Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

The Hobbit: Over Hill and Under Hill

http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=3199
11.4.2012 18:28:10

had

We must away...
Tak po vcerejsich ctyrech hrach s jiz doladenym balikem davam tento quest s prehledem, nejlip tusim za asi 96. Nejvetsi problem ale je pokud se chci dostat do troli jeskyne a posbirat poklady. Pokud mi troll key a purse prolitne do discartu jeste v prvni casti questu, kdy nejsou vylozeni trolove, tak je po nadejich.
V nejlepe sehrane hre mi vyskocily az ve druhe fazi, ale vzhledem k tomu, ze purse byl uz na poslednim zivem trolovi, tak jsem potreboval klic, ktery byl na nem take. Klic si bez problemu navazal Bilbo, ale mel na sobe pouze 1 resource, takze jsem musel trola drzet dalsi kola pri zivote a cekat na pet resourcu. Diky tomu se celkove skore vysplhalo pres 140. Takze dnes me ceka dalsich par her a doufam, ze se k pokladu dostanu driv.

10.10.2012 09:31:46 | Upraveno autorem (porovnej)

had
předpokládám, že základním kamenem úspěchu pro tento quest solo je hrát Spirit, případně Leadership.

Btw. dá se něco dělat když ti dají do pytlíku (:-D) hrdinu? Mě to vždycky odnesou hrdinové a posledně to schytal jako první Bilbo (měl u sebe nejvíc resources)...

10.10.2012 13:23:06

had

kedrigen
Hraji to trojbarevne s novymi hrdiny trpasliky - Nori, Ori a Thorin. Dost resourcu, threat dolu a dost karet abych se dostal k cervenemu songu a zacal davat sekery a erebor mastry.
Sacky hazes dolu Bilbem, kdyz je ve hre troll camp. Troly nechavam vzdy engagnute za jeden threat, aby nesly nove sacky.

10.10.2012 14:45:38

had
Troll Camp se mi do hry bohužel nedostal... :-(

10.10.2012 14:49:37

had

Film
Po shlednuti filmu a naslednem weekendovem hrani teto expanze, musim ocenit jak jsou jednotlive questy "vymakane" a jak krasne kopiruji dej pribehu. At je to rozednivani dne u trolu, pruchod horami mezi skalnimi obry, nekonecne mnozstvi goblinu ci hadanky s Glumem. Proste super, vsem kdo to nemate, opravdu doporucuji, je to vyborna zabava.

16.12.2012 20:27:52 | Upraveno autorem (porovnej)

had
Tak právě toto rozšíření budu rozbalovat o vánočních svátcích, dost se těším. No a na film jdu dnes :-).

18.12.2012 08:12:11

Hobit neočekávaná cesta
Po shlednutí sci-fi filmu Hobit neočekávaná cesta 3D sem musím něco napsat. Po příchodu do kina a pohledu na program jsem našel u Hobita jako žánr sci-fi a podivilo mě to, protože jsem si myslel že je to fantasy. Po pár minutách mě to bylo jasné proč je to sci-fi. Blbost největšího kalibru! Četl jsem knihu a film s tím nemá nic společného. Trpaslíci vypadaji jako lidi, vymyšlenosti které nedávají smysl. Musel jsem se i smát co vše si tam scenarista a režisér vymysleli. PROSTĚ DĚS ! Abych jen nenadával tak musím pochválit 3D efekty které byli povedené. Tak jsem se zas nechal pěkně oblafnou trailerem k filmu a výsledek je SRAČKA ! Tenhle film rozhodně nedoporučuji fanouškům knih !

29.12.2012 09:45:52

morpheus
Co si tam podle tebe všechno vymysleli? Tady se knížky podle mě drží více než u Pána prstenů a některé scény jsou i provedené lépe než v knížce.

29.12.2012 11:32:01

vasekre
ano, drží se trochu linie, ale jakým způsobem? Třeba namátkou jak byli trpaslíci v jeskyni tak sebou měli i poníky z roklinky. Ze zadní části jeskyne jim skřeti vzali poníka a pak i je, tajnýmy dveřmi. Ve filmu byli bez poníků, propadli se podlahou. Logicky po takovém pádu by to nikdo nepřežil. Bilbo v knize bloudí ve tmě a najde prsten. Ve filmu vidí jak glumovi vypadl z kapsičky. Glum je na ostruvku uprostred velkeho podzemního jezera. ve filmu jak jezírko před domem. prostě všechno posrali. Knofliky ztratil bilbo až když se snažil protlačit přes dveře které hlídali skřeti. Ve filmu žadné dveře ani hlídka u nich. Trpaslíci vylezli na stromy na okraji nejakeho utesu a pak stromy padali jak domino. V knize na ne vylezli na konci lesa, aby se schovali před vrky. Knihu jsem četl docela dávno, ale docela se pamatuju na to co tam bylo a co je ve filmu sračka.

29.12.2012 11:42:21

Hobit
No, moc ti nerozumím. Ještě jsem neviděl film, aby byl do puntíku zfilmovaný podle knížky. Takže co ty říkáš, mi moc nevadilo. Mám k filmu taky výhrady - mě spíš vadilo celkové akční pojetí. Jackson z toho udělal až moc velký divadlo - např. pád trpaslíků s tím mostem v jeskyni skřetů nebo ten požár a scéna s vrrky a pod. Mě by více vyhovovalo komornější a pohádkovější provedení, ale to je věc názoru.

29.12.2012 13:32:11

koupě
Jinak po zhlédnutí filmu ač jsem to rozšíření nechtěl kupovat, tak ho koupím :-).

29.12.2012 13:32:55

sinuhet
čemu nerozumíš? Tomu co jsem psal? Ano filmy se liší od knih, ale takové výmysli co byli ve filmu v knize nejsou. Těšil jsem se MEGAFILM a přitom je to taková nehorázná blbost! Pouze rýžovačka peněz. Na další díly mě nikdo do kina nedostane ani kdyby mě dali za to peníze. Velebnosti jdu blejt!

Jinak myslíš že rozšíření je podle filmu? Ja myslím že ne, protože jej mám taky. Co třeba zlobří s jejich jeskyní a pokladem v ní? V knize našel bilbo klíč a pak našel meče. truhličku zakopali u cesty pod strom aby věděli kde ji nechali a ne uprostřed jeskyně.

Film je prostě sračka! Tak jak posrali tohle je vrchol. Lotr film se taky liší od knihy, ale tam by se to dalo pochopit když mají knihy skoro 2x více stran než hobit. A poku se nepletu tak trpaslíci jsou v knize za takové trouby a bilbo je skoro odevšud zachraňuje. Ve filmu je to jak nějaká banda přiteplenej hrdlořezů. Co jsem nemohl ztrávit od začátku bylo to jak vypadali. Každý v knize měl svůj plášť s kapucí jiné barvy. Když v knize pršelo na začátku výpravy tak bilbovi dali taky plášť. Pokud ten rozdíl nevidíš a ještě se ti to líbylo tak nevím kam svět směřuje.

Hobit byl vždy brán jako pohádka. Tohle bylo pseudo lotrovské! V hobitovi ještě zmínka o lotrovi není tak nevím proč ve filmu. Nebo radagast s posranou hlavou a zajícama z hvozdu. Myslím, že celý team tvurců v něčem jel, když tu slátaninu látali.
Tolkien se asi obrací v hrobě!!!

29.12.2012 15:03:27

morpheus
Poněkud silná a přehnaná slova. Mě se Hobit líbil a na další díly určitě zajdu. To že to rozšířili na tři části jen kvůli penězům je pravda, ale přesto si myslím, že to zvládli dobře. Podle mě jsi měl také přehnaně vysoká očekávání a podle toho to dopadlo. Já si naopak myslím, že je to povedené. Ano některé věci šli udělat lépe a jinak. Neřekl bych, že se obrací v hrobě. :) Každopádně většina lidí je spokojená, což znamená, že je to dobrý film.

Mě se to také líbilo, tak mi prosím řekni kam jako ten svět spěje. :D

29.12.2012 16:14:16

vasekre
tak nakonec si za to mužu sám když jsem se těšil na hobita a dostal se na takovou blbost. Nároky jsem měl takové jaký je opravdový příběh hobita. Asi ty jsi žádné neměl a jako ovečka odkýveš tohle veledílo a jsi spokojen a těšíš se na další díly.

Prostě film nemá s knihou mnoho společného. A pokud se to líbí spoustě lidí tak to jen dokazuje jak si necháváte ( me ) vymyvat mozek sračkama v podobě tohoto veledíla.

29.12.2012 16:38:18

morpheus
Tak koukám, že se s tebou už nemá cenu se o něčem dál bavit. Takže končím. ;)

29.12.2012 16:44:12

morpheus
Podle mě to docela přeháníš a popravdě nechápu o co ti jde. Mě osobně nikdo filmem mozek nevymyl a myslím, že většina lidí bude mít stejný pocit. Dále nechápu proč si myslíš, že by musel být film do puntíku stejný jako kniha a proč by to mělo znamenat lepší film.

29.12.2012 16:54:43

morpheus
Jackson získal licenciu a to neznamená, že musí splniť všetko, čo bolo v knihe alebo nevymyslieť niečo nové. Prečo vôbec porovnávať filmy a knihy???

Pre mňa bol Hobbit skvelý zážitok a počas filmu som sedel ticho a takmer bez dychu. Boloto impozantné. Kniha je skvelá a nemá zmysel ich porovnávať. Kniha je rozprávka a keby ju Jackson neprerobil na fantasy epos, tak by to zhliadlo len málo fanúšikov.

A mám pocit, že sme trochu OFFTOPICký.. :D

29.12.2012 17:07:07

ad film
Tak taky nevím jestli tahle debata patří sem. Každopádně já si sice film také užil a bavil se u něj, ale je pravda, že onu pohádkovou atmosféru knižního Hobita jsem naprosto postrádal. Vlastně to byl příběh hobita naroubovaný na LOTRa. Nebylo to zkrátka úplně to, na co jsem se tak těšil.

29.12.2012 18:46:12 | Upraveno autorem (porovnej)

morpheus
Původně jsem neměl v plánu reagovat na tvé příspěvky, které patří do jiného vlákna, ale nedá mi to.
V první řadě se zde vyjadřuješ, jako kdyby jsi psal na fórum na nějaké iDnes nebo podobné.
Za druhé, proč jsi vlastně kupoval hru Pán prstenů, která zdaleka není kopírováním předlohy Tolkiena a ten by se asi podle tebe měl obracet v hrobě, když by viděl, co FFG vytvořili. Vždyť oni si snad i vymýšlí nějaké postavy...
Za třetí, za sebe jsem velice rád, jakým způsobem film Jackson pojal a mile mě překvapil. Bál jsem se, že se zejména v první části budu docela nudit, ale nestalo se tak. Jen to co měl Radagast na hlavě, nebylo mým šálkem čaje :-).

29.12.2012 19:27:04

Lotr lcg
tak když si přečteš knižky lotra tak to co je použito v lcg je tam trochu naznačeno. To, že si vymysleli postavy je škoda, ale nemusím snima hrat. Na idnes nepíšu, nemám potřebu.

Jinak kritizuju film hobit a ne hru :-) to je velký rozdíl. Dojem z filmu mi nezkazí pocit z lcg, která je dost dobrá.

Nejsem jediný komu se to nelíbilo, ale zde to tak nevypada. Dívejte se na co chcete. :-)

Chvalme Jacksona a jeho tým!


29.12.2012 20:12:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Off topic...
Viděl jsem film včera. Byl jsem spokojen. Ne proto, že by to bylo perfektní, ale uvědomuju si, v jak zatraceně těžké situaci Jackson byl díky nekonzistenci pojetí obou knih. Hobit je prostě pohádka ve stejném fantasy světě. Fungovalo by to možná obráceně (kdyby začal pohádkovou atmosférou Hobita, a pak to epicky rozjel v Pánovi prstenů). Pokud zadáním bylo, že to patří do stejné série (stejní herci, stejný výpravný styl), tak pohádkovou atmosféru bylo těžké dodržet. To je jako by řekli kdysi Vávrovi - tvoje husitská trilogie byla super, natoč ve stejném stylu ještě Českého Honzu.

Film byl samozřejmě slabší, než Pán prstenů, protože děj zůstal pohádkový, a provedění nikoliv. Vím, že to působí jako chyba. Ale podle mne by působila jako chyba i kdyby to pojal jinak. Kdyby uzpůsobil děj, aby odpovídal akčnosti filmu. Nebo kdyby se vykašlal na Pána prstenů a prostě natočil tu pohádku, co Tolkien napsal. Jacksonovi věřím, filmařině rozumí a ví, co dělá (i když si morpheus možná myslí, že on tomu rozumí víc). Podle mne Hobitem musel nutně někoho nasrat. Že si vybral zrovna morphea a Spáčilovou - who cares :).

29.12.2012 22:29:33

PJ

Konec OFFTOPICu
Pánové, nedá se to číst. O filmu se, prosím, bavte v dedikovaném vlákně, a to SLUŠNĚ! Jakékoliv další jalové a/nebo vulgarismy obsahující příspěvky mažu se všemi důsledky z toho vyplývajícími!

30.12.2012 18:08:20

We Must Away, Ere Break of Day
Tak dnes jsem si to dal poprvé a já si nečetl předem karty questů a tak to, co se stalo po rychlém postupu do 2A/2B, to byl šrumec. Prostě, za chvilku 7 postav v pytli a já taky :-). V 6. kole konec, hrozba u obou "schizo hráčů" se vyšplhala nad 50.
Tak jaké poznatky a zkušenosti v plnění tohoto questu máte vy?
Ještě doplním, že jsem hrál s doporučenou sestavou karet, tak jak je v pravidlech. Jen jsem do každého balíčku přidal po jedné kartě (2 kopie)dle svého uvážení.

24.3.2013 17:08:23

Deth
Zatím jsem nehrál, ale mám to objednané. Prý to tématicky moc pěkně sedí.

24.3.2013 17:34:31

Parxel
Je to masakr, když do hry přijdou ve 2A/2B:
Tom - na trolly může útočit pouze jeden charakter, když se střetne s hráčem táhneš 1 sack kartu a stejně jako Bert a William je vrácen na konci bojové fáze do vynášecí oblasti
Bert - hráči nemohou hrát karty vybavení na trolly, při střetnutí s hráčem táhneš 1 sack kartu
William - trollové, kteří jsou ve vynášecí oblasti nemohou dostat zranění a táhneš 2 sack karty při střetnutí.
No a krom toho mají všichni po 3 hrozby, 5 sílu, 2 obranu a od 10 do 12 životů ;-). Veselí to chlapíci :-))). Jako nejhorší vidím právě ty karty sack. Protože charakter, který je v pytli,... je prostě v pytli :-( .

24.3.2013 19:56:20

Vybíráme z Bazaru

ISS Vanguard ENG + Personnel Files + obaly
ISS Vanguard ENG + Personnel Files + obaly
Akt. cena: 2500 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas