Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Adventure packy

tohle vlákno se zabývá nadcházejícíma Adventure packama a dalšíma rozšířeníma téhle hry, abychom nezakládali pořád nové vlákna, vždy když vyjde nové rozšíření.
16.8.2011 06:51:59

miso
datum releasov by ma potesil :)

24.12.2012 12:21:55

pbch
Skus prezriet stranky FFG - vydanie kazdeho packu ohlasuju.

24.12.2012 13:03:27

BladeBrown
Link, který jsi uvedl vypadá velice zajímavě :). Nevíš, nebo nevíte někdo, jak je to teď s clem a DPH z USA za zboží tohoto typu? Vyplatí se to pak ještě vůbec?

26.12.2012 21:00:49

had

faszik
Vzhledem k tomu, ze v usa podrazili postovne, tak se to nevyplati. A to kalkuluji s tim, ze vzhledem k velikosti balicku dojde k propusteni do cr bez celniho rizeni. Se clem se budes blizit dvojnasobku ceny v cr. A napr. posledni expanze Numerion byla v cr o 14 dni drive nez mi dorazil balik z usa.
Vzhledem k tomu postovnemu bys musel objednat min. 3 ks adventur packu, aby ses dostal pod zdejsi ceny.

27.12.2012 09:05:39

Road to Rivendel
Tak jsem si dneska zahrál cestu do Roklinky. Tactics + Spirit. Vše šlapalo jak mělo, dělám třetí část questu, chybí mi poslední 4 stopy na questu, Troll gate úspěšně za sebou. Jen jsem se rozhodoval, jestli zariskuji a tapnu co nejvíc postav na quest nebo něco nechám i na bránnění a dojedu to v příštím kole - staging area prázdná, prostě pohodka.
Buuum - otočím kartu Orc Ambush - ta buď všechny orky pošle ze staging na vás nebo pokud tam žádný Orc není, tak se vyberou všechny z encounter discardu a dají se do staging (což byl můj případ). Paráda - z discardu 7 karet orků + jednu za surge u Orc ambushe. Rázem 8 orků proti mě a v dalším kole je družinka rozmetaná na prach a vyhraná hra u konce. Mazec. Ta hra je prostě luxus :-))

3.1.2013 22:48:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Sinuhet
Jo tenhle adventure pack má ještě jedno překvapení v podobě Sleeping Sentry, jak v podobě treachery tak v shadows je to mňamozní karta co ti vymete celý stůl.

4.1.2013 06:21:47

Lumir
Mno ten shadow efect je moc pěknej. Ale je takřka šílenství jít do fightů bez jediného shadow efect breakera.. (obzvláště jsou-li tam takový)

4.1.2013 18:01:38

Rivendel
No já hrál balík, který normálně nehraju. Jen jsem si chtěl zkusit tactics, za který jsem ještě nikdy žádný balík neměl a vyzkoušet jejich hrdiny. Tak proto to bylo trochu divoký. Ale stejně bych i tak riskoval a nečekal na nějakou rušičku treachery ....

Já to psal kvůli tomu, že tu hru mám prostě rád a líbí se mi jak u ní sedí i logika ... prostě vylezeš z trolí brány a chvátáš do Roklinky tak je logický, že se z brány za tebou vynoří velká skupina goblinů/orků a chtěj tě dostat dřív než jim zdrhneš :-).

4.1.2013 22:48:57

Sinuhet
Na rušičku treachery/shadow e. nesmíš čekat, tu musíš mít! :)

Jinak souhlas, mechanismy a karty jsou s příběhem skvěle provázaný. Občas mi to taky vyčaruje velice pěknej, "logickej" příběh.

4.1.2013 23:08:20

The Long Dark
Byly u tohoto AP nějaké oficiální opravy? Jde mi o to, že encounter deck má podle brožury sestávat z encounter setů The Long Dark, Twists and Turns (pochodeň) a Hazards of the Pit (prasklá skála), ale hned pod tím i na questových kartách je místo prasklé skály namalovaný řetěz, což je symbol encounter setu Deeps of Moria. Se kterým z nich se to tedy má hrát? Tematicky mi tam víc sedí Hazards of the Pit (podle mě těžší varianta), ale podle různých diskuzí se tam hrají spíše Deeps of Moria.
Našel jsem jen oficiální opravu questových karet z Foundations of the Stone...

5.1.2013 13:31:44

had

masonoš
Symboly jsou dobře, text v pravidlech u adv. packu je špatně: http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=3297

Hraje se tedy řetěz - Deeps of Moria.

6.1.2013 09:35:42 | Upraveno autorem (porovnej)

had
Díky moc, tu stránku jsem předtím prohlížel, ale úplně jsem to tam přehlédl.

6.1.2013 13:21:34

Na rušičku treachery/shadow e. nesmíš čekat, tu musíš mít! :)
Které karty používáte nejčastěji pro rušení treachery/shadow e. ?

6.1.2013 16:41:52

raia
Namátkou z core setu: Eleanor, A Test of Will, Hasty Stroke...

6.1.2013 17:13:51

Assault on Osgiliath
Nový AP v cykle Against the Shadow.

http://www.fantasyflightgames.com/edge_minisite_sec.asp?eidm=129&esem=2&esum=228

7.2.2013 14:05:32

Outlands - sliveři v LOTRovi?
Tak to mě opravdu zaujalo. Tyhle jednoduché provázanosti mám docela rád. Jediné co mě mrzí je, že jich vyšlo hned tak moc. Už z prvního chapteru a s Heirs.... lze postavit slušný Outlands balík, tedy alespoň to tak vypadá. http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=4132
Na každého Rohana se na začátku člověk těšil. Uvidíme co přijde dál. Osobně se těším na hobity.

10.5.2013 10:31:45

Outlands
Uz som to spominal na BGG a zatial som nazor nezmenil. Tento cely cyklus (vratane HoN) zatial nie je ziadna slava. HoN priniesol par dobrych gondorskych kariet a zvysok bol priemer az balast. Steward's fear zasa priniesol Outlands. Na to ze je toto gondorsky cyklus, tak zatial bieda. Ano, viem ze do Outlands spadaju okrajove uzemia Gondoru, ale je to ako dostat Silvanske karty v cykle venovanom Sindarijskym elfom.

Ano, tieto karty su skvele a vyborne spolu funguju. Lenze ja som cakal viac pre samotny Gondor. Vobec celkovo traity v tejto hre su zatial zbytocne, pretoze az na par (Dwarf, Rohan, atd.) su tam uplne nanic.

10.5.2013 12:02:47

Klaymen
No, přesně tohle se ale dalo čekat. Podle mě budou pořád vydávat další adventure packy s nějakým specifickým zaměření. Nemůžou už totiž posilovat trpaslíky (v současnosti jsou dost silní). Spíš bych čekal nějakého pěkného Rohana (ty se asi moc už nehrají), nebo orla, aby oživili starší decky. Stejně očekávám ne posilování starých balíčků, ale spíš tlačení hráčů do úplně nových kombinací. A cesta je to asi správná.

10.5.2013 12:17:03

Stepan
Nejde mi o to ze neposilnili trpaslikov. Uprimne, som rad ze to neurobili lebo je ich v hre privela. (Na druhej strane keby trpaslikov tiez nejako rozdelili do dalsich 2+ traitov, tak by neboli taki silni ako su teraz)

Mne skor ide o to ze kopa traitov je tam len na okrasu. Warrior, Ranger, alebo dokonca Steward (ten je v hre dokonca len jeden)? V MtG mas aspon hromadu kariet typu +1/+1 pre knightov alebo humanov, tu je to len pre par traitov. Karty vyuzivajuce trait Noble su....jedna ci dve?

10.5.2013 12:31:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Gondor
Naprosto souhlasím s klaymenem. Těšil jsem se na posílení Gondorského traitu, ne na příval nových. Už teď jich je dost, a nevyužívají se. A taky mně nepotěšili s Labutími rytíři... Čekal jsem elitní bouchače, ne trosky s nulovými hodnotami. Chápu, že mají v Outlandu svoje místo, ale jsou ze všech Outland karet statama nejslabší, což mi teda silně nesedí...

11.5.2013 21:38:29

speedy
Ked uz spominas tych Knights of the Swan, tak sa musim pousmiat nad tym, ze oni maju trait Outlands, ale ich vladca (Prince Imrahil - z A Journey to Rhosgobel) ma trait Gondor. Jasne, vtedy este trait Outlands neexistoval ale aj tak: dafuq?

EDIT: opravene preklepy

12.5.2013 15:18:47 | Upraveno autorem (porovnej)

klaymen
Jojo, nad tím jsem se taky pozastavil :D. Nechápu, proč to museli rozdělovat, zbytečné... Jako kdyby Dol Amroth nebo Pinath Gelin nebyli v Gondoru... Měli alespoň některým dát oba traity, protože zrovna Dol Amrothští v sobě přece Númenorské krve měli nejvíc (smíšené s krví elfů), nebyli to žádní šupáci z venkova, ale "vznešení, vysocí a s očima šedýma jako moře"... Zklamali mně no... Těšil jsem se na pořádný Gondorský balík se Strážema citadely, hraničáři z Ithilienu, a Labutími rytíři... Takhle to bude jen pořádná bída... Snad to dalšíma chapter packama spraví, a alespoň jeden bude věnovaný Gondoru...

13.5.2013 11:05:26

speedy
Alebo keby aspon vydali novu verziu Imrahila (asi Tactics), ktory by trebars daval postavam s Outlands traitom aj trait Gondor, ci uz by to bolo za exhaust alebo resource a kludne by stacilo aj na jednu fazu. Gondoru dat trait Outlands by IMO nebolo mozne, lebo potom by tie Outlands bonusy spravili aj z Gondorskych postav superhrdinov, ktori by zahanbili herneho Gandalfa.

A BTW treti alebo stvrty pack z Against the Shadow ma este rozsirit Outlands trait......mam taky pocit ze Outlands su novi trpaslici.

13.5.2013 11:47:45

Announcing the First AP in the Against the Shadow Cycle...
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=3643

Se píše:
"That leads us to one of the other design goals for the cycle: to give players the cards they need to build strong Gondor decks. In the same way that the Dwarrowdelf cycle focused around Dwarves, the player cards in the Against the Shadow cycle center around Gondor and her allies. Each of the other traits in the game receives some attention, but most of the player cards are meant to bolster the Gondor trait."
Tak to jsem teda zvědav ;-) ...

13.5.2013 11:50:12

boys, boys
zaujímalo by ma, odkiaľ máte takéto "zákulisné" info o tom, kto bol vodca Outland-erov a podobne. Rád by som niečo poštudoval, ale netuším, či existuje nejaké kniha, kde to je alebo ste takí nadupaní tolkienofilovia :).

13.5.2013 13:00:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Zahrajte si CCG Doomtrooper - hrací balík Mishima
Zahrajte si CCG Doomtrooper - hrací balík Mishima
Akt. cena: 999 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas