Middle-earth Quest

xxxxxxxxoo hodnoceno 94x (Seznam vlastníků)

Middle-earth Quest - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Tak dneska FFG uvolnili pravidla. http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=705
5.8.2009 19:00:19

hmmm
Pokud tedy hra není o RPG faktoru, tedy sžití s unikátní postavou a její vývoj, tak v čem to teda vězí? To hlavní???

17.8.2009 16:18:46

pravidla
Právě jsme nahrály český překlad pravidel. Až to Zeus schválí, budou tu :)

17.8.2009 18:13:13

Kadaver

to Laredo&Merlin
MEQ není v žádném případě RPG a má do něj podle mě celkem dost daleko. Rozvoj postav je minimální, vybavení skoro nulové, žádné talenty ani nějaké směřování postavy. Na tohle se v MEQu v žádném případě nehraje a pokud to od něj očekáváte, tak vás velice zklame.
MEQ je úplně o něčem jiném, spíše bych ho zařadil mezi strategicko-taktické hry. Sauron rozsévá po Středozemi svůj vliv a temnotu a musí řešit, kam se rozmáhat, aby měl možnost dělat své oblíbené neplechy, jako korumpování vůdců (Denethor, Gríma, Saruman), stavění armády a hledání prstenu. Tyhle věci dělá tak, že hraje Plot karty, které ho ženou za vítězstvím. Zahraná plot karta je ve hře dokud ji Sauron dobrovolně nevyhodí nebo ji hrdinové nezhatí. A přesně rušení Plotů (you must bring us a shrubbery ;-) ) je hlavním úkolem hrdinů. Ploty se ruší tak, že hrdina dojde na lokaci, kde má Plot působnost a utratí tam nějaké favory, které získává za plnění questů nebo za konzultaci s významnými postavami Středozemě (které se objevují na mapě podle karet).
Aby se hrdinové tak lehce nedostali k lokacím s jeho Ploty, vysílá Sauron nestvůry, aby je chránil. Narozdíl od klasických RPG nebo Adventure her se ale hrdinové (když teda chcou hrát dobře a mít šanci vyhrát) musí co nejvíce nestvůrám VYHÝBAT! Za zabití nestvůry není totiž žádná odměna a jen se při tom vysílí nebo utrpí zranění.
Takže úkolem hrdinů není hrabat stále lepší a lepší věci a pak jít rozbít toho velkého šéfa do Mordoru, ale hledat co nejjednodušší cesty, jak zhatit jeho plány (Ploty) v průběhu celé hry. K tomu potřebují favory, takže musí při tom občas splnit nějaký ten questík (těch je bohužel taky celkem málo, každý hrdina má 2 startovací a 1 pokročilý) nebo potkat nějaké NPC. A přitom se co nejvíce vyhýbat bojům a bojovat jen pokud je to možné.
Samozřejmě do hry vstupují další chuťovky, jako jsou encounters (něco jak v Arkhamu), perils (nemůžete přece doufat v to, že hrdinové se budou jen tak po Středozemi promenádovat, když kolem nich padá temnota), shadow cards (Sauron je Maiar a umí hrdinům zatopit trochou toho nadpřirozena), apod. To jen abyste si nemysleli, že se celá hra dá vysvětlit pár větami ;-)

17.8.2009 19:50:19

Kadaver

Oprava
Bohužel jsem se překlepl na konci předposledního odstavce a nepřihlášení tady nemají možnost editace, tak oprava v dalším postu:
A přitom se co nejvíce vyhýbat bojům a bojovat jen pokud je to NUTNÉ.

17.8.2009 19:54:38

to Kadaver
Sauron je Maia :). Maiar je množné číslo. (vzkazuje to pani učitelka :)

17.8.2009 20:03:01

sappho
sakra to je rychlost, nedávno jsem pravidla louskal v angličtině a už jsou přeložená :). dobrá práce ;). Ještě ty karty v grafice a začnu tě uctívat jako bohyni FFG her s tématikou LOTR :D

17.8.2009 20:06:28

to Beholder
zatím je začneme překládat, a grafika......kdo ví, zima bude dlouhá

17.8.2009 20:07:53

pro všechny
Je možné, že jak hru párkrát odehrajeme, tak pravidla projdou revizí. Uvidíme. Ale snad je vše OK.

17.8.2009 20:10:16

Kadaver

Maia
Omlouvám se za mou neomluvitelnou chybu s Maia(r). Silmarillion jsem sice četl několikrát, ale od poslední takové zkušenosti už uplynulo moře času, tak jsem rád, že jsem si vůbec vzpomněl na Maiar. A když chce člověk do příspěvku vložit trochu atmosféry, tak to má pak těžké, když má špatnou paměť :-)

17.8.2009 20:12:52

Kadaver
Je to učitelka :) Snad to teda brzo zahrajeme. Zítra vyhlížíme pošťáka.

17.8.2009 20:13:59

Doplnění
Hrdinové se bojům úplně nevyhnou. Zvlášť pokud si vylosují misi Against The Sahdow (nanejvýš dvě monstra ve hře na jejím konci) nebo Minas Morgul Kept At Bay (nanejvýš dva minioni (jaké krásné české slovo! :-) ve hře najejím konci). IMHO - zvlášť ta druhá je pěkně vypečená. I když pokud Sauron odhalí, že hrdinové plní Against The Shadow a začne je lákat na monstra do svých tenat.. ;-)

17.8.2009 22:00:41

tak dorazila
Hru právě rozbalujeme, ale jsme sklamané, figurky jsou polámané. 6 z 10 je na výměnu. Naštěstí ffg reaguje pružně :(

18.8.2009 12:34:58

oprava
zklamané

18.8.2009 12:35:15

figurky
Hm, prý se to zatím stalo téměř všem, takže asi nebudete výjimky.

Citron: minion jde náhodou super přeložit: "pohůnek" je krásné slovo :)

18.8.2009 12:38:24

to Sydo
Jo, taky bych to překládal jako "pohůnek".. Jen mi to slovo prostě nějak nezní.. :-)

18.8.2009 16:44:18

obrázky
Tak jsem nafotila co se dalo, naskenovala vzorky všech karet, a jen co to patřičná místa schválí :) (musíme hodně poprosit)

18.8.2009 17:09:57

to Kadaver
Díky za obsáhlé vysvětlení ... na první pohled jsem od hry čekal asi přeci jen něco jiného ... jdu louskat CZ pravidla a pak se uvidí (ale zatím to vidím bledě, na Age of Conan jsem se taky těšil a pak jsem si to nakonec rozmyslel :-) No víc se těším na mašinky v Anglii :-))) (aneb rozšíření na RRT).

18.8.2009 17:54:01

rbx

Sappho
Schváleno. Ale pokud mozno, tak ten herní Plan bych prosil ještě jednou a lepe :-) Diky.

18.8.2009 18:10:19

to rbx
Díky moc. Pokusím se. Trochu se mi třepaly ruce radostí:))

18.8.2009 18:11:39

sappho
ze všech hrdinů ti zapózoval trpaslík :), máš u mě jedno bezvýznamné + :D

nakopat Sauronovi zadek s trpaslíkem, to by se mi líbilo :)

18.8.2009 18:26:07

Sappho
super, díky moc za fotky! Já si teď rozbalil Chaos in the Old World a stejně jako u MEQ mě do očí praštily bílé okraje karet :( Asi si na to budu muset začít zvykat, ale štve mě to, karty s černými okraji mi lépe zvýrazní téma.

18.8.2009 18:40:49

Polámané figurky
Polámané figurky hlásí hodně lidí, kteří získali MEQ v Anglii, kde se objevil v obchodech jako první. CEO Fantasy Flight Games na to na BGG reagoval tím, že s dodávkou do Anglie se muselo něco stát, protože tu dodávku, kterou dostali oni v USA byla v pořádku (otevřeli několik krabic, které byly v naprostém pořádku).
Pokud se ale stane, že jsou nějaké komponenty špatné, tak FFG je údajně proslulé svou vstřícností k zákazníkům, takže se na jejich stránkách dá zažádat o novou sadu miniatur. Je z oficiálních zdrojů potvrzeno, že rozbité miniatury budou na požádání nahrazovat.

18.8.2009 18:43:09

to sydo
Bílé okraje na kartách jsou sice méně atmosferické, ale díky nim se karty tak neojíždějí. Vždy, když má karta černý okraj, tak je na ní používání mnohem více znát. Alespoň taková je moje zkušenost.
Btw, na CitOW se taky těším a to nemluvím o BSG Pegasus. Budeme mít hojný podzim :-)

18.8.2009 18:45:30

to Kadaver
Vítej v klubu zde zaregistrovaných :)

18.8.2009 19:05:01

figurky
FFG mají do čtvrtka dovolenou, tak mi zatím pomohl kamarád vteřinové lepidlo a figurky jsou použitelné:)

18.8.2009 19:08:32

Vybíráme z Bazaru

Crown of emara
Crown of emara
Akt. cena: 15 €
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas