Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kolik bodů jste nahráli?

Napadlo mě, že bychom si do této diskuze mohli zapisovat kolik se komu povedlo uhrát bodů. Bude to myslím dobrá motivace...
25.4.2011 17:48:55

2.scénář - dva hráči
74 bodů - celkem poklidná hra až na trochu dramatičtější závěr, kdy spoluhráčovi heroes pochytali hodně zranění, jinak by výsledek byl o dost lepší.

7.8.2011 22:56:06

Solo
Koukám se, jak jste dopadli a nějak mi není jasné, jak se vám podařilo udělat se spirit (já hrál bez gandalfa) takové skóre. Hlavní problém je, že tam není jednotka se silou tři - jediný je Dunhere, ale jen pokud není vysoký tread, jakmile se dostanete přes 32, tak to v podstatě nelze vyhrát. Pokud nepřijdou Přivítání (-6 tread) tak je vymalováno. Ale hra je to pěkná. Ve dvou je první scénář vcelku pohodička. Vyhráli jsme i Ninjův scénář The Lost Road - každý s jedním hrdinou, ale tam je to opravdu o náhodě.

9.8.2011 20:43:10

REsume
Pořádně jsem si pročetl pravidla a našel zásadní zmínku o tom, že na jednu potvoru lze poslat více postav, takže tím se dost věcí vyřeší. Jdu to hned otestit.

9.8.2011 23:02:25

Stepan
tyjo, tak to jsi musel bývat hodně v depresi, to tě docela lituju, když proti tobě došel Trolík s obranou 6. Teď už ti to půjde líp.

10.8.2011 08:52:38 | Upraveno autorem (porovnej)

1 scénář:)
Tak jsem k tomu po dlouhý době sedl a zkusil si teda poskládat deck a nakonec se mi docela líbil eowyn/glorfindel/beravor. Přes bera jsem si v první fázi nabral karty navíc. Eowyn na questech a glorfindel to ničil a sem tam healnul. Deck zeleno/modrý převážně a asi 10 fialových( steward , sneak attack a zbytek nejsilnějších z fialovek) Přes songy z rožšířění jsem dál fialovej pool hrdinům a pak jsem dal jednoho stewarda na jedinýho modrýho hrdinu a pak už to bylo lala. Deck je hlavně na dobírání karet, takže mi vždy ten steward a song došel. No uhrál jsem ten první scénář na 29 bodů bez zranění. Hrdinové mají poměrně vysoký startovní threat,který jsem si pak snižil o 11.
No uvidím co druhej scénář. Tam asi dostanu kotel, ale pokud bude štěští na trapu, tak si ten obr nevrzne:)

23.8.2011 20:24:20

Lapcis
zrovna včera jsme s Eklpem diskutovali nad touto variantou. Moc pěkně poskládaný balíček. Dej vědět jak jsi dopadl u Trolla.

24.8.2011 06:15:20

Druhý scénář z core setu
Nahráno 12 bodů v solo variantě ve složení Éowyn, Glorfingel a Denethor (pravda, především díky tomu že jsem závěrečných dvou kolech odepsal 11 threat bodů a získal kartu s victory pionts 4) s kartami v balíčku z core setu. Paradoxní je, že s tímto složením tento scénář "porážím" celkem pravidelně s finálním skóre kolem 15 bodů, ale s jiným složením týmu jsem se snad nikdy nedostal dále než na konec 2. či počátek 3. aktu... Používáte někdo ten QUEST LOG na stránkách Fantasy Flight Games? Užitečná věcička.

24.8.2011 11:20:38

DaViD82
Co je to ten Quest Log?

24.8.2011 12:11:31

Quest Log
Do stylového a přehledného hávu navlečený score sheet z poslední strany pravidel, akorát online, s dlouhodobými statistikami apod. Viz zde http://new.fantasyflightgames.com/edge_minisite_sec.asp?eidm=129&esem=4 v části Support (je třeba být ovšem zaregistrován).

24.8.2011 12:43:37

Quest Log II
Ad předchozí příspěvek: Kdybyste ho někdo přeci jen využívali napište mi případně zprávu; dá se v případě "přátelství" na stránkách FFG porovnávat navzájem questy/statistiky apod.

28.8.2011 10:33:52

DaViD82
Ja ho pouzivam, nick Falco (akorat jsem LOTR hral vic nez vysel Quest log takze tam mam jen dva zaznamy)
poslal jsem ti friend request (nejspis, nick DaViD´82)

28.8.2011 11:31:17

Quest log
ja ho tiež používam. Nick: kardo :)

29.8.2011 21:41:54

2. scénář
Solo hra se dvěma balíky Tactics a Spirit. Začátek vypadal slibně, s trolem nebyl problém, protože červenej chytil do ruky hned 2 gandalfy, ale řeka se nepříjemně protáhla. Nakonec vítězství, ale prolízanej celej balík a ve victory pointech 24:)) Celkový skóre 64.

14.9.2011 20:44:34 | Upraveno autorem (porovnej)

The Hunt for Gollum
"Rohan balík" - fialovo-modrý (Eowyn, Dunhere a Princ Imrahil)
Skore 38 (41+3 zranění - 6 VP)

Tenhle scénář mi připadal děsně jednoduchý. Hrál jsem ho asi 4x ve dvojici a teď solo hra mě dost bavila, Objective mi přišel až těsně před koncem druhé části Questu a naštěstí došla s Treachery tak jsem ho hned mohl získat při postupu na další Quest.

Nejlepší karta Questu: Unexepected Courage.
Taky se mi osvědčilo kombo Westfold Horse-Breaker diskartovaný po Quest fázi, kdy jsem si odtapl Dunhera a Imrahil se taky připravil, protože odešel charakter ze hry.

ERROR jak prase: jsem blbě hrál v první části Questu tu věc na Quest kartě, já myslel že "succesfully quested" je až celé splnění Questu a ne každý úspěch. Teď už tenhle Quest vypadá s obtížností úplně jinak.

18.9.2011 13:41:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Lumirius
Unexpected courage je vedle stewarda nejlepší attachment. O tom žádná. Trošku se děsím dalšího přísunu karet. Člověk aby nedělal nic jiného než koukal na preview a testoval karty v balících.

18.9.2011 14:22:13

Stepan
pozoruju na sobě že poslední dobou se mi hlavou honí buď Lotr a nebo Agot a furt přemýšlím co změnit v balíku nebo jaké téma či kombo udělat. Na deskovky už nějak nezbývá prostor.

18.9.2011 18:43:49

A Journey To Rhosgobel
35 bodů (33+6-4)

Hral jsem solo trojbarevny deck (Legolas, Eleanor a Glorifindel). Unexpected Courage na Eleanor mi nekolikrat zachranila zivot pred opravdu neprijemnymi treachery kartami tohoto questu. Taktez orlove a Radegast prokazali svoji silu (finalni vyleceni wilyadora za 5 s naslednym odstranenim Radegasta ze hry opravdu pomohlo)

18.9.2011 20:47:35 | Upraveno autorem (porovnej)

had

Escape from D. Guldur a Carrock
Už jste někdo dal tyhle dva questy v solo hře? Nebo alespoň ve dvou hráčích?

19.9.2011 19:33:35

2 quest ze základu solo
47 threat + 9 za mrtvého Bilba - 17 za potvory = 39 bodů při solo hře
Aragorn, Denethor, Bilbo.

Had: Escape jsme ve 2 hráčích dali. Hráli jsme ho jen jednou a měli jsme pocit, že to šlo lépe než quest č.2 ze základu.

19.9.2011 23:17:31

Pro pobavení
Zahráli jsme si 2. quest ze základu ve čtyřech hráčích. Vyhráli jsme relativně v pohodě, ačkoliv v poslední části nám trochu zatopily treachery karty zraňující vše exhaustlé, ale i tak vítězství bez ztráty jediného hrdiny. Finální skóre čtyř hráčů bylo 151. :-)

21.10.2011 09:10:43

hunt for golumm
12 bodů Eowyn-dunhere-beravor (12+0-0)

22.10.2011 15:27:21

The Hills of Emyn Muil
Imrahil, Dunher, Eowyn
ještě podle starého hodnocení, zapoměl jsem počítat kola. Skore 8 (24+5-21)
odhad podle nového 98 :-)

2.11.2011 06:31:29

Lumirius
Jak budeš řešit počet kol? To si budeš někde dělat čárky nebo jak :-)

2.11.2011 13:17:02

Sinuhet
No je to srandovní, ale ve FAQ je nový formulář pro vyhodnocení a je tam kolonka kde si máš dělat poznámky a čárky :-D

2.11.2011 13:25:26

Lumirius
Jojo já vím, proto se ptám jak to budeš řešit. Počet kol v celé hře nehraje žádnou roli, nesleduje se ani nijak nepočítá až teď při počítání bodů .... měli by to profíci z FFG nějak u dalšího rozšíření vyřešit - třeba udělat upgrade počítadla threatu přidáním kolečka na počítání kol :-)

2.11.2011 14:43:30

Vybíráme z Bazaru

Harry Potter Boj o Bradavice + rozšíření
Harry Potter Boj o Bradavice + rozšíření
Akt. cena: 1899 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas