Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kolik bodů jste nahráli?

Napadlo mě, že bychom si do této diskuze mohli zapisovat kolik se komu povedlo uhrát bodů. Bude to myslím dobrá motivace...
25.4.2011 17:48:55

to acedrac
2. quest - Tak to jsi me moc nepotesil. :-) Je mi jasne, ze mit nizky threat je vcelku zaklad, protoze pak mas cas se na trolla pripravit, ale kdyz mas threat od zacatku 30, tak na tebe nabehne hned ten prvni a to je dost problem, prtooze v prvni runde je clovek rad, ze zahraje vubec ally na blok, natoz ho jeste necim drtit. :-) Sit to resi, ale cloveku musi prijit a kdyz jsou v Core 2 a nemas primarne Lore balik, ze bys mel dve postavy, nic moc.

3. Jeste dotaz k tem predmetu. Zacina hra, mam vsechno rozlozene a prvni co udelam je, ze na ty predmety dam tri karty. Kdyz je to when revealed effect, vyhodnocuje se nebo se zahodi bez efektu?

Takze na nazgula potrebuju dve postavy. Jedna ji blokuje a druha pred nim zdrha, jestli jsem to pochopil dobre. Taky pekny kousek.

17.1.2012 12:16:15

had

Nazgul, objecty
Nazgul - po splnění shadow efektu z karty, vybereš a discartuješ charaktera. Tzn. pokud tam není shadow efekt, tak nic nevybíráš, a pokud ano, tak vybrat můžeš i charaktera, který nebojuje s Nazgulem a tudíž útok není undefended. pozn. dle FAQ na něj nejdou navazovat attachmenty, např. síť.
Objective karty - volné jsou až v okamžiku, kdy je lokace prošlá /splněna/ a nepřítel zabit - nestačí tedy nepřítele navázat anebo na lokaci cestovat.
When revealed se hned vyhodnotí.

17.1.2012 14:44:21

to had
To mi je jasne, ze se da blokovat i jinou postavou, to ani neresim, kazdopadne mi slo o to, ze se to neda obelstit trikem, ze deklaruju blokera, cili nazgul je zblokovany, pak prichazi faze vyhodnoceni shadow karty, je na ni shadow efekt, takze zahodim blokera, ale tim, ze uz jsem ten blok udelal, tak ten nazgul vlastne blokovany byl.
Tento trik nejde, cili neni co resit. :-)
To ze na nej nejde hodit attachement, to je dost podpasovka a nevim, jestli ma na sobe neco takoveho napsaneho, je mozne, ze ho erratovali nebo tak, kazdopadne to je spis otazka toho, jak se s nim potom poprat a vypada to, ze dost nemile.

Jinak co se objective karet tyce, tak to je asi dost velka zmena, protoze to jsme takhle nehrali. Mel jsem za to, ze staci to monstrum ze staging area vzit a pripadit k nekomu a uz je to pouzitelne.

17.1.2012 17:21:55

ad had - objectives
"Jinak co se objective karet tyce, tak to je asi dost velka zmena, protoze to jsme takhle nehrali. Mel jsem za to, ze staci to monstrum ze staging area vzit a pripadit k nekomu a uz je to pouzitelne."

Presne takto ZLE sme to hrali aj my :(. Had, vieš mi povedať kde to nájdem v pravidlách?
--EDIT:
Aha už som to našiel , je to na str. 24, kde je vlastne vysvetlený Guarded keyword.

Skrátka v tejto hre je toho toľko, že je skoro isté, že sa niečo nehrá správne :).

17.1.2012 22:06:28 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac
Myslim si, ze oproti jinym zajetym karetnim hram to je porad tresnicka na dortu. Spis ze neexistuje nejaky oficialni jugde nebo neco takoveho, jen nejaka forma FAQ. Ta hra ma hodne naslapnuto byt vysoko v zebricku, fakt ma velky potencial, ale jestli to nekdy bude na turnajove hrani nebo podobne, to se zatim neda s jistotou rict. :-) Ale rozhodne se mi libi ta variabilita, moznosti atp. Jedine, co si myslim, ze byl asi krok vedle byly songy, ktere rozsiruji prislusnost k jinym narodum = selsky rozsiruji barevnost hrdinu.

18.1.2012 07:43:13

Vojtech Musil
no ja si zase myslím že Songy byly úžasná věc protože mužeš udělat parádní multisferové balíky, tyhle karty tahle hra právě potřebovala, jinak by to bylo jen o určitém kombu hrdinů.

Zkusme tuhle diskuzi přesunout někde jinde, přece jen je to docela mimo téma. Sám jsem si říkal kolik kdo nahrál bodů a ony se tu řeší pravidla :-)

18.1.2012 08:06:21

had

The Seventh Level
Dal jsem si dnes tento trojkový quest se svým starším Eaglovým balíkem Thalin, Boromir a Theodred ještě bez nových karet. Skore 49+130, celkem fuška, orlové s threatem aspoň jedna vždy vypomáhali v questu. Výborně proti goblinům se ukázal Thalin - dal 1 damage a pak se proti nim bránil Gondorian Spearman, takže beze ztrát hynuli dvouživotoví skřeti. Jinak celkem na trojkovou obtížnost docela hustý.

19.1.2012 18:25:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Passage through Mirkwood
Mám postavený trpasličí balíček a hrdiny Dain, Gloin a Bifur. Prozatím první scénář a výsledné skóre 102 (Threat 27 + 5 zranění na hrdinech + 7 kol). Zaujala mě karta Narvi´s Belt a i díky ní můžu hrát karty jako Veteran of Nanduhirion (Tactics) nebo the Galadhrim´s Greeting (Spirit). Navíc pomůže i s hraním Lore karet.

20.1.2012 12:17:12

Passage through Mirkwood
Skóre si už síce nepíšem (skrátka buď vyhrám alebo prehrám), no včera som si konečne našiel čas na poskladanie Lore + Tactics balíčka s orlami + pár Spirit kariet (Northern Tracker, Galadhrims Greeting,...).
Hrdinovia Glorfindel, Beravor a Gimli, balíček 61 kariet. Na ruku som, okrem iného, dostal:
Song of Travel (na spirit resource), Unexpected Courage a Burning Brand.

Všetko šlo na Beravor, ktorá questovala/bránila ako divá. Gimli dorážal nepriateľov a Glorfindel questoval. Burning Brand je neuveriteľne silná karta (ruší Shadow efekty na obráncu) a v spojení s UC a Bravorinou Action, som mal kopec kariet a ešte mi prišiel Radagast, ktorý tiež nazbieral dosť resourcov. Takže úplne pohodlná výhra, žiadne situácie na hrane noža :(!

Ale jedna vtipná situácia, ktorá potvrdzuje Murphyho zákony, nastala: musel som cestovať do lokácie, ktorá vyžaduje odhodenie 2 NÁHODNÝCH kariet z ruky, lebo Glofindel mal Caught in the Web Cond.Attachment a nemohol som si dovoliť veľa threatu v staging area. Zároveň bol v staging nepriateľ Hummerhorns, ktorý už dostal 2dmg od orla Descendant of Thorondor pri jeho zahraní. Na ruku som dostal vďaka Beravor ďalšieho orla Descendant of Thorondor. Keďže mi neprišiel žiaden nepriateľ, ktorý by zabil orla a ten by dorazil Hummerhorns, musel som vyložiť aj toho druhého orla. Na ruke som mal asi 20-25 kariet a že reku idem ťahať tie dve náhodné. Jedinú, ktorú som nesmel odhodiť bol ten druhý orol a samozrejme som ho discardoval ako prvého! Našťastie mi prišiel v ďalšom kole na ruku ešte Gandalf a dorazil Hummerhorns :), ale neuveriteľná smola pri tom discardovaní.

26.1.2012 13:05:15

Glum
Nakonec jsem svým Leadership/Spirit balíkem s Aragornem, Eowyn a Theoredem našel Gluma úplně hladce se skóre 35.

9.2.2012 11:03:38

The Dead Marches
Éowyn/Dunhere/Princ Imrahil: skóre 56 (26+30)

Glum neměl šanci vystopován a chycen v průběhu 4 kola.

Přišla mi parádní ruka.
V setupu Goblin Sniper.
Unexpected Courage na Éowyn, aby chytala Gluma a questila. V první quest fázi přišel Giant March Worm. Dunhere sejmul Snipera ve stagingu.
Další kolo přišel Westfold Horse-breaker na stůl. Do questu šel Imrahil a Éowyn (zvednout Éowyn) přišel treachery, že musím okamžitě udělat escape test, kde se zase zapojila Éowyn. Test prošel. Mezi diskartem byl Hill Troll. Ten by mi asi pěkně udělal paseku na stole. Diskartování Horsebreakera zvedne se Éowyn a Imrahil na response. Přecházím do další části questu. Udělám povinný escape test, prošel v klidu.
Třetí kolo si líznu Gandalfa. Zahruju ho snížím si threat. Do Questu jde Gandalf, Éovyn a Imrahil. Příjde další nějaká treachery, kterou zruším eventou A Test of Will, kterou jsem v předchozím kole na ruce přehlídl. Quest je splněn. Vstávám Éowyn a na Glumovi je nula tokenů, takže ho s klidem polapí.

1.3.2012 18:30:14

Dead marches
Jo jo. Tenhle quest je pro Rohany dost výsměch. Ovšem takový Carrock s Rohany - hodně štěstí. Vyhlašuji spravedlivou soutěž: Kdo porazí Trolly s Rohany (maximálně dvoubarva a jen Rohani,případně s dvěma jinými Ally a Gandalfem samozřejmě).
Odměnou Vám budiž sláva a věčné uznání.

5.3.2012 10:35:15

Včera horko těžko Carrock za 176 (14 kol), ovšem až do posledních dvou kol bez Grimbeorna. A to jsem ještě za výsledné skóre docela rád :-))

Balík Leadership/Spirit/Lore.

12.3.2012 20:25:40

Flight from Moria
Včera jsme se pustili do druhého pokusu na tenhle quest a zjistili jsme že při prvním pokusu nám chyběl celý jeden encounter set a lítaly nám tam jen Treachery :-)
Já hraju zeleno fialový (Dain, Bifur, Bilbo), spoluhráč Delf hraje čistý červený (Thalin, Gimli, Legolas)
Teď jsme hru začali šíleným prvním kolem a smrtí hrdiny hned v první quest fázi. Delf je první hráč.
Setup na stole je Nameless Fear a Chieftain of the Pit. Na začátku staging stepu se odkryl první quest a dostali jsme se do špatné odbočky (Wrong turn) a nastal masakr. První treachery Shadow of Fear, který letěl na Thalina. Druhá karta byla Massing in The deep (Doomed 1 a další dvě karty do stagingu), přišli dva Goblin Spearmani. Nyní se tahaly dvě karty za hráče. První karta treachery Sudden Pitfall už tak pokryplený Thalin padá do jámy. Druhá karta za hráče je Goblin Spearman...nečekaně :-) Quest jsme samozřejmě nepřetlačili.
Zoufalý smích, ale nevzdáváme to a jdem do toho po hlavě.
Chieftan a 3x Spearman si rozeberem a každý ho zablokujem, protože s jejich schopností si to nemůžeme dovolit. Spoluhráč háže event Feint na Chieftana jinak by to ani Gimli nerozchodil. Legolas zraňuje mého Spearmana. Obcházíme část questu Wrong Turn.
Druhé kolo dávám na Bilba pochodeň a "Botičky". Přes Daina je Bifurovi udělen titul Steward of Gondor. Příjem zdrojů je zajištěn. Delf zahrál nějakého orla a na Legolase blade of Gondolin a já jsem zahrál nějakého ally trpaslíka. Jejich typy nerozhoduji, protože hned v quest fázi šli pod drn díky Crumbling Ruin. Ale co je plus tak se jako quest otočil Escape from Darkness jenom najít ten Krumpáč. Proběhl souboj s Gobliny a zredukovali sjem jejich stavy. Ve třetím kole jsem opět posílil stavy svých alíků o Erebors record Keeper a Delf vyložil dalšího orla. V Quest fázi přišel Krumpáč hlídaný lokací Plundered Armoured a Goblin Archer. Vzhledem k tomu kolik jsme na sobě měli Goblinu tak jsme cestovali do Armory. V soubojích Legolas sejmul jednoho Goblina čímž jsme prozkoumali lokaci a uvolnili krumpáč, který si hned přivlastnil Gimli. V refresh fázi začal Gimli kopat a proběhlo pěkné kombo kdy jsme s pomocí Record keepera a následně eventu Common Cause kopáč Gimli nasázel další dva tokeny. Na Quest. Světlo je na dosah. Začíná čtvrté kolo a už tušíme že poslední. Přijde mi Fast Hitch který jde na Bilba a zvedám ho kvůli obraně, před nějakými plebsy. Do Questu posíláme jen tak ať se neřekne. Během kola už oslavujeme vítězství a léčím Gimliho ať nemáme tolik bodů za zranění a čekáme na Refresh fázi, které se v klidu dočkáme a vyhráváme hru.

Score: 122 (myslím, upravím jak najdu doma papírek)

23.3.2012 12:34:04

had

Flight from Moria a Redhorn Gate
to Lumirius - Flight from Moria - dle mého názoru nejjednodušší quest z Khazad Doomu - ikdyž má nejvyšší obtížnost.

The Redhorn Gate - asi s pátou armádou jsem to dnes dal v solo hře - Ironfoot, Dwalin, Bifur za 121 bodů - 15 threat + 1 zranění + 5 victory + 11 kol. Rozhodujícími prvky ve hře - N. Tracker - dával mi od začátku tokeny na Caradras ve staging, Minerem jsem v průběhu hry shodil Freezing Cold z Ironfoota - ten by ho býval v 3. části zabil.
Jinak super quest - zase docela jiný než všechny předchozí.

23.3.2012 20:43:24

In to the pit
S neskutečnym štěstim jsme to prolítly se spoluhráčem neskutečně rychle v e 4 kolech
Já: Dain, Gimly Thalin
Zluda: Bifur Dwalin Eowyn
ve 4 kolech final threat 35 a 23 + 40 bodů za kola celkem 98 bodů

24.3.2012 17:16:41

A Journey to Rhosgobel
Beravor, Eleanor a Legolas, multisférová balík za 134 bodov (110+30+7-9)
Ak by som mal 1 dmg menej na Wilyadorovi mohol som vyhrať 4 kolá skôr :(.
A hor sa na Emyn Muil :).

25.3.2012 20:39:06

had

Ještě jednou Redhorn Gate
S těmi samými trpaslíky po třech porážkách opět výhra za 11 kol, Ironfoot dostal tři zranění, měl jsem 5 victory pointů, ale svůj treat -1!!!!!!!! - celkem tedy za 107. Z úvodního treatu 27 sundaval dolů několikrát Gandalf, trochu Dwalin, 1x Galadrims Greating a samozřejmě Dimril Stair.

29.3.2012 18:50:22

Průchod Temným hvozdem
Asi to není na chlubení, ale začal jsem se učit a zkouším balíky.
Takže čistě zelený s třemi hrdiny - bodů 38. Ungoliant spawn spoutána sítí a postupně utlouknuta.

2.4.2012 08:55:56

Conflict
Trolové konečně poraženi. Hráli jsme dva (trpaslíci - trojbarva a orlové - tactics) A musím říct, že naprosto bez problémů. Je fakt, že nám šla karta a tak nás trolové nijak nerozhodili.
v šestém kole bylo po všem. Skóre nikdy nepočítáme.

2.4.2012 11:20:52

ad raia
Rátaš podľa nového scoring systému? +10bodov za každé ukončené kolo?

2.4.2012 11:45:26

ad acedrac
Ne, podle klasického ze základního balíku. Kola jsem si nikde nepoznamenával, ale myslím, že to bylo cca 7-10 kol.

2.4.2012 13:25:14

ad raia
No lebo systém bol zmenený vo FAQ 1.2 (http://www.fantasyflightgames.com/ffg_content/lotr-lcg/support/LOTR_FAQ_1.2.pdf). A teda Tvoje skóre by bolo 108 resp. 138 bodov :).

Ono horšie skóre za väčší počet odohraných kôl je podľa mňa objektívne a spravodlivejšie, lebo niektoré balíčky na niektoré questy (napr. Conflict at the Carrock) zvádzajú na boostovanie. Takto je ocenený aj rýchly postup questom, bez armády allyov a množstva attachmentov :).

Inak skóre sa dá pekne zaznamenať aj online na webe FFG: http://www.fantasyflightgames.com/edge_lotr_gr_main.asp?eidgr=1

2.4.2012 13:45:18 | Upraveno autorem (porovnej)

ad acedrac
Aj, díky. FAQ si pročtu a do FFG jsem se regnul. Dají se tam nějak srovnávat výsledky i se známými hráči (třeba s vámi) ?

3.4.2012 10:02:43

ad raia
To neviem, veľa som v tom nešprtal, ale skôr si myslím, že nie :/. Porovnáva to so všetkými, čo si zapisujú výsledky do logu.

Ale môžeme si tu kľudne urobiť vlákno, kde si k jednotlivým scenárom, môžme zapisovať a časom editovať najlepšie dosiahnuté skóre, aby sme mali trošku challenge :). Idem ho hneď založiť :).
--EDIT:
http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/lord-of-the-rings-the-card-game-lcg-1503/diskuse/score-log-5457/

3.4.2012 10:09:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

ASLSK 1
ASLSK 1
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas