Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kolik bodů jste nahráli?

Napadlo mě, že bychom si do této diskuze mohli zapisovat kolik se komu povedlo uhrát bodů. Bude to myslím dobrá motivace...
25.4.2011 17:48:55

Journey along the anduin
Pocet bodov 164 (novy bodovaci system - 140 bodov za 14 kol)

Konecne sa mi podarilo s prehladom vyhrat tento quest. Zostavenie Eowyn, Eleanor, Denethor - spolocny zaciatocny Threat 24. Ale musim povedat, ze som si dal na stavbe decku zalezat.
prvym podstatnym bodom bolo mat maly threat aby na zaciatku hned na mna nevyskocil trol. Spirit som zvolil kvoli jeho znizovaniu a
charakterom na lokacie (tracker,...) + nejake tie countershadow efekty. Zelenu hlavne kvoli nejakemu healu a nejaky draw.
Na zaciatku som si hned potiahol Unexpected Courage co som supol na Denethora, takze som mohol velmi pohldlne kontrolovat encouter deck,
co mozem povedat bola podstatna cast mojho uspechu. Aj ked dal denethor dve karty naspodok encouter decku tak som pomocou Henemarth Riversong
vzdy vedel co ma caka v quest faze. Aj ked Gandalf, pomocou ktoreho som chcel zabit trola dlho zo zaciatku neprichadzal
pomocou znizovania threatu o 6 (spirit karta) som sa ho nakoniec dockal, a potom uz nebol problem. 2 cast questu som zahraval Gildor's Counsel
ktore som si zatial nazbieral - cize som tahal iba jednu kartu namiesto dvoch, takze som ju presiel asi za 4 kola.
a potom ked zacala tretia cast questu kde som mal vybit vsetkych nepriatelov na stole nebol ziadny. Takze totalna pohoda. Musim vsak poznamenat,
ze som mal aj trocha stastie a hlavne mam 2x Core set, bez ktoreho by to bolo urcite narocnejsie.

15.11.2011 15:50:38

had

Rhosgobel a Dol Guldur
Rhosgobel - v různé kombinaci zelenomodré armády v solo hře od 88 do 106 bodů vč. nové aplikace pravidel, že odhazuji každou kartu, která léčí Wilyadora /vč. Radegasta a Glorfindela/
Dol Guldur - jak jsem psal dříve v solo hře nehratelené, tak jsem dnes přemluvil ke kooperaci synátora a já s Rohanskou /Dunher, Theodred, Eowyn/ - zajišťovali velký skillpower a on s červenou /Gimli, Legolas, Brand Son/ - útočná síla, s prstem v nose za 137.
Takže zbývá už je překonat Carrock - doufám, že budem první v republice.

27.11.2011 19:41:54

body
body nevím jsme líní je počítata ale společně s partákem (Zluda) jsme odehráli všechno s vyjímkou Hils of emin muil a Osgiliathu, standartně Zluda -Eowyn Aragorn Theodred, a já Bilbo Legolas Brand Son, hráno jako letecko střelecká podpora,jediná změna nastala u Rosgobelu kde Eowyn vystřídala Eleanor na rušení treachery

27.11.2011 21:16:00

had

panchy
Jestli jste takhle dali Carrock, tak blahopřeji. Já mám v solo hře odehráno vše kromě Dol Guldur a Carrocku /vč. Osghiliatu/, ve dvou chybí jen Carrock.

28.11.2011 17:43:31

had

Dead Marches
Dnes během 20 minut 3x výhra s Eowyn, Frodem, Glorfindelem za 50, 64, 57 bodů. Glum si ani neškrt.

30.11.2011 18:28:38

bodování
Já ty fóra moc nečtu, ale ten nový systém bodování je kde psaný? V nějakém a. packu nebo na fórech? Teď je za jedno kolo 10 bodů navíc?

3.12.2011 21:31:48

Lapcis
Když si stáhneš poslední FAQ, tak tam to určitě najdeš.

3.12.2011 22:13:14

Nové bodování
A nebo si stáhneš český překlad tady ze Zatrolenek. Tam jsme ten nový bodovací systém již zahrnuli do základu.

4.12.2011 08:16:19

carrock
Tak dnes pokořen Carrock. 26+0+0-9+160:D=177.
Holt hra trvala hodně kol, protože ten zeleno-modrý deck není zrovna na mlácení.
Sestava má oblíbená
Eowyn-Beravor-Dunhere

V prvním tahu mi hned došel Henamarth=jasný win, protože jsem se vždycky podíval na encounter a podle toho hrál a tím pádem jsem si sluníčka plánoval přesně na počet, aby neměl míň a nepřesáhl do té doby než se naboostím. Taky jsem měl štestí na minera, kterého jsem měl už na ruce, takže ten sacked mi moc nevadil. Quest kartu jsem si nechal na 6 tokenech a čekal jsem, až si nafarmím Dunhera(+3 signaly). Jak jsem měl na ruce 2x trap, Dunhere max a 2 sneak attacky, tak jsem quest dodělal, spawnul trolly a přes sneak attack vytlačil Gandalfa, využil specialku na threat a jednoho pobránil a pak ho ve svým tahu zapastil. TO jsem pak v dalším kole udělal ještě jednou s druhým sneack attackem, gandalfem, threat a pastí. TUdíž jsem měl dva u sebe a dva ve staging(20+- threat). Gandalfa jsem pro změnu zaplatil, dal dmg a pak jsem ty dva postupně umlátil alíkama, jednoho ve staging upižlal Dunherem a posledního jsem si pak natáh jak bylo čisto a dal mu instant kill :D
Samožřejmě by to nešlo bez super podpory toho zeleno-modrýho decku. Mám v něm něco na heal, rušení encounterů+shadow, všechny Lorinen Guidey(měl jsem 3 , takže lokace byly luxus) combo Gildor+Beravor fakt mazec na dobrání karet,3x sniženej threat o 6, 1x steward a hlavně songy na pooly. Škoda, že nepadnul Courage to by bylo hned rychlejší:)

Ona celkově taktika toho mého decku je mít co nejmenší threat a příšery mlátit Dunherem pěkně ve staging. Tím se vyhnu shadow kartám a když má Dunhere 6 útok, tak většinou to pokape rychle i ty silnější stvůry. Jen to trvá mraky kol no:D

4.12.2011 12:58:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Lapcis
moc pěkný deck a jeho popis.
btw. Jaký instant kill? :-D

5.12.2011 08:10:22

Dead Marches - 114 bodů
Moc pěkný Quest.
Hráli jsme v Pachym v rámci akce 44 hodin na Kletné.
Já: Dunher - Eowyn - Imrahil (modro-fialový)
Panchy: Bilbo - Brand - Legolas (zeleno-červený)

Já jsme hlavně chodil do questů a držel se Glumovi na stopě, Panchy po vyložení Radagasta začal sypat jednoho orla za druhým a později přes Bilba vyložil lučistnickou eskadru.
Já díky diskartování Horse-breakera vstával Eowyn a tím i Imrahila a mohl hned pomoct v escape testu. Orli a lučištníci jistili a rušili příchozí potvory.
Odehráli jsme to za 5 kol, Glum měl 5 tokenů.

5.12.2011 08:21:08 | Upraveno autorem (porovnej)

had

Lapcis - Carrock
Vypadá to moc pěkně, ale nechápu jak jsi mohl hrát Steward a Signaly, když jsou to fialové karty, v modrozeleném balíku.
Můžeš mít ve svém balíku karty, jejichž sféru nemá žádný hrdina už v základu?

5.12.2011 17:30:45 | Upraveno autorem (porovnej)

had

had
Tak si myslím, že to není nic proti ničemu str. 27 přeložených pravidel- "Hráč by měl také zajistit, aby každá karta
v jeho balíčku hráče patřila do sféry odpovídající
alespoň jednomu ze symbolů zdrojů jeho hrdinů, jinak
se stane mrtvou kartou, kterou nemůže zahrát."
V případě, že songem pak přidáš hrdinovi jinou sféru, tak tu kartu, která ti dosud leží můžeš zahrát.
Kdyby někdo zjistil něco jiného, dejte vědět.

5.12.2011 17:48:33 | Upraveno autorem (porovnej)

had
No jakmile máš songy, můžeš to hrát normálně. Jinak by ty songy neměly smysl:)

5.12.2011 17:52:35 | Upraveno autorem (porovnej)

RHosgobel
Tak taky doděláno. 33+0+0-4+60=89 bodů.

No tak tohle byl pain in ass doslova. Asi až tak na sedmý pokus po různým ladění balíčku, ale zážitek kardinální. Doslova infarktová hra:D
Deck klasika Beravor-Dunhere-Eowyn :)

První encounter byl hned Caught in the web, takže jsem se od srdce zasmál a Dunhere si do konce hry víceméně nezahrál:) Naštěstí v druhém tahu mi došel milý zlatý Henamarth(jedna z nejsilnějších karet ve hře bych řekl), takže jsem věděl co v encouteru na mne čeká a podle toho se zařizoval. Padla mi lokace na Athelas, kterou mi bohužel zaguardil Guldur Beastmaster, takže jsem jedno kolo obětoval dva peníze a zaplatil Dunhere, který v dalším kole zaútočil aspoň za ty dva životy a to bylo vše co za celou hru udělal:)
V druhé fázi questu jsem se zbavil Rhosgobel lokace a polečil Wiliadora 2x za 5 skrz Lore of Imlradis a to jsem si už řekl, že jsem v klidu. Radegasta jsem měl na 4 zdrojích (vyložil jsem ho hned v druhém tahu) Na Wiladorovy 3 zásahy, tak už jsem se radoval, že to tohle kolo zavřu a co čert nechtěl mě jsem v encouteru potvoru, tak jsem musel jednu postavu nechat doma z obav shadow karty, tak jsem pobránil s beravor a shadow byla dej 3 dmg charakteru co má nejvíc zranění:D Takže Wilík dostal za tři a já byl nasranej jak sviňa:D Takže v šestém tahu byl na 6 a teď babo raď. Nakonec teda byl mi deck přívětivý. Na ruce jsem měl Gandalfa a sneak attack, ale neměl jsem pool na fialový. No došla mi minstrelka, která tahá songy z decku. Tak jsem ju koupil, vytáhl si song na fialový pool a hned koupil. V quest fázi jsem vyvolal Gandalfa přes sneak attack, skrz jeho speciálku dal 4 dmg tomu beastmasterovy co hlídal Athelas a tím ho dorazil. Z encounteru padl netopýr, což mi nevadilo. Pak za akci jsem tapl Beravor a lapl ten Athelas, použil Radegasta a výlečil Wyliadora za 5, takže zbývalo jen 1 zranění. Na questu jsem měl Eowyn, Radagasta, Gandalfa a tu minstrelku což bylo za 12 a pár jsem jich tamměl už nasysleno, tudiž jsem quest splnil, použil sse mi Athelas skrz třetí fázi questu a díky tomuhle pohotovému majstrštyku jsem ten quest dal :DD I když to teda byla totální haluz:)) Protože mi padaly jen Treachery karty a potvory jen dvě a došlo mi kombo no:) Musím ten balík ještě pořešit na tenhle quest. Čistá hra to nebyla.

Díval jsem se spešl do pravidel, jestli jsem ty akce zahrál dobře a mělo by to být cajk.
Jediný moje atachementy byly na modrých hrdinech pooly na zelenou a pak ten fialový. Nebyly prachy:(

JInak teda mazec, že jediný čím se to dá léčit je to lore, Radegast nebo Glorfindel.

5.12.2011 20:35:16 | Upraveno autorem (porovnej)

had

Lapcis Carrock
Používáním těch nejlepší karet ze 3 nebo i čtyř sfér sfér ve dvoubarevném balíku za využití songů nabírá tato hra úplně nové dimenze.
Pro mne dosud absolutně nehratelné rozšíření Carrock /tajně jsem si doufal, že bychom ho mohli někdy pokořit alespoň ve dvou hráčích/ je procházka růžovým sadem. Okopíroval jsem armádu Eowyn, Dunhere a Berawor - v ruce mám po chvíli karet, že nevím co s nimi a kosím jednoho trolla za druhým. Jsem tam za 148 a po menších úpravách army - přidání asi čtyř rohanských allíků, za 97 bodů.
Teď budu na Carrock zkoušet modro-červenou armádu s orlama.
A už mi v solo hře chybí pokořit jen Dol Guldur.

6.12.2011 21:02:24 | Upraveno autorem (porovnej)

had
Já tohle kombo hrdinů mám rád. Ale nezkoušel jsem jiné, takže až dohraju všechny scénáře s tímhle deckem, tak pak začnu zkoušet nové:)))
Ještě ten carrock zkusím zahrát jednou na mín kol. Tak 7 kol jsem zbytečně čekal:)

7.12.2011 01:36:21

Lapcis Rhosgobel
Jen takový poznatek pokud jsi ve druhé části questu léčil Orla díky Radagastovi, měl být vyřazen ze hry a nemohl se účastnit následující Quest fáze.

7.12.2011 06:34:45

lumi
Jj s tím jsem počítal. Ono mi to vyšlo i bez něj. Jen jsem v tom zápalu psaní to nepopsal správně:) Stejně to nemění fakt na tom, že jsem to uhrál na haluz .

7.12.2011 07:24:23

Return to Mirkwood
Tak zatím mám za sebou jednu hru a dostal jsem nakopáno dozadku. Hryznutí Gluma je smrtící pro každého hrdinu a hlavně tenhle Quest v jednom hráči bude těžké uhrát z časového důvodu, protože si na konci každého kola zvedneš celkem Threat o 4.

16.12.2011 13:44:51

had

Lumirius
Jsem na tom úplně stejně, ale s tím, že už jsem to stihnul 4x.

16.12.2011 15:26:43

had

Return to Mirkwood
Solo hra zatím stále neúspěšně, threat jedno kolo o 4 je zabijácký.
Hra ve dvou napodruhé za 138 bodů. Armády - Rohanská - Eowyn, Dunhere, Theodred a čistě červená Legolas, Boromir a Son of Bran.
Zajímavé bylo poslední kolo, kdy na hráče s červenou armádou /hlídal v tu chvíli Gluma/ vyskočil ten hrozný pavouk Attercop s čtyřkou obranou a šesti životy. Zaútočili na něj všichni hrdinové, což dalo dohromady 9 útoků, zbyl mu tedy jeden život a v tu chvíli využil Boromir svou akci, kdy položil život, šel ze hry a pavouka dorazil a slavili jsme vítězství.

18.12.2011 20:05:28

had

Return to Mirkwood
Tak zatím se mi nejvíce osvědčila armáda - Eowyn, Aragorn a Imrahil. Solo hru jsem dal z mnoha pokusů 2x - za 40+42 a 50 + 41 bodů. Ostatní hry nebyly žádné propadáky jako s jinými armádami, hry byly relativně vyrovnané. Jak je na skore vidět je třeba co nejdříve proletět questy - takže celá hra nesmí trvat déle jak 4-5 kol /díky threatu za 4 v každém kole/ - takže opravdu asi jeden z nejrychlejších /ne-li nejrychlejší/ quest. A samozřejmě je to hodně o kartách, které jdou do staging - jak se tam sejde víc enemies, tak vás zahemují, že se to začne táhnou a vždy dojedete na threat.

8.1.2012 19:41:58

1. - 3. scenar z Core Setu
Ahoj, mel bych dotaz na tyhle tri scenare. Mame jen zaklad, hrali jsme ve dvou a prvni quest byl pomerne v pohode, tam neni co resit. Zasekli jsme se ale na druhem a to 2x. Kdyz jsme udolali 1. trola behem prvnich tri kol asi, tak za dalsi dve prisel dalsi a skoncili jsme na threat. Tak jsme dali repete a hned po prvnim otoceni encounter karet troll, takze dalsi repete. Jak tohle resite? Je to proste smula nebo se to da poresit uz v Core Setu. Je mi jasne, ze zeleny balik ma sit, do ktere muze trola chytit a ten neutici, ale sit stoji 3 resource a co s tim a kdyz nehraju zelenou, tak ho tam nejak prapodivne pizlat....

A co se tretiho questu tyce, tak jsme meli trochu zmatek v predmetech, ktere byli soucasti hry. Na predmet se da normalne encounter karta face up a muzu si ji priradit behem engagementu k sobe a tim kartu osvobodim a muzu si ji attachnout? A dalsi vec, Nazgul. Kdyz Nazgulovi priradim nejakeho blokera, tak potom nazgul po odhaleni shadow karty rika, ze hrac musi jednoho charactera discardnout. Jak to presne funguje? Muzu nekym Nazgula zblokovat, potom ho discardnout a Nazgul jiz neda dmg, nebo se to bere jako neblokovany utok?

17.1.2012 11:51:39

ad Vojtech Musil - 1. - 3. scenar z Core Setu
2. quest: no trol je taký jazýček na váhach, ktorý rozhoduje o úspechu/neúspechu. Nám sa naňho osvedčil Gimli, ktorý ho vedel dostať za dve kolá s pomocou aj za jedno (teda v prípade, že nehráte LORE balík so sieťou). Ale aj nám sa párkrát stalo, že nás trol rozmetal a za 3-4 kolá bolo po hre :).

3. quest: karty predmetov ostávajú v staging, kým majú strážcu (enemy, location resp. treachery sa hneď rieši a odhadzuje). Akonáhle "strážcu" odstránite (t.j. odstránite lokáciu progress tokenmi resp. zabijete nepriateľa, NEstačí engage), môžete si ich podľa podmienok na karte priradiť k hrdinom.

Nazgul: vyhlásiš obráncu, vyriešiš shadow kartu a následne odstrániš charakter, tzn. ten koho más odstrániť, aj keby bol vyhlásený ako obránca, už nemôže brániť a útok by bol undefended (môže ho ale brániť spoluhráčov sentinel). Nazgul má mať podľa errat ešte podmienku: "No attachment can be played on Nazgul of Dol Guldur", takže Forest Snare (sieť) ani iné attachemnty sa naňho nedajú hrať!

Inak na Nazgula je dobré nasadiť naboostovaného Gimliho, vie ho dať v správnej konštalácii na 1 ranu!

17.1.2012 12:07:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Duna: Tajemství rodu
Duna: Tajemství rodu
Akt. cena: 424 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas