Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Pravidla jsou online!
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2054

Otázky a odpovědi Zatrolených hráčů: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Asv89te7OC7tdFZNV1d2anRxWTlKY2pfMkxHWUotR2c
15.3.2011 00:25:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Dotaz
Když Dunherem zaútočí díky své schopnosti na nějakou potvoru v staging area, útok se normálně vyhodnotí a ona tam zůstává do doby než jí thread pustí k hráči, nebo se po tomto útoku automaticky přiřadí k hráči co vlastní Dúnherema?

23.5.2011 14:37:06

rbx

sinuhet
moje oblibena postava. hraju tak, ze potvora zustava. on ma kone, je tedy rychly a muze delat tyto vypady.

23.5.2011 14:58:51

sinuhet
Souhlasím s rbx. I kdybys už v tu chvíli měl threat na to, aby po tobě šel, tak ve fázi útoku už stejně nemůže (pokud to nepovolí text na kartě).

23.5.2011 17:26:58

2 dotazy
1) jde v solo hře nějak využít karta Wandering Took (se schopností za akci sníží threat o 3 a přesune se druhému hráči, kterému o 3 threat zvýší)? Seslat jako normální postavu za dva zdroje je jasný, ale co ta jeho schopnost - v solo je nepoužitelná?

2) Treachery karta Caught in a web - když jí během hry zahrávám podruhé a už jí jednou na jednom hrdinovi mám, můžu jí znovu dát na toho samého hrdinu?

23.5.2011 23:02:55

2 další otázky
1) Navazuji na Kadaverovo vysvětlení controled attachment. Platí to i pro kartu Miner of the Iron Hills - ten také nemůže při příchodu do hry zrušit Caught in a web, přestože na jeho schopnosti není napsáno controled attachment, ale jen "discard 1 condition attachement from play". Podle mě ten při příchodu do hry web na hrdinovi discardovat může.

2) Když je na kartě Protector of Lorien napsáno - action: discard s card from your hand to give + 1 shield ..... lze odhodit 2 karty pro přiřazení 2 shields? Neboli obecně - pokud není action omezena textem na kartě 1x za kolo, lze action použít vícekrát?

23.5.2011 23:44:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Sinuhet
1) Abilita Wandering Tooka podle mě v solo hře nejde využít. Je to pak obyčejný charakter.

2) Myslím, že to dát na stejného hrdinu můžeš víckrát, pak se efekt stackuje (potřebuješ 4 resourcy místo 2 na nachystání)

3) Miner opravdu může odstranit Web.

4) Jo, jde.

23.5.2011 23:48:53

Aldarann
díky moc. Zatím vše na co jsem se ptal, hraju dobře, jen si vždycky potřebuji ověřit, že to hraju dobře. Ještě jednou dík.

23.5.2011 23:50:44

Sinuhet
Nemáš zač, taky mi to pomáhá vyjasnit si některé věci nad kterýma bych jinak asi nepřemýšlel a třeba i hrál blbě x)

23.5.2011 23:56:20

Dotazy
Tak zase něco obligátního před spánkem :-)

1) ve hře více hráčů - konkrétně 2 - můžu attachmenty sesílat na hero spoluhráče (např. Citade plate)? S tím souvisí i sesílání eventů (např. heal, zabránění útoku potvory nebo třeba seslání trapu na spoluhráčovu potvoru).

2) Treachery karta The necromancesrs reach - když jí v quest fázi vyložím - platí jedno poškození udělené všem exhausted charakterům i pro spoluhráčovy exhaustnuté charaktery?

24.5.2011 23:01:35

to Sinuhet
Celá hra je právě na takové interakci a silné spolupráci založená, takže určitě můžeš. V tom je právě celá krása té hry a kdyby to nešlo, tak by třeba Lore balík byl hodně slabý, protože by nemohl dohealovávat spoluhráčovy hrdiny. Samozřejmě díky tomu globální efekty na všechny exhaustnuté hrdiny apod. platí také na všechny hráče a ne jen na Tebe.

24.5.2011 23:26:16

Sinuhet
1) Jasně, od toho je to kooperačka.

2) Stojí tam všechny, takže všechny. (Jednou nám ve třech hráčích došly dvě v jednom kole a umřela nám půlka věcí na stole.)

24.5.2011 23:47:01 | Upraveno autorem (porovnej)

HanSolo Players
Tak mám odehráné nějaké solo hry,zatím za tři frakce a u prvního questu,musím říct že to je pořádná fuška...
Lore:dost obtížné tak 30/70 pro necromancera tři důležité karty zahrané v pravou chvíli:Self Preservation,Forest Snare pro blok Ungoliant,a dobře načasovaný Gandalf.S dobrým využitím schopnosti Denethora.
Tactics: Nehratelné po objevení více lokací v staging area a pokud jsme v nějaké lokaci nepřekonatelné zvyšovaní threatu,zatím žadné vítězství,Slabá willpower postav nemožnost zvýšení,Necromancer se směje.
Leadership:Paráda vždy plná uspěšnost.Dobrá symbioza postav,schopnost Aragorna.Dále karty pro jako steward of gondor pro source,celebrían"s stone pro willpower hero a dále super alíci jako faramir a brok ironfist dělají Elrondovi a Bílé radě radost.Převahu hráč získavá při dobrém rozložení karet skoro okamžitě.A pokud přijde Ufthak?-Což takhle dát si špenát v podobě Grim Resolve :-).
Jestli máte podobné zkušenosti nebo jiné postřehy napište budu rád.

25.5.2011 10:07:42

Solo
No já solo hraju jako kombinaci 2 sfér. A s hodně přebranými balíčky, takž určitě ne s 50 ti kartama, ale tak s 35ti - 40ti. Pak mám slušnou šanci to dát.

Pokud hrajeme 2 je to o něčem jiným a i balíčky máme větší - kolem 40-45 karet. U obou s 50 ti je to podle mě těžko hratelný.

Takže asi tak, jinak nás to po cca měsíci hraní baví pořád stejně, je to prostě super hra jen se těším na další rozšíření, abych prvně mohl dopilovat balíčky a později snad i balíčky konstruovat podle taktiky, jak chci hrát. Takže bych potřeboval tak ještě jednou tolik karet :-))

25.5.2011 10:48:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Sinuhet
Jasně kombinace 2 sfér mě teprve čeká určitě bude zajímavá tvorba takového balíku,jen jsem ukázal jak si vedou samostatné sféry v questu.Jsem zvědavý na další rozšíření jestli autoři k této nevýhodě přihlídnou,moc se těším na nové karty.

25.5.2011 11:39:10

to Mormacar
Jelikož je tahle hra primárně určená pro dva hráče, tak pochybuju, že budou rozšíření řešit slabost jednotlivých sfér, kdyby hrály samostatně. Třeba Lore je podle mě samotný dost k ničemu, ale když hraje Lore balík s dalším hráčem, tak je díky možnostem léčení hodně dobrý. Raději si najdi druhého hráče, než abys spoléhal na nějakou optimalizaci jednotlivých sfér do solo hry. A navíc z toho budeš mít ještě znásobený zážitek :-)

25.5.2011 13:07:05

Solo Mormacar
I pro solo si zkus zkombinovat dvě sféry a uvidíš, že je to zábava to poslepovat .... a kombinací 2 různých sfér je hodně, takže máš spoustu možností jak si vyhrát i sám. Ale opravdu vybírej jen užitečný karty, proto že jinak budeš dostávat na řiť.

Jasný, že ve dvou je to zase jinej level, komunikace, pomáhání si, radění se a hledání co zrovna udělat .... mazec. Oboje varianty solo i ve dvou jsou ale dobrý, ale volím na co mám zrovna chuť. Včera jsem to hrál poprvé se synkem a když jsme v jedenáct končili, tak i potom co nás zabil Spawn, jsme byli totálně happy ze hry a nádherně uspokojení ze super zážitku. Tu hru jsme hráli cca 2 hodiny a bavili se celou dobu .....

25.5.2011 14:00:51

To Sinuhet a Kadaver
Díky za názory a Kadaverovi dneska za super zabavu v Mansions,já ti tu vítěznou serii zatrhnu :-)

25.5.2011 22:27:48

Dotaz
Když kartu Hummerhorns zahraju jako shadow efekt, vítězné body se za ní nedají počítat, že?

26.5.2011 08:50:17

Sinuhet
Ne, bohužel nedají x)

26.5.2011 10:17:47

Max počet karet v ruce
teď mě napadlo, je nějak omezen počet karet v ruce? Nějak jsem na to nikde nenarazil ....

26.5.2011 15:55:26

Sinuhet
Počet karet není omezen.

26.5.2011 15:58:59

tvorba balíku.
Kolik teda těch karet při tvorbě balíku má být? Já v pravidlech vidím minimálně 50.

28.5.2011 17:36:13

Thalin a Lokace
Thalin:
Funguje tak že pokud se účastní Questu tak dá jedno poškození právě odkrýtým příšerám? Ne těm co jsou již ve stagin area z předchozích kol?

Lokace
Bere se za prozkoumanou (odstraní se ze staging area) i když nebyla aktivní? Třeba přes Snowbourn Scouta či jiné efekty?

28.5.2011 18:34:09

Lapcis, Lumirius
Balík by měl mít minimálně 50 karet (s jedním CS u jednobarevného to ale nejde).

Thalin dává zranění jen novým obludám, které příjdou do staging area v quest fázi.

My hrajeme, že pokud lokace ve staging area má dostatek stopiček, tak jde pryč.

28.5.2011 18:41:09

Alda
No že tu někteří lidi píšou, že to hrajou s 35-45 kartama, což by se nemělo:)

28.5.2011 19:12:40

Vybíráme z Bazaru

Prodej Marco Polo česky včetně insertu
Prodej Marco Polo česky včetně insertu
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 12 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas