Na křídlech - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 70 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Elizabeth Hargrave
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Karty na vyřazení

Ahoj, prozatím jsme vyřadili 4 karty, které jsou vyloženě přesílené:
1) Krkavec americký - dává 2 jídla za 1 vejce a umistuje se do savany
2) Krkavec velký - dává 2 jídla za 1 vejce a umistuje se do savany
3) Sněhule severní - pokud soupeř zasune kartu pod svou kartu, tak zasuňte kartu z balíčku pod tuto kartu a doberte si 1 kartu z balíčku
4) Vrána černá - za každý symbol dravce všech ptáků 1 hráče si vemte 1 myš a skladujte ji na této kartě.

1 a 2 boří hru, protože pak není nutné si brát potravu. 3 a 4 umožňují dostat za jednu kartu i 20 bodů. Jaké karty jste vyřadili Vy a proč?
29.3.2020 21:36:35

jahman, pyjer
Situaciu v hre 2 hracov ti uz popisal pyjer, v 4 je to ale inak, pretoze tam nie si na to krmitko sam, vyzobavaju ho aj dalsi hraci. Tym sa toci rychlejsie a nema to na teba taky dopad (= ked je tam potrava, ktora sa ti nehodi, tak je sanca, ze ju vezme nejaky iny hrac).
Pyjer - proc je ten bonus nesmyslny? Vzdyt je to jednoduchy priklad komba (engine) zaplatim nejakou surovinu a dostanu za to neco vic... Cilem ty hry je vytvaret takova komba :-)

31.3.2020 12:41:59

vyřazování karet
Já se tedy rozhodl vyřadit všechny dravce. Běda jim! Jsou moc silní a ubližují ostatním.

31.3.2020 13:03:03

fuchso-ella-krkavec
Pokial viem ak je krkavec-havran tak ten ma hnedu akciu, za jedno vajce dve potravy. A tam je uplne jedno kolko hracov hra hru. Mozes ho vyuzivat vzdy ked ty zahras akciu, kde je havran umiestneny. O tom pisem. Ella pise o tom ze ho spustas raz ked na teba pride rada. To je ale uplne ina akcia a tam, tak isto nezalezi na pocte hracov. Lebo to spustaju protihraci a tam je len efekt ten, ze cim viac hracov hra hru, tym je vacsia pravdepodobnost, ze to niekto spusti. Ale robit tu akciu mozes vzdy len raz za kolo. U havrana je uplne jedno kolko.hracov hra hru. Havran je sam o sebe OP, to co popisujete vy je nahoda v krmitku, ktora moze byt kludne pre superov dobra a vzdy tam budu potravy ktore oni chcu

31.3.2020 13:59:54 | Upraveno autorem (porovnej)

jahman
Kamo, ty uz to mas ako mantru - "Havran je OP" :-) (no offense) viacero diskutujucich s nim nema problem, tak sa mozno skus zamysliet nad tym preco - sam si v inom vlakne napisal, ze ked nechodia vysoko bodovane vtaky, tak nie je nic moc.
Dost casto pises o vysoko-bodovanych vtakoch - ale to je len jedna z ciest, ako v tej hre nahrat vela bodov, su aj ine cesty - plnenie ukolov, vajcovy engine (ehmmm :-D) a pod.
Ono ked napr. vylozim hoc aj malo bodovaneho vtaka, ale hodi sa mi do 2 ukolov, tak razom uz je jeho hodnota vyssia alebo ked som v poslednom obdobi schopny polozit 7 vajec za kolo, tak vysoko bodovanych vtakov nepotrebujem...
V tej hre je fakt vela moznosti a 1 karta ti ju nevyhra :-)

Kukni si to video, co sem daval Yedle alebo sa skus aj zamysliet nad tym, co som napisal v minulom prispevku (ano karta je rovnaka, ked hra x alebo y hracov ale jej dopad na hru je odlisny + je tam xy dalsich faktorov). Vezmi ti to ako challenge a poraz toho havrana :-)

31.3.2020 21:26:12

fuchso
no offense. Asi si mi prave otvoril oci, po tych desiatkach partii som na to stale neprisiel a ja somar som si myslel, ze sa da vela bodov nahrat len cez body vtakov. Tam su karty ukolov a vajcovy engine? Ach ja nestastny zemepan. Asi si prestanem namiesavat potajomky havrana na ruku. Skus si precitat aj ine fora na tuto temu napr BGG (odporucam), vacsia komunita, vacsia skupina nazorov. Btw. niektori sa vyjadrili, tam kde si sa docital, tak aj tak. Peace.

31.3.2020 21:53:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Uplne obracene!
Prirovnal bych to napr. k Marsu. Mars je hra o zabavnem vytvareni kombinaci karet. Jedna karta tam muze byt uplne k nicemu (prijde moc brzy, moc pozde, neprijde vubec) a nebo taky muze byt, ze na te same karte udelam 30 bodu... a stejne nevyhraju. Protoze souper vytvoril jeste lepsi kombinaci. A to je na Marsu zabavne.

Kridla jsou mnohem jednodussi, kratsi, nahodnejsi, pristupnejsi pro bezne hrace. Ale zvlast s rozsirenim je tam spousta peknych kombinaci, ktere mohou hru vyhrat a nebo vubec nemusi prijit. A je skoda si na te hre znicit to ZABAVNE - vytvareni tech kombinaci. Protoze pokud to odstranime, zbude jen sucha repetivni nahoda komu zrovna lepe padne v krmitku potrava, kdo si lizne vic bodu za ptaky a kdo si lizne stastnejsi ukol... A to by byla fakt hrozna nuda.

Takze vyrazovat nejake silne karty? Ani nahodou, ja bych naopak vyradil ty SLABE karty, ktere nic nedelaji a zadna kombinace se z nic postavit neda, protoze pokud mi budou chodit jen takove (jakoze se to stava) tak ta hra je hrozne nudna az zoufala...

31.3.2020 23:11:40

vyváženost
Podle mě tahle potřeba mít za každou cenu vše vyvážené a spravedlivé nás přivede do hrobu... a není to první ani poslední diskuze na téma "bylo mi ublíženo, spravte někdo tu hru...". Já už se k tomu nebudu více vyjadřovat. Spíše bych na vás apeloval abyste se zamysleli jestli je tohle potřeba...

1.4.2020 08:52:07

filthy casuals
prečo ste takí plačkovia?

1.4.2020 09:06:51

Změnit styl nebo hru
Není lepší změnit styl hraní než hru jako takovou? Když má protihráč kartu Sněhule severní, tak zkusím svoji strategii založit buď na tom, že nebudu vykládat karty ptáků, pod které zasouvám karty a nebo jich musím mít v jedné řadě na aktivaci tolik, aby to mělo smysl a měl jsem lepší bodový zisk než soupeř... Osobně mi přijde zbytečné ze hry vyhazovat nějaké ptáčky, protože jsou silnější

6.4.2020 11:26:45

Marwa
Asi snad zalezi na tom, kdy Ti snehule prijde. Kdyz si ji vylozis v 1/3-1/2 hry, kdyz uz hraci maji vylozenou cast techto karet, tak s tim uz moc nenadelaji.

Co se tyce zmeny strategie, tak to snad zalezi na tom s kym hrajes a jak casto hrajes danou hru. Ja hraju danou hru s 2 detmi - 8 a 9 let a manzelkou cca 1 tydne. Kdyz tam necham tyto karty, tak hru muzu skutecne vyradit, protoze ji se mnou nebudou chtit hrat a to nechci.

Kdyz budes hrat 10 partii tydne, tak je Ti jedno, ze 1 z nich prohrajes, protoze dana karta tak casto nemusi prijit, nebo prijde na konci hry, kdy neni tak silna. Pri nizsi frekvenci hrani, jako to mame my to znamena, ze to znici zazitek, na ktery se rodina tesi.

Jinak predstava, ze nekdo muze tuto hru odladit pri tak velkem poctu karet je dost naivni. Celkem je ve hre i s rozsirenim 250 karet, rekl bych tak 100 ruznych efektu. Tech moznosti, kterymi lze vylozit Vasich -10-12 ptacku je fakt mnoho. Smyslem je vyradit levne karty, ktere nici hru, protoze nenuti cloveka premyslet nad strategii a kombenim karet.

6.4.2020 16:15:04

100
100 roznych efektov? To mam asi inu hru doma.

6.4.2020 17:22:00

JAHMANsvk
V rozsireni v priloze mas 43 ruznych efektu, z nich cela rada Ti dava ruznou potravu -> dany efekt * 5 . V zakladnim baliku je jich taky tak cca 25 i kdyz je jich asi hodne spolecnych. To ale nebyla pointa, ze ? At uz jich je 100 nebo 50 tak neni v lidskych silach prehrat vsechny mozne variace vykladanych karet a hru dokonale odladit. Pochopils?

7.4.2020 21:20:26

je to záměr
náhoda v tom, jak karty přijdou k této hře z podstaty věci patří - cílem autora je, aby i slabší hráč (v rámci rodinného hraní) mohl porazit toho silnějšího... ne, aby vždy a pořád vyhrál větší stratég, jako v šachu

7.4.2020 22:02:24

p_lichnovsky
Je to rodinna hra nie turnajova. To si treba uvedomit. Tak ako pise iwen.

7.4.2020 22:52:57

je to zamer
ja chapu, ze se jedna o rodinou hru a myslim si, ze by deti neprotestovaly, kdyby dane karty dostaly - obzvlaste, kdyz jim nekdo ukazal strategii jak to zahrat. Problem je, ze kdyz je dostanu ja a zvitezim s rozdilem 30 nebo 40 bodu, tak to se mnou nebudou chtit hrat. Proto si myslim, ze je lepsi tyto snadne strategie vyradit. A mozna bych to nenazyval ani strategii.

8.4.2020 20:30:38

Cože
Jak může někoho napadnout vyřadit krkavce? Nechápu.

8.4.2020 21:06:23

p_lichnovsky
Tak pokud se téhle situaci chceš vyhnout, tak prostě toho krkavce neber a nech ho ostatním :) Aspoň bude hraní proti němu výzva ;)

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

8.4.2020 22:11:18

Strategiu

A k tomu im vysvetli tu strategiu :).

8.4.2020 23:20:50

včera proti manželce,
která hrála hru podruhé. Krkavec přišel v průběhu prvního kola, nechal jsem jí ho, poradil aby si ho vzala. Vyložit se podařil až v kole druhém jako 3. pták, poradil jsem jí, aby si ho dala na pole (kde mimochodem měla z prvního kola ptáka s efektem přidej vejce na libovolnou kartu, což efekt krkavce eliminovalo) a konec. Mohl jsem se snažit jak chtěl, ale dohnat to už nelze. V úkolech jsem sice měl asi o 3 body více, ale možnost zahrát v podstatě 2 akce naráz (kladení vajec a zisk 2 libovolných surovin - což je dalo by se říct plnohodnotná akce - ekvivalent k získávání potravy) je moc - jseš prostě pomalejší. Finální skóre sice nevypadalo tak hrozně, ale když prohraješ o 7 bodů, je třeba si uvědomit, že se dost špatně shánějí - tak abys někde udělal na soupeře rozdíl... V posledním kole jsem sice udělal 20 bodů, ale to soupeř taky...

edit: ještě tedy podotýkám, že jsme hráli modrou stranu úkolů - to může mít taky vliv - na té se utíká hůře, než na zelené.

9.4.2020 07:34:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Vzdyt

Nize se pise, ze ve dvou je to hotovy. Ve vice byt nemusi. Taky bych byt tebou karty v baliku nechal a nebral jsi je. Mozna v budoucnu, pokud se s nimi vsichni nauci hrat na jiste vytezstvi. Aspon si procvicite, jak to chodi v beznem zivote- nekdo je na tom proste lip :)

9.4.2020 07:58:06

Toneckrmelec
Ale tak ani ve dvou nemusí být, máme nahráno asi 100 her, zrovna včera měla žena krkavce jako druhého ptáka což mě spíš namotivovalo a vyhrál jsem nakonec asi o 5 bodů, ale je fakt, že hrajeme rozšíření a zelenou tabulku úkolů. Jen se základem to bylo silnější, ale zas těch her, které by vyloženě rozhodl bylo jen pár, nějak mě nikdy nenapadlo ho kvůli tomu vyřazovat.

9.4.2020 08:18:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Vseci vcera mali havrana
Tiez sme vcera hrali. Krkavec prisiel na veko kracice na zaciatku hry :). Na ruke som si nechal len bociaca-čapa z expanzie a 4 potravy. Hned som bral havrana a vykladal ako prveho. Za neho som na pole vylozil bociana, ktory vie vylozit do ponuky 3 nove karty a jednu si zobrat :)). Potom som do pola ako tretieho vylozil vtaka ktory mam akciu, ze mozes zahrat akciu uz na vylozenej karte v tej istej rade :)). A uz to bolo. Ani raz, podotykam ani raz som nezahral akciu doberania kariet ani zhananie potravy. Len som hral vajcia, noveho vtaka z ponuky a na toho vtaka cez havrana potravu. Masaker, jedina skoda ze do ponuky chodili vtaky okolo 3-4 body, jeden tam bol 7, 8 a 9 bodovy. Inak same 3-4 body. Na konci som mal 96 bodov a protihrac 69. Keby som mal viac stastia na lepsie vtaky v ponuke tak dam v pohode 130 bodov. Ironio bolo ze v druhom kole prisiel aj frajerke vrana americka ktora mala ten isty efekt ako krkavec :)) ale toho sa jej hned nepodarilo vylozit. Ale zavlbavili sme sa co je hlavne..inak zelenu stranu ukolov som prehral na plnej ciare lebo som riesil co najlepsie vtaky a ukoly som uplne vypustil a aj tak som vyhral o cca 30bodov.

9.4.2020 10:19:44 | Upraveno autorem (porovnej)

vyřaďte hru a je to
každá ta hra se dá hrát stylem, vylož 4 ptáky na louku a pak už jen sbírej vejce... koho to baví, ať to dělá

nebo tu hru vyřaďte ze sbírky a udělejte si vlastní vyváženou a dokonalou...

je to rodinná hra o vejcích a ptácích, tak ji tak hrajte :)

9.4.2020 10:50:40

Martannene
co je to za blbost, nevyhodis hru, ktera Te stala s rozsirenim
1 900 Kc jen kvuli tomu, ze nekdo nedomyslel 4 karty ze 250? Prachy si netisknu a rentier nejsem. To je jako bys zakazal vsechny house rules. My napriklad mame v nabidce 6 ptacku, protoze je to vetsi vyber a s rozsirenim mas tuto moznost. Detem se to tak hraje lepe a nebrblaji. Ale i kdyz bych to hral s kamosema, kteri maji neco odehrano (ale toto nehrali), tak bych silne zvazoval, zda bych tam krkavce zaradil. Proc, protoze nehrajeme 100 her a kdyz to pokazi 1 hru, kterou odehrajeme za mesic, tak je to skoda, a uz by to nechteli hrat.

Jinak predevcirem se mi v Divukraji podarilo 78 bodu, ale byla to jedinecna kombinace karet a zpusobeno tim, ze se souperum nedarilo, takze sli na podzim drive a stejne jsem se u toho dost zapotil, jak to vymyslet. Tady je to zdarma, bez premysleni.

9.4.2020 12:54:07

Krkavec
myslel jsem vyradit ze hry, ne ze zivota nebo snad dokonce promorit :)

Samozrejme bychom mohli zalozit stranu na podporu krkavcu, tak abychom ferove prosazovali jejich nazory v politice.

9.4.2020 12:55:46

Vybíráme z Bazaru

Maximální warp, podložka a žetony
Maximální warp, podložka a žetony
Akt. cena: 830 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas