Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Vaše sestava hrdinů + komba karet

Už se nám počet hrdinů rozrostl na 15 a hra začíná nabízet stále více variant složení družinky. Podělte se o složení Vaší osvědčené party hrdinů a o taktiku s jakou Sauronovi nohsledy válcujete nebo o složení party které zkoušíte.
14.9.2011 21:38:15 | Upraveno autorem (porovnej)

moje groupa
Mne se nejvís zatím osvědčuje coresetová trojice Aragorn, Theodred a Eowyn... Klíčový je se dostat k attachmentu,co dává Aragornovi +2 k willpower a spirit track a pak uz to jde skoro samo, díky tomu, že díky Theodredovi má Aragorn vždy resource na to, abych ho mohl postavit:)

14.9.2011 22:08:38

to Pjenkava
asi ani nechci vedet komu co aragorn postavi

14.9.2011 22:23:47

Pjenkava
Úplně stejné složení jsem já ze začátku používal taky. Teď mě pořád pokouší Theodreda nahrazovat Bilbem kvůli lízání 2 karet, ale pak už je to multicolour a hůř se to hraje. Songy to začínají ale pomalu řešit.

14.9.2011 22:28:58

Sinuhet
proto hrajeme převážně ve dvou hráčích, kde druhej má Bilba, Gimliho a Legolase...:)

14.9.2011 23:04:54

sestava
dlouho jsem hrával podle mě nejsilnější kombinaci Aragorn, Theodred a Legolas, ale ty konečné skóre podle toho vypadaly.
Takže s příchodem nových karet se snažím vymyslet nějaké jiné komba, kdy by to spíše zachraňoval balík, než silní hrdinové. Takže zkouším ten Rohanský balík - Theodred, Eowyn, Dunhér, ale neporadí si úplně se vším v rámci solové hry.

A nezakládajte už nové vlákna, kdo se v tom má pak vyznat :-))

15.9.2011 07:45:32 | Upraveno autorem (porovnej)

had

solo hra - hrdinové
Teď momentálně hraju combo Aragorn, Eowyn, Theodred a mastím tim s přehledem Massing at Osgilliath. Každým dnem čekám prince Imrahila, tak ho prohodím s Aragornem a dostanu o jedna nižší startovací threat.
Jinak celkově bych asi nejlíp hodnotil combo zelenofialových Bilbo, Gloin, Glorfindiel. Ti ale zrovna v tomhle questu moc úspěšní nebyli.

15.9.2011 10:10:07 | Upraveno autorem (porovnej)

had
tím že ale odstraníš Aragorna tak příjdeš o výhodu mít dva hrdiny co budou produkovat modrou sféru, to mi připadne škoda.

15.9.2011 12:22:53

had

solo hra - chyba
omlouvam se. Misto Theodreda jsem myslel Dunhera. Puvodne jsem to hral jak Lumirius - vsechny rohanske a pak jsem za Theodreda vymenil Aragorna. Takze hraji Eowyn, Dunher a Aragorn a Aragorna budu menit za Imrahila.

15.9.2011 15:31:51 | Upraveno autorem (porovnej)

had
Aragorn je opravdu silný v tom, že ho za zdroj znovu po questu vrátíš do hry. Při dnešních posilovačkách vlastně už na cokoli ( +1 dopředu, +1 dozadu, +1-+x na quest Protector of Lorien) máš hodně možností jak z něj udělat ultimátní postavu. Proto ho mám rád a v kombinaci s Theodredem který ho zásobuje zdroji je silnej hodně. Ale možnosti se rozšiřují a tak na jednotlivé questy už se dají volit taktiky různé a dají se porovnávat úspěšnosti různých sestav. Lotr se mi líbí čím dál víc.

16.9.2011 07:26:10

Fialovo zelený deck
Moje nová favorit sestava je:

Aragorn - questuje, kiluje
Bilbo - support, hlavně je tam kvůli lízání 2 karet
Denethor - blocker

Zelená:A burning brand základní defensivní karta na Denethora - ve spojení s Protector of Lorien je nezabitelnej, dále zelená dodává léčení, lízání karet a allies na questování (Haldir of Lorien) + forest trap na troly a další problematická hovádka
Fialová: zdroje (Steward of Gondor) + levné kvalitní abilitky (Sneak attack, Common cause) + posilovačky (obrana, útok). Aragorn po questu každé kolo volán zpět do boje zabíjí posílen potvory, co zastavuje Denethor.
Samozřejmě 3x Gandalf využit dle konkrétní situace + o 5 snižování threatu.

Zelená se mi zdá hodně silná, myslím že by šel postavit i silný jednobarevný balík. S tímto uvedeným nahoře jsem teď 2x porazil 2hý quest ze základu s problémovým trolem na začátku. Sice mi vždy někde kolem druhé třetiny umře Bilbo (2 životy není nic moc), ale i bez něj už je od půlky balík tak rozjetý, že se to dá i na dva hrdiny.

18.9.2011 11:17:21

Zelený deck
Sinuhet má pravdu. Zelený deck, půjde parádně postavit, má silné postavy, vynikající léčení a s náběrem karet si tuším taky pomůže navíc má teď Bilba. U červené barvy to bude tuším stejné, měl by jít hrát samostatně. Zkusím červený deck postavit proti Questu v Carrocku.

18.9.2011 12:37:00

had

Sinuhet
Já jsem tuhle sestavu vyzkoušel taky ve 2. questu /sice bez Haldira/ a dostal jsem 4x nehorázně na p...

19.9.2011 18:20:43

Snake
Jdu to znovu zkusit :-)

19.9.2011 18:29:22

2 quest solo
Hrán 2x za sebou se stejnou sestavou a balíčkem (Aragorn Bilbo Denethor). Stejná strategie - přes Protector of Lorien maximalizování obrany, lízání co nejvíce karet, zdroje přes Stewarta a rušení shadow karet přes burning brand.
1. pokus rychle skončil - hned na začátku mi přišla lokace co potřebuje 6 progress tokenů na splnění a než jsem se rozjel a pomalu uhlodal trolla, nahromadily se mi lokace ve staging a zabil mě threat asi v 6tém kole.
2.pokus - troll lapen do sítě a později zabit, z encounteru lízány karty co většinou jen naprázdno prošuměly takže byl celkem čas balíček rozjet, troll zabit, mezi tím přišel marsh had a protože jsem přelezl do 2.fáze questu šel do mě. Postupně zabit. Pak celkem vyrovnaný průběh až těsně před začátkem 3 fáze přišel 2x za sebou evil storm a Bilbo opět nepřežil. Poté vyčištěn stůl a výhra. 47 threat + 9 za Bilba - 17 za potvory = 39 bodů při solo hře.
Parádní celkem dlouhá hra, jsem nádherně uspokojen tímto rpg dobrodružstvím ve Středozemi. Lotr mě absolutně nepřestává bavit, teď chci zkusit i jiné balíky a questy z rozšíření. Paráda.

19.9.2011 23:12:50 | Upraveno autorem (porovnej)

2 quest core set
Hrány v balíčků všechny barvy - the best of all colours
Hrdinové:
Denethor - blocker
Eowyn - questy
Legolas - killer
Počáteční threat - 26, skore na konci 33.
Vše šlo překvapivě dobře a rychle. Zkusím ještě jednou a pokud vyhraju, jdu na trolly z Carroku.

25.9.2011 11:09:38 | Upraveno autorem (porovnej)

2 quest core set
No už jsem k tomu zase sedl a dal jsem tři pokusy na druhý quest a ne a ne ho pokořit. POkaždý jsem se dostal cca na 13 progres tokenů druhé fáze, ale tam mi došel dech a karty hlavně:) Nevím jaký combo postavit. Aragorna kategoricky odmítám hrát, protože s ním někdo hodně ujel a je moc silný. No zítra zkusím eowyn,beravor, dunhere a uvidím co to udělá:)


Mno tak jsem to skoro dal. Dva pokusy a tak tak jsem to prodrbal:) Na první pokus jsem dokonce prolízal celej encouter :) ale bohužel se mi tam kupily jednotky a nestíhal jsem to zabíjet:) Nutnost dostat past co nejrychleji na trolla a +1 signal na útok pro dunhera. Nakonec mi pak došel i můj deck:) a zapomněl jsem si tam dát modré karty na znovuzamíchání. S lokacemi není vůbec problém. Měl jsem vyložený průvodce jak na aktivní lokace, tak ve staging. Jen holt ta průbojná síla tam není :( Ten první pokus jsem nakonec prosral na tom, že mi zůstaly dvě potvory a jeden troll na zabití, který byl v pasti. jednu potvoru jsem dal undefended a druhou pobránil. Tu co jsem bránil shadow kartu neměla a tu co jsem nebránil +3 undefended:D takže eowyn šla do kytek a nově zamíchanej encouter už to dokončil. Smůla no:)


Btw dáváte si to minimum 50 karet?:)
Můžu mít na sobě víc stejných conditionů na jednom hrdinovi?

1.10.2011 00:17:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Aleluja!
Tak jsem to nakonec udolal ten druhý quest:) Scóre 19. Protočil jsem jednou encounter a jednou svůj deck(skrz modrou kartu) Dva trolly jsem měl v pasti u sebe. U dunhera +2 signály na útok(doufám, že se to smí) Takže během druhé a třetí fáze tam každý kolo likvidoval jednu jednotku. Gandalfů na threat nebo dmg jsem použil dost(sneak attack+ protočení celýho decku) :D. Beravor s courage mazec. Eowyn questila a měla +4. Trvalo to cca hodinu, ale je to doma! Skóre je nízké skrz všechny bodované karty co jsem ulovil.
No deck klasika steward(bez toho to je nehratelný) songy na pooly, signaly do questu a útoky, mathomy jsou opravdu skvělé. Bez modrých rušívých no revealed efektů je bez šance, pasti to samé, na heal stačí jen ty dvě minstrelky a možná pak ta jedna co lečí vše u hráče. Pak jsem měl ty průvodce na lokace vyložené všechny, takže lokací jsem se nebál. Strach jsem měl jenom z treachery +1 dmg na každý charakter:)

1.10.2011 14:12:22

Lapcis
Nějak to z toho tvého popisu úplně není zřejmé, ale pokud si měl 2 trolly v pasti, jak jsi mohl dodělat 1 část questu? Pokud je troll ve hře, tak 1 část nemůžeš ukončit ....

1.10.2011 22:20:35

sinuhet
lol no vidíš to:D Fail, tak znova.

1.10.2011 22:42:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Hon na Glooma
V neděli jsme ve 2 hráli příběh hon na Glooma, no nedali jsme to ale díky málo času jsme hráli jen jednou. Ale prohráli jsme protože jsme neměli dobře namíchané balíky - neprohlédli jsme si složení encounter balíku. Je tam minimum potvor, mraky lokací a smrtelný treachery nebo revealed efekty. Podle toho je potřeba postavit i družinku a balík.
Opravdu je potřeba encounter deck před daným questem prostudovat. Nevím přesně, jak si to zdůvodnit - jestli si družinka pošle zvědy než se na výpravu vydá nebo jak :-)

Nebo je možnost to zkusit naslepo a po případné prohře vyslat novou družinku, která už ví co jí čeká (po pokecu s neúspěšnými kamarády).

6.10.2011 11:13:51

Sinuhet
tohle se mi právě nelíbí. Družinka by se s tím měla umět poprat a ne, že budeš muset dávat specifické karty do decku a podle toho skládat skupinu.

6.10.2011 12:04:11

Sideboard
A co využít tuto možnost, kterou nejvíc určitě znáte z MtG a jiných her ? Myslím, že je to docela férové. Nikdy neuděláš balíček tak, aby 100% vše porazil. Od toho jsou specifické karty.

6.10.2011 12:47:24

Lunitare
No tady máš sideboard všchny ostatní karty, které nemáš v decku :-)

6.10.2011 13:11:07

2 scénář
Tak jsem si dal repete a podle pravidel(snad)

deck stejný jak předtím. Konečný threat 8 :D a v bodech mám 21 tj scóre -13 :D
Což mi přijde strašná garda, tak si chcu pár věcí upřesnit, abych si tady zas neudělal faux paux, že to blbě hraju:D

Atachmentů může mít hrdina kolik chce pokud nejsou restricted? Popř. může mít víc stejných?(2 stejné signály nebo conditiony)

Hrdinové na konci hry:

Beravor s courage strašné peklo, karet jsem měl plnou řiť a k tomu měla pochodeň na ignorování shadow karet, takže její úloha dobíraní karet a defování. Měla signál na fialový pool a stewarda.

Eowyn čistý kvestení s celebrian stone, 2x favor of lady, 1x dunedain quest a k tomu fialový+zelený pool.

Dunhere fialový+ zelený pool, 3x signál na +1 útok,steward. Přes ten nízky threat jsem to vše kosil ve staging.

Ze startu mi přišel ten elf co se může dívat na encouter deck, takže jem to měl všechno pod kontrolou. V třetím kole jsem vytáhl gandalfa se kterým jsem stáhl threat a natáh na sebe trolla, kterýho jsem v dalším kole hned dal do pasti. To stejný jsem udělal s druhým, který mi přišel o pár kol později. Skrz zamíchání discardu přes modrou kartu zpět do balíku jsem Gandalfa potočil asi 5x za celou hru, z toho jednou jsem ho použil na dmg, a galadhrims greetings 3x. Proto tak nízky threat.

14.10.2011 21:57:56

Glum
Tak jsem zkusil chytit Gluma se zelenomodrým deckem(nepoužil jsem do balíků karty z následujících rozšíření). Čtyři hrdinové byli na tenhle quest fakt moc, dojel jsem fofrem na threat.
Pak jsem zkusil jen trojici Aragorn, Theored a Eowyn a ještě trochu pročistit balík. Měl jsem výborně našlápnuto, měl jsem stopu Gluma a skoro splněnou druhou část questu, ale neskutečně blbě přišel shadow efekt a zabil mi Aragorna, dnes to ale dám! :-)

7.2.2012 08:13:44

Vybíráme z Bazaru

Warhammer Underworlds: Direchasm Arena + 2 balíčky
Warhammer Underworlds: Direchasm Arena + 2 balíčky
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 17 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas