Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Adventure packy

tohle vlákno se zabývá nadcházejícíma Adventure packama a dalšíma rozšířeníma téhle hry, abychom nezakládali pořád nové vlákna, vždy když vyjde nové rozšíření.
16.8.2011 06:51:59

PronuvaConus
Ak to chces len kvoli hracskym kartam, tak nie. Ak chces hrat ten quest, tak ano.

7.9.2013 13:15:49

Hobbit saga expansions
A ak chcem hrat scenare z "On the Doorstep", potrebujem "Over hill and under hill"?

14.9.2013 16:00:56

PronuvaConus
Nie, nepotrebujes.

14.9.2013 16:26:09

Klaymen
V návaznosti na naši debatu o questech z core setu jsem zkusil Anduinu hrát solo s novými kartami (mám první dva cykly + oba díly Hobbita) a máš pravdu. S rozšířeními je tento quest prakticky v pohodě, ze čtyř her s trpaslíky dvě výhry, jedna těsná prohra na threat a jen jednou mi přišly karty tak hloupě, že jsem to vzdal v půlce druhé části questu. K prvnímu questu už jsem vyzkoušel nový Nightmare deck a některé karty v něm umí hodně zazlobit, s fialovými trpaslíky jsem ho dal až napotřetí, ke druhému půjdu do Nightmare decku taky. Jen Dol Guldur mi v solu i s novými kartami dělá problémy :-)

19.9.2013 23:33:58

Return to Mirkwood
Máte někdo návod, jaký balík na toto použít v solo hře? Kombinace dvou Hill trollů, Močálové zmije, Ungoliathy a Attercopů je neskutečná, a při mém štěstí se mi pravidelně dostávají do hry nejméně dvě tyhle zrůdky najednou a vždy mi nadělají saigon v postavách na stole :-/

19.9.2013 23:37:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Greyhound
Mám na to balík L+S, který párkrát uspěl, ale quest je to ne zrovna příjemný. Pošli mi do SZ e-mail a já Ti ho pošlu.

20.9.2013 14:27:06

had

Blood of Gondor

5.11.2013 12:38:53 | Upraveno autorem (porovnej)

had

Blood of Gondor
Asi po sesti (2x ve dvou, 4x solo s hobitim a s CS klasikou decky) hrach kratke hodnoceni. Zatim ani jedna vyhra, takze super vyzva. Jinak diky Hidden kartam paradni prekvapko, kdy vas prepadavaji nepratele (je jich temer 50% karet) - to vse trochu evokuje shromazdovani nepratel v posledni casti Anduiny. Zadny super pribeh, ale poradna rubacka - zatim pouze na muj ucet:)
Az bude nejhur, vytahnu Outlandsy, ale myslim si, ze to dam casem i s klasikou.

5.11.2013 12:39:38 | Upraveno autorem (porovnej)

morgul vale
Ak chcete vidieť karty z Morgul Vale, tu sú :)

http://community.fantasyflightgames.com/index.php?/topic/93450-morgul-vale-player-card-spoilers/

Najzaujímavejšia karta:
Forth Eorlingas!; 2 cost Tactics Event. Combat Action: Each Rohan hero can be declared as an attacker against enemies in the staging area this phase.

Overpowered karta:
Visionary Leadership; 2 cost Unique Leadership Attachment. Skill. Attach to a Gondor hero. While attached hero has at least 1 resource in its resource pool, Gondor characters get +1 Willpower.

13.11.2013 15:57:09

Outlands
Musím dát za pravdu těm, co vychválili Outlandy, vyzkoušel jsem je na různé questy a fungují dobře, v kombinaci se Steward of Gondor a Lord of Morthond na Hirluinovi jedou suprovatě a když ještě vyložím Sword of Morthond např. na Denethora, tak to nemá chybu. Už jsem s nimi dal i několik těžkých questů, naposledy Nightmare verzi Anduiny.
Dnes si pod stromečkem jako "překvapení" rozbalím AP Blood of Gondor a Morgul Vale a moc se těším, až vyzkouším mono - Lore balík s Anbornem a všemi pastmi :-)

24.12.2013 01:59:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Morgul vale
Po delší pouze jsem se zase rozjel a zkusil pár nových questů. Nejprve jsme byli s jedním nováčkem rozprášeni Trollem v Anduin a následně i lučištníky z Druadan lesa (solo v pohodě, ve dvou zatápí slušně). Den na to jsem si zlepšil chuť u Blood of gondor a Morgul vale. Ten jsem zvládl s hobity, ale až na potřetí. Několik karet je tam naprosto zdrcujících. Například treachery které dávám tři damage všech charakterům mimo jednu sféru. To zabíjí hobity spolehlivě. Assault on Osgiliath jsem zkoušel jen jednou a naprosto mě znechutil. Nesnáším tyhle dlouhatánské questy, kde stačí málo a musíte otočit encounter deck podruhé, potřetí, než najdete co potřebujete. V půlce mě to přestalo bavit, už nikdy více. Celkově ale víkend zase potvrdil, že lotr lcg je bezvadná hra.

PS: Po dlouhé době jsem přeházel karty ze starého trpasličího balíku a zjistil, že steward je prostě steward. Hrozně silná karta (snad nejsilnější vůbec) všechny ostatní resource akcelerátory jsou vedle něj úplně směšné. Zase mě ale štve, že ho člověk musí neustále přehazovat mezi balíčky. Zrovna Outlandi jsou bez něj poloviční. Myslím, že mohli klidně napsat errata, že produkuje jen jeden zdroj a pořád by to bylo maso.

29.12.2013 22:02:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Outlands
Asi jsem trochu za zenitem, ale co jsou Outlands?

29.12.2013 22:52:38

raia
Outlands je trait, který se objevil poměrně nedávno a přináší jednoduché synergie. Zde je ukázka
http://www.cardgamedb.com/index.php/lotr/lord-of-the-rings-card-spoiler/_/against-the-shadow/the-stewards-fear/warrior-of-lossarnach-tsf
Tady je jejich leader, který září se stewardem.
http://www.cardgamedb.com/index.php/lotr/lord-of-the-rings-card-spoiler/_/against-the-shadow/the-stewards-fear/hirluin-the-fair-tsf
A tady poslední příspěvek do komba
http://www.cardgamedb.com/index.php/lotr/lord-of-the-rings-card-spoiler/_/against-the-shadow/encounter-at-amon-din/lord-of-morthond-eaad
a dohromady to funguje dost dobře. Jen je to o chlup pomalejší zvlášť, když nepřijde steward

30.12.2013 10:10:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Stone of Erech
Ahoj, nevíte, zda se dá někde sehnat rozšíření Stone of Erech (http://boardgamegeek.com/boardgameexpansion/143025/the-lord-of-the-rings-the-card-game-the-stone-of)? Ani na BGG zatím nemá moc hodnocení, tak nevím, zda už je v distribuci.
V českých e-shopech jsem ho neobjevil a objednávat ze zahraničí jednu malou krabičku asi není zrovna rentabilní :-)
Díky za případné info.

8.1.2014 10:42:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Stone of Erech
Podle http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=4457 (z data 30.10.) by měl Stone of Erech být k prodeji. Nevím, jak dlouho trvá, než se to sem z Ameriky dostane, ale 2 měsíce mi přijde, že by měla být dostatečná doba.

8.1.2014 11:19:09

Stone of Erech 2
Teď koukám, že ses ptal na něco jinýho, ne jestli je k sehnání, ale kde se dá sehnat. Prostě rychlejc píšu než myslím, promiň...

8.1.2014 11:20:18

had

Stone
Ted jsem to opetovne parkrat hral /mam proxy/ s hobity, trpasliky a gondorem, a krom toho, ze to je relativne obtizne, je to i velice povedeny a zabavny quest - jeden z nejlepsich.

8.1.2014 14:33:59

to had
A mohu-li být troufalý, máš ještě scany, které bys mi poslal?
Karty jsem našel na lotrlcg.com a quest mě zaujal, podobně jako Massing at Osgiliath vypadá od prvního pohledu dobře, takže bych ho rád zkusil. Vytiskl bych si to a dal do obalů s kartami ze starších rozšíření co už mám.

8.1.2014 15:00:42

Voice of Isengard/Ring maker cyklus
Ahoj, našli jste někdo konkrétnější info, kdy začne vycházet 4.cyklus? Já dnes koukl po delší době na stránky FFG a jsou tam nová preview, evidentně se cyklus hodlá zaměřit hodně na elfy, speciálně trait Silvan, Celeborn jako hrdina vypadá super (Dunland Trap), i další karty jsou zajímavé, docela mě překvapil Gríma jako hrdina ve Voice of Isengard.
Každopádně jsem tam nikde neviděl info, kdy předpokládají začít cyklus vydávat, zda v nejbližších měsících nebo později.
Díky za případné info :-)

8.1.2014 15:06:46

Battle of Lake Town
Ahoj, ještě jeden dotaz - dokázal jste někdo tenhle quest dát? Popřípadě jaký balíček doporučujete (outlands, trpaslíci, elfové, mix atd.). Já to zkoušel s Outlandy a trpaslíky (Spirit + Leadership + karty z Tactics přes Óina) a ani jsem si proti drakovi nehrábl :/

8.1.2014 15:08:24

had

Greyhound 3x
1. Scany všech Gencon rozšíření mám a už jsem je tu nabízel. Pár zájemců se již našlo. Pošli email, pošlu. Výhodou těchto tří rozšíření je, že se nepromíchávají s ničím jiným, takže ti proxy stačí /pokud nejsi vyloženě sběratel/. Fakt ale je, že všechna tři tato rozšíření jsou jedna z nejlepších, takže je to svým způsoběm škoda. Škoda ale také je, že nemáme platy jako třeba v SRN.
2. Lake town jsem již dohrál - viz. vlákno Score log. Ve dvou - schizo - s balíky - 1. bojový - Imrahil, Gimli, Boromir a 2. zaměřený na vůli s obranou Eowyn, Frodo, Beravor. Úspěšnost příliš velká nebyla. To ale bylo hráno v době, kdy Laketown vyšel.
V solo hře úplně v pohodě s tím nejsilnějším, co dnes postavíš - Outlands - úspěšnost 100% a levou zadní.
3. Voice dle mě vyjde do konce ledna a 1. AP má uveden datum 2. čtvrtina roku, takže počítám koncem března - zhruba tak jak to vycházelo předcházející roky.

8.1.2014 17:42:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Voice of...
The Voice of Isengard deluxe expansion for The Lord of the Rings: The Card Game is scheduled to arrive at retailers later this month... je to nejspíš z toho článku, co jsi koukal, na FFG. Související adventure pack (1) tam byl ohlášen dneska, taky jsem to čet, mám pocit, že FFG ohlašuje všechny produkty cca 3 měsíce dopředu, takže adventure packy nejspíš v březnu.

Jinak scany Gen-con scénářů se dají najít mimo jiné i na cardgamedb.com

Battle of Lake town jsou hrál s kartami, které byly do té doby dostupné (Dwarf a Hobbit karty), jen párkrát, a semlelo mě to, Outlandy nevím, vůbec jsem je ještě nezkoušel. Šmak je prostě zlo, teď jsem zkusil jen párkrát Šmaka z hobita (Lonely mountain) a tam je to snad ještě horší. Tenhle týden mi kluci radili s pravidly a buď jsem měl smůlu nebo je to normálka, ale Šmak mi útočí třeba 3krát nebo 4krát za kolo a vždy vybílí stůl. Tyhle 2 questy byly zatím snad nejvíc deprimující, co jsem hrál...

8.1.2014 17:51:10

had
byls rychlejší, ale nějak překvapivě se shodujeme... :)

8.1.2014 17:52:23

had, libor
Díky za informace, já ten článek proběhl v rychlosti v poledne v práci, když jsem měl chvilku klid a té zmínky o datu jsem si nevšiml, spíš jsem zkoumal karty, co tam ukazují :-)

8.1.2014 20:39:57

stone of erech
Libor: díky za odkaz, zkusím na něj mrknout a stáhnout, tyhle scénáře z GenConu mám rád a chci ho proto vyzkoušet.

8.1.2014 20:46:28

Vybíráme z Bazaru

Le Havre
Le Havre
Akt. cena: 610 Kč
Končí za: 12 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas