Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Překlad

Karty jsou nádherné a textu na nich fůra.Chystá se to někdo přeložit(alespoň základní set)?
28.2.2011 16:52:08

nazev pouziteho fontu
Zdravim,

hraju si doma s prekladem nightmare decku do cz grafiky, ale nemuzu zatim najit font, kterym jsou na kartach napsane nazvy. nevite nekdo? text karet vypada na standartni times new roman, ale ty nazvy karet je neco jineho

11.10.2019 10:20:41

matrosh
Zkus Vafthrudnir

11.10.2019 10:31:54

@Froggery

diky je to on, ale nema ceskou diakritiku, takze budu asi muset vybrat jiny

19.10.2019 13:19:21

Budoucnost

Zdravím, nevíte jak to bude dál s překladem? Zda ještě něco vyjde, nebo už je to pro Blackfire ukončené a bude max něco ve fan komunitě ?diky

30.11.2019 18:44:06

nightmare deck 001 v cz grafice ve sekci ke stazeni
Ahoj

nahodil jsem do sekce ke stazeni prvni verzi karet nightmare deck stezka temnym hvozdem, pokud chcete mrknete na to a pripominky k pripadne spatne gramatice mi napiste do zprav. Snad se bude libit, font neni uplne identicky pac jsem nesehnal ceskou verzi, ale k hrani to snad staci. karty jsou jen v jpg, nasazet na tisk to uplne neumim. Dalsi asi budou nasledovat.

9.12.2019 14:54:59 | Upraveno autorem (porovnej)

nightmare deck 001 v cz grafice ve sekci ke stazeni

Diky, ja to ani nebudu tisknout a dam si to do OCTGN, super prace.

11.12.2019 12:23:15

nightmare deck 002 v sekci ke stazeni
Zdravim

do sekce ke stazeni jsem pridal nightmare karty v cz grafice ke scenari Po proudu Anduiny, pripadne poznamky ke gramatice do zprav, diky. Dalsi bude nasledovat.

2.2.2020 17:49:14

Voice of isengard

Nevie niekto ako to je ffg s tymto rosirenim? Ci to este reprintnu alebo uz vobec a ak hej ci to blackfire nasledne prelozi?

17.2.2020 06:29:05

envy55
Nevím, ale trošku se bojím, že FFG s Lord of the Rings lcg končí, sice tvrdili, že bude roční pauza a pak zas něco bude, ale nevím, tvůrci teď dělají na jiných věcech a přijde mi, že dotisky už moc nejsou, sám jsem si radši obstaral pár chybějících věcí ze zahraničí.

17.2.2020 08:06:30

Nebudou
No Michal z BF kdysi v JOUOB.castu říkal a tuším i někde psal,
jak to je z karetním Pánu prstenu, snad to sepíši cca dobře:

Prodejnost základní krabice a prvního cyklu je výborná, Khazad-dûmu a druhého cyklu je velmi dobrá a Dědiců Númenoru a třetího cyklu je nic moc. Lidem totiž většinou, to co vyšlo stačí a nemají potřebu kupovat všechny rozšíření a ti, co o to zájem mají, šli do anglické verze.

I když se BF nebrání dalšímu vydávání rozšíření v češtině, je zde problém ten, že FFG dělá reprinty (jednotlivých cyklů) zvlášť pro anglickou verzi a zvlášť pro ostatní jazyky … a reprint lokalizací pro relevantní navazující rozšíření, teď v plánu FFG nemá. Z toho taky vyplývá, že pokud FFG přestane tisknout lokalizace, tak končí i šance na nová rozšíření v češtině či reprinty těch již vydaných.
Šance, že něco nového v češtině vyjde sice je, ale momentálně není moc velká.

17.2.2020 09:00:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Voice of isengard

Velka vdaka za vycerpavajucu odpoved aj ked velka skoda ze pravdepodobne teda dalsie rozsirenia nebudu

17.2.2020 10:16:17

Přímý dotaz na Blackfire (přes FB)
"Dobrý den, můžu se prosím zpetat jak to je s plánovanými rozšířeními LotR LCG v české lokalizaci?"

BF: "Dobrý den, FFG nevyrábí v tuto chvíli žádné dotisky."

19.2.2020 13:16:45

...
Tak to vypadá, že další CZ expanze již nebudou. Michal Ert mi to sice neřekl na 100%, ale je to s největší pravděpodobností...

I když FFG dělá reprinty pořád...aktuálně skoro u všech edic je v zahraničí napsáno "očekáván dotisk" tak nevím...

Neplánuje se někdo z místních zdatných překladatelů pustit do přelepek na karty z toho, co v CZ nevyšlo?

Jako chápu, že je to masakr práce, ale zeptám se, zda mám zvážit dokoupení EN expanzí ze zahraničí...mám to jako hru s dětmi.

19.7.2020 11:46:27 | Upraveno autorem (porovnej)

.. Korenar
Řeším úplně stejný problém.. Že BF ještě něco vydá nedoufám... Mlží jen proto, aby doprodali základ a co vyšlo česky...a proč by dělali něco pro hráče,kteří doufali,že sběratelská hra bude sběratelská.... Dokup ze zahraničí by byla slušná rána a k tomu přelepky, do kterých se asi nikdo nepustí... Máme odehráno přes 1200her
... Je to fakt škoda...

19.7.2020 12:32:40

....
Já se prostě neumím rozhodnout....zda dokoupit něco v EN, nebo zůstat jen u toho, co vyšlo v CZ.

Říkám si, že herní balík klidně můžu pro děti nechat z CZ setů.....karty setkání mi v EN nevadí, to jim přeložim. Jde o to, že bychom si tak mohli projít další dobrodružství.

A nebo se na tuto hru už dále vykašlat a za ty peníze koupit něco nového :D

24.7.2020 14:22:03

Já už se rozhodl
a kupuji samostatné scénáře v angličtině a taky se pokusím dokompletovat ságu. Nemyslím si, že česky ještě něco vyjde. Poté se rozhodnu, jestli pokračovat i s jednotlivými deluxe expanzemi a k nim přidruženým cyklům. Pokud bude čas, tak se pokusím i o překlady, ale to bude běh na dlouhou trať.

13.10.2020 09:51:05

Komunitní překlad dalších rozšíření

Ahoj, neplánuje prosím náhodou někdo překlad dalších rozšíření? Oficiální česká verze s největší pravděpodobností skončila a bez překladu dalších balíčků máme smůlu.... a myslím, ze takových nás bude mnohem více...

Díky moc

J.

2.11.2020 13:22:58

Konec...
Přátelé, nic nekončí, jen se chystají velké změny, které zatím nemůžu komentovat, nicméně v horizontu několika měsíců snad budu moci říci více.
Takhle... pokračovat v tuto chvíli v nevydaných expanzích už nám FFG neumožní, ale... prostě Core Setů se určitě nezbavujte:)
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

2.11.2020 13:37:49

Michal-BF
Sakra a já doufal v konec, táhnout 2 LCG je docela náročné a ten LOTR žere místo a obaly fest, no to jsem zvědavý teda.

2.11.2020 13:49:05

pokračování
Že by konečně nahodili tu kampaň

2.11.2020 14:22:04

konec...
Vau, tak to je hodne zajimavy naznak/drb. Na anglickych forech je takova nalada, ze po poslednim "POD The Hunt for the Dreadnaught" vse konci a i Caleb Grace v podcastu rikal, ze na hre uz velmi dlouho nikdo nepracuje. No tak dalsich par mesicu napeti...

2.11.2020 15:06:48

Lipča
No právě,jsem si říkal koupím Dreadnaught a mám klid, maximálně jsem čekal druhou edici,aby se svezli s předpokládaným oživením zájmu o značku díky seriálu,a to už by mě nechalo v klidu,tak jsem zvědavý co to bude.

2.11.2020 15:09:13 | Upraveno autorem (porovnej)

To Michal - BF
Opravdu není možné naznačit něco malinko víc? Bude možné využít v zmíněné novince i všechna česky vydaná rozšíření nebo pouze Core set?

2.11.2020 15:17:00

Jilut
Nebude třeba se ničeho zbavovat. Opravdu to nemůžu nijak přiblížit, dokud to neudělají FFG.
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

2.11.2020 19:02:31

LOTR

Skusim si tipnut: LOTR magaziny :) V EN vysli tusim prve 4 cisla, v plane ich bolo 60 cisiel. V kazdom cisle bolo nejake nove dobrodruzstvo prip. scenar a spolu s prilohou cca 16-60 kariet ci tokeny. Keby to vyslo v CZ, bolo by to super.

Viac o magazine tu: https://www.lotrcardgamecollection.com

2.11.2020 21:00:40

Vybíráme z Bazaru

Na křídlech draků
Akt. cena: 880 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas