Middle-earth Quest

xxxxxxxxoo hodnoceno 94x (Seznam vlastníků)

Middle-earth Quest - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Tak dneska FFG uvolnili pravidla. http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=705
5.8.2009 19:00:19

Kadaver
hmmm zajímavé info o hře (zatím se mi nechtěla číst pravidla :-)) Každopádně ji asi časem pořídím, ale možná ji odsunu a upřednostním The Tales of Arabian nights (btw. trochu offtopic zahrál to už někdo? :-))

18.8.2009 21:28:44

jak psal Kadaver
asi má pravdu, že se soubojům musí postavy co nejvíce vyhýbat pokud nemají již zmíněné Questy na souboje. Postavy totiž při každém odpočinku či léčení posunují sauronův žeton vpřed (a když ma na sobě jednu z korupcí dokonce o 2). Takže jedně rušit ploty.
Vylepšení postav tam je pouze akčníma (soubojovýma) kartama do svého balíku (Dominion?).
Naše hra byla skoro OK jen jaksik skřetovi upadl vršek sekery :-) Sekunďák to jistí.

19.8.2009 06:35:47

délka hry
cca 3 hodiny po vysvětlení pravidel. Tah hráče tak 10 minut pokud se bojuje. hrali jsme to cca 9 kol. Postavy si musí pomáhat a plánovat tahy a Sauron za dveře, protože ty víš prd a on o vás všechno.

19.8.2009 06:38:05

to Lumirius
Pozor, Sauron to MÁ slyšet, protože He Has Many Spies...

19.8.2009 07:30:41

Sappho
fakt? tak to bude rád, bo nebude nikam muset chodit :-)

19.8.2009 09:12:29

Lumirius
ušetří nohy :-) Akorát pro hrdiny to bude o to těžší... Ale o to asi jde ;)

19.8.2009 09:22:06

Vylepšení postavy
Ještě bych doplnil Lumiriuse ve vylepšování postav. Kromě dodatečných skill karet, které se můžou dostat do hrdinova balíku, ještě může hrdina dostat bonusy ke svým základním atributům (Fortitude, Strength, Agility, Wisdom). A samozřejmě může dostat nějaké to vybavení, ale jak zde již bylo zmíněno, věci jsou ve hře jen tři a pomáhají při pohybu. Teda do té doby, než FFG nevydá nějaké to rozšíření, na kterém už se určitě začíná dělat, jak je znám.

19.8.2009 09:27:38

FAQ
Tak se na stránkách objevil první FAQ. Zatím je toho jedna stránka, tak to přeložíme a dáme ke stažení. Budeme ho průběžně aktualizovat :)

22.8.2009 09:19:18

pravidla
Tak jsem dočetl pravidla a opět před vámi smekám, milé dámy :-) Skvělá a rychlá práce, díky.

Nicméně jsem zjistil, že hra je skutečně o něčem jiném, než jsem čekal a herní princip mě také vůbec neoslovil, takže si tuhle hru nejspíš nechám ujít ... :-( Přijde mi to celé takové podivné a krajně podezřelé ...

23.8.2009 23:50:31

pravidla
My odehrály zatím dvě hry a jsme spokojené. Jelikož Tolkiena hodně můžeme, tak hra splňuje naše očekávání. A co se týče hratelnosti, mě ten způsob vyhovuje.

24.8.2009 07:50:14

sappho
No tak šup, jaké to je? Atmosféra, herní doba, prostoje, finále, napětí. Chci vědět VŠECHNO! :D

24.8.2009 07:53:15

První dojmy (podruhé :-)
tak za sebou máme první hru (Sauron-já poražen na hlavu). Zkusím něco napsat-zachytit dojem ze hry.. Recenzi případně po více odehraných partiích. Ale jsme spokojeni

24.8.2009 15:20:31

Citron
Sepis, ja sem si to dnes rozbalil a vizualne moc pekne. Jen si to s pritelkou nezahraju (nema rada trpasliky, coz je pro ni souhrnny nazev pro cokoliv fantasy vcetne trolu:D), tak at vim, jak se mam moc tesit:)

25.8.2009 15:31:14

První dojmy
Tak mám za sebou jednu odehranou hru: Sauron vs dva hrdinové.
Pravidla jsou navzdory tlusté brožurce v pohodě. Řekl bych, že jsou na úrovni Arkhamu. Jak už někdo zmiňoval, systém karet hrdinů používaných k boji i pohybu je geniální. Jak se to hraje už dole zmiňoval Kadaver, takže nebudu zahlcovat diskuzi :-)

Trochu mě však zklamala atmosféra. V Arkhamu na mě dýchá ze všech karet a navíc je pak v rámci možností herního systému přenesena na hrací plán. Například když lidé vezmou spravedlnost do vlastních rukou a vyčistí ulice od monster...
Něco takového mi v Questu chybí a je potřeba mít trochu fantazie, aby si člověk opravdu užil atmosféru Pána prstenů a Středozemě.

28.8.2009 17:50:17

Figurky
A ještě jsem zapomněl na figurky. Vybalil jsem je sice v celku, ale přes veškerou opatrnost počítám po první hře ztráty na straně Temnoty.
Gothmog Křehký totiž během hry přišel o čepel jeho mocné sekery, takže to teď vypadá, jako by měl vycházkovou hůl. Nicméně doufám, že Sauronovo vteřinové lepidlo obávanou zbraň opraví.

28.8.2009 18:26:08

sappho + partnerka - k překladu
Díky díky díky, překlad je skvělý !!! - učím se z něj česky :)

Já si rád čtu pravidla v originále (už jen třeba proto abych trénoval aj), ale pak se mi u hry stává, že nevím, jak nějaká slovíčka přeložit zpět do čj. Tady sem měl třeba problém s haven, pořád sem měl vnucené, že je to přístav, ale Roklinka ani Lórien moc přístavy nejsou. Takže ještě jednou dík !

18.6.2010 22:42:14

Posun Sauronovych zetonu pribehu
Procital jsem letmo cele vlakno a Lumirus uz mi rekl bych neprimo odpovedel. Ale stejne se zeptam: Sauronuv zeton pribehu se posouva pokazde, kdyz se hrdina leci, nebo odpociva, nebo kdyz je hrdina porazen + samozrejme podle aktualnich intrik. Otazka zni - musi hrdina odpocivat, kdyz ma karty v rest poolu, ale dostatek karet v Live poolu a nechce Sauronovi nahravat?

6.9.2010 08:29:14

Kubis
Ne nemusí. většinou odpočíváš když už ti karty dochází.

6.9.2010 08:36:03

to sappho
Diky za info. Z pravidel mi to nebylo uplne jasne, ale ted jak na to koukam poradne je tam napsan MUZE odpocivat. Dik

6.9.2010 14:12:39

dotaz
Můžu mít v jedné lokaci dva Ploty?

10.10.2010 19:03:39

to Beholder
Já se domnívám, že může. Dokonce je myslím na jednom plotu výslovně řečeno, že nesmí být zahrán na lokaci, kde už jiný je. Tím pádem pro normální ploty bude pravděpodobně platit to, že klidně mohou ovlivňovat stejnou lokaci. Samozřejmě pro hrdiny je pak jednodušší oba ploty zrušit najednou.

10.10.2010 22:22:39

Kadaver
měl jsem nakonec 3 Ploty v Isengardu, tak nám to přišlo trošku divné, ale nikde jsem to v pravidlech nenašel zakázané. Každopádně díky ;)

10.10.2010 22:31:22

Beholder
Kadaver má pravdu. Můžeš jich tam mít kolik chceš, pokud to karta přímo nezakazuje.

11.10.2010 07:07:53

Jako Magic?
Ahojte. Měli jsme drobounkou neshodu při poslední partii:

Chyt jsem peril kartu "Ill-met Company", která říká: "The hero must choost to either lose 2 favor or have Sauron draw 2 Corruption cards and choose 1 ..."

a jsem přesvědčen (a ovlivněn letitým hraním m:tg), že můžu vybrat první možnost i když žádný žeton nemám...

Co vy na to?

EDIT: ještě jsem si vzpomněl...

Na kartě "Gollum captured" je uvedený, že se musí discardovat intriky s termínem "Gollum" v názvu. Platí to i pro kartu "Smeagol Escaped"? Logicky (a snad si to moc neodporuje s předchozím příkladem) bych ji zaříz taky. Je divný, že Golluma jsem sice čapnul, ale Sméagol mi furt zdrhá...i když on BYL drobet schizofrenní:-)))

Dík za rady.

18.10.2010 12:36:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Polylux1
Tak pokud nemáš dva favor žetony tak si první možnost vybrat nemůžeš. A zadruhé opět špatně. Karta jasně říká, že to platí jen na Golluma tak to platí jen na Gluma.

18.10.2010 12:44:04

Vybíráme z Bazaru

Kdo to byl?
Kdo to byl?
Akt. cena: 2 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas