Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

The Hobbit: Over Hill and Under Hill

http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=3199
11.4.2012 18:28:10

...
Takže už se odchylujou od konceptu, že se hra bude týkat období (dějů) mimo hlavní dějovou linii Lotra a Hobita?

11.4.2012 19:22:07

halbarad
Tak ať koukám, jak koukám, žádnou informaci o tom, že by příběhy neměli být ze světa J.R.R. Tolkiena, jsem tam neviděl. Každopádně to vypadá, že změny v herních mechanismech se budou týkat pouze tohoto rozšíření a nebudou uplatnitelné v předchozích questech. Škoda Bilbo a Bilbo by fungovali dobře v secrecy decku.

11.4.2012 19:33:14

Hobit
Mno už se nemůžu dočkat, fajné propojení questů a nacházení zbraní..To si dám líbit. Koncept je zajímavý. Uvidíme jak bude providitelný a hratelný.

Každopádně bude film, tak bude reklama..:D Víc lidí si to koupí (Toť k důvodu) Naštěstí se ilustrátoři drží vlastní představivosti..

11.4.2012 20:05:47

Stepan
nevím jestli jsi Halbaradovu připomínku pochopil. Myslím že narážel na to, že FFG se vždycky snažila vyhnout hlavní dějové linii známé z Tolkienova díla a využívat období, kde bylo řečeno co se stalo, ale né jak se to stalo. Autorům to dává lepší manévrovací možnost pro vymýšlení questů.
S blížící se premierou prvního dílu Hobita je to od FFG dobrý marketingový tah.

12.4.2012 06:35:03

ad Lumirius
Jak prvý diel Hobbita? To nebude jeden film? =:o

Inak toto si asi nechám ujsť, na LotR-ovi sa mi páčia práve príbehy mimo hlavnú dejovú líniu :).

12.4.2012 07:42:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Acedrac
Jasně první díl. Snad sis nemyslel žeby producenti tak lehce vytěžili zlatý důl. A počítej s prodlouženýma verzema na Bluerayi či DVD a nezapomeň že to bude ve 3D.

12.4.2012 13:21:08

ad Lumirius
No hádam z toho neurobia trilógiu...či? Predĺžené verzie beriem :). A teším na ten film nenormálne :).

12.4.2012 13:39:08

Hobit
Film bude mít dvě části, to je potvrzené už léta.
A na expanzi se neskutečně těším, snad bude k dispozici kompletní 13 trpajzlíků...

12.4.2012 14:15:18

martannen
mno ja vnitrne doufam ze to vezmou za nejaky originalni konec. Jakoze napriklad budete zacinat s plnou squadrou trpasliku (s tim ze hlavni budou Bilbo, Gandalf, Thorin [ktery bude mit epickou abilitu ze tim ze se objetuje tak da nejaky boost], zbytek trpajzliku jako allies)
Tesim se na to jako malej a jsem fakt zvedavej za jaky konec to chytnou.

12.4.2012 17:44:15

.
http://fantasyflightgames.com/edge_minisite_sec.asp?eidm=129&esem=2&esum=212

The Hobbit: Over Hill and Under Hill also introduces five famous heroes, three copies of each player card, and an exciting new card type–treasures!

25.4.2012 14:01:42

hobbit
jsem zvedav.
nevite kdy přesně to má vyjít?

28.7.2012 22:50:56 | Upraveno autorem (porovnej)

2 morpheus
předpokládám, že těsně před, nebo souběžně s filmovým Hobitem

30.7.2012 12:21:15

Hobbit
Film bude mat tri casti :)

Peter Jackson to už nenápadně naznačoval na Comic Conu v San Diegu. Hobit mu pořádně nabobtnal a za 266 natáčecích dnů bylo pořízeno tolik materiálu, že z něj Jackson pohodlně sestříhá buď dva extra dlouhé filmy (opět se počítá s rozšířenými verzemi na DVD a BR), nebo rovnou tři díly. Znělo to jako řečičky, které filmové weby nepatřičně nafoukly, ale teď je situace jiná. Jackson možnost tří filmů navrhl studiu Warner a to je nápadem nadšené. Konec konců, něco podobného se stalo už s posledním dílem Harryho Pottera. Momentálně už prý zástupci Warneru, Jackson a scenáristky Fran Walsh a Phillippa Boyens zvažují možnosti, jak Hobita rozšířit na trilogii a kolik by to asi stálo. Předtím je však potřeba vyřešit praktické věci: třeba podepsat nové smlouvu s herci, kteří se upsali jen dvěma dílům. Taktéž to znamená, že už dříve plánované dotáčky, kterými se měl pouze dolaďovat druhý díl, budou výrazně rozsáhlejší. V létě 2013 by se tak herci vrátili na Nový Zéland na dva až tři měsíce. Otázkou taktéž zůstává, jakou by taková trilogie měla strukturu. Někteří se domnívají, že dvojka skončí bitvou pěti armád a trojka bude onen dávno plánovaný přemosťovací díl. Spíš ale dojde k tomu, že bude příběh Hobita prostě roztáhnutý na tři dějství a diváci tak namísto dvou velmi dlouhých dostanou tři rozumně dlouhé filmy. Nezapomínejme, že původně jednoduchý děj předlohy dostal výrazně větší rozmach díky zapracování Tolkienových poznámek a dodatků, ale i fantazie filmových tvůrců – přibyla třeba elfka Tauriel, která bude mít romanci s Bardem Lučištníkem, a kupa dalších motivů. Pokud tedy k rozdělení Hobita na trilogii opravdu dojde, vyvrcholením druhého dílu bude pravděpodobně zabití Šmaka a trojka se potom soustředí na bitvu pěti armád. To, co na první pohled vypadá jako rýžování na natěšených divácích, může skončit jako vítaný trojnásobný návrat do Středozemě. Počkejme si a uvidíme.

zatial sa to len dohaduje, ale neviem si predstavit ze by mu to zamietli.

30.7.2012 12:50:38

trilogie
HURRRÁÁÁÁ!!! :-) já vždycky upřednostňuju epiku nad krátkou hrací dobou :D

A už se těším na maraton Hobit+LotR. Klidně bych se byl ochoten nechat hybernovat a vzbudit až to bude celý na DVD...

30.7.2012 13:03:52

trilogia Hobit
To ze LotR trilogiu spravili ako tri filmy, to chapem. Ale rozdelit knihu, ktora je zhruba 1/3 z hociktoreho jedneho dielu LotR na tri, tak to si zasluzi riadny /facepalm. Zvlast ked v LotR filmoch bolo menej veci ako v knihach. A takisto bitchslap pre Jacksona/Warner.

30.7.2012 13:42:17 | Upraveno autorem (porovnej)

2 morpheus:
Uvádějí třetí kvartál, osobně bych tipoval, že poslední adventure pack vyjde v srpnu a v září pak po GEN conu první část Hobita (Over Hill and Under Hill) tak, aby jeho druhou polovinu (píšou o konci roku) stihli vydat současně s premiérou a mediálním humbukem první části filmového Hobita; tedy v cca polovině prosince. A samozřejmě u nás je ještě třeba počítat se zpožděním několika (tý)dnů.

30.7.2012 14:24:26

Ad vydání...
... tak FFG dnes uvolnili nové info o Hobitovi (a mimo jiné uvedli, že vyjde v USA v průběhu srpna; tedy asi při Gen Conu): http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=3449

30.7.2012 22:39:30

klaymen
Proč tě zkasírovat jen dvakrát, když tě můžou stáhnout třikrát? :)

1.8.2012 08:56:26

zgrywus
Pretoze ma nemusia skasirovat ani raz a namiesto toho im zasalutujem rovnako ako Wladyslaw Kozakiewicz sovietskym divakom po jeho vykone na olympiade v Moskve v 1980. :)

4.8.2012 08:15:55

nové karty
Co říkáte na nové karty z Hobita?

Beorn je ultimátní obránce/zabiják a netěším se, až mě zase napadne zahrát si solo trpaslíky, protože teď to teprve bude pořádné dilema koho hrát a nehrát, a to mám na mysli jak hrdiny, tak spojence. O Gandalfovi platí to stejné - je lepší starý či nový? Mám pocit, že nový, jelikož questy se s ním v sestavě pravděpodobně podaří dokončit rychleji, než se nadměrné zvyšování threatu stačí projevit.

A sféra Tactics nám výrazně posílila díky kartám Foe-Hammer a Goblin-cleaver.

4.9.2012 22:26:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Už aby tu byl...
Na tohle se moooc těším..Výprava do Středozemě dle mého gusta..

5.9.2012 21:10:45

hobit
nevíte kdy to bude k dostání v čr? čekám na to jak slepice na flus :-)

13.9.2012 21:25:52

druhá časť hobita "On the Doorstep" ohlásená
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=3563

14.9.2012 10:17:43

no jo
tak film bude brzo v kinech, tak FFG se můžou přetrhnout s vydáváním her na téma Hobit..

14.9.2012 23:09:53

We Must Away, Ere Break of Day
Tak jsem si zahrál Hobita, výše zmíněný scénář. Poskládal jsem Tactics+Lore tématický balík (vyšel jsem z pravidel a dodal některé karty z Mirkwood cyclu). Leadership a Spirit mi teď brázdí Anduinu, tak se mi nechtěl rozkládat...

Musím říct, že to si snad dělají... Ten quest je krvavá lázeň. Říkal jsem si, že si odpočinu od solo Anduin :-D Jaký byl ovšem můj omyl, když mi strčili do pytle Gimliho a pak pozabíjeli Noriho, Veteran Axehanda a následoval Ori. O threatu ani nemluvím. To už nepomohl ani chdák Gandalf, na kterého byli tři trolové poněkud moc...

Každopádně dejte vědět, jaké máte zkušenosti s tímhle questem ;-). Zatím jsem to zahrál jednou, takže uvidím, co se bude dát dělat...

4.10.2012 22:52:08

Vybíráme z Bazaru

Bitva o hrad Cimburk - nová
Bitva o hrad Cimburk - nová
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 17 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas