Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Pravidla jsou online!
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2054

Otázky a odpovědi Zatrolených hráčů: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Asv89te7OC7tdFZNV1d2anRxWTlKY2pfMkxHWUotR2c
15.3.2011 00:25:12 | Upraveno autorem (porovnej)

skipp25
Já to tedy chápu úplně jinak než ty. Threat si zvýšíš o 3 ty, pokud je útok nebráněný. Nejde o hrozbu, kterou máš na mysli ty.

12.8.2011 20:43:46

Deth
JJ myslel som, ze to takto nejako bude, ze proste si + k tomu len tak mazni 3 k threatu ale ten wording ma poplietol.

12.8.2011 20:48:16

Obtiaznost
Inak to, ze je tazke porazit hru, prameni "imo" z toho, ze by vam FFG rada predala este jednu kopiu core setu :). A myslim, ze by sa kazdopadne malo hrat z 50. karetnym deckom, je to proste minimum.

12.8.2011 20:52:45 | Upraveno autorem (porovnej)

skipp25
Já to řešil proxy kartama. Distribuce v adventure balíčcích už je OK. A je pravda že s méně než 50 kartama je ta hra hodně lehká, přijde ti přesně co má.

13.8.2011 09:23:10

Proxy
Tedy musím přiznat, že to mám proxy komplet, ale s padesáti nejlepšími kartami, by to mělo být jednoduší než se 40-ti plívami, ne? Problém, že se mi ani nechce balíček vylepšovat, protože borec je ten kdo hru porazí s největším lama balíčkem. Trošku nešikovné mi přijde počítání skóre. Nedokážu ale říci, co mi na něm vadí nejvíce. Asi to, že má nesmírně malé rozpětí. Prostě + - jedno zranění na hrdinovi by asi nemělo rozhodovat, treat (myšleno v podstatě počet kol) se taky moc neliší, tedy kromě spirit balíčku.
PS: Napočtvrté jsem porazil s Lore balíčkem 1. scénář. Spirit i Tactics mě přišli o dost jednodušší.

13.8.2011 16:14:39

Sneak attack
Tak ja som robil deck okolo sneak attacku na faramira a gnadalfa. Celko sranda ked len tak vyleti faramir a poprihadzuje stopy na quest :D.

Ale planujem urobit hunterov deck ( ti co hravali lotr tcg od decipheru vedia o com tocim, pzn. dauntless hunter).

To jest Aragorn, gimli a legolas.
Uvidime co to da. Sice som skuseny kartar ( magic, lotr turnajovo hromada hier kartoviek rekreacne ) ale toto ma laka tou pribehovostou. A preto sa zameriam pri stavbe deckov na nejaku tu pribehovost a to najma pri solitaire.

Inak hraci z KE, PO a okolia???

13.8.2011 21:09:37

Steward of gondor
chtel jsem se zeptat jestli kdyz je na karte napsano ze exhaustuji steward of gondor, zdalipak je tim mysleno jen tuhle equip kartu nebo celeho hrdinu (zatim jsem exhaustoval hrdinu protoze jinak by to bylo moc silne, ale vrta mi to hlavou)

Jinak co se tyce proxovani, ja jsem v tomhle formatu zastance toho ze se hraje jenom s kartamy ktere muzete ziskat tim ze si vysle rozsireni koupite prave jednou. Takze zadne ze si koupit 2x core a karty co byly malokrat si znasobim :) ale to je jenom muj pristup.

13.8.2011 22:25:42

FALCO
(1.12) Exhaustion and Attachments
Attachments and the card to which they are attached
exhaust and ready independent of one another.
Example: Steward of Gondor (CORE 26) reads,
"Action: Exhaust Steward of Gondor to...." Using
this action only exhausts the Steward of Gondor card,
not the hero to which it is attached. Additionally,
exhausting the hero to which Steward of Gondor is
attached does not exhaust the Steward of Gondor card.

Pocuj stiahni si toto:

http://www.fantasyflightgames.com/ffg_content/lotr-lcg/support/lotr-lcg-faq-low-res.pdf

Dufam, ze som ti pomohol.

13.8.2011 22:45:43

skipp25
dik, v tom pripade jsem nekolik karet hral blbe, ale takhle mi to prijde strasne silne teda. Treba ten steward muze byt prakticky zadarmo.

13.8.2011 22:56:55

Falco
Ako stary tcg player ti poviem tolko:

Ano je to pecka a ano je to jedna z karat ktora ma okamzite zaujala, podobne ako theodred ci aragorn.

No on sa zaplati sam. A v dalsich kolach ti dava velku vyhodu.

" Niekto predsa musi po Denethorovi prevziat zezlo :D "

13.8.2011 23:08:11 | Upraveno autorem (porovnej)

skipp25
jako jak jsi psal drive tak Sneak attack s faramirem a gandalfem je proste zasadni zalezitost. Pritelkyne hraje combat/ leader a ja supportim lore/spirit. Jenom kdyz koukam jaky maji hraci tady skore :D rikam si ze je malo gandalfu :D.

13.8.2011 23:43:00

Playsety
Ono chystam sa kupit este 1-2 kopie core setu postupne. Mna stale na TCG/CCG/LCG bavil najviac deck building a testovanie. Rad mam z coho vyberat a dobre viem co znamena zazitok z hry ak je v decku vsetko tak ako ma byt. Nerad som obmedzeny poctom a chcem aby som mal po ruke playset. Clovek si povie, ze naco ked to nehram sutazne. No na to mam len jednu odpoved, zazitok. Je to uplne o inom ked mas v decku playset kariet na ktorych stavias podstatu balicku. Na druhu stranu si proste vies urobit proxi, ale ja osobne proste proxiny neznasam.

A to, ze budu vychadzat expansion packy. No FFG niesu sprosty a preto dolezite a najhratelnejsie karty budu stale v core a v obmedzenom pocte. Warhammer LCG napr.

13.8.2011 23:58:28 | Upraveno autorem (porovnej)

skipp25
ja to celkem chapu, ale beru jako challenge udelat zajimavy balik s tim co mam "normalne" :) nicmene vubec neodsuzuje hrace co si poridi dany pack vickrat kvuli zajimavym kartam (jinak proxiny taky nesnasim).

14.8.2011 00:08:44

when revealed
Jedna začátečnická otázka jen pro potvrzení, že to hrajeme správně - když jako shadow karta je otočena karta se when revealed efektem a tato karta na sobě nemá shadow efekt, předpokládám že se nehraje a odhodí se bez efektu do discard balíku encounter karet. Je tak?

15.8.2011 10:29:56

Sinuhet
Ano, je to tak. Když jako shadow kartu lízneš třeba Treacher kartu (nemá shadow effect, aspoň myslim), tak ji odhodíš a žádný efekt nenastane.

15.8.2011 10:39:14

Sinuhet, Odulin
pokud na kartě není Shadows bere se to jako by karta byla bez textu.

15.8.2011 10:51:10

neoficiální FAQ
Nevím jestli to tu bylo, ale mi pomohly zodpovědět dotaz s Dol Guldurem:
http://www.kaybee.org/kirk/LoTR_LCG_Cards_and_FAQs.pdf

15.8.2011 11:45:34

Citadel Plate; jak na ní?
Mám dotaz ke kartě „Citadel Plate“ (40. z Core setu); její text je „Attach to Hero. Restricted. Attached hero gets +4 Hit Points“. Znamená to, že když jí dám třeba na Aragorna, který již tři životy ztratil (takže aktuálně má 2/5), tak má rázem 2/9 či se doplní i ty životy (takže má 6/9) nebo prostě přidá + 4HP k aktuálně platným (takže Aragorn bude mít 6/6) či se životy na brnění počítají odděleně, takže to bude Aragorn 2/5 a brnění 4/4 a bude primárně příští zásahy ubírat nejprve z brnění? Pokud platí varianta 2/9, jak se s ní dá hrát, když by bylo ji po zahrání stejně nejprve „nabít“ životy, což by byl problém a na dlouho i pokud je ve hře zároveň i Glorfingel?

A s tím tak trochu souvisí i můj následující dotaz, karty (vynechám-li omezení na dvě restricted na postavu a jedno provedení téže unique karty ve hře) můžu na postavy dávat „bez logiky“ čili klidně dvě brnění na jednu postavu, dvě restricted blade of Gondolin + 3 sekery na druhou apod.?

Předem děkuji za případné odpovědi...

16.8.2011 12:51:31

DaViD82
Ad 1) Citadel plate dává + 4 Hit Points, takže zvyšuje jen počet Hit Pointů hrdiny, čili na Damage žetony se vůbec nesahá. Když má například hrdina 2 životy z 5 (čili 3 damage žetony), tak po nasazení zbroje bude mít 9 Hit pointů a stále ty 3 damage žetony. Když se na to budeš koukat z pohledu zbývajících životů takže před nasazením měl 2 životy z 5 a po nasazení 6/9.;)

Ad 2) Ano můžeš i "nelogicky" dávat 2 x citadel plate na jednu postavu

16.8.2011 13:30:30

Odulin
Ehm, no vida... Každopádně díky.

16.8.2011 14:14:34 | Upraveno autorem (porovnej)

DaViD82
Ty karty jsou restricted, cili to nejde a kdyby to slo, tak by to mohlo byt v nekterych pripadech moc silne. Mit 2x armor, ktere daji v souctu 8 zivotu je proste moc. Proto jsou nekdy karty restricted. :-)

16.8.2011 18:29:54

restricted
Ale jde to;) Pravidla:"Some attachments have the restricted keyword. A
character can never have more than 2 attachments
with the restricted keyword attached......"

Tématický to moc není, ale kolikrát už mi to přišlo vhod;)

16.8.2011 19:06:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Odulin
Z toho co tu cituješ myslím jasně vyplývá, že charakter nemůže mít víc než dva restricted attachmenty. Ale řekl bych že se nemluví o dvou těch samých, ale obecně o restricted attachmentech :-)

16.8.2011 19:13:19 | Upraveno autorem (porovnej)

restricted
Jj, ale žádný omezující pravidlo na dva stejný restricted attachmenty není, tak nevidím důvod proč to nepoužívat.;)

16.8.2011 19:15:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Odulin
Prostě 2 citadel platy na sebe nenavleču, i kdyby mě měl troll zabít :-)

16.8.2011 19:19:56

Vybíráme z Bazaru

Talisman: Dobrodružství meče a magie Čtvrtá edice
Talisman: Dobrodružství meče a magie Čtvrtá edice
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas