Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Vaše sestava hrdinů + komba karet

Už se nám počet hrdinů rozrostl na 15 a hra začíná nabízet stále více variant složení družinky. Podělte se o složení Vaší osvědčené party hrdinů a o taktiku s jakou Sauronovi nohsledy válcujete nebo o složení party které zkoušíte.
14.9.2011 21:38:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Eyron
Nějaká domácí pravidla? Čtyři hrdinové...

7.2.2012 09:16:09

re
Já to dlouho nehrál a měl zato, že můžeš mít hrdinů víc než tři, jen zvýšíš threat, ono nee? :-)

7.2.2012 09:55:00

ad Eyron
No pokiaľ viem, tak sa počet hrdinov môže pohybovať od 1-3, nie viac. Aj keď najoptimálnejšie je ísť s troma (quester, defender, attacker).

Práve dnes vyšiel na webe FFG 1. článok z troch o kombináciách hrdinov:
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=3045

7.2.2012 10:14:59

4 hrdinové
Je to proti pravidlům. Ale jako house rule se to určitě dá zkusit. Tipl bych, ale že to bude poměrně lehčí. Začínat budeš tak s threatem někdo kolem 35, pokud ti přijde něco na snížení threatu tak to zvládneš v pohodě. A výhody - víc zdrojů, s Beravor nebo Samem náběr karet, víc postav na útok ... co víc si můžeš přát.

Stejně tak se asi dá hrát i jen se dvěma .... tam se ale bojím, že nebudou zdroje. Míň hrdinů ale bude drsárna, protože počet karet z encounter decku se neodvozuje podle počtu postav, ale hráčů. Takže když budeš mít míň hrdinů, tak to Sauron nijak nezohlední a bude ti sypat nohsledy jako normálně :-)

7.2.2012 10:19:59 | Upraveno autorem (porovnej)

re
Díky všem, že jste mě usměrnili :-)

7.2.2012 11:46:00

re
Otázka na vás, co hrajete solo:
Děláte pro každý quest novou sestavu, nebo se snažíte držet jeden deck? Mně se totiž zdá, že druhá cesta je dost nemožná... S fialovomodrým balíkem, kterým jsem dal Hon na Gluma bez jediného zranění, jsem brutálně narazil na troly v Carrocku, absolutně jsem se nechytal a přemýšlím, že budu muset zkusit červenomodrou sestavu...

14.2.2012 15:00:43

deckbuilding
obecně platí, že každý scénář si říká o jiný balík, schopnosti hrdinů i karet jsou v některém scénaři nepostradatelné a v jiných naprosto k ničemu

takže pro začátek je lepší stavět pro každý scénář speciál deck, zvláště pokud honíš scóre, abys zjistil, co který deck umí a co který scénář vyžaduje

no a když budeš mít pocit, že už tě hra nemá čím překvapit, tak se můžeš pokusit o kampaň, tzn. projíždět scénáře jeden po druhým pěkně ve stejné sestavě a stejným balíkem, to je opravdu výzva :) a přeju hodně štěstí...

14.2.2012 15:30:22

Journey along tha Anduin (keď zabudnuté pravidlo zkazí radosť z víťazstva)
Balík: fialovo-zeleno-modrý (všetky karty 3x!)
Hrdinovia: Aragorn + Théodred + Bilbo Baggins

Som šťastný ako blcha. Na 11-ty pokus som tento 2. quest z core setu konečne prešiel :).
Song mi neprišiel ani jeden, modré karty som hral len vďaka Celebrían's Stone na Aragornovi, ktorý bol ku koncu spolu s Bilbom slušne naboostovaný, asi takto:
ARAGORN: Steward of Gondor, Celebrían's Stone, 2xDúnedain Mark, Unexpected Courage a Self Preservation
BILBO BAGGINS: Steward of Gondor, Dúnedain Warning, Self Preservation a Burning Brand
THÉODRED: Celebrían's Stone
+ v družine ešte boli 2x Northern Tracker a Guard of the Citadel.

Kopec resourcov a kopec kariet robia nenormálne divy, ale mal som aj prepotrebné šťastie: neprišiel mi ani druhý Hill Troll, ani Ufthak ani Marsh Adder (za to 10x ma sfúkli poriadne). Ale napr. UC resp. BB mi prišli až ku koncu a jeden čas som mal threat už kolo 45 a nebyť Gandalfa + Sneak Attacku skončím aj 11-ty krát.
Nabudúce by som namiesto Théodred-a zobral určite jedného z dvojice Éowyn / Dúnhere a v tejto zostave (Aragorn, Éowyn / Dúnhere, Bilbo Baggins) a trojfarebným balíkom by to mohlo šlapať :).

Inak tento quest určite nemá v sólo hre obtiažnosť 4, ale min 8!
---
Nadôvažok som si uvedomil, že Celebrían's Stone je Unique a po upozornení od Hike-a že aj Steward of Gondor je Unique, takže som ich nemohol mať 2x v hre :(. Tak to musím dať znova a tentokrát bez chyby!!!

15.2.2012 23:03:33 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac
Nechci ti do toho moc kecat, ale Steward of Gondor je taky unique.

16.2.2012 06:41:45

ad Hike
Kecať môžeš, no a ja som jasný :(. Ale to urobil ten počet kariet, kedy som si dal všetko po 3x a samozrejme na nejaký Unique mark som ani nepomyslel. Ono u tých hrdinov resp. charakterov ide nejak automaticky, attachmenty som v eufórii dobrého postupu cez quest nekontroloval no.

Ale čo ma prekvapilo, že unique charaktery sú aj: Henamarth Riversong a Gléowine. Na tých dvoch a Steward of Gondor + Celebrían's Stone si musím dať pozor!

16.2.2012 07:29:21 | Upraveno autorem (porovnej)

attachment
Tak ono to unique znamení u attachmentu je trošku zákeřnější, než u těch pomocníčků, protože attachment zastrčíš pod kartu hrdiny a pak už to není na očích.

16.2.2012 10:01:56

zapomenuté pravidlo
já se jednou radoval jak snadno jsem utekl z Dol Guldoru a když jsem uklízel karty, tak jsem objevil Nazgúla lícem dolů ...

16.2.2012 10:19:30

Éowyn, Aragorn, Bilbo
Tak včera som hral 1. quest z Core setu a dal som ho až na tretíkrát.
Skúšal som 3-farebný balík a hrdinov: Éowyn, Aragorn, Bilbo Baggins.

Všetko šlapalo krásne, akurát kým Bilbo dostane 1-2x Dúnedain Warning, je dosť náchylný skapať,a tak Aragorn musí zo začiatku brániť :).

--EDIT:
Dnes som dal s touto družinkou The Hunt for Gollum až za 142 bodov, ale dal :). 1,5-hodinová bitka :)

--EDIT 2:
Tak s touto zostavou som prešiel aj Conflict at the Carrock a to som si myslel, že bez červeného balíčka to nie je možné dať sólo. Akurát som sa trošku zacyklil, lebo sa mi v staging area zišli tri lokácie: Carrock a 2x Banks of Anduin (ktorá sa po preskúmaní vracia na vrch encounter decku). Tak sa mi stalo že som vedel, že príde Banks of Anduin a teda že threat bude 3, do questu som poslal spolu 6 willpower a na aktívny Banks of Anduin som dal 3 progress tokeny a šiel na vrch enc. decku. A to som opakoval, kým som nenaťahal potrebné karty (síce mi prišla iba jedna sieť (Forest Snare) ale mal som kopec ally-ov). Potom som 2xSneak Attackom a Gandalfom znížil threat o 15 a pobil trollov za tri kolá :). Skóre až 187 a to kvôli tomu zacykleniu, lebo som dlho otáľal :(.

17.2.2012 10:42:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Bilbo, Dain, Bifur
Konečně jsme rozebral rohany a postavil si trpasličí balíček (až na Bilba, ale ten je taky malý). Celé je to postavené kolem Dwarf traitu. Dain jako správný král, nedělá nic a jen udílí rozkazy. Fialových karet mám jen trochu hlavně Steward of Gondor, který dávám na Bifura a Dunedain Warning, který jde obvykle na Bilba.
Bilbo je obvykle ověšený attachmenty, hlavně tím warningem, dále Fast hitch, aby mohl bránit vícekrát a poté Burning Brand, aby rušil shadows efekty. Boots of Erebor alias Botičky jsou v tomhle balíčku úplně jasná volba.
Pokud je Dain někdy použit čímž se mu vypne jeho schopnost vstávám ho přes Common Cause nebo díky schopnosti Erebor Record Keeper.
Celkově je v balíku plno zelených trpaslíků, povedlo se mi efektivně využít aji Erebor Map maker, kdy jsem měl na konci hry už hodně zdrojů a pěknou armádu charakterů. Jako malé zpestření jsem tam dal Longbeard Orc Slayer, který se určitě bude hodit v Morii, aby přes Sneak Attack vybombardoval nějaké orky.
Tenhle balík měl fungovat jako podpora červeného decku (Thalin, Gimli, Legolas) co hrává kámoš, ale je parádně hratelný i samostatně.
Karet na ruce mám díky Bilbovi fakt mraky, jediné s čím si neporadím jsou Treachery karty, které prostě musím přijmout.
Zatím jsem hrál The Hunt for Gollum a The Dead Marches a prošel jsem to víceméně v pohodě.

12.3.2012 08:41:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Anduin
Tak nevim, ale ja dal vcera Anduin napoprve... Vzal jsem si jen fialovy balicek...
Trolla hned na zacatku nalomil Gandalf a pote si na nem (Diky karte For Gondor!) ostatni smlsli. Brzo sem poslal do hry Faramira (jeho +1 Lore je vazne paradni) ... v druhe casti to zaclo trochu houstnout (je potreba fakt hodne stop) a tak jsem poslal vsechny na quest a vyuzil kartu obnoveni vsech postav za 5 penez.... Pak uz to bylo celkem v pohode... az na threat (45) :) a jen jeden zivot u Gloina.... Jen premyslim, jestli jsem hral uplne presne podle pravidel... Ale nenapada me zadna chyba...

12.3.2012 11:17:08

Anduina
Tak u mě bohužel zatím 2. scénář Core setu úspěšně odolává. Zkoušel jsem už docela dost možností, ale pořád bez úspěchu. Ale je to i hodně o štěstí, co zrovna přijde z encounter decku. Má někdo tip na balík, který by tenhle scénář zdolal celkem v pohodě? Už jsem četl pár diskuzí, kde někdo píše o všemocném balíčku, co tenhle scénář zdolá v 90% případů, ale moc se mi tomu nechce věřit.

12.3.2012 17:50:02

usarny
No pokud ti hned přišel Gandalf a měl si na jeho seslání zdroje, proč ne. Jen řekni, kým si Trolla bránil?

12.3.2012 21:19:56

Sinuhet
V prvnim kole kdy se objevil Zlobr jsem mel threat 29, takze na me neutocil. Ve druhem kole taky ne (30), az ve 3. Kdy jsem vylozil Gandalfa... dal jsem mu poskozeni Gandalfem jako reakce na vylozeni a potom jsem ho vycerpal na braneni... V dalsim kole ho branil Glóin a dostal samozrejme dost, ale prezil...

13.3.2012 10:19:07

ad usarny
Troll mal útočiť už v 2. kole (dosiahol si threat 30) a to si už mal na Glóinovi 2xDúnedain Warning, že prežil 6 attack od Hill Trolla?

13.3.2012 11:09:26 | Upraveno autorem (porovnej)

usarny
Pokud se nepletu, tak Troll na tebe měl vyběhnout už ve druhém kole, protože si měl threat 30 a to stačí na to aby tě napadl. Podle mě to s jednobarevným balíkem téměř není možné projít. A to si vem, co by se stalo, kdyby se objevil hned v prvním nebo druhém kole třeba vlk nebo vrány.

13.3.2012 11:42:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Dzejkob
Zelena - muzes na trolla dat Forest Snare.
Modra - snizovat threat, at troll zustava ve stage a pritahnout ho az jsi pripraven na boj.
Pak se moc nehrnout do druhe faze questu, ale nashromazdit poradnou frontu pomocniku, at projedes druhou casti ukolu co nejrychleji (jednou se mi povedlo tech 16 bodu dat v 1 kole).

13.3.2012 11:56:49

mate pravdu
Asi jsem to nejak popletl... Mel utocit uz v tom druhem kole... Uz je to par dni co jsem to zahral a nepamatuji si vsechno, ale na Gloina asi neutocil, to mate pravdu... No nic, jako bych nic nepsal a zkusim to projit znova a vse si budu peclive pamatovat :)

13.3.2012 12:53:06

ad usarny
Neber si to osobne :), my rýpeme len preto, že dať Anduin sólo v prvej hre je možné len v dvoch prípadoch: "šťastie prešťastné" (1%) ALEBO "niečo som hral zle" (99%).

13.3.2012 13:08:00

Passage Through Mirkwood
Zdravím vás všechny jakožto nový nadšený (povětšinou solo) hráč LOTR LCG. Často sem chodím a čtu si vaše příspěvky. Zahrál jsem zatím několikrát Passage Through Mirkwood a hned napoprvé, kdy jsem měl čas to celé dohrát, tak jsem to taky zdárně dojel a to na hezkých 36 bodů se základním Leadership deckem. Hodně mi na začátku padaly lokace, měl jsem jich plný stůl a u mně plný stůl allies. A když přišli pavouci, tak neměli moc šancí. Od zástupu lokací mi pomohl pak Gandalf s jeho willpower. Je tohle score normální pro tenhle první quest? Snad jsem neudělal nikde chybu, pravidla studuju dost podrobně a pomáhám si oficiálním FAQ + neoficiálním faq k jednotlivým kartám z boardgamegeeku.

13.3.2012 13:25:33

ad ERRA
Podľa toho čo píšeš, to vyzerá že si Gandalfa používal viackrát. Mysli na to, že po vyložení ide na konci kola do odhadzovacieho balíčku, pokiaľ ho samozrejme nezahráš pomocou Sneak Attack, vtedy ide na konci FÁZY, v ktorej ho vyložíš späť do RUKY.

A ešte bodovanie: bolo pozmenené, pričom sa za každé ukončené kolo (zavŕšené REFRESH fázou) pripočítava k skóre 10 bodov. Napr. konečný Threat (36) + 5 celých kôl (50) - víťazné body na kartách (4)= 36+50-4= 82.

13.3.2012 13:49:18

Vybíráme z Bazaru

Formula D Chicago
Formula D Chicago
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 22 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas