Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Adventure packy

tohle vlákno se zabývá nadcházejícíma Adventure packama a dalšíma rozšířeníma téhle hry, abychom nezakládali pořád nové vlákna, vždy když vyjde nové rozšíření.
16.8.2011 06:51:59

AP
No, my původně si říkali, že to vezmem jen tak, že budem kupovat ty české rozšíření, ale nějak se to zvrtlo :D. Teď kompletujem první sadu a chystáme se na Numenor. Trpaslíky mám sice rád, ale nejspíš je přeskočíme a půjdem rovnou na tu třetí sadu...
Proto se chci zeptat - je v druhé sadě AP (+ Khazad dum) nějaká opravdu klíčová karta pro Leadership nebo Lore? Dá se přeskočit z první sady na tu třetí, aniž by to vážně poškodilo bojeschopnost balíku?

19.7.2013 12:21:11

speedy
To mi povídej, stačí když se podíváš dolů do diskuse, před pár týdny jsem řešil, že budu čekat na česká rozšíření a nevydržel jsem :-) ale první řada (hunt for gollum, conflict at carrock) není momentálně v čr k sehnání, tak jsem ji přeskočil a na rozdíl od tebe pojedu pro změnu druhou řadu, protože mám rád trpaslíky :) první řadu každopádně chci pokoupit taky, jak bude postupně vycházet od blackfiru a souběžně budu kompletovat i druhou. Je to mor, takovéhle návykové hry :-)

19.7.2013 12:26:13

Greyhound
No, FFG dobře ví, jak si namastit kapsu ;-)

19.7.2013 12:28:43

speedy
No já jsem s tím smířený, už do základu jsem s tím šel, že to vyzkouším a pak v tom začnu topit peníze :-)

19.7.2013 12:51:12

had

Cair Andros - to Stepan
Jestli jsem tvůj příspěvek pochopil dobře, tak jsi dohrál solo quest Cair Andros. Jestli je to tak, můžeš sem /nebo do jiného vlákna/ dát nějaké detaily?
Co jsem zatím dohledal, tak ve dvou to dali /ještě před Faq s Thorinovo mapou/, v solo hře jsem žádný úspěch nikde nenašel.

19.7.2013 20:18:48

had
Dal jsem to s orlím balíkem. Bo + Be + Be jen tactics. Skóre nikdy kromě turnaje nepočítám. Naprosto ideální jsou levní orli (2 zdroje 4 obrana a 1 zdroj 3 útok) společně s boonem na orly je to báseň. Problémem je určitě vysoký threat na začátku a tedy i jakákoli část questu, kde se jede na willpower (k tomu nesmí dojít), A docela to i šlo dobře. Za to steward´s fear je zase úplně jiný typ questu. A tam jsem ještě neuspěl. Asi budu muset pro změnu postavit Rohany. Trošku mě mrzí, že funny balíky nemají v těchto questech žádnou šanci. Taky se chci zeptat zda mohou hráči ve svých balící hrát stejné karty (double balík s outlanďáky by mohl být opravdu zajímavý).

19.7.2013 21:41:18

had

Cair Andros
Takze balik kompletne cerveny bez songu? Boon na orli mas na mysli presne co? Jinak na zacatku projdes Banks, aby ses vyhnul 2. casti a dalsi dve lokace nechavas odpalit a skaces tedy pak rovnou do 3. casti?

20.7.2013 12:59:54 | Upraveno autorem (porovnej)

had
boon: http://www.fantasyflightgames.com/ffg_content/lotr-lcg/Return-to-Mirkwood/support-of-the-eagles.png
Dnes jsme to hráli ve dvou a dvakrát zvítězili. Orleové + big green s pastmi a jinak prostě co zelená dá (protector stojí za zmínku). Poprvé jsem získali bank, nechali odpálit approach a prošli citadelu. Přišli dobré karty, ikdyž já s orly nakonec končil na 47 threat. Druhou hru mi to nehorázně nepřišlo (hlavně obraný orel, který je klýčový). Nakonec jsem umřel na threat, ale elf to dojel v "pohodě" sám. Quest je to kadopádně šílený, když jsme na začátku zkoušeli jiné balíky, tak jsme kolem druhého kola pravidelně končily (4-5 her). Několikrát jsme se musel smát, jak chodily ty shadow karty. Resume: opravdu pěkný quest, který nabízí mnoho zajímavých rozhodnutí, z nichž většina končí vaší smrtí.
EDIT: Hrozná škoda, že ten boon funguje jen na jednu fázi a ne kolo. Dost dobrý je také gondorský štít.

20.7.2013 17:48:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Obavy správce a Druadanský les
Obnovil jsem rohany a v původní podobě (Core + SoM) dokázali hnes porazit Steward´s fear. Je to docela pěkný quest. Na Druadanský les mi to několikrát přišlo špatně a tak jsem sáhl po Outlands decku a hned to šlo. Tenhle les mi přijde opravdu jednoduchý a přitom má mít obtížnost 6. Neprohlédl jsem všechny karty, já na nic nepříjemného nenarazil, tak nevím v čem spočívá ta obtížnost.

21.7.2013 01:40:58

Had
Tak jsem dlouho neváhal a mám doma Khazad dúm a Redhorn gate a i kvůli trpaslíkům jsem přibral prvního Hobbita. Vyzkoušel jsem nové karty cvičně na prvním questu ze základu, pak jsem je chtěl vyzkoušet i na druhém a umřel jsem těsně před koncem na threat :-( Ta Anduina je fakt těžká, byť na Dol Guldur nemá, ale díky novým kartám jsem si celkem bez potíží poradil s oběma obry :-) Dnes prubnu první quest z Khazadu, chci na to vzít echt trpasličí deck, na výběr mám od každé barvy dva hrdiny a haldu pomocníků, tak uvidím jak budou v Morii šlapat :-)

21.7.2013 09:12:35

klaymen
Tak jsem rozšíření přece jen pokoupil, Khazad dúm, Redhorn gate a prvního Hobbita, a ten by snad měl být opravdu hratelný se základem, má dokonce v pravidel dvě varianty herního balíčku který tvoří právě kombinace základu + Hobbita, zkusím do toho vybrat pár dobrých věcí z Khazad dúmu (Dúrin song, Khazad!Khazad! atd.) a zkusím to :-)

21.7.2013 09:18:45

Rozšíření
Tak mám odehrány první dva questy z Khazad dúm a super. Nové karty hru výrazně oživily a změnily, už musím hodně zvažovat sestavení balíku i vybírat hrdiny. Jen nechápu obtížnosti, které se u questů v pravidlech uvádí. První quest má obtížnost 5, ale dal jsem ho 2x z pěti pokusů, z fialovo-zeleným balíčkem dokonce hned napoprvé, zatímco druhý má obtížnost tři a dal jsem ho asi na 7.pokus, když jsem asi dvakrát skončil na threat a ve zbytku případů vesměs přišla chvíle, kdy jsem měl proti sobě vyložených 7-8 orků naráz a vytloukli mi všechny postavy :-) ta obtížnost je podobně podhodnocená jako u 2.questu v základu, ten mi taky nepřijde na 4 :) Hra každopádně baví, počítám, že budu tak jednou měsíčně přidávat malá rozšíření z prvních dvou sérií, které plánuju určitě celé.

24.7.2013 22:44:12

Greyhound
Obtiaznost u scenarov je bezcenne cislo, ktorym sa nemusis vobec zatazovat. Ked budes hrat questy z Heirs of Númenor, tak to pochopis. :)

24.7.2013 22:57:09

Klaymen
No už teď mi připadá, že ty obtížnosti vymýšlí někdo zcela náhodně :-) Seděl jen první quest v základu, kterému dali 1 a který je skutečně jednoduchý :-) No na další hry se těším, teď musím pokořit poslední část Khazad dúm, pak asi znovu zkusím Dol Guldur, ten jsem zkusil jen jednou a skončil jsem hned v první části.

25.7.2013 07:01:11

to Greyhound
Tak mi ještě kazad dum nepřišel/MAM HO OBJEDNANY S DVĚMA ROZŠIŘENIMI/ Alespon jsem jen tak jsem dnes zkusil dol guldur a poprve jsem ho rubnul SOLO! s partičkou:Aragon, Theodred, Eowyn.... jen core set 2x ,takže mÁm radost. Karty šly výborně měl jsem štěstí. Ivo

25.7.2013 18:26:32

Ivosek
Já jezdím do Prahy do práce, takže jsem si rozšíření koupil minulý týden s tím, že jsem si je hned po práci vyzvedl ve Světu deskových her a večer už zkoumal a o víkendu hrál :-) Teď plánuju být už "spořivý" a každý měsíc dát jedno malé rozšíření a během roku pokoupit první dva cykly :)
Ten Dol Guldur: předpokládám že jako zajatce jsi v první části otočil Theódreda a hrál jsi tedy Aragorna a Éowyn? Já měl obdobné složení (jen místo Theodreda zajatou Eleanor), ale hlavní postavy stejné a dvakrát jsem ten začátek jen s dvěma hrdinama nedal, jednou mi sice došel i správce Gondoru a pár dalších karet, ale přesto se nezadařilo, zkusím to teď znovu s kartami ze všech těch rozšíření a uvidím..

25.7.2013 18:36:13

Nightmare decks
Ahoj, už máte doma někdo rozšíření nightmare decks ke scénářům z core setu? Na Světu deskových her už je mají skladem, zajímalo by mě, jak se hrají. K prvnímu questu si rozhodně umím těžší variantu představit, je až moc jednoduchý, ale druhý a třetí jsou těžké už nyní :-)

6.9.2013 01:16:40

Greyhound
Druhy quest vobec nie je tazky ked vies co robis. Napriklad moj Outlands balicek v nom doteraz neprehral....
A co sa tyka tretieho, tak tiez plati ze musis vediet co robis a hrat minimalne vo dvojici (alebo s dvoma balickami). Jeden hrdina mimo z troch je dost vela. Jeden zo siestich? Nic hrozne. Jeden z deviatich? Pche.

6.9.2013 02:58:07

Klaymen
O síle Outlands balíku tu čtu již poněkolikáté, já bohužel zatím třetí řadu nemám, začal jsem od počátku a dokoupil napřed první dvě, hru pařím něco přes dva měsíce, na třetí řadu taky dojde. Na databázi karet jsem studoval další rozšíření a zajímalo by mě, v čem tkví síla outlandských, protože v základu moc vysoké hodnoty nemají. Vím, že si vzájemně přidávají willpower, útok, obranu i hitpointy, je to tedy o tom, dostat jich na stůl co nejvíc?
K té obtížnosti: hraju pouze sólo, takže i Anduina trápila, nicméně nezkoušel jsem ji teď, kdy mám karty z celých dvou cyklů AP, to už asi nebude tak těžká, ale Escape from Dol Guldur těžký je, já ho zkoušel jen s tím, že jsem měl zajatého 1 ze 3 hrdinů, asi vyzkouším hrát dva balíčky a s pěti hrdiny místo dvou to asi bude k dohrání :-)

6.9.2013 11:27:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Klaymen
A ty plánuješ Nightmare decks? Já bych je rád vyzkoušel, i když na to nespěchám, ještě ani nemám dohrané všechny questy, co mám doma, teď se chystám na Return to Mirkwood a Shadows and Flame, které jsem pokoupil poslední a tipuju, že to bude maso :-)

6.9.2013 11:27:48 | Upraveno autorem (porovnej)

had

nightmare kontra Outlands
Ted me cekaji na poste, tak az je Outlandsama dam - snad i Guldur, tak poreferuji.

6.9.2013 13:47:03

had
Ahoj, to jsem zvědavý, já už ve Světu deskových her viděl i demo verzi Nightmare decků pro první 3 AP, vypadaly zajímavě, tak ty co už se prodávají (pro core set) bych taky chtěl.
Jo a stejný dotaz jako na Klaymena, jen ve stručnosti, nemohl bys mi napsat, čím jsou dobří Outlands? Na třetí řadu se v budoucnu chystám, těším se na bitvy s Haradskými, piráty, slony atd., ale z karet, které tam jsou, jsem neposkládal, že by Outlands byli tak silní a to jsem tu četl, že jsou prý silnější i než mí oblíbení trpaslíci :-)

6.9.2013 14:17:54

Greyound
Outlands su prave dobri v tom ze si navzajom davaju bonusy. Vezmi si ze zakladni (neunikatni) allies su:
-2x3 0/0/0/1 (Anfalas Herdsman, Knights of the Swan)
-3x3 1/1/1/1 (Ethir Swordsman, Warrior of Losarnach, Hunter of Lamedon)

Teraz si vezmi ze ked sa Ti podari dostat do hry vsetkych co poskytuju bonusy, tak mas 6 allies so silou 3/3/3/4 a 9 allies so silou 4/4/4/4, co je ako keby si mal v hre hromadu Gandalfov. Questovanie (ci uz normalne, battle, alebo siege) nie je problem a maloktory nepriatel odola takej sile.

Ich problemom ale je ze nejaku dobu trva kym sa dostanu do plnej sily, preto potrebuju aspon zo zaciatku tahanie kariet a suroviny na Hirluinovi. Ak sa to nepodari, skoncis velmi rychlo. Ak sa to podari, tak kym v encounter decku nie su nejake zvlast neprijemne veci, tak dokoncenie questu je uz len formalita.

EDIT
a este k tomu predym:

Ked hras DG solo, tak sa nediv ze je to velmi tazke. Return to Mirkwood je tiez sakra tazky solo a s viacerymi hracmi je to ovela znesitelnejsie.
Nightmare decky planujem kupit, ale najprv chcem dokupit Dwarrowdelf cyklus (mam len The Long Dark).

6.9.2013 15:11:47 | Upraveno autorem (porovnej)

klaymen
Díky, tak jsem to chápal, jen si říkám při mém "štěstí" na karty, zda až se dostanu k třetímu cyklu a budu je hrát, se mi zdaří dostat jich na stůl dost, fakt je, že výhodou je, že jsou hodně levní, oproti třeba trpaslíkům, rohanům nebo červeným orlům. No já jsem teď dokompletoval první dvě série a pořádně si je projedu a pak se chystám i na třetí řadu :-)

6.9.2013 17:35:57

Zavislost na Deluxe
Ak chcem AP The Steward's fear, potrebujem najprv Deluxe expansion Heirs of Numenor?

7.9.2013 12:51:10

Vybíráme z Bazaru

Delta
Delta
Akt. cena: 1100 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas