Na křídlech - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 70 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Elizabeth Hargrave
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Karty na vyřazení

Ahoj, prozatím jsme vyřadili 4 karty, které jsou vyloženě přesílené:
1) Krkavec americký - dává 2 jídla za 1 vejce a umistuje se do savany
2) Krkavec velký - dává 2 jídla za 1 vejce a umistuje se do savany
3) Sněhule severní - pokud soupeř zasune kartu pod svou kartu, tak zasuňte kartu z balíčku pod tuto kartu a doberte si 1 kartu z balíčku
4) Vrána černá - za každý symbol dravce všech ptáků 1 hráče si vemte 1 myš a skladujte ji na této kartě.

1 a 2 boří hru, protože pak není nutné si brát potravu. 3 a 4 umožňují dostat za jednu kartu i 20 bodů. Jaké karty jste vyřadili Vy a proč?
29.3.2020 21:36:35

Karty
4. Mi vobec nepride presilana, malokedy ma hrac viac ako 3 dravcov vo voliere. Navyse ked ho vylozis v prvok kole znamenato aj ze spoluhraci nemaju cela dravcov. Dokonca ani vo stvrtom nemusia mat ziadneho. To je o nahode a kombinacii kariet. Ked ti pride v tretom, stvrtom kole, tak nic vyznamne, stale musis splnat poziadavku ze niekto ma vela dravcov.

3. Tak isto je to o kombinacii kariet, ked nemas vtaka co umoznuje zasuvat karty snehula ti je na ....

1 a 2 to uz o nahode nie je. V prvom kole ked ich vylozis je to zabijak. Ale to by si mal napisat do vlakna s nazvom "strategia s havranom" , lebo vela hracov si to nemysli :)

29.3.2020 23:55:09 | Upraveno autorem (porovnej)

jahman
napriklad ja :)

ono my sme tiez zacali jednym casom karty upravovat, ale zrusili sme to a hrame so vsetkymi ako su

ja som mal predvcerom krkavca, vylozil som ho v prvom kole a myslel som ze mam vyhrate, nahral som 103 bodov, proste krasa

az na to ze ked sme zacali ratat na konci body zistili sme ze manzelka nahrala 122 bodov tym ze vykladala drahych vtakov,
mala nejakeho vtaka hore v lese co umoznoval kazde kolo co sla do lesa vylozit kartu vtaka a to bola síla, samozrejme ze jej to nehral ten vtak sam, mala tam viacej dobrych vtákov (napr v lese dostavala aj vajcia) ale tento nas zaujal asi najviac ona takmer vobec nesla inde len do lesa.

30.3.2020 08:09:47

Všechny karty jsou OP, když máš dobré kombo
Hele, já už mám docela nahráno a skoro všechny karty ve hře jsou OP? Když si najdeš dobré kombo a prostě to záleží na náhodě.

Žádná z těch, co píšeš, mi nepřijde nijak víc oproti ostatním. Když máš třeba 3 ptáky umožňující zasouvání - teď si nepamatuju přesně, ale dá se tam vytvořit kombo stylem 1. pták - dober si 2 karty, jednu zasuň, 2. pták zasuň kartu pod až 3 ptáky, 3 si dober, 3. pták to stejné a poslední pták zase umožní zasunout a dobrat, tak máš třeba 4 ptáky a za každého i 15 bodů. Normálka.

Takže je to vážně hodně o tom pracovat s tím, co ti přijde a najít si tam to výhodné, nesnažit se to ohnout podle toho, jak jsi zvyklý hrát, což při množství karet moc právě nejde.

30.3.2020 09:07:39

kroelh
naprostý súhlas, takto to vnímam aj ja

30.3.2020 09:22:48

je to rodinná hra
jednotlivé karty v této hře nejsou stejně silné (ty silnější mají, ale vyšší náklady na postavení a přináší méně bodů sami o sobě - tím je to částečně balancováno) a náhoda v tom, jak karty přijdou k této hře z podstaty věci patří - cílem je, aby i slabší hráč (v rámci rodinného hraní) mohl porazit toho silnějšího... nesnažil bych se žádné karty vyndávat (tím zase narušíš jiné prvky hry - procentuální zastoupení karet v balíku s ohledem na úkoly), pokud tento prvek náhody nevyhovuje, tak je asi lepší prostě hrát jinou hru :-)

30.3.2020 09:23:45 | Upraveno autorem (porovnej)

:-)
Dobrý nápad.
Příště navrhnu soupeři, že budeme hrát šachy bez věže.
Bo není od ní pěkné jak je silná.

30.3.2020 10:31:29

juliusm
A jak by se vam libilo hrat sachy, kdy souper bude mit misto tech vezi damy ?

30.3.2020 10:40:45

kroelh
Přesně a hlavně rozšíření to zas celé dorovná a vytvoří nová komba s kterými se dá pracovat.

30.3.2020 11:13:19

ad silné karty
Kdysi jsem u jedné hry taky prosazoval názor jak jsou určité dvě karty silné. Pak jsem si hru zahrál s člověkem, který ji uměl a moje silné karty byly rázem naprd.

Většinou hru nejvíc boří různé rádoby homemade vyrovnávací pravidla, jejichž zavedení sice řeší úzce vymezenou problémovou část, ale už nevidí v širších souvislostech negativní důsledek na celou koncepci hry, který si člověk uvědomí až při dobré znalosti hry po X partiích s různými hráči.

30.3.2020 11:24:48 | Upraveno autorem (porovnej)

kren+juliusm
Ámen.:-)

30.3.2020 11:53:20

Lucas
Zajímá mě ten pták, který vykládá aktivací jiné ptáky. Znám jen jednorázové... Jestli jste něco nehráli špatně a neměl jsi vyhrát?:-)

30.3.2020 11:54:02

Umma
Je to nějaký z rozšíření, už jsem ho taky potkal.

30.3.2020 12:31:28

Umma, Froggery

Karty E54 - E56 su to

30.3.2020 12:41:44

UmmA + Lucas
Hacik je v tom, ze treba uhradit normalne naklady na vtaka aj vajcia aj potravu, takze je otazka ci si ich nevykladal zadarmo. To iste dokazu aj niektore karty na konci kola. To mi dake silne nepride a nieco ste podla mna hrali zle. Jedine ze si mal mega mega stastie.

30.3.2020 12:49:41

Jahman
Ano viem ze treba zaplatit navyse.
a nie hrali sme to dobre, mame nahrane cca 100 hier

je pravda ze napr zaplatis 1 surovinu navyse
ALE usetris cely jeden tah vykladaním vtaka, a to je hoodne silne.
pretoze ked usetris 1 kocku akcie je to ovela viacej ako 1 vajce ci jedna potrava.

dneska ked mala spala sme hrali dalsie 4 hry, a v jednej v zaciatku druheho tahu prisiel na veko krkavec, a cuduj sa svete ani ja a ani manzelka sme ho nebrali
obaja sme hrabali cez les a bez problemov :)

30.3.2020 15:42:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Lucas

Lenze za jednu potravu nikdy nevylozis vysoko bodoveho vtaka. To je realita, stoja 2 vacsinou 3 potravy. Takze preto nechapacka ze 120bodov a vysoko bodove vtaky.

30.3.2020 18:39:41

jahman
pretoze ked chodila do lesa, tak potravu tam aj brala, cize na 1 akcnu kocku zobrala cca 3 potravi plus vedela vylozit draheho vtaka

30.3.2020 19:20:17

No chlapi nevim, podle me
to zalezi v jakem poctu hrajete. My hrajeme ve 4 - manzelka a 2 deti.

Jahmansvk ->
Snehule - Predpokladejme, ze kazdy z hracu ma 2 karty, kde se zastrkuji karty pod ptacka (a to veru neni moc). Tzn. snehule Ti umozni v kazdem kole ziskat v prumeru - 3b. a 3 nove karty. To mi prijde jako ulet. Tzn. kdyz si ho nevylozis hned, ale az v okamziku, kdy souperi maji nejake zastrkavaci ptacky - cca na konci 1/2 hry, tak nejen, ze nemusis si dobirat jakekoliv karty, ale jeste mas 15-20 bodu. Vrana je o neco slabsi, ale taky v pohode da samotna 20 bodu ani nemrknes.
Kdyz si vezmes, ze mas vylozeno na konci hry v prumeru 11 karet, tak pokud bys mel same takove, tak mas 220 bodu.

Lucas -
E54-E56 - diky za upozorneni, vyradil jsem je. Za me jsou to lacine karty, ktere umoznuji pouze davat na radek lesa a vykladani mas zdarma, to se nedivim, ze zena mela tolik bodu. E55 je v pohode - stale potrebujes potravu a vejce.
Jinak ja jsem mel vcera s obycejnou vranou, ktera davala 1 potravu - a mel jsem 96 bodu. Tzn. rekl bych, ze Ti nesly karty, protoze jinak bys musel dat s krkavcem pres 110 lehce.

Podle me pokud potrebujete jeste nejakou jinou kartu, aby fungovalo kombo, tak je to ok, protoze pocet karet je vysoky a pravdepodobnost je nizka, ze ziskate prave tu danou kombinaci, ale pokud staci 1 karta, aby vyznamne prevazila sance na vitezstvi na Vasi stranu, tak je neco spatne.

30.3.2020 20:07:19

Ty karty mi neprijdou presilene...
Snehule - chtel bych se ujistit, ze to hrajete spravne (z toho popisu mi to tak uplne neprijde), efekt tehle karty lze vyuzit jednou mezi svymi tahy - i kdyz n souperu po Vas provede danou akci, vy ji provedete pouze jednou (po svem tahu opet "resetujete"). Jako zeby protihraci ten efekt vyuzivali kazde kolo nekolikrat, to se mi nezda...
Krkavce ve hre 4 hracu urcite presilene nejsou a nebori hru, ve 2 je ta karta silna a muzete mit velkou vyhodu, ale ve 4 v zadnem pripade nezarucuje vitezstvi, je tam zkratka jeste spousta jinych faktoru...
Ta vrana - nevim, mozna se mi parkrat stalo, ze bych mel 3 dravce, marginalni efekt, silna pouze ve velmi specifickem pripadu...
Ale samozrejme, kazdy si muze hrat podle sebe, nezapomente ale (jak uz tady padlo) ze odstranenim nejakych karet zase posilujete jine, nebo menite pravdepodobnosti pro nektere ukoly a pod...
Jo a jeste je tam samozrejme spousta jinych "super-silnych" karet - odhod vejce, tahni 2 karty a pod efekty :-)))

31.3.2020 00:33:58

Krkavec a krmítko

Jo ti Krkavci OP jsou... Ve hře ve dvou se nám několikrát stalo, že jeden hráč potřeboval přehodit krmítko ale musel si jej vyzovat postupně sám, zatímco druhý si bral Krkavcem co chtěl.. Navíc na sudých políčkách lze uplatnit trochu nesmyslný mechanismus - obětuju potravu, vezmu si vajíčko, obětuju vajíčko vezmu si dvě potravy (1 potrava= 2 potravy)

31.3.2020 09:34:46

fuchso

Aky je rozdiel medzi krkavcom v 4 hracoch a dvoch? To mi vysvetli.

31.3.2020 09:47:44

krkavec

spouštíš ho jednou než na tebe příjde řada
takže ve dvou to může být v každém tahu protihráče
ve čtyřech pouze jednou i když akci by spustili všichni tři protihráči

31.3.2020 11:27:23

nic nevyřazuju
Pokud máte 15 minut mrkněte na video Rodneyho, který hezky popsal, že častým balancem her jsou sami hráči. Lidi hrajou jinak a v nějakém stylu se jednoduše může zdát něco nevybalancované: https://youtu.be/VGnJA8h3I5E

Stejné je to třeba u Rootu, byla tu vcelku ostrá diskuze, kdy jedna parta zastávala názor, že kočky jsou totálně k ničemu, protože nejsou schopné vyhrát. Chybu viděli ve hře, ale nenapadlo je, že kočky jednoduše nefungují pro ně. Nedávno jsem hrál partii Rootu, kdy kočky utekly o 15 bodů a ostatní jenom zírali, jak se za ně dá valit.

To, že vyřadíte dvě karty ze hry, tak jí rozhodně nerozbijete (ani co se týče osobních úkolů), ale já osobně nic vyřazovat nebudu.
___
redaktor Deskofobie

31.3.2020 11:34:46

karty

Taky mám v Křídlech nahráno už celkem hooodně partii a přijde mi to jako blbost nějaké karty vyřazovat...

31.3.2020 11:46:26

Yedle, GeneralX
Súhlas s názorom,
hrame so všetkym, a často kukáme co vsetko sa dá vykombiť ked sa pekne zijdu karty :)

31.3.2020 12:38:37

Vybíráme z Bazaru

The Search for Planet X
The Search for Planet X
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas