Middle-earth Quest

xxxxxxxxoo hodnoceno 94x (Seznam vlastníků)

Middle-earth Quest - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rbx
rbx - avatar

Pomoc s pravidly

obsahuje otazky na pravidla a doufejme i odpovedi :-)
22.11.2009 01:38:55

aha
tak som to asi zle precital, dakujem za opravenie pravidiel(mojich).

19.11.2010 18:59:10

souboj
AHoj, mám dotaz k souboji:
Hraničářka zahrála kartu - Poprava - pokud je protívníkova natištěná obran 0 je inhned poražen a Sauron zahrál kartu Zemětřas - zruš protivníkovu kartu.
Teď jsme nevěděli jak to vyřešit - nakonec jsem vyšli z toho, že v pravidlech je napsáno, že první se vyhodnocije karta hrdiny, tudíž je protivník okamžitě poražen a souboj končí.
Co znalci na to?
Dík

21.11.2010 01:52:50

tomasV
nie som si celkom isty, ale keby u nas prislo k takejto situacii zrejme by sme to vyriesili rovnako ako vy :), cize prva sa vyriesi karta hrdinu, ale sappho bude urcite vediet :)

21.11.2010 08:20:25

tomasV
Tohle nevím přesně, ale spíš bych se klonila k druhé variantě. Logicky by Sauron nikdy nemohl hrát karty s textem "zruš kartu hrdiny", protože by vlastně efekt karty hrdiny nastal vždy dle úvahy podle které jste hráli.

EDIT: abych to shrnula, myslím si, že efekt karty Cancel se uplatňuje první, pokud protivníkova karta nemá efekt, že zrušena být nemůže.

21.11.2010 10:26:51 | Upraveno autorem (porovnej)

pravidla
V pravidlech jsem našla jen toto:

If two cards cancel each other, then they are both blank
with zero attack and defense. If a card is canceled that has a
“next round” ability, then the ability may not be used on the
following round (since text on the card is ignored).

Z toho je aspoň patrné, že efekt Cancel nastane u obou hráčů. Kdyby se aplikovalo pravidlo tak jak jste jej hráli, tak by to ani nešlo.

21.11.2010 10:46:04

sappho
Díky.
Uvedené část pravidel ale popírá to, že se nejprve řeší karta hrdiny a pak karta saurona. Podle toho pravidla pokud oba zahraji cancel, měla by se první řešit karta hrdiny - ta zruší kartu saurona a ten logicky nemůže zrušit kartu hrdiny, protože jeho karta je zrušená.

"Current Round Abilities: All abilities from cards that
were played during this round are now resolved, frst by the
hero and then by Sauron."

No to jen tak, aby rec nestala ... občas se podaří pravidla proti sobe. Budem se držet toho, co jsi psala níže ...

21.11.2010 11:36:40

...
já myslím, že má tomasV pravdu, protož pokud to dobře chápu, tak v tom souboji je pouze jedna cancel karta. Hrdnina má tedy přednost, tím pádem souboj končí a vyhrává Hraničářka.

To pravidlo co tu píše sappho, platí pokud by byl obě karty byly cancel

21.11.2010 11:51:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
Tak mi ale zkus napsat jiný příklad užití ten Sauronovi karty s efektem Cancel? Pokud by to bylo jak říkáš, je ta karta k ničemu.

To pravidla bylo jen na ukázku, že kdyby to tak bylo, tak hrdina zruší kartu saurona a ten už nemá co rušit, ale ten výcuc z pravidel jasně ukazuje, že se aplikují oba efekty.

21.11.2010 12:40:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
Ještě o tom uvažuji. To máš stejné, jak když Sauron zahraje kartu, zruš protivníkovu střeleckou kartu (nebo melee). Taky se prostě hrdinova střelecká karta zruší ať je na ní jakýkoliv text (samozřejmě kromě toho, že nemůže být zrušena). Podle pravidla že hrdina hraje první, by to vypadalo tak, že si svoji střeleckou kartu zahraje a sauron utřel. To by pravidlo o rušení karet bylo pro Saurona neuplatnitelné.

21.11.2010 12:46:37

sappho
K tvému případu - Sauron by neutřel .
Bavím se o fázi 3.e Schopnost karty tohoto kola.
Takže na střelecké kartě je třeba +2 k útoku, tak hrdina má útok třeba 5 (ale zranění se ted nevyhodnocují). Ted se vyhodnotí Saouronova karta - zruš střeleckou kartu soupeře - tudíž je karta zrušena.
Poškození se vyhodnocují a rozdělují ve fázi 3.f

21.11.2010 12:53:33 | Upraveno autorem (porovnej)

tomasV
Asi tě už nechápu a myslím že se do toho motáme. Jde o to, že se ta střelecká karta prostě zruší a nic se k ní nepřičítá. Není co vyhodnocovat. A to co jsi napsal na začátku, tak se dá aplikovat na ten příklad co uvádíš teď. Hrdina ve fázi 3.f dostane zásahy, Sauronovi se nic nestane protože jeho kartu ruší.
Tím pádem to platí i na předchozí otázku. Když je karta zrušena, ruší se obrana útok i text. Takže ve fázi 3f by sice měl být sauron zabit ale ruší hrdinovu kartu, takže není.


Edit: S tím, že by Sauron utřel jsem poukazovala na příklad, že pokud by se hrdinova karta vyhodnocovala striktně první, tak všechny karty, kterými Sauron něco ruší by byly na dvě věci:)

21.11.2010 13:01:04 | Upraveno autorem (porovnej)

pravidla
V pravidlech je ještě tohle:

Zruš (Cancel): Tato schopnost je velmi významná.
Kdykoli je karta zrušena, veškerý text se ignoruje a
útočná i obranná hodnota majitele karty je nula.

Takže text protihráčovy karty se ignoruje, bez ohledu na pořadí 3e, 3f.

21.11.2010 13:08:43 | Upraveno autorem (porovnej)

sappho
no je pravda, že mi není jasné to že hrdinovy karty mají přednost vs. cancel efekt sauronových karet...

21.11.2010 13:21:22 | Upraveno autorem (porovnej)

to beholder
přesně, pak tato věta nemá žádný význam a nikdy se nevyužije

21.11.2010 13:28:53

tomasV
no ona se využije při běžných kartách. Prostě se vždy vyřeší prvni hrdinova karta a pak karta monstra. Ale v případě cancel karty monstra to nedává smysl

21.11.2010 13:36:57

finalni souboj
Ještě jeden dotaz.
Finální souboj se bere jako jakýkoliv souboj a Sauron tedy může hrát 1 kartu stínu?

29.11.2010 16:16:46

tomasV
Nemůže, může zahrát 1 kartu stínu v kole každého hráče, poslední souboj není ničí kolo.

29.11.2010 17:13:29

to tomasV
Já jenom doplním Raziela, že jeho odpověď na Tvou otázku je i oficiálně potvrzena ve FAQu:
"Q: Can Sauron play a Shadow card during the finale?
A: No."
(zdroj: http://www.fantasyflightgames.com/ffg_content/middle-earth_quest/middle-earth-quest-rules/meq-faq-v2.pdf)

Otázka na Cancel kartu, která se tu řešila předtím, tam není, ale přikláním se k tomu, že Execute bude zrušen, než se stihne provést, i přesto, že to v pravidlech není řečeno.

29.11.2010 18:12:02

dotazy na pravidla
Ahoj, mám pár otázek pro znalce této skvělé hry:

1. Je omezen počet influence tokenů? Stalo mi v poslední hře, že jsme je téměř všechny umístil na mapu a nevěděl jsme jestli je můžu něčím nahradit nebo už nemůžu další žetony vlivu umísťovat. Jsem si skoro jistý, že jsme to někdě viděl v pravidlech, ale nemůžu to najít.

2. Pokud zahraju shadow kartu, na které je text "Play at the start of hero's turn", přičemž efekt karty dále říká, že se hrdina musí utkat s nestvůrou. Odehrává se tento souboj před rest fází? Nebo jinak, může hrdina po souboji pokud neni poražen restovat?

3. Pokud mají hrdinové za úkol porazit tři miniony. Co se stane v situaci, když pomocí Shadow karty vrátím poraženého miniona zpět do hry? Započítává se tento minion do celkového počtu poražených minionů nebo ne? Stejná situace je, pokud jde o prstenové příznaky, které se vrací do Minas Morgul.

4. V souboji nastane následující situace. Hráč zahraje kartu, která má efekt, že v následujícím kole má nap. +2 k útoku. V dalším kole zahraje protivník kartu s efektem Cancel. Ta redukuje aktuální útočnou a obranou sílu na nulu. Uplatňuje se v této situaci efekt karty z předchozího kola tj. útočník má sílu útoku 2.

11.12.2010 17:35:54

ad 3)
nejsem zadnej expert, hral jsem to prvne, ale my nemeli za ukol porazit 3 miniony ale na konci hry mit ve hre maximalne 2 :)

11.12.2010 17:40:10

parxel
1. není. Když dojdou, můžeš použít cokoliv.
2. pokud není hrdina poražen, restovat může. Něco takového je řečeno ve faqu.
3. max dva musí zůstat, takže pokud ho tam Sauron vrátí, tak máš smůlu :) enjoy
4.výsledná síla je 0. není k čemu přičítat. Je to řečeno někde v pravidlech nebo ve faqu.


11.12.2010 17:48:17 | Upraveno autorem (porovnej)

sappho
Dík za super rychlou odpověď.

11.12.2010 17:52:39

Siaron
Měl jsem na mysli jinou hru, ale máš pravdu. Špatně jsem si pamatoval text úkolu. To je tak, okolnosti mě donutili hrát poslední čtyři hry za Saurona a tak jsem se trochu víc soustředil na vlastní questy. :)

11.12.2010 17:54:15

parxel
To byla super náhoda. Zrovna jsem zapla pc:)

11.12.2010 17:54:32

Parxel
Ještě si dovolím doplnit Sappho a odpověď na 3.

Když Sauron miniona vrátí, máte smůlu, co se týká Prstenových přízraků, pokud je hrdinové chtějí započítat do splněného úkolu, tak ty je potřeba zabít až úplně v tom posledním tahu po němž doputuje nějaký žeton do finále, protože Prstenové přízraky se oživují v Sauronově tahu až po vyhodnocení, jestli hra neskončila.

12.12.2010 10:50:23

Vybíráme z Bazaru

Marvel united Sinister six
Marvel united Sinister six
Akt. cena: 1700 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas