Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

The Hobbit: Over Hill and Under Hill

http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=3199
11.4.2012 18:28:10

Deth
A nepřide ti potom ještě karta "Rosted slowly"?

25.3.2013 08:57:31

Parxel
Conflitct at the Carrock jsem ještě nehrál, tak jsem na tuto smrtící karty (Rosted slowly) nenarazil.

Ne a ne a ne. Tak dnes dvakrát We Must Away, Ere Break Day, prostě bez šance. Opět s doporučenou sestavou ze zadní strany pravidel. Už aby to měli odehraný lidi, co provozují kanál http://www.youtube.com/feed/UCVKwveV9va6wBu1AkRIHB9w a já mohl shlédnout jejich video.

26.3.2013 16:24:21

Roast Mutton
http://www.cardgamedb.com/index.php/lotr/lord-of-the-rings-card-spoiler/_/the-hobbit/over-hill-and-under-hill/roast-mutton-ohauh
Prosím o vysvětlení (přeložení, neumím anglicky :-( ) tohoto textu "Any time players would place progress tokens on this quest, discard an equal number of cards from the encounter deck instead. " z karty 2B. Mně ten text stále, nějak tak, nedává smysl.
Děkuji.

26.3.2013 17:46:48

Deth
"Pokaždé pokud by hráč umístil žetony postupu na tento úkol, vyřaď místo toho stejný počet karet z balíčku setkání."

Mělo by to být správně ;)

26.3.2013 20:47:14

We Must Away, Ere Break Day
....a kdy tedy postoupím do 3A? Místo pokládání žetonů budu vyřazovat karty a kdy tam dám ten jeden potřebný žeton? Jedině nějakým eventem?

26.3.2013 22:01:14

Roast mutton
When Revealed: Add the set-aside Troll enemies and the Troll Cave to the staging area. Shuffle the encounter discard pile back into the encounter deck.
Forced: If there are no Troll enemies left in play, or if there are no cards left in the encounter deck, advance it to the next stage.
Any time players would place progress tokens on this quest, discard an equal number of cards from the encounter deck instead. (Progress is placed on the active location before triggering this effect.)

Při odhalení: Přidej odložené(?) zlobří (trollí) nepřátele a zlobří jeskyni do oblasti odhalení. Zamíchej odhazovací balíček setkání do balíčku setkání.
Nucené: Pokud nejsou žádní zbylí zlobři ve hře, nebo pokud nezbyly žádné karty v balíčku setkání, pokračuj k dalšímu úkolu.
...

Dále viz. níže

26.3.2013 22:18:31

Roast mutton
Vidím, že hezky vyřešili to, že se dá zlobrů buď zbavit přímo, nebo si stačí počkat na ráno.

26.3.2013 22:25:36

had

deth
Pokud budes mit v questu dost vysoky willpower, docela rychle encounter vylizes a tim se trolu zbavis.
pozn. vzhledem k tomu, že troly navazuješ od 23 až do 38, tak je dobré si threat hlídat tak, aby si měl navázaného max. 1
pozn. specialne pro tebe - v novych Faq jsou z tohoto questu upraveny karty klice a penezenky a uprava je pro tebe vyhodna. Nechci te premlouvat, ale juknul bych tam :)

27.3.2013 09:13:45 | Upraveno autorem (porovnej)

had, Martius
Hm, tak tedy nevím, jak jsem mohl tu větu přehlédnout. Je to naprosto jasné, dík.

had
Dobře, já na to mrknu. Dokonce i já se na to mrknu ;-).

27.3.2013 19:34:50

We Must Away, Ere Break Day - hotovo
Konečně jsem to dal. Ani se nemůžu dopočítat na kolikátý pokus se to povedlo, ale je dobojováno. Celkové skóre ve 2 schizo hře 172. Bylo to o fous. Hrozba u jedné sestavy hrdinů v době vítězství 48 a u druhé 47 :-). Vyhrál jsem díky vybití trollů.

30.3.2013 10:12:56 | Upraveno autorem (porovnej)

3. scénář Dungeons Deep and Caverns Dim?
Jaké jsou vaše zážitky, respektive zkušenosti s hraním tohoto scénáře? Já jsem to už nespočetně krát zkoušel, ale jen dvakrát jsem se dostal do 3B.
Už jsem pozměnil doporučený balíček pro hraní, následně po neúspěších i vyměnil jednoho hrdinu a tak odešel Glóin a byl nahrazen Dáinem Ironfoot. I tak stále prohry, zejména buď umřou všichni hrdinové nebo chudák Bilbo.

12.4.2013 10:53:58

had

Deth
Nevim, co mas za zasadni problem, ale za nejdulezitejsi faktor questu povazuji mit dost zdroju na Bilbovi /ty pridavas prstenem/, abys mohl pri neuspesnem hadani dodatecne brat karty ze sveho decku.

12.4.2013 12:08:44

Dungeons Deep and Caverns Dim
No, hrozba stoupá jako blázen, zejména když tomu pomůže ta správná karta zrady a samí Goblini ve hře.
Sám to vidím jako quest, který ze všech doposud hraných, je nejvíce o tom, co přijde do ruky a taky, co si člověk vytáhne z balíčku setkání. Hraji schizo 2, tak když se zadaří a přijdou za sebou 4 Goblini, je veselo apod.
Prostě chci si jen přečíst lehce nastíněný postup, jak tuto výpravu hrajete vy.

12.4.2013 15:55:50

Treasure karty
Měl bych dotaz, jakým způsobem hrajete treasure karty. V pravidlech je uvedeno, že je můžu použít, pokud jsem je objevil v předchozí hře a další scénář hraju se stejnou sestavou hrdinů. Jakým způsobem to hrajete vy? Stačí vám treasure karty najít jednou a pak už si je přisvojíte napořád, kdykoliv jedete se stejnou partou druhý scénář, nebo to hrajete jako "kampaň", tzn. že treasure karty používáte jen ve hře, která neprodleně následuje po objevení?

16.9.2013 21:14:42

had

libor
Hraji to ne jako kampan, ale kdyz je jednou mam, a hraji dalsi questy se stejnymi hrdiny, tak je pouzivam.

17.9.2013 08:41:54

had
Z pravidel mi to přišlo taky takhle míněný, ale říkal jsem si, že je trochu divný dát jednu povedenou hru nebo jednu hru podřídit tomu poklady získat a mít je už navždy. Na druhou stranu před dvěma dny jsem tomu tu hru fakt podřídil, dva trolly relativně snadno vybil a řek si, že do pokladů půjdu. Musel jsem čekat na pátý zdroj, přičemž ve chvíli, kdy jsem měl 4, přišla karta, která odhodí všechny Baggins zdroje a jelo se znovu. Troll měl 10 zranění, každý kolo mi odpravil jednoho ally a já mu to nesměl ani oplatit a každý kolo jsem jeden charakter obětoval. Atmosféra a duch Tolkiena dost trpěl, když jsem sledoval jednu postavu za druhou, jak hyne, a ostatní nečinně přihlížejí, aby pak mohli najít poklad v opuštěným doupěti. :) Takže resume, je splněno, poklady mám a víckrát to takhle podstupovat nechci :)

17.9.2013 22:14:39

to had
Ahoj, mám malý dotaz k tvému příspěvku. Pokladové karty z druhého dílu Hobbita (konkrétně Bilbův prsten) lze používat i v prvním dílu? Já myslel že v prvním je to o tom získat v prvním questu poklady (Glamdring, Orcrist a Sting), které se stejnou sestavou hrdinů použiju i v questech 2 a 3, ale že poklady z druhého Hobbita a Bilbo z druhého Hobbita patří jen ke scénářům z tohoto druhého dílu?

22.9.2013 00:33:09

had

bilbo
Bilba a jeho prsten hrajes v questech z Doorstepu. Prsten najde az ve 3. questu Over Hils a pak ho tedy dal pouzivas.

22.9.2013 06:48:19

Had
Já to tak chápal, stejně tak, že v prvním dílu musím použít Bilba, který v něm byl, jen mě zmátl právě tvůj příspěvek níže, že ve třetím questu 1.dílu snižuješ threat Prstenem, víš?
Jinak Hobita hraju až teď, zatím jsem jen použil hráčské karty, ale dobrodružství hraju až nyní, poklady jsem získal až napočtvrté a těším se, že je teď ve zbytku 1.dílu využiju :-)

22.9.2013 11:49:38

had

greyhound
Jestli je to prispevek z 12.4., tak tam pisi, ze prstenem pridavam Bilbovi zdroj.

22.9.2013 17:54:17

had
Jj, překlepl jsem se, jen mě zmátl ten prsten, protože jsem myslel, že karta prstenu je až ve druhém dílu, ale zatím to mám rozehrané, tak uvidím jak to je :-)

22.9.2013 19:17:58

Deth - Dungeons Deep and Caverns Dim
Hral jsem to solo a postavil balík tak, že ze 3 her po sobě jsem 3 dal. U tohohle questu musíš skladat balík uplně jinak než jsi normálně zvyklý ...

22.9.2013 19:52:12

treasure karty
nehrajete nějaký "house rules" na treasure karty. Mám pocit, že tady je tak trochu promarněný potenciál, kdy se hledání karet hra musí v podstatě jednou podřídit nebo to musí všechno náramně sednout (viz můj příspěvek 17.p.), a po jednom úspěchu mám treasure všechny, jen mi obohatí balíček a v dalších hrách 1.scénáře se s nima nemusím zabývat. Nezkoušeli jste někdo nějak "zjednodušit" pravidla na dosažení treasure karet v 1. questu a hrát to tak, že je můžu používat ve hře, která BEZPROSTŘEDNĚ následuje jejich získání (na způsob kampaně) a hrát třeba jen jeden nebo dva náhodně získáné předměty? Napadlo mě třeba vynechat Troll objective karty a nechat lokaci volně přístupnou, ale nevím, aby to quest příliš neovlivnilo z hlediska náročnosti.

2.10.2013 11:41:27

Překlad
Ahoj, narychlo jsem to nikde nenašel, tak to píšu sem. Pokud už to někde je, nasměrujte mě.
Nevíte jak je to s termínem (měsícem) vydaní překladu? Trpasluj už skoro bude přeložená celá, tak bych se jestě zeptal, jstli má cenu nejdřípe Trpasluj a až pak Hobity nebo jestli můžu rovnou skočit na Hobity. Díky za odpovědi. :D

25.7.2015 14:16:47

Blackfire
Nerad bych vypustil nějakou dezinformaci, ale tahle zpráva byla na facebooku k datu 8.6.:

Kdo se raduje hned po shlédnutí obrázku, tak toho musíme trochu přibrzdit. Zjišťovali jsme u FFG, kdy bychom mohli pokračovat s přípravou dalších rozšíření Pána prstenů a bylo nám sděleno, že tisky (v podstatě všeho = i případné dotisky toho, co už máme, kdyby se to vyprodalo) plánují nejdříve na druhý kvartál roku 2016.

Týká se třetího cykli Heirs of Numenor, ohledně Hobitů je v komentářích uveden termín třetí kvartál 2016

25.7.2015 14:26:45

Vybíráme z Bazaru

Make 'n' Break DE (nová, jazykově nezávislá)
Make 'n' Break DE (nová, jazykově nezávislá)
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas