Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Adventure packy

tohle vlákno se zabývá nadcházejícíma Adventure packama a dalšíma rozšířeníma téhle hry, abychom nezakládali pořád nové vlákna, vždy když vyjde nové rozšíření.
16.8.2011 06:51:59

Outlands
klaymen: No tak to je teda super. Dva Outlands, jeden Hobití, jeden na jednobarevnost... To mně zajímá, kde vecpou ten Gondor :-(. Vidím to na jednoduché house rule, Gondor=Outlands a Outlands=Gondor. Hned se mi bude líp hrát... Protože Pána Prstenů nehraju jen kvůli mechanismům, ale hlavně kvůli příběhu. A tak chci mít i pěkný příběhový (ale fungující) Gondorský balík. Osobně doufám, že ještě přidají Forlonga nebo tak.

acedrac: Nevím, co přesně myslíš tím "zákulisním infem", ale Gondor a Númenor mně vždycky zajímal nejvíc (konec konců, mé nejoblíbenější postavy jsou Denethor - protože jako jediný nebyl černý nebo bílý, a Imrahil - protože se ze všech postav nejvíce podobá středověkému rytíři), takže o těch dvou říších hodně čtu i na netu v různých těch lotr wiki, Angrenostu apod. Ale víceméně si stačí jen pozorně přečíst Návrat krále i s dodatkama, a víš všechno potřebné...

http://www.angrenost.cz/encyklopedie.php
Tady je taková menší encyklopedie. Angrenost mám nejraději, jsou tam i různé pohyblivé mapy vývoje území Gondoru a tak. A hlavně všechny básně pěkně pohromadě, anglicky i v českém překladu.

13.5.2013 13:35:08 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac
Zrovna Princ Imrahil ako vladca Dol Amrothu bol spomenuty v knihe (Navrat Krala) - pokial si vid len film, tak to nemas odkial vediet :). Symbolom DA bola strieborna labut (Knights of the Swan - dokonca maju rovnaky flavour text ako Imrahil). Outlands su len herne reprezentovane okrajove casti Gondoru.

A moj zdroj referencii su bud knihy (LotR + Silmarillion): alebo Encyclopedia of Arda:

http://www.glyphweb.com/arda/default.asp

13.5.2013 15:08:07

Imrahil ve filmu
se myslím mihnul :D. Je to ten co říká "Je to přesně tak jak předpovídal pán Denethor" a "odneste ho k pánu Denethorovi". Nu, moc velkou roli neměl :D. Alespoň myslím, že to byl on. Je to tak všeobecně bráno...

13.5.2013 16:05:28

Imrahil
Bolo vobec niekde explicitne stanovene ze to bol on? Nepamatam si ho ze ako vyzeral, no pokial mal niekde znak labute tak to mohol byt on.

13.5.2013 16:44:20

tak
knihy som párkrát prečítal, vrátane Silmarilionu, Nedokončených príbehov a Húrinových detí, ale takéto podrobnosti, ktoré tu rozoberáte som si teda nezapamätal :).

Dík obom za linky, keď bude času pokukám :).

13.5.2013 19:01:37

comeback
čaute chlapi, dá se uhrát Hobbit pouze se základní krabicí a oběmi Hobbit expanzemi? Díky

26.5.2013 13:14:22

ad comeback
Uhrať neviem, ale hrať áno :). A snáď aj uhrať :).

27.5.2013 14:04:46

acedrac
Zvažoval jsem totéž co mat.kar, ale asi bude lepší mít trpělivost a vyčkat na česká rozšíření ze série Shadows of Mirwood, co? Bojím se, že oba díly Hobita se základní hrou nebudou dost silné na questy, které v nich budou...

7.7.2013 18:48:19

Greyhound
Ano vyčkávej. Core set + Oba Hobbiti, jsou ve své podstatě těžkohratelní, protože ti bude chybět cardpool.

Jen pro zajímavost jsem si dělal na prvním questu srovnání kolik karet jsem použil z core a colik z hobita. Ty karty dělali cca 2/5 z hráčova decku. Navíc to že jsem to zvládal bylo díky kartám z rozšíření prvního a druhé cyklu.

Takže určitě počky - trpělivost růže přináší :-)

7.7.2013 21:19:06

tarnow
Vidím to stejně, hra mě každopádně po prvním zkoušení baví, tak se budu těšit na Hon na Gluma :-)

7.7.2013 21:44:40

Greyhound
Hon na Gluma je super, ale těš se na questy:

AP2 - Conflickt at Carrock
AP3 - A journey to Rhosgobel

To jsou skvělé questy na které se nezapomíná :-)

7.7.2013 22:42:21

tarnow
Těším se moc, zjistil jsem dle obsahu rozšíření, že některé balíky hodně posílí právě kartami z rozšířeních, například do zeleného balíčku přijde několik dobrých spojenců, takže krom léčení posílí tenhle balík i na průzkum a boj, taky červený díky Orlům a Radagastovi notně posílí, a těším se i na nové scénáře. Zatím jsem si našel homemade scénáře na netu (ninjadorg) a ze základu chci dnes prubnout poprvé útěk z Dol Gulduru, i když to bude v solo hře maso :-)

9.7.2013 14:26:31

Khazad-dûm
Chtěl jsem se zeptat zda ma cenu kupovat rozšířeni Khazad-dûm. Mám zatím Core set v češtině tak čekám na první české rozšířeni a uvažuji že si koupím Khazad-dûm /at mam co hrádt/ a vytisknu si české přelepy.
myslite že bude hratelný? /jen s core setem/
děkuji Ivo

12.7.2013 17:26:59

had

to Ivosek
Bude.

12.7.2013 20:53:16

Dotaz k rozšířením
čistě hypoteticky bych chtěl poprosit o radu - podobný dotaz jako Ivo pode mnou. Když mě hra baví, chci cyklus Shadows of Mirkwood postupně nakoupit česky ale současně nechci čekat tak dlouho a už teď rozšířit možnosti - lze k základní sadě koupit Khazad-dúm, popř. první dvě rozšíření z cyklu co po něm následuje (Redhorn Gate, Roads to Rivendell)? Bude to hratelné, když stále nebudou nijak extra silné hráčské balíčky? Uvedená rozšíření zvažuju proto, že k nim existují cz přelepky, kdybych to měl šanci hrát i s neagličtináři. Co myslíte, nebude problém s nedostatkem karet? Přece jen, v 1.cyklu 6AP je pro každou barvu celkem 12 nových karet + 6 karet šedých, v těchto třech rozšířeních je dohromady cca 7 nových karet pro každou barvu a asi 2-3 šedé..

14.7.2013 19:11:31 | Upraveno autorem (porovnej)

had

to Greyhound
Bude to hratelne, zahrajes si urcite dobre.

15.7.2013 09:24:56

to Greyhound, Ivosek
Khazad můžu potvrdit. Nedávno jsem ho dohrál sólo jen s core setem. A rozhodně to stojí za to.

15.7.2013 16:09:46

KADIN, Had
Díky za informace, hodně to zvažuju, obávám se, že základní sada mi nevydrží až tak dlouho, dost mě hra chytla a rozšíření v češtině z prvního cyklu budou vycházet dle informací Blackfiru asi po dvou měsících, tak bych chtěl hru zpestřit. Ještě váhám, zda dát pouze Khazad dúm nebo i jedno či dvě následná rozšíření (Redhorn Gate, Road to Rivendel).

15.7.2013 17:12:24

had

Greyhound
Tak neváhej.

15.7.2013 20:04:51

had
No já ani tak neváhám, jako spíš nyní šetřím, určitě bych chtěl jít do Khazad dúmu + možná některých navazujících rozšíření :-)

16.7.2013 23:17:07

Ještě jeden dotaz
Mám ještě jeden dotaz ohledně rozšíření. Jsem rozhodnutý pořídit si Khazam dúm + 1-2 navazující rozšíření z této řady, budu chtít určitě postupně i česky vycházející rozšíření z řady Shadows of Mirkwood. Ke Khazad dúmu mě dále napadlo, zda by nepomohlo koupit i Hobbit - Over hill and Under hill, je i v bazaru tu na Zatrolenkách. Jsou tam tři trpasličí hrdinové (Thorin, Nori, Ori) a čtyři trpasličí spojenci (Fili,Kili,Dori,Bofur), v kombinaci s Khazad dúm mi to připadne jako užitečné. Jaký je váš názor? A je první díl Hobbita hratelný se základem, Khazad dúmem a 2-3 malými rozšířeními, či bude ještě málo karet?
P.S. Vím, že otravuju, ale než začnu utrácet, chci se poradit, už jsem se smířil, že do Pána prstenů narvu haldu peněz, ale řeším čím začít, a vzhledem k tomu, že se mi líbí téma trpaslíků, tak mě napadá výše uvedené kombo :-)

16.7.2013 23:22:24

Greyhound
Prvy Hobit je hratelny aj ked mas len core set, druhy neviem ci tiez alebo je treba mat aj prvy. Kazdopadne to ze mas Khazad-Dûm je len dobre kedze chces trpaslici deck

17.7.2013 07:20:55

Khazad-dûm
tak jsem si objednal Khazad-dûm + dva doplnky /to na co jsou zatim české přelepy/
takže se teším. A jsem zvědav jak to pujde s core setem:)
Zdravi Ivo

17.7.2013 14:04:02

Greyhound
Podívej se sem, jestli chceš kupovat AP s ohledem na deckbuilding.
http://www.cardgamedb.com/index.php/lotr/lord-of-the-rings-card-spoiler
Jsou zde všechny karty. Docela dobrá věc je i deckbuilder na té samé stránce. Bohůžel to FFG dělá chytře a do každého AP nacpe jednu dvě opravdu dobré věci. Navíc karta, která je zatím k ničemu, se může hodit později. TAkže hodně štěstí při výběru. PS: Dnes jsem měl samé úspěchy s orlím deckem (zažívá teď renesanci se siege a battle questy) - Cair Andros se udržel.

19.7.2013 11:00:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Stepan
Díky za radu a nový odkaz, aktuálně jdu do Khazad dúmu + jedno následné malé rozšíření + jsem současně koupil Hobita s tím, že z něj použiju jak některé hráčské karty, tak hlavně trpasličí hrdiny a spojence i v Khazadu, nicméně do hry jsem spadl a postupně asi koupím i další věci, počítám, že budu kupovat česky vydávanou sérii Shadows of Mirkwood, pak asi postupně nakoupím i sérii malých rozšíření co patří ke Khazad dúmu a postupně bych se tak měl dostat k dostatečné škále karet. Aktuálně mě hra baví, ale je fakt, že s tím, co je v základu, se hraje obtížně i druhý quest, natož třetí :-)

19.7.2013 11:51:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Scythe + 3 rozšíření a insert
Scythe + 3 rozšíření a insert
Akt. cena: 2200 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas