Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Pravidla jsou online!
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2054

Otázky a odpovědi Zatrolených hráčů: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Asv89te7OC7tdFZNV1d2anRxWTlKY2pfMkxHWUotR2c
15.3.2011 00:25:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Sinuhet
Nikoliv. Pokud máš na lokaci 8 tak prostě 8 progress tokenů. Množství tokenů dáváš tolik, o kolik převýšil tvůj willpower celkový threat. A ještě k tomu můžeš přidat nějaké bonusy. Například jeden typ ally karty u Leadership dává 1 progres token na quest pokaždé když jde do questu automaticky. Podobně Legolas když, zabije potvoru může přidat progress tokeny.

28.4.2011 22:36:48

Vasekre
Byls o pár minut rychlejší, jak sleduju.

28.4.2011 22:38:06

jasné
jasné, děkuji .... vždy tolik progress tokenů, o kolik je součet willpower větší než součet threatu. Zároveň jste mi odpověděli na další dotaz, jestli na quest můžou jen heroes nebo i allies - můžou :-)

28.4.2011 23:08:51

Steward of Gondor
Tato karta se mi zdá hodně silná ... pokud tomu dobře rozumím, každé kolo mi pro hrdinu zajišťuje 3 tokeny zdrojů. Jen se chci zeptat - když jí exhaust pro 2 zdroje navíc, nemusím zároveň exhaust i hrdinu, že?

28.4.2011 23:37:45

Sinuhet
Ne, exhaustneš pouze Steward of Gondor. Aby musel exhaustnout charakter tak by to ta karta na sobě musel mít přímo napsané.
Pokud na to nezapomeneš, tak ti ti dva žetony navíc přidá. :)

28.4.2011 23:56:36

Vasekre
nezapomenu - jen díky tomu jsem měl včera nějakou šanci přežít :-). Začátek byl drsnej, přísly hned na začátku tuhý potvory a Aragorn byl skoro mrtvej. Jak se ve 3-4 kole začali sypat díky Stewardovi zdroje, naházel jsem allies a pak už se to slušně rozjelo a ovládl jsem situaci.

29.4.2011 12:17:08

.
zda se mi ze opravdu delam neco spatne:(kdyz nejakou postavou branim tak s ni nesmim utocit ze?je unavena stejne tak kdyz plni quest tak s ni uz nic nemuzu delat ze?nebo je to v jednom hraci opravdu orisek?

29.4.2011 19:15:29 | Upraveno autorem (porovnej)

undefend
Co se stane pokud nikoho neurčím aby bránil útok? Kdo dostává poškození? Vybraný hero?

29.4.2011 19:24:23

SockaM
Postavy musíš vyčerpat aby mohli plnit quest, bránit a útočit. To znamená, že s postavou se kterou půjdeš na quest už nemůžeš útočit ani bránit. Ledaže bys jí nějak zotavil.
V jednom hráči je ta hra opravdu celkem těžká. Alespoň se základními balíčky. Potom když kombinuješ různé sféry, tak je to lepší.

Sinuhet:
Pokud nebráníš, tak si musíš vybrat jednoho hrdinu a ten obdrží veškeré zranění.

29.4.2011 19:25:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Vasekre
Díky :-)

29.4.2011 19:32:14

Dotázek
Když si na počátku fáze č.5 - Encounter - zvolím útok na jednu z potvor v staging area - přiřadím např 2 útočníky - vyhodnotí se boj hned nebo hra pokračuje engagement checkem a tento boj se vyhodnocuje až ve fázi č.6 - combat po vyhodnocení útoku nepřátel v kroku, kdy má hráč příležitost "strike back" a útočí hráč?

1.5.2011 20:34:06

Sinuhet
V encounter fázi nemůžeš útočit. Útočíš až po útoku nepřátel v combat fázi.
To znamená, že v encounter si vybereš pouze dobrovolně jednoho nepřítele a poté jsou zbylí nepřátelé přiřazení automaticky. Soboj je až po této fázi. A do staging area můžeš zaútočit pouze Dunherem a to ve fázi Combat po útoku nepřátel.

1.5.2011 21:11:38

Dotaz
"karta „Beorn’s Path“ nemůže být splněna, dokud je ve hře jakákoli karta „Ungoliant’s Spawn“" ...... co je myšleno tím dokud je ve hře? Myšleno na stole nebo i v encounter balíčku?

2.5.2011 14:43:57

Beorn's path
Mysleno je tim na stole. karty v encounter balicku, discard balicku encounter karet, hracovo balicku, discardu i ruce jsou mimo hru (out of play)

2.5.2011 15:00:39

Vasekre
Díky, už jsem se lekl že budu čekat než to přijde do hry :-)

2.5.2011 15:35:04

Vasekre
Prosím tě ještě jednou k tý fázi, kdy mám možnost si vybrat 1 potvoru ve staging area a na ní zaútočit. Psal jsi, že na tu vybranou potvoru útočím až po útoku ostatních potvor na mě, tomu rozumím. Mám tomu rozumět ale i tak, že ona vybraná potvora neútočí a čeká až na můj útok (samozřejmě ostatní pokud nějaké jsou útočí ...). Je to tak správně?

2.5.2011 21:26:43

Sinuhet
Teď ti přesně nerozumím, ale napíšu ti průběh těch dvou fází, které jsou pro nás podstatné. :)
Je to takhle:
5. fáze - encounter phase
V této fázi si každý hráč může ze staging area vybrat jednoho nepřítele a přiřadit k sobě.
Poté se můžou hrát různé akce hráčů.
Teď se udělá automatické přiřazování a to probíhá dokud nejsou přiřazeni všichni možní nepřátelé.
A teď můžou hrát hráči různé akce.

6. fáze - combat phase
Jako první dostane každý přiřazený nepřítel shadow kartu.
Teď vyhodnotí první hráč všechny útoky nepřátel, kteří jsou k němu přiřazení.
Poté vyhodnotí ostatní hráči v pořadí útoky nepřátel, kteří jsou k nim přiřazení.
Po útoku nepřátel vyhodnotí první hráč všechny útoky proti svým nepřátelům.
Poté vyhodnotí ostatní hráči všechny útoky proti svým nepřátelům.

7. refresh phase

2.5.2011 21:51:48

solo
Zkusím to co jsi psal aplikovat na solo hru:

6.
Jako první dostane každý přiřazený nepřítel shadow kartu.
Teď vyhodnotí první hráč všechny útoky nepřátel, kteří jsou k němu přiřazení - takže i té potvory, co jsem si jí vybral já a ve fázi 5 přiřadil. Jedná se tedy v podstatě jen o výběr potvory (v solo hře takřka bezvýznamný, protože ona na mě stejně bude útočit).

Po útoku nepřátel vyhodnotí první hráč všechny útoky proti svým nepřátelům - neboli všichni netaplí (non exhaust) hrdinové můžou na vybranou potvoru co je přiřazena útočit.

Je tak?

2.5.2011 21:57:19

Sinuhet
Ano. To dobrovolné přiřazení se může hodit v případě, že máš nepřítele s vysokou threat cenou a jinak by tam zůstala a mohla škodit více, než kdybys s ní bojoval.

Nejen hrdinové ale i alíci, tudíž všechny nevyčerpané (netaplé) charaktery mohou útočit. :)

2.5.2011 22:12:11

ok
díky, já jen aby se mi tu doma nevyvinula nějaká zvláštní mutace Lotra :-)

2.5.2011 22:14:34

Sinuhet
Není zač. ;)

2.5.2011 22:26:43

vasekre
pockat ted me neco zarazilo kdyz mam threat treba v prvnim kole 30 a hned se prvni encounter karta se otoci neco jako je Ungoliant´s Spawn(32) tak mam akorat smulu ne?
stejne s tou priserou se v pristim kole utkam ne?pripominam ze hraju v jednom hraci...
a jeste mi vrta jedna vec hlavou proc treba u karty Hummerhorns je dole victory 5?to je jenom do zaverecneho score?
A jeste me zajma jakou vyhodu ma hrdina nebo allik kdyz je Ranged?

3.5.2011 10:12:27

Socka
1) ano, časem se s ní utkáš, pokud si ji "nepřitáhneš" dobrovolně
2) ano, Victory se připočítává k celkovému skóre
3) Ranged znamená, že charakter může útočit na potvory, které jsou engaged s jiným hráčem

3.5.2011 10:24:54

Eyron
jak jako casem?az kdyz ja budu mit threat 32?nebo proste v pristim kole?a kdy a jak se voli pritahnout dobrovolne?

3.5.2011 10:32:34

Eyron
"2) ano, Victory se připočítává k celkovému skóre" - nemyslel jsi odečítá? Já měl doposud za to, že čím míň bodů tím si hrál lépe a ne čím víc bodů tím líp.

3.5.2011 10:36:57

Vybíráme z Bazaru

Rialto (CZ)
Rialto (CZ)
Akt. cena: 13 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas