor aspoň na kolo
The Eagles Are Coming! (3) - orli pojďte! Zadarmo...
Swift Strike (3)

Alíci:
Faramir (2) - klíčový pro masové kvestování, už mi jednou dával i +9 will
Snowbourn Scout (3) - levný fialový užitečný, takových moc není
Gandalf (3)
Radagast (3) - zdroje pro placení orlů, léčení orlů
Beorn (1) - kdyby náhodou
Winged Guardian (3) - 4ková obrana
Landroval (1) - kdyby náhodou
Descendant of Thorondor (3) - Se sneak atackem 4 zranění příšeře ve Stage!
Vassal of the Windlord (3) - jednorázový trojkový útok a pak šup s ním na Eagles of the Misty Mountains kterým dává +1 útok i obranu
Eagles of the Misty Mountains (3) - už jsem je měl naboostované i na 6/6 obrana útok...

27.4.2012 06:50:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Marvel Champions: The Once and Future Kang
Marvel Champions: The Once and Future Kang
Akt. cena: 310 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas